Ухвала від 03.01.2025 по справі 461/33/25

Справа № 461/33/25

Провадження № 1-кс/461/52/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.01.2025 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваної ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області капітана поліції ОСОБА_6 про продовження строку досудового розслідування,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області капітан поліції ОСОБА_6 , за погодженням із заступником керівника Львівської обласної прокуратури ОСОБА_7 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024140000000686 від 27.06.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 332, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 369-2 КК України, до чотирьох місяців, тобто до 09.03.2025.

Подане клопотання мотивує тим, що з огляду на особливу складність кримінального провадження та зібрані під час досудового розслідування відомості, беручи до уваги, що для отримання доказів, які можуть бути використані під час досудового розслідування та судового розгляду у кримінальному провадженні необхідний додатковий час, зокрема, для проведення відповідних слідчих (розшукових) та процесуальних дій, спрямованих на забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, а також те, що вказані дії не могли бути здійснені та завершенні раніше з об'єктивних причин.

В судовому засіданні прокурор вимоги клопотання підтримав, з підстав викладених в ньому.

Підозрювана та її захисник заперечили протии задоволення клопотання.

Дослідивши клопотання, заслухавши учасників кримінального провадження, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.

Згідно норм ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту повідомлення особі про підозру до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності, клопотанням про закриття кримінального провадження або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Згідно частини 1 статті 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024140000000686 від 27.06.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 332, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 369-2 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , діючи з корисливих мотивів, з метою протиправного збагачення, 08.11.2024, приблизно о 20:03 год., отримала від ОСОБА_8 неправомірну вигоду в загальній сумі 5000 доларів США для себе за здійснення впливу на членів лікарсько-консультативних комісій та подальше прийняття посадовими особами медико - соціальної експертизи, які згідно примітки до ст. 369-2 КК України, є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, рішення про призначення групи інвалідності ОСОБА_8 .

Так, в жовтні 2024 року (точний час органом досудового розслідування не встановлено), але не пізніше 19 жовтня 2024 року в ОСОБА_4 , виник злочинний умисел на отримання від ОСОБА_8 неправомірної вигоди для себе за здійснення впливу на членів лікарсько - консультативних комісій та подальше прийняття посадовими особами медико - соціальної експертизи, які згідно примітки до ст. 369-2 КК України, є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, рішення про призначення групи інвалідності ОСОБА_8 .

З метою реалізації вказаного злочинного умислу, ОСОБА_4 , 24 жовтня 2024 року, перебуваючи в на території авто заправного комплексу «UPG», що за адресою: Львівська область, Пустомитівський р-н., с. Пасіки-Зубрицькі, вул. Дорожна, 85, під час зустрічі з ОСОБА_8 повідомила останньому що для призначення ОСОБА_8 групи інвалідності необхідно надати їй грошові кошти в сумі 6000 - 7000 доларів США, в якості неправомірної вигоди для неї за здійснення впливу на членів лікарсько-консультативних комісій та подальше прийняття посадовими центру медико - соціальної експертизи, які згідно примітки до ст. 369-2 КК України, є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, рішення про призначення групи інвалідності ОСОБА_8 .

В подальшому, ОСОБА_4 , 05.11.2024., в ході телефонної розмови, висловила вимогу ОСОБА_8 про необхідність надання їй грошових коштів в сумі 5000 доларів США, в якості першої частини неправомірної вигоди для неї за здійснення впливу на членів лікарсько-консультативних комісій та подальше прийняття посадовими центру медико - соціальної експертизи, які згідно примітки до ст. 369-2 КК України, є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, рішення про призначення групи інвалідності ОСОБА_8 та про те, що за інших умов останній не зможе її отримати. ОСОБА_8 в свою чергу розуміючи, що без надання неправомірної вигоди ОСОБА_4 , не зможе отримати групу інвалідності, будучи поставленим ОСОБА_4 в такі умови, за яких він був вимушений надати неправомірну вигоду з метою запобігання шкідливим наслідкам щодо своїх прав і законних інтересів, погодився на протиправну вимогу ОСОБА_4 .

Після того, 08.11.2024 близько 19:55 год, ОСОБА_4 , перебуваючи на території авто заправного комплексу «UPG», що за адресою: Львівська область, Пустомитівський р-н., с. Пасіки-Зубрицькі, вул. Дорожна, 85, згідно попередньої домовленості зустрілась з ОСОБА_8 та продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, діючи з корисливим мотивом, приблизно о 20:03 год. отримала від нього першу частину неправомірної вигоди в сумі 5000 доларів США (що згідно курсу НБУ становить 206 794, 5 гривень) за здійснення нею впливу на прийняття посадовими особами обласного центру медико - соціальної експертизи, які згідно примітки до ст. 369-2 КК України, є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, рішення про призначення групи інвалідності ОСОБА_8 .

