Справа № 461/33/25
Провадження № 1-кс/461/50/25
03.01.2025 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваної ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 , у об'єднаному кримінальному проваджені №12024140000000686 від 27.06.2024 про продовження строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Львова, українки, громадянки України, фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимої,
підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 369-2, ч. 1 ст. 366 КК України, -
Прокурор першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням у кримінальному провадженні №12024140000000686 від 27.06.2024 в межах якого, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 369-2, ч. 1 ст. 366 КК України, про продовження строку застосування запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактично проживаючої за адресою АДРЕСА_1 , на два місяці, тобто до 09 березня 2025 року, із покладення на підозрювану обов'язків, передбачених ст.. 194 КПК України.
Мотивує клопотання тим, що строк дії вказаного запобіжного заходу закінчується, з метою забезпечення виконання ОСОБА_4 покладених на неї процесуальних обов'язків як підозрюваного, щодо неї необхідно продовжити застосування запобіжного захід у виді домашнього арешту на два місяці, оскільки більш м'які запобіжні заходи, зважаючи на особу підозрюваного, запобігти вищевказаним ризикам та забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного не в силі.
В судовому засіданні прокурор вимоги клопотання підтримала з підстав, наведених в ньому.
Підозрювана та її захисник заперечили. Стверджують, що оголошена підозра є необґрунтованої, а ризики, на які посилається орган досудового розслідування є недоведеними.
Дослідивши матеріали справи, клопотання, заслухавши доводи сторін кримінального провадження, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024140000000686 від 27.06.2024 в межах якого, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 369-2, ч. 1 ст. 366 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , діючи з корисливих мотивів, з метою протиправного збагачення, 08.11.2024, приблизно о 20:03 год., отримала від ОСОБА_7 неправомірну вигоду в загальній сумі 5000 доларів США для себе за здійснення впливу на членів лікарсько-консультативних комісій та подальше прийняття посадовими особами медико - соціальної експертизи, які згідно примітки до ст. 369-2 КК України, є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, рішення про призначення групи інвалідності ОСОБА_7 .
Так, в жовтні 2024 року (точний час органом досудового розслідування не встановлено), але не пізніше 19 жовтня 2024 року в ОСОБА_4 , виник злочинний умисел на отримання від ОСОБА_7 неправомірної вигоди для себе за здійснення впливу на членів лікарсько - консультативних комісій та подальше прийняття посадовими особами медико - соціальної експертизи, які згідно примітки до ст. 369-2 КК України, є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, рішення про призначення групи інвалідності ОСОБА_7 .
З метою реалізації вказаного злочинного умислу, ОСОБА_4 , 24 жовтня 2024 року, перебуваючи в на території авто заправного комплексу «UPG», що за адресою: Львівська область, Пустомитівський р-н., с. Пасіки-Зубрицькі, вул. Дорожна, 85, під час зустрічі з ОСОБА_7 повідомила останньому що для призначення ОСОБА_7 групи інвалідності необхідно надати їй грошові кошти в сумі 6000 - 7000 доларів США, в якості неправомірної вигоди для неї за здійснення впливу на членів лікарсько-консультативних комісій та подальше прийняття посадовими центру медико - соціальної експертизи, які згідно примітки до ст. 369-2 КК України, є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, рішення про призначення групи інвалідності ОСОБА_7 .
В подальшому, ОСОБА_4 , 05.11.2024., в ході телефонної розмови, висловила вимогу ОСОБА_7 про необхідність надання їй грошових коштів в сумі 5000 доларів США, в якості першої частини неправомірної вигоди для неї за здійснення впливу на членів лікарсько-консультативних комісій та подальше прийняття посадовими центру медико - соціальної експертизи, які згідно примітки до ст. 369-2 КК України, є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, рішення про призначення групи інвалідності ОСОБА_7 та про те, що за інших умов останній не зможе її отримати. ОСОБА_7 в свою чергу розуміючи, що без надання неправомірної вигоди ОСОБА_4 , не зможе отримати групу інвалідності, будучи поставленим ОСОБА_4 в такі умови, за яких він був вимушений надати неправомірну вигоду з метою запобігання шкідливим наслідкам щодо своїх прав і законних інтересів, погодився на протиправну вимогу ОСОБА_4 .
Після того, 08.11.2024 близько 19:55 год, ОСОБА_4 , перебуваючи на території авто заправного комплексу «UPG», що за адресою: Львівська область, Пустомитівський р-н., с. Пасіки-Зубрицькі, вул. Дорожна, 85, згідно попередньої домовленості зустрілась з ОСОБА_7 та продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, діючи з корисливим мотивом, приблизно о 20:03 год. отримала від нього першу частину неправомірної вигоди в сумі 5000 доларів США (що згідно курсу НБУ становить 206 794, 5 гривень) за здійснення нею впливу на прийняття посадовими особами обласного центру медико - соціальної експертизи, які згідно примітки до ст. 369-2 КК України, є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, рішення про призначення групи інвалідності ОСОБА_7 .
