Справа № 159/8085/24
Провадження № 3/159/105/25
13 січня 2025 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Губар В.Є., розглянувши матеріали, які надійшли від Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП,
28.11.2024 близько 13 год. 20 хв. в АДРЕСА_1 , за місцем свого проживання, ОСОБА_1 , зберігав 9 пачок сигарет «Прима», на яких немає марок акцизного податку вставленного зразка, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про місце та час розгляду справи повідомлений належний чином, причини неявки суду не повідомив, у зв"язку з чим справа розглядається за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Частина 1 ст.164-5 КУпАП передбачає настання адміністративної відповідальності за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів.
Отже, обов'язковою ознакою складу означеного адміністративного правопорушення є наявність підроблених або фальсифікованих марок акцизного податку на алкогольних напоях чи тютюнових виробах, зберігання або транспортування яких здійснюється суб'єктами правопорушення.
При цьому, із наведеного також вбачається, що дана норма не передбачає відповідальність за зберігання тютюнових виробів без марок акцизного збору.
Суб'єкт даного правопорушення є спеціальним, оскільки ним можуть бути лише посадові особи підприємств-виробників, імпортерів і продавці таких товарів.
До протоколу про адміністративне правопорушення не додано жодних доказів того, що особа, яка притягається є посадовою особою підприємства-виробника, або імпортера, або продавця таких товарів.
Відтак, вилучені тютюнові вироби не є спеціальним об'єктом правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-5 КУпАП, яка передбачає таку подію як зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів саме з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку. За зберігання або транспортування тютюнових виробів без марок акцизного податку відповідальність за цією статтею не настає. Події правопорушення, передбаченої ч.1 ст.164-5 КУпАП не відбулося.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Оскільки тютюнові вироби без марок акцизного податку підлягають вилученню з цивільного обороту вважаю, що вилучені предмети слід конфіскувати.
Керуючись ст.ст. 23 ,33, 247, 268, 280, 283-285 КУпАП,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164-5 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку із відсутністю події і складу цього адміністративного правопорушення.
Конфіскувати тютюнові вироби, що вилучені протоколом вилучення від 28.11.2024, а саме: 9 пачок сигарет марки «Прима».
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.
СуддяВ. Є. Губар