Таким чином, ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у зловживанні впливом, а саме в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

Окрім цього встановлено, що у період з 08.11.2021 по 17.05.2022 ОСОБА_4 , перебуваючи на території м. Львова, будучи службовою особою - керівником Громадської організації «Спадщина краю» (далі - Організація), діючи умисно, використовуючи своє службове становище, шляхом складання та видачі завідомо неправдивихофіційних документів - клопотання приймаючої сторони про оформлення та продовження іноземцю чи особі без громадянства посвідки на постійне проживання в яке вносилась неправдива інформація щодо перебування особи у статусі волонтера, а також продовжуючи термін її дії, що у свою чергу надавало можливість отримання посвідки на тимчасове проживання.

Так, 06.08.2015 ОСОБА_4 утворила, відповідно до протоколу № 1 установчих зборів засновників Організації, затвердила Статут вказаної Організації, а також призначила себе головою Організації. 08.10.2015 провела державну реєстрацію вказаної Організації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за № 1 145 102 0000 037407, визначивши при цьому основний вид економічної діяльності: «94.99 Діяльність інших громадських організацій н.в.і.у.»

Відповідно до статуту Організації, затвердженого протоколом установчих зборів № 1 від 06.08.2015 головною метою діяльності Організації є сприяння розв'язання проблем українців та їх Родин переселених із території Польщі після Великої Вітчизняної Війни та під час операції «Вісла», задоволення та захист законних соціальних, творчих, економічних, наукових, культурних інтересів своїх членів (переселенців та їх Родин); надання допомоги у задоволенні та захисті прав та інтересів, сприяння провадження освітньої, наукової, культурної та просвітницької діяльності задля сприяння становленню демократичного громадянського суспільства переселенців та їх Родин; сприяння захисту прав інвалідів, неповносправних дітей Родин переселенців; здійснення іншої діяльності, яка не суперечитиме Статуту та чинному законодавству України.

Отже, в період з 06.08.2015 по 27.03.2023 ОСОБА_4 постійно обіймала посаду в установі пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто згідно з положеннями ч. 3 ст. 18 КК України була службовою особою.

ОСОБА_4 перебуваючи на території м. Львова, будучи службовою особою - керівником Організації, діючи умисно, використовуючи своє службове становище, склала і видала завідомо неправдиві офіційні документи із внесенням до них завідомо неправдивих відомостей, на наступних громадян:

Азербайджанської Республіки ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

Азербайджанської Республіки ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

Узбекистанської Республіки ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

Турецької Республіки ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ;

Турецької Республіки ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ;

Турецької Республіки ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ;

Азербайджанської Республіки ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ;

Азербайджанської Республіки ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ;

Узбекистанської Республіки ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_9 ;

Азербайджанської Республіки ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , а саме, склала клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання в які внесла завідома неправдиву інформація про перебування їх у статусі волонтера, що мало місце за наступних обставин.

Так, ОСОБА_4 діючи умисно, 08.11.2021перебуваючи за адресою функціонування ГО «Спадщина краю», м. Львів, вул. Базарна, 11, корпус26 знаючи про те, що ОСОБА_9 добровільної, соціально спрямованої, неприбуткової діяльності як волонтер Організації не здійснював та не має на меті здійснювати таку діяльність, діючи всупереч вище вказаним нормам Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» склала шляхом виконання машинописного тексту на аркуші паперу формату А-4 клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 95. У дане клопотання ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про оформлення посвідки ОСОБА_19 метою здійснення волонтерської діяльності, як волонтера Організації.

Після чого, використовуючи своє службове становище підписала вказане клопотання своїм особистим підписом та завірила його печаткою ГО «Спадщина краю», чим видала вказаний офіційний документ.

У подальшому, 08.11.2021, ОСОБА_4 надала ОСОБА_20 документи необхідні для отримання посвідки на тимчасове проживання, а саме: клопотання приймаючої сторони яке містило завідома неправдиву інформацію про те, що останній здійснює волонтерську діяльність як волонтер ГО «Спадщина краю», таким чином забезпечивши отримання громадянином Азербайджанської Республіки ОСОБА_20 встановленій Законом процедурі посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_1 від 24.11.2021 в ГУ ДМС України за адресою: АДРЕСА_2, в якій у графі «Підстава видачі» вказаний код 04/10, що відповідно до п. 101 Постанови КМУ від 25.04.2018 № 332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» означає - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності.

Отже, ОСОБА_4 своїми умисними діями склала та видала завідомо підроблений офіційний документ - клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 95 від 08.11.2021, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.

Окрім цього встановлено, що ОСОБА_4 діючи умисно, 22.11.2021перебуваючи за адресою функціонування ГО «Спадщина краю», м. Львів, вул. Базарна, 11, корпус26 знаючи про те, що громадянин Республіки Азербайджан ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , добровільної, соціально спрямованої, неприбуткової діяльності як волонтер Організації не здійснював та не має на меті здійснювати таку діяльність, діючи всупереч вище вказаним нормам Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» склала шляхом виконання машинописного тексту на аркуші паперу формату А-4 клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 96. У дане клопотання ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про оформлення посвідки ОСОБА_21 з метою здійснення волонтерської діяльності, як волонтера Організації.

Після чого, використовуючи своє службове становище підписала вказане клопотання своїм особистим підписом та завірила його печаткою ГО «Спадщина краю», чим видала вказаний офіційний документ. При цьому, вказане клопотання відповідно до ч. 10 ст. 5 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», пп. 7 п. 33 Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» є підставою для видачі іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання, тобто є документом, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.