Таким чином, ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у зловживанні впливом, а саме в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Окрім цього встановлено, що у період з 08.11.2021 по 17.05.2022 ОСОБА_4 , перебуваючи на території м. Львова, будучи службовою особою - керівником Громадської організації «Спадщина краю» (далі - Організація), діючи умисно, використовуючи своє службове становище, шляхом складання та видачі завідомо неправдивих офіційних документів - клопотання приймаючої сторони про оформлення та продовження іноземцю чи особі без громадянства посвідки на постійне проживання в яке вносилась неправдива інформація щодо перебування особи у статусі волонтера, а також продовжуючи термін її дії, що у свою чергу надавало можливість отримання посвідки на тимчасове проживання.
Так, 06.08.2015 ОСОБА_4 утворила, відповідно до протоколу № 1 установчих зборів засновників Організації, затвердила Статут вказаної Організації, а також призначила себе головою Організації. 08.10.2015 провела державну реєстрацію вказаної Організації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за № 1 145 102 0000 037407, визначивши при цьому основний вид економічної діяльності: «94.99 Діяльність інших громадських організацій н.в.і.у.»
Відповідно до статуту Організації, затвердженого протоколом установчих зборів № 1 від 06.08.2015 головною метою діяльності Організації є сприяння розв'язання проблем українців та їх Родин переселених із території Польщі після Великої Вітчизняної Війни та під час операції «Вісла», задоволення та захист законних соціальних, творчих, економічних, наукових, культурних інтересів своїх членів (переселенців та їх Родин); надання допомоги у задоволенні та захисті прав та інтересів, сприяння провадження освітньої, наукової, культурної та просвітницької діяльності задля сприяння становленню демократичного громадянського суспільства переселенців та їх Родин; сприяння захисту прав інвалідів, неповносправних дітей Родин переселенців; здійснення іншої діяльності, яка не суперечитиме Статуту та чинному законодавству України.
Отже, в період з 06.08.2015 по 27.03.2023 ОСОБА_4 постійно обіймала посаду в установі пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто з положеннями ч. 3 ст. 18 КК України була службовою особою.
ОСОБА_4 перебуваючи на території м. Львова, будучи службовою особою - керівником Організації, діючи умисно, використовуючи своє службове становище, склала і видала завідомо неправдиві офіційні документи із внесенням до них завідомо неправдивих відомостей, на наступних громадян:
Азербайджанської Республіки ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
Азербайджанської Республіки ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;
Узбекистанської Республіки ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ;
Турецької Республіки ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ;
Турецької Республіки ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ;
Турецької Республіки ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ;
Азербайджанської Республіки ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ;
Азербайджанської Республіки ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_9 ;
Узбекистанської Республіки ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_10 ;
Азербайджанської Республіки ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , а саме, склала клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання в які внесла завідома неправдиву інформація про перебування їх у статусі волонтера, що мало місце за наступних обставин.
Так, ОСОБА_4 діючи умисно, 08.11.2021 перебуваючи за адресою функціонування ГО «Спадщина краю», м. Львів, вул. Базарна, 11, корпус 26 знаючи про те, що ОСОБА_8 добровільної, соціально спрямованої, неприбуткової діяльності як волонтер Організації не здійснював та не має на меті здійснювати таку діяльність, діючи всупереч вище вказаним нормам Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» склала шляхом виконання машинописного тексту на аркуші паперу формату А-4 клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 95. У дане клопотання ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про оформлення посвідки ОСОБА_18 з метою здійснення волонтерської діяльності, як волонтера Організації.
Після чого, використовуючи своє службове становище підписала вказане клопотання своїм особистим підписом та завірила його печаткою ГО «Спадщина краю», чим видала вказаний офіційний документ.
У подальшому, 08.11.2021, ОСОБА_4 надала ОСОБА_19 документи необхідні для отримання посвідки на тимчасове проживання, а саме: клопотання приймаючої сторони яке містило завідома неправдиву інформацію про те, що останній здійснює волонтерську діяльність як волонтер ГО «Спадщина краю», таким чином забезпечивши отримання громадянином Азербайджанської Республіки ОСОБА_19 всупереч встановленій Законом процедурі посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_1 від 24.11.2021 в ГУ ДМС України за адресою: м. Львів, вул. Січових Стрільців, 11, в якій у графі «Підстава видачі» вказаний код 04/10, що відповідно до п. 101 Постанови КМУ від 25.04.2018 № 332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» означає - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності.
