Постанова від 13.01.2025 по справі 159/8092/24

Справа № 159/8092/24

Провадження № 3/159/108/25

КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 січня 2025 року м. Ковель

Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Губар В.Є., розглянувши матеріали, які надійшли від Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 ,

за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, 26.11.2024 близько 12 год. 30 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи на території Центрального ринку, розташованого за адресою: м. Ковель, вул. Брестська, 2, в контейнері № 941, зберігала тютюнові вироби, а саме: 80 пачок цигарок марки «Malboro», 40 пачок цигарок марки «Camel», 40 пачок цигарок марки «Winston», 150 пачок цигарок марки «Rotmans», на яких немає марок акцизного податку вставленного зразка, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.

Через канцелярію суду ОСОБА_1 подала заяву про розгляд справи у її відсутності.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Частина 1 ст.164-5 КУпАП передбачає настання адміністративної відповідальності за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів.

Отже, обов'язковою ознакою складу означеного адміністративного правопорушення є наявність підроблених або фальсифікованих марок акцизного податку на алкогольних напоях чи тютюнових виробах, зберігання або транспортування яких здійснюється суб'єктами правопорушення.

При цьому, із наведеного також вбачається, що дана норма не передбачає відповідальність за зберігання тютюнових виробів без марок акцизного збору.

Суб'єкт даного правопорушення є спеціальним, оскільки ним можуть бути лише посадові особи підприємств-виробників, імпортерів і продавці таких товарів.

До протоколу про адміністративне правопорушення не додано жодних доказів того, що особа, яка притягається є посадовою особою підприємства-виробника, або імпортера, або продавця таких товарів.

Відтак, вилучені тютюнові вироби не є спеціальним об'єктом правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-5 КУпАП, яка передбачає таку подію як зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів саме з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку. За зберігання або транспортування тютюнових виробів без марок акцизного податку відповідальність за цією статтею не настає. Події правопорушення, передбаченої ч.1 ст.164-5 КУпАП, не відбулося.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Оскільки тютюнові вироби без марок акцизного податку підлягають вилученню з цивільного обороту, вилучені предмети слід конфіскувати.

Керуючись ст.ст. 23 ,33, 247, 268, 280, 283-285 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164-5 КУпАП, відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку із відсутністю події і складу цього адміністративного правопорушення.

Конфіскувати тютюнові вироби, що вилучені протоколом вилучення від 26.11.2024, складеним ст. ДОП СДОП ВП Ковельського РУП ГУНП у Волинській області капітаном поліції Кульчинським О., а саме: 80 пачок цигарок марки «Malboro», 40 пачок цигарок марки «Camel», 40 пачок цигарок марки «Winston», 150 пачок цигарок марки «Rotmans».

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.

СуддяВ. Є. Губар