Справа № 466/10581/24
Провадження № 1-в/466/424/24
08 січня 2025 року Шевченківський районний суд м. Львова
у складі: головуючого судді ОСОБА_1
секретаря судового засідання ОСОБА_2
за участю прокурора ОСОБА_3
представника органу пробації ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання заступника начальника Шевченківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області, погоджене начальником Шевченківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання відносно засудженого
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Артемівськ, Донецької області, українця, громадянина України, раніше судимого, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , засудженого 25.11.2022 року Франківським районним судом м. Львова за ч.4 ст.185 КК України до 5 років позбавлення волі, згідно з ст.75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням та іспитовим терміном на 2 роки, -
21.10.2024 року, заступник начальника Шевченківського РВ філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області звернулася до суду з поданням, погодженим начальником Шевченківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області про скасування звільнення від покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання засудженого ОСОБА_5 .
В обґрунтування подання зазначає, що засуджений ОСОБА_5 перебуває на обліку в Шевченківському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області.
19.01.2023 року засуджений з'явився до Шевченківського РВ філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області, де його було ознайомлено з порядком здійснення нагляду, правами та обов'язками, покладеними на нього судом.
За час перебування на обліку засуджений ОСОБА_5 зарекомендував себе з негативної сторони. 01.01.2024 без поважних причин на те причин не з'явився на планову реєстрацію до Шевченківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області.
02.01.2024 з'явився до Шевченківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області та надав письмове пояснення, в якому зазначив, що 01.01.2024 не з'явився на планову реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації у зв'язку з поганим самопочуттям однак за медичною допомогою не звертався. Цього ж дня, відповідно до ч. 1 ст. 166 Кримінально - виконавчого кодексу України, уповноваженим органом з питань пробації щодо ОСОБА_5 застосовано застереження у виді письмового попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання.
Також, згідно повідомлення ВП N?1 ЛРУП N?1 ГУНП у Львівській області за стало відомо, що ОСОБА_5 10.04.2023 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП (ГБВ N?203855) - працівниками ДОП СДОП ВП ЛРУП N?2 у Львівській області. У зв?язку із чим із засудженим ОСОБА_5 04.09.2023 було проведено профілактичну бесіду з метою недопущення ним вчинення адміністративних правопорушень, які тягнуть за собою адміністративні стягнення.
Згідно інформації з інформативно - телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» щодо притягнення до адміністративної відповідальності, наданої ВП N?1 ЛРУП N?1 ГУНІ у Львівській області стало відомо, що ОСОБА_5 притягався до адміністративної відповідальності: за ст. 183 КУпАП (ЕГА N?1155873) від 26.08.2023 працівниками УПП у Львівській області, за ч.1 ст. 178 КУпАП (ЕГА N?1215570) від 23.10.2023 працівниками УП у Львівській області (арк.75) за ч.2 ст. 178 КУпАП (ЕГА N?1242974) від 21.11.2023 працівниками УПП у Львівській області, за ч.2 ст. 175-1 КУпАП (ЕГА N?1215571) від 23.10.2023 працівниками УПП у Львівській області, за ч.2 ст. 175-1 КУпАП (ЕГА N?712080) від 11.11.2023 працівниками УПП у Львівській області, за ч.1 ст. 182 КУпАП (ЕГА N?1226673) від 04.11.2023 працівниками УПП у Львівській області, за ч. 1 ст. 175-1 КУПАП (ЕГА N?1403437) від 19.04.2024 працівниками УПІП у Львівській області, за ч.1 ст. 127 КУпАП (ЕНА N?1952112) від 19.04.2024 працівниками УПП ) Львівській області (арк.122) за ч.2 ст. 175-1 КУпАП (ЕГА N?1407262) від 22.04.2024 працівниками УП! у Львівській області, Львівській області (арк.124) за ч.1 ст. 127 КУпАП (ЕНА N?2393901) від 15.06.2024 працівниками УПП у Львівській області. У зв'язку з чим змушені звернутися до суду із поданням.
У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 просив відмовити у задоволенні подання.
Представник органу пробації ОСОБА_4 подання підтримала, просила суд таке задовольнити.
Засуджений ОСОБА_5 у судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи. Ухвала суду від 02.12.2024 року про примусовий привід засудженого через органи поліції - не виконана в зв'язку з відсутністю особи за адресою проживання.
Заслухавши думку прокурора, представника органу пробації оглянувши матеріали особової справи засудженого ОСОБА_5 суд приходить до висновку, що в задоволенні подання слід відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_5 засуджений 25.11.2022 року Франківським районним судом м. Львова за ч.4 ст.185 КК України до 5 років позбавлення волі, згідно з ст.75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням та іспитовим терміном на 2 роки.
Відповідно до ч. 2 ст. 78 КК України, якщо засуджений не виконує покладені на нього обов'язки або систематично вчинює правопорушення, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, суд направляє засудженого для відбування призначеного покарання.
Як встановлено судом, засуджений 01.01.2024 без поважних причин на те причин не з'явився на планову реєстрацію до Шевченківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області.
02.01.2024 з'явився до Шевченківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області та надав письмове пояснення, в якому зазначив, що 01.01.2024 не з'явився на планову реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації у зв'язку з поганим самопочуттям однак за медичною допомогою не звертався.
Окрім того судом встановлено, що ОСОБА_5 , притягався до адміністративної відповідальності. Зокрема, 10.04.2023 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП (ГБВ N?203855) - працівниками ДОП СДОП ВП ЛРУП N?2 у Львівській області. У зв?язку із чим із засудженим ОСОБА_5 04.09.2023 було проведено профілактичну бесіду з метою недопущення ним вчинення адміністративних правопорушень, які тягнуть за собою адміністративні стягнення. Окрім того судом встановлено, що ОСОБА_5 , притягався до адміністративної відповідальності.
З матеріалів подання вбачається, що відносно ОСОБА_5 дійсно було винесено попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направленням для відбування призначеного покарання, а також він один раз не з'явився на планову реєстрацію до органу пробації, окрім того засуджений декілька разів притягався до адміністративної відповідальності, разом з цим, в матеріалах особової справи останнього відсутні відомості про грубе порушення засудженим обмежень встановлених вироком суду, які б давали підстави для скасування звільнення засудженого від покарання з випробуванням.
Отже, з врахуванням вищенаведеного, суд приходить до висновку, що в задоволенні подання про скасування звільнення засудженого від покарання з випробуванням слід відмовити.
Керуючись ст.537, 539 КПК України, ст.78 ч.2 КК України, суд, -
постановив:
у задоволенні подання заступника начальника Шевченківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області, погоджене начальником Шевченківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання відносно засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Львівського апеляційного суду.
Суддя ОСОБА_1