Отже, ОСОБА_4 своїми умисними діями склала та видала завідомо підроблений офіційний документ - клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 95 від 08.11.2021, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.
Окрім цього встановлено, що ОСОБА_4 діючи умисно, 22.11.2021 перебуваючи за адресою функціонування ГО «Спадщина краю», м. Львів, вул. Базарна, 11, корпус 26 знаючи про те, що громадянин Республіки Азербайджан ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , добровільної, соціально спрямованої, неприбуткової діяльності як волонтер Організації не здійснював та не має на меті здійснювати таку діяльність, діючи всупереч вище вказаним нормам Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» склала шляхом виконання машинописного тексту на аркуші паперу формату А-4 клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 96. У дане клопотання ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про оформлення посвідки ОСОБА_20 з метою здійснення волонтерської діяльності, як волонтера Організації.
Після чого, використовуючи своє службове становище підписала вказане клопотання своїм особистим підписом та завірила його печаткою ГО «Спадщина краю», чим видала вказаний офіційний документ.
У подальшому, 22.11.2021, ОСОБА_4 надала ОСОБА_20 документи необхідні для отримання посвідки на тимчасове проживання, а саме: клопотання приймаючої сторони яке містило завідома неправдиву інформацію про те, що останній здійснює волонтерську діяльність як волонтер ГО «Спадщина краю», таким чином забезпечивши отримання громадянином Азербайджанської Республіки ОСОБА_21 всупереч встановленій Законом процедурі посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_2 від 30.11.2021 в ГУ ДМС України за адресою: м. Львів, вул. Січових Стрільців, 11, в якій у графі «Підстава видачі» вказаний код 04/10, що відповідно до п. 101 Постанови КМУ від 25.04.2018 № 332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» означає - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності.
Отже, ОСОБА_4 своїми умисними діями склала та видала завідомо підроблений офіційний документ - клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 96 від 22.11.2021, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.
Окрім цього встановлено, що ОСОБА_4 діючи умисно, 22.11.2021 перебуваючи за адресою функціонування ГО «Спадщина краю», м. Львів, вул. Базарна, 11, корпус 26 знаючи про те, що громадянин Республіки Узбекистан ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , добровільної, соціально спрямованої, неприбуткової діяльності як волонтер Організації не здійснював та не має на меті здійснювати таку діяльність, діючи всупереч вище вказаним нормам Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» склала шляхом виконання машинописного тексту на аркуші паперу формату А-4 клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 97. У дане клопотання ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про оформлення посвідки ОСОБА_10 з метою здійснення волонтерської діяльності, як волонтера Організації.
Після чого, використовуючи своє службове становище підписала вказане клопотання своїм особистим підписом та завірила його печаткою ГО «Спадщина краю», чим видала вказаний офіційний документ.
У подальшому, 22.11.2021, ОСОБА_4 надала ОСОБА_22 документи необхідні для отримання посвідки на тимчасове проживання, а саме: клопотання приймаючої сторони яке містило завідома неправдиву інформацію про те, що останній здійснює волонтерську діяльність як волонтер ГО «Спадщина краю», таким чином забезпечивши отримання громадянином Республіки Узбекистан ОСОБА_23 всупереч встановленій Законом процедурі посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_3 від 29.11.2021 в ГУ ДМС України за адресою: м. Львів, вул. Січових Стрільців, 11, в якій у графі «Підстава видачі» вказаний код 04/10, що відповідно до п. 101 Постанови КМУ від 25.04.2018 № 332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» означає - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності.
Отже, ОСОБА_4 своїми умисними діями склала та видала завідомо підроблений офіційний документ - клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 97 від 22.11.2021, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.
Окрім цього встановлено, що ОСОБА_4 діючи умисно, 28.12.2021 перебуваючи за адресою функціонування ГО «Спадщина краю», м. Львів, вул. Базарна, 11, корпус 26 знаючи про те, що громадянин Республіки Туреччина ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , добровільної, соціально спрямованої, неприбуткової діяльності як волонтер Організації не здійснював та не має на меті здійснювати таку діяльність, діючи всупереч вище вказаним нормам Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» склала шляхом виконання машинописного тексту на аркуші паперу формату А-4 клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 104. У дане клопотання ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про оформлення посвідки ОСОБА_24 з метою здійснення волонтерської діяльності, як волонтера Організації.
Після чого, використовуючи своє службове становище підписала вказане клопотання своїм особистим підписом та завірила його печаткою ГО «Спадщина краю», чим видала вказаний офіційний документ.
