ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
15 листопада 2010 року № 2а-10791/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Огурцова О.П. при секретарі судового засідання Покотило М.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомПершого заступника прокурора Шевченківського району міста Києва в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у місті Києві та Київській області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Стандарт"
простягнення 1 020,00 грн.
за участю представників сторін:
від прокуратури: Волік О. Л., посвідчення № НОМЕР_1
від позивача: Василенко К. В., довіреність «31-КУ від 30.07.2010 р.
від відповідача: не з'явився
Перший заступник прокурора Шевченківського району міста Києва в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у місті Києві та Київській області звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стандарт»про стягнення коштів на користь держави у розмірі 1020,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Стандарт»не було виконано вимоги статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»та пункту 3 глави 3 розділу 4 «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19 грудня 2006 року N 1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2007 за № 97/13364, а саме: нерозміщення у термін, визначений чинним законодавством ТОВ «Стандарт»регулярної квартальної інформації за 3-ій квартал 2009 року на веб-сайті інформаційної бази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів (термін розміщення регулярної квартальної інформації за 3-ій квартал 2009 року до 26.10.2009).
Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.07.2010 справу прийнято до розгляду, присвоєно № 2а-10791/10/2670, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 09.09.2010 року.
Судове засідання 09.09.2010 було відкладено у зв'язку з неявкою відповідача.
07.10.2010 у зв'язку з відсутністю можливості здійснювати технічну фіксацію судового процесу через технічні проблеми в роботі комп'ютерної програми «Діловодство адміністративних судів», що підтверджується актом б/н від 07.10.2010, справа № 2а-10791/10/2670 була знята з розгляду. Розгляд справи було відкладено на 26.10.2010.
У судове засідання 26.10.2010 прокурор та відповідач не з'явились, про причини неявки суд не повідомили, хоча повідомлялись належним чином про дату, час та місце розгляду справи, у зв'язку з чим розгляд справи було відкладено на 15.11.2010.
У судовому засіданні 15.11.2010 року представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.
Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання вдруге не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, тому суд дійшов висновку про можливість продовжувати розгляд справи за відсутності відповідача.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва,-
Територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у місті Києві та Київській області було встановлено порушення Товариством з обмеженою відповідальністю «Стандарт»вимог статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»та пункту 3 глави 3 розділу 4 «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19 грудня 2006 року N 1591та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2007 за № 97/13364, а саме: нерозміщення у термін, визначений чинним законодавством ТОВ «Стандарт»регулярної квартальної інформації за 3-ій квартал 2009 року на веб-сайті інформаційної бази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів (термін розміщення регулярної квартальної інформації за 3-ій квартал 2009 року до 26.10.2009).
Відповідно до статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»- регулярна інформація про емітента -річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюється Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до пункту 3 глави 3 розділу 4 «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів»- юридичні особи, зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітними кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого року, наступного за завітним.
Відповідно до акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 787-КУ від 15.12.2009, встановлено порушення Товариством з обмеженою відповідальністю «Стандарт»вимог пункту 10 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»та Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19 грудня 2006 року N 1591 -стосовно помилок в електронній та паперовій формах за 1 квартал 2009 року. Так у формі «інформація про облігації емітента»опис не містить всієї необхідної інформації, відсутній файл TITLIST.DBF, електронна форма звіту не відповідає вимогам пункту 14.1 Положення, відсутні примітки до змісту.
На підставі акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 787-КУ від 15.12.2009 винесено Постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 23.12.2009 № 701-КУ, № 702-КУ, № 700-КУ та Розпорядження про усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів від 23.12.2009 № 1222-КУ та № 1223-КУ.
Відповідно до пункту 14 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Пунктами 5, 6 та 7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»встановлено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
15.12.2009 Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, за результатами розгляду матеріалів справи про правопорушення на ринку цінних паперів ТОВ «Стандарт», винесено постанову № 700-КУ про накладення штрафних санкцій у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до пунктів 2-5 розділу 18 Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 2272 від 11.12.2007 "Про затвердження Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку зареєстрованого в Мін'юсті 12.02.2008 за № 120/14811, штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови. Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету. Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії). У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, установлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку.
Станом на момент слухання справи заборгованість відповідачем по сплаті штрафних санкцій не сплачена.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.
Статтею 7 Закону Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»передбачено, що до завдань Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, зокрема відноситься захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень.
Відповідно до статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Статтею 121 Конституції України встановлено, що представництво інтересів громадян та держави в судах покладено на органи прокуратури.
Статтею 60 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що прокурор має право звернутись до адміністративного суду із адміністративним позовом про захист прав, свобод та інтересів інших осіб.
Відповідно до статті 36-1 Закону України "Про прокуратуру", підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загроза порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або державою.
Відповідач у судові засідання не з'являвся, позицію Першого заступника прокурора Шевченківського району міста Києва в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у місті Києві та Київській не спростував.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись вимогами статей 69-71, 94, 160-165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
1. Адміністративний позов Першого заступника прокурора Шевченківського району міста Києва в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у місті Києві та Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стандарт»про стягнення коштів на користь держави у розмірі 1020,00 грн. - задовольнити повністю .
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Стандарт»(04107, м. Київ, вул. Нагірна, 15, код ЄДРПОУ 22907172), на користь Державного бюджету України на рахунки відкриті в управліннях Державного казначейства за балансовим рахунком 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106, штраф у розмірі 1020,00 грн. (одна тисяча двадцять грн. 00 коп.)
3. Копію постанови надіслати прокурору, позивачу та відповідачу.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя О.П. Огурцов
Постанову складено в повному обсязі та підписано 22.11.2010 року.