У подальшому, 28.12.2021, ОСОБА_4 надала ОСОБА_24 документи необхідні для отримання посвідки на тимчасове проживання, а саме: клопотання приймаючої сторони яке містило завідома неправдиву інформацію про те, що останній здійснює волонтерську діяльність як волонтер ГО «Спадщина краю», таким чином забезпечивши отримання громадянином Республіки Туреччини ОСОБА_24 всупереч встановленій Законом процедурі посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_4 від 04.01.2022 в ГУ ДМС України за адресою: м. Львів, вул. Січових Стрільців, 11, в якій у графі «Підстава видачі» вказаний код 04/10, що відповідно до п. 101 Постанови КМУ від 25.04.2018 № 332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» означає - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності.
Отже, ОСОБА_4 своїми умисними діями склала та видала завідомо підроблений офіційний документ - клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 104 від 28.12.2021, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.
Окрім цього встановлено, що ОСОБА_4 діючи умисно, 28.12.2021 перебуваючи за адресою функціонування ГО «Спадщина краю», м. Львів, вул. Базарна, 11, корпус 26 знаючи про те, що громадянка Республіки Туреччина ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ; добровільної, соціально спрямованої, неприбуткової діяльності як волонтер Організації не здійснювала та не має на меті здійснювати таку діяльність, діючи всупереч вище вказаним нормам Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» склала шляхом виконання машинописного тексту на аркуші паперу формату А-4 клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 103. У дане клопотання ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про оформлення посвідки ОСОБА_12 з метою здійснення волонтерської діяльності, як волонтера Організації.
Після чого, використовуючи своє службове становище підписала вказане клопотання своїм особистим підписом та завірила його печаткою ГО «Спадщина краю», чим видала вказаний офіційний документ.
У подальшому, 28.12.2021, ОСОБА_4 надала ОСОБА_12 документи необхідні для отримання посвідки на тимчасове проживання, а саме: клопотання приймаючої сторони яке містило завідома неправдиву інформацію про те, що остання здійснює волонтерську діяльність як волонтер ГО «Спадщина краю», таким чином забезпечивши отримання громадянкою Республіки Туреччини ОСОБА_12 всупереч встановленій Законом процедурі посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_5 від 04.01.2022 в ГУ ДМС України за адресою: м. Львів, вул. Січових Стрільців, 11, в якій у графі «Підстава видачі» вказаний код 04/10, що відповідно до п. 101 Постанови КМУ від 25.04.2018 № 332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» означає - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності.
Отже, ОСОБА_4 своїми умисними діями склала та видала завідомо підроблений офіційний документ - клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 103 від 28.12.2021, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.
Окрім цього встановлено, що ОСОБА_4 діючи умисно, 07.02.2022 перебуваючи за адресою функціонування ГО «Спадщина краю», м. Львів, вул. Базарна, 11, корпус 26 знаючи про те, що громадянин Республіки Туреччина ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , добровільної, соціально спрямованої, неприбуткової діяльності як волонтер Організації не здійснював та не має на меті здійснювати таку діяльність, діючи всупереч вище вказаним нормам Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» склала шляхом виконання машинописного тексту на аркуші паперу формату А-4 клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання вих. № 07-02-10-2022. У дане клопотання ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про оформлення посвідки ОСОБА_13 з метою здійснення волонтерської діяльності, як волонтера Організації.
Після чого, використовуючи своє службове становище підписала вказане клопотання своїм особистим підписом та завірила його печаткою ГО «Спадщина краю», чим видала вказаний офіційний документ.
У подальшому, 07.02.2022, ОСОБА_4 надала ОСОБА_13 документи необхідні для отримання посвідки на тимчасове проживання, а саме: клопотання приймаючої сторони яке містило завідома неправдиву інформацію про те, що останній здійснює волонтерську діяльність як волонтер ГО «Спадщина краю», таким чином забезпечивши отримання громадянином Республіки Туреччина ОСОБА_13 всупереч встановленій Законом процедурі посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_6 від 17.02.2022 в ГУ ДМС України за адресою: м. Львів, вул. Січових Стрільців, 11, в якій у графі «Підстава видачі» вказаний код 04/10, що відповідно до п. 101 Постанови КМУ від 25.04.2018 № 332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» означає - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності.
Отже, ОСОБА_4 своїми умисними діями склала та видала завідомо підроблений офіційний документ - клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання вих. № 07-02-10-2022 від 07.02.2022, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.
Окрім цього встановлено, що ОСОБА_4 діючи умисно, 23.03.2022 перебуваючи за адресою функціонування ГО «Спадщина краю», м. Львів, вул. Базарна, 11, корпус 26 знаючи про те, що громадянин Республіки Азербайджан ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , добровільної, соціально спрямованої, неприбуткової діяльності як волонтер Організації не здійснював та не має на меті здійснювати таку діяльність, діючи всупереч вище вказаним нормам Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» склала шляхом виконання машинописного тексту на аркуші паперу формату А-4 клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання вих. № 01/03-22 від 23.03.2022. У дане клопотання ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про оформлення посвідки ОСОБА_25 з метою здійснення волонтерської діяльності, як волонтера Організації.
Після чого, використовуючи своє службове становище підписала вказане клопотання своїм особистим підписом та завірила його печаткою ГО «Спадщина краю», чим видала вказаний офіційний документ.
У подальшому, 23.03.2022, ОСОБА_4 надала ОСОБА_25 документи необхідні для отримання посвідки на тимчасове проживання, а саме: клопотання приймаючої сторони яке містило завідома неправдиву інформацію про те, що останній здійснює волонтерську діяльність як волонтер ГО «Спадщина краю», таким чином забезпечивши отримання громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_25 всупереч встановленій Законом процедурі посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_7 від 01.04.2022 в ГУ ДМС України за адресою: м. Львів, вул. Січових Стрільців, 11, в якій у графі «Підстава видачі» вказаний код 04/10, що відповідно до п. 101 Постанови КМУ від 25.04.2018 № 332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» означає - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності.
Отже, ОСОБА_4 своїми умисними діями склала та видала завідомо підроблений офіційний документ - клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання вих. № 01/03-22 від 23.03.2022, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.
Окрім цього встановлено, що ОСОБА_4 діючи умисно, 06.04.2022 перебуваючи за адресою функціонування ГО «Спадщина краю», м. Львів, вул. Базарна, 11, корпус 26 знаючи про те, що громадянин Республіки Азербайджан ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , добровільної, соціально спрямованої, неприбуткової діяльності як волонтер Організації не здійснював та не має на меті здійснювати таку діяльність, діючи всупереч вище вказаним нормам Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» склала шляхом виконання машинописного тексту на аркуші паперу формату А-4 клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання вих. № 7_06/04-22 від 06.04.2022. У дане клопотання ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про оформлення посвідки ОСОБА_26 з метою здійснення волонтерської діяльності, як волонтера Організації.
Після чого, використовуючи своє службове становище підписала вказане клопотання своїм особистим підписом та завірила його печаткою ГО «Спадщина краю», чим видала вказаний офіційний документ.
У подальшому, 06.04.2022, ОСОБА_4 надала ОСОБА_26 документи необхідні для отримання посвідки на тимчасове проживання, а саме: клопотання приймаючої сторони яке містило завідома неправдиву інформацію про те, що останній здійснює волонтерську діяльність як волонтер ГО «Спадщина краю», таким чином забезпечивши отримання громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_27 всупереч встановленій Законом процедурі посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_8 від 13.04.2022 в ГУ ДМС України за адресою: м. Львів, вул. Січових Стрільців, 11, в якій у графі «Підстава видачі» вказаний код 04/10, що відповідно до п. 101 Постанови КМУ від 25.04.2018 № 332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» означає - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності.
Отже, ОСОБА_4 своїми умисними діями склала та видала завідомо підроблений офіційний документ - клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання вих. № 7_06/04-22 від 06.04.2022, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.
Окрім цього встановлено, що ОСОБА_4 діючи умисно, 09.05.2022 перебуваючи за адресою функціонування ГО «Спадщина краю», м. Львів, вул. Базарна, 11, корпус 26 знаючи про те, що громадянин Республіки Узбекистан ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , добровільної, соціально спрямованої, неприбуткової діяльності як волонтер Організації не здійснював та не має на меті здійснювати таку діяльність, діючи всупереч вище вказаним нормам Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» склала шляхом виконання машинописного тексту на аркуші паперу формату А-4 клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 17. У дане клопотання ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про оформлення посвідки ОСОБА_28 з метою здійснення волонтерської діяльності, як волонтера Організації.
Після чого, використовуючи своє службове становище підписала вказане клопотання своїм особистим підписом та завірила його печаткою ГО «Спадщина краю», чим видала вказаний офіційний документ.
У подальшому, 09.05.2022, ОСОБА_4 надала ОСОБА_28 документи необхідні для отримання посвідки на тимчасове проживання, а саме: клопотання приймаючої сторони яке містило завідома неправдиву інформацію про те, що останній здійснює волонтерську діяльність як волонтер ГО «Спадщина краю», таким чином забезпечивши отримання громадянином Республіки Узбекистан ОСОБА_16 всупереч встановленій Законом процедурі посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_9 від 13.05.2022 в ГУ ДМС України за адресою: м. Львів, вул. Січових Стрільців, 11, в якій у графі «Підстава видачі» вказаний код 04/10, що відповідно до п. 101 Постанови КМУ від 25.04.2018 № 332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» означає - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності.
Отже, ОСОБА_4 своїми умисними діями склала та видала завідомо підроблений офіційний документ - клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 17 від 09.05.2022, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.
Окрім цього встановлено, що ОСОБА_4 діючи умисно, 17.05.2022 перебуваючи за адресою функціонування ГО «Спадщина краю», м. Львів, вул. Базарна, 11, корпус 26 знаючи про те, що громадянин Республіки Азербайджан ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , добровільної, соціально спрямованої, неприбуткової діяльності як волонтер Організації не здійснював та не має на меті здійснювати таку діяльність, діючи всупереч вище вказаним нормам Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» склала шляхом виконання машинописного тексту на аркуші паперу формату А-4 клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 18. У дане клопотання ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про оформлення посвідки ОСОБА_17 з метою здійснення волонтерської діяльності, як волонтера Організації.
Після чого, використовуючи своє службове становище підписала вказане клопотання своїм особистим підписом та завірила його печаткою ГО «Спадщина краю», чим видала вказаний офіційний документ.
У подальшому, 17.05.2022, ОСОБА_4 надала ОСОБА_29 документи необхідні для отримання посвідки на тимчасове проживання, а саме: клопотання приймаючої сторони яке містило завідома неправдиву інформацію про те, що останній здійснює волонтерську діяльність як волонтер ГО «Спадщина краю», таким чином забезпечивши отримання громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_30 всупереч встановленій Законом процедурі посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_10 від 24.05.2022 в ГУ ДМС України за адресою: м. Львів, вул. Січових Стрільців, 11, в якій у графі «Підстава видачі» вказаний код 04/10, що відповідно до п. 101 Постанови КМУ від 25.04.2018 № 332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» означає - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності.
Отже, ОСОБА_4 своїми умисними діями склала та видала завідомо підроблений офіційний документ - клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 18 від 17.05.2022, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.
Таким чином ОСОБА_4 підозрюється у складанні і видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Згідно з п.175 рішення Європейського суду з прав людини від 21.04.2011 у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30 серпня 1990 року, п.32, Series A, N 182).
Зокрема, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 вказаних вище кримінальних правопорушень підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:
- Заявою ОСОБА_7 про вчинення кримінального правопорушення від 06.11.2024;
- протоколами допитів свідка ОСОБА_7 від 06.11.2024, та 09.11.2024;
- протоколом огляду та ідентифікації несправжніх імітаційних засобів від 08.11.2024;
- протоколом затримання особи ОСОБА_4 , підозрюваної у вчиненні злочину передбаченому ч. 3 ст. 369-2 КК України від 08.11.2024;
- протоколом огляду місця події від 08.11.2024;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_31 від 08.11.2024;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_32 від 08.11.2024;
- іншими матеріалами кримінального провадження № 12024140000001123.
- обґрунтованого звернення щодо прийняття рішення в порядку ч. 1 ст. 203 КУпАП Управління боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми ГУНП у Львівській області від 10.11.2020 року;
- матеріалами НСРД;
- відповіддю Національної соціальної сервісної служби України (Нацсоцслужба) № 0000-030102-5/10883-2023/14387 від 04.04.2023
- відповідь від 06.03.2023 № 4601.4.4-2615/46.1-23 із ГУ ДМС у Львівській області щодо інформації з приводу скасування посвідок за ініціативи ГО, та іншої інформації;
- заходами забезпечення кримінального провадження, а саме тимчасовим доступом до речей і документів було вилучено у Львівській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області звіти про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, де про аналізувавши їх, було встановлено, що подавалися нульові звіти, а за 2021-2022 роки взагалі не подавалися;
- заходами забезпечення кримінального провадження, а саме тимчасовим доступом до речей і документів було вилучено у ПАТ «ПриватБанк» рух коштів та реєстру розрахункових документів по даних банківських рахунках, де про аналізувавши їх, було встановлено, що діяльність ні яка не здійснювалась;
- заходами забезпечення кримінального провадження, а саме тимчасовим доступом до речей і документів було вилучено у ГУ ДМС у Львівській області оригінали справ іноземців, які отримували посвідки на тимчасове проживання;
- заходами забезпечення кримінального провадження, а саме тимчасовим доступом до речей і документів було вилучено у Департаменті консульської служби Міністерства закордонних справ України оригінали справ іноземців, які отримували візи типу D-10 ( провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності ) та іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.
09.11.2024 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженці м. Львів, громадянці України, українці, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимій у кримінальному провадженні № 12024140000001123 від 06.11.2024 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.
20.11.2024, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженці м. Львів, громадянці України, українці, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимій у кримінальному провадженні № 1202414000000686 від 27.06.2024 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366 КК України.
27.12.2024 року прокурором Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 об'єднано матеріали досудових розслідувань.
09.11.2024 ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова було обрано відносно підозрюваної ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту за місцем фактичного проживання останньої за адресою: АДРЕСА_1 , терміном на два місяці, тобто до 09.11.2024 року.
На підозрювану ОСОБА_4 покладено наступні обов'язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, зокрема:
- прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою;
- цілодобово не залишати місце постійного проживання, що за адресою: АДРЕСА_1 ;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- утримуватися від спілкування з свідками сторони обвинувачення у даному кримінальному провадженні, зокрема: ОСОБА_7 , та іншими свідками у кримінальному провадженні;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;
Отримані на даному етапі досудового розслідування відомості задокументовані у відповідний процесуальний спосіб, передбачений КПК України, і вказують на причетність ОСОБА_4 до вчинення зазначених злочинів, при цьому таке цілком узгоджується і з практикою Європейського суду з прав людини, який неодноразово зазначав, що наявність «обґрунтованої підозри» у вчинені правопорушення передбачає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що зазначена особа могла вчинити правопорушення (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Влох проти Польщі»).
На даному етапі кримінального провадження стороною обвинувачення та слідчим суддею не вирішуються питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні кримінального правопорушення.
Доводячи існування передбачених кримінальним процесуальним законом ризиків неправомірної процесуальної поведінки підозрюваного, сторона обвинувачення зауважує про те, що ризиком є дія, яка може вчинятись з високим ступенем ймовірності.
Відповідно до ч. 5 ст. 9 КПК України кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Згідно з рішенням Європейського суду з прав людини у справі «Феррарі - Браво проти Італії» не можна ставити питання про те, що арешт є виправданим лише тоді, коли доведено факт вчинення та характер інкримінованих правопорушень, оскільки це є завданням органів досудового розслідування (попереднього слідства).
Також Європейський суд з прав людини у справі «Фокс, Кембел і Гартлі проти Сполученого Королівства» зазначив, що «обґрунтована підозра» передбачає наявність фактів або інформації, які б могли переконати об'єктивного спостерігача у тому, що відповідна особа могла вчинити злочин.
У рішенні по справі «W проти Швейцарії» від 26.01.1993 Європейський суд з прав людини вказав, що врахування тяжкості злочину має свій раціональний зміст, оскільки вона свідчить про ступінь суспільної небезпечності цієї особи та дозволяє спрогнозувати з достатньо високим ступенем імовірності її поведінку, беручи до уваги, що майбутнє покарання за тяжкий злочин підвищує ризик того, що підозрюваний може ухилитись від слідства.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених п. п. 1, 2, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, які полягають в тому, що підозрювана може:
-переховуватися від органів досудового розслідування та суду, оскільки злочин, який інкримінуються їй є тяжкими, у разі доведення вини йому може бути призначено покарання у вигляді від трьох до восьми років позбавлення волі, без альтернативи призначення більш м'якого покарання, та остання, будучи обізнаним про покарання, що йому загрожує за інкримінований їй злочин, а також в силу своєї обізнаності у формах та методах роботи оперативної роботи, конспірації, тощо, для уникнення покарання може переховуватися від органу досудового розслідування та суду;
-знищити, сховати документи, речі які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, адже на даний час у рамках досудового розслідування зазначеного кримінального провадження не встановлено усі обставини, що мають значення для досудового розслідування (не встановлені всі причетні особи до вчинення кримінального правопорушення, перевіряється можлива причетність ОСОБА_4 до вчинення інших кримінальних правопорушень..;
-незаконно впливати на потерпілих, свідків, інших підозрюваних, у цьому ж кримінальному провадженні, оскільки отримавши матеріали клопотання про обрання запобіжного заходу, ОСОБА_4 володітиме інформацією стосовно характеризуючих, в тому числі біографічних, даних свідків, які надали та можуть у подальшому надати органу досудового розслідування викривальні покази стосовно нього, а також може отримати відомості щодо інших осіб, які являється фігурантами вказаного кримінального провадження та може надати їм відомості та сприяти ухиленню кримінальної відповідальності, у зв'язку з чим останній, перебуваючи на волі, матиме можливість безперешкодно впливати на вказаних учасників процесу шляхом підкупу, примусу, погроз, у тому числі із застосуванням насильства та зброї, з метою зміни або відмови їх від показів.;
-перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, зокрема шляхом погодження показань з особами, причетними до вчинення інкримінованого кримінального правопорушення;
-вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення в якому підозрюється, в тому числі з метою прикриття своєї злочинної діяльності, та досягнення мети вчинення злочину, у якому підозрюється, знищити чи будь яким іншим способом спотворити речі та документи які мають значення для кримінального провадження, про що також свідчить те, що ОСОБА_4 є раніше судимою, вироком Галицького районного суду м. Львова від 16.09.2024 за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 332, ч. 1 ст. 366 КК України, із врахуванням ст. 69 КК України, до покарання у виді штрафу в розмірі десяти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 000 грн. та після цього на шлях виправлення не встала та вчинила новий злочин за наведених вище обставин.
А тому, з метою забезпечення кримінального провадження та виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, є необхідність обрання до ОСОБА_4 , запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.
Ураховуючи характер вчиненого підозрюваної ОСОБА_4 корупційного злочину та тяжкість покарання, що загрожує йому у разі визнання винуватим у вчиненні інкримінованого злочину, є всі підстави вважати, що підозрювана може залишити місце свого постійного проживання та виїхати з території України, зокрема неофіційно, де буде переховуватись від органів досудового розслідування та суду, незаконними засобами, зокрема шляхом підкупу, впливати на свідків у кримінальному провадженні, які володіють інформацією щодо обставин вчинення ним зазначеного злочину, а також знищити, сховати або спотворити будь-які із речей та документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, продовжуватиме вчиняти злочин у сфері службової діяльності, та може вчинити інші злочини, з метою запобігання вказаним ризикам, об'єктивно необхідним є застосування щодо підозрюваної ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді домашнього арешту.
Відповідно до ст. 178 КПК України, у ході досудового розслідування у кримінальному провадженні встановлено наступне:
- зібрані під час досудового розслідування докази є вагомими та підтверджують причетність ОСОБА_4 до вчинення неї кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369-2, ч. 1 ст. 366 КК України;
- підозрювана ОСОБА_4 вчинила тяжке кримінальне правопорушення (злочин), за яке законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до восьми років, тож тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_4 у разі визнання її винуватою у кримінальному правопорушенні (злочині), у вчиненні якого вона підозрюється, є достатньою та співрозмірною для обрання останній запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту;
Застосування до підозрюваної ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді особистого зобов'язання не забезпечить належної поведінки підозрюваної, не зменшить наявність вищевказаних ризиків та не зможе перешкодити їх реалізації, оскільки зважаючи на особу підозрюваної він не може самоорганізуватися для здійснення належного самоконтролю, про що і свідчить те, що ОСОБА_4 являється раніше судимою особою.
Відповідно до ч.1 ст.194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст. 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Стороною обвинувачення дотримано вимогу розумної підозри, оскільки наявні на даний час докази у кримінальному провадженні свідчать про об'єктивний зв'язок підозрюваного із вчиненням кримінального правопорушення, тобто виправдовують необхідність подальшого розслідування у цьому провадженні з метою дотримання імперативних завдань кримінального провадження, визначених ст.2 КПК України.
Частиною 1 статті 177 КПК України передбачено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Згідно ч. 2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений може здійснити дії, передбачені ч.1 ст.177 КПК України.
Згідно ст.181 КПК України, домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Слідчий суддя вважає, що стороною обвинувачення в повному обсязі доведене існування ризиків, що у разі необрання запобіжного заходу, можливе перешкоджання встановленню істини у справі.
З огляду на викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню та підозрюваному слід продовжити строк дії запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Керуючись ст.ст.176-178, 181 КПК України, слідчий суддя,-
ухвалив:
Клопотання задовольнити.
Продовжити строк дії запобіжного заходу підозрюваній ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вигляді цілодобового домашнього арешту, строком на два місця, тобто до 03 березня 2025 року.
Покласти на підозрювану ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов'язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме:
- цілодобово не залишати місце постійного проживання, що за адресою: АДРЕСА_1 , за виключенням відвідування медичних закладів для отримання медичної допомоги для себе;
- прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- утримуватися від спілкування з свідками сторони обвинувачення у даному кримінальному провадженні, зокрема: ОСОБА_7 , та іншими свідками у кримінальному провадженні;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;
Строк дії ухвали та обов'язків визначити до 03.03.2025 року включно.
Копію даної ухвали передати для виконання органам Національної поліції за місцем проживання підозрюваної, за адресою: АДРЕСА_1 .
Контроль за виконанням ухвали покласти на уповноваженого прокурора, який здійснює процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні.
Роз'яснити підозрюваній, що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою обвинувачених, які перебувають під домашнім арештом, мають право з'являтися в житло цих осіб, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов'язаних із виконанням покладених на них зобов'язань, використовувати електронні засоби контролю.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п'яти днів з моменту її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_33