У подальшому, 22.11.2021, ОСОБА_4 надала ОСОБА_21 необхідні для отримання посвідки на тимчасове проживання, а саме: клопотання приймаючої сторони яке містило завідома неправдиву інформацію про те, що останній здійснює волонтерську діяльність як волонтер ГО «Спадщина краю», таким чином забезпечивши отримання громадянином Азербайджанської Республіки ОСОБА_22 всупереч встановленій Законом процедурі посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_2 від 30.11.2021 в ГУ ДМС України за адресою: АДРЕСА_2, в якій у графі «Підстава видачі» вказаний код 04/10, що відповідно до п. 101 Постанови КМУ від 25.04.2018 № 332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» означає - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності.

Отже, ОСОБА_4 своїми умисними діями склала та видала завідомо підроблений офіційний документ - клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 96 від 22.11.2021, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.

Окрім цього встановлено, що ОСОБА_4 діючи умисно, 22.11.2021перебуваючи за адресою функціонування ГО «Спадщина краю», м. Львів, вул. Базарна, 11, корпус26 знаючи про те, що громадянин Республіки ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , добровільної, соціально спрямованої, неприбуткової діяльності як волонтер Організації не здійснював та не має на меті здійснювати таку діяльність, діючи всупереч вище вказаним нормам Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» склала шляхом виконання машинописного тексту на аркуші паперу формату А-4 клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 97. У дане клопотання ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про оформлення посвідки ОСОБА_11 з метою здійснення волонтерської діяльності, як волонтера Організації.

Після чого, використовуючи своє службове становище підписала вказане клопотання своїм особистим підписом та завірила його печаткою ГО «Спадщина краю», чим видала вказаний офіційний документ.

У подальшому, 22.11.2021, ОСОБА_4 надала ОСОБА_24 необхідні для отримання посвідки на тимчасове проживання, а саме: клопотання приймаючої сторони яке містило завідома неправдиву інформацію про те, що останній здійснює волонтерську діяльність як волонтер ГО «Спадщина краю», таким чином забезпечивши отримання громадянином Республіки Узбекистан ОСОБА_25 всупереч встановленій Законом процедурі посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_3 від 29.11.2021 в ГУ ДМС України за адресою: АДРЕСА_2, в якій у графі «Підстава видачі» вказаний код 04/10, що відповідно до п. 101 Постанови КМУ від 25.04.2018 № 332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» означає - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності.

Отже, ОСОБА_4 своїми умисними діями склала та видала завідомо підроблений офіційний документ - клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 97 від 22.11.2021, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.

Окрім цього встановлено, що ОСОБА_4 діючи умисно, 28.12.2021перебуваючи за адресою функціонування ГО «Спадщина краю», м. Львів, вул. Базарна, 11, корпус26 знаючи про те, що громадянин Республіки ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , добровільної, соціально спрямованої, неприбуткової діяльності як волонтер Організації не здійснював та не має на меті здійснювати таку діяльність, діючи всупереч вище вказаним нормам Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» склала шляхом виконання машинописного тексту на аркуші паперу формату А-4 клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 104. У дане клопотання ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про оформлення посвідки ОСОБА_27 з метою здійснення волонтерської діяльності, як волонтера Організації.

Після чого, використовуючи своє службове становище підписала вказане клопотання своїм особистим підписом та завірила його печаткою ГО «Спадщина краю», чим видала вказаний офіційний документ.

У подальшому, 28.12.2021, ОСОБА_4 надала ОСОБА_28 необхідні для отримання посвідки на тимчасове проживання, а саме: клопотання приймаючої сторони яке містило завідома неправдиву інформацію про те, що останній здійснює волонтерську діяльність як волонтер ГО «Спадщина краю», таким чином забезпечивши отримання громадянином Республіки Туреччини ОСОБА_27 всупереч встановленій Законом процедурі посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_4 від 04.01.2022 в ГУ ДМС України за адресою: АДРЕСА_2, в якій у графі «Підстава видачі» вказаний код 04/10, що відповідно до п. 101 Постанови КМУ від 25.04.2018 № 332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» означає - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності.

При цьому, вказане клопотання відповідно до ч. 10 ст. 5 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», пп. 7 п. 33 Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання'є підставою для видачі іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання, тобто є документом, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.

Отже, ОСОБА_4 своїми умисними діями склала та видала завідомо підроблений офіційний документ - клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 104 від 28.12.2021, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.

Окрім цього встановлено, що ОСОБА_4 діючи умисно, 28.12.2021перебуваючи за адресою функціонування ГО «Спадщина краю», м. Львів, вул. Базарна, 11, корпус26 знаючи про те, що громадянка Республіки ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ; добровільної, соціально спрямованої, неприбуткової діяльності як волонтер Організації не здійснювала та не має на меті здійснювати таку діяльність, діючи всупереч вище вказаним нормам Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» склала шляхом виконання машинописного тексту на аркуші паперу формату А-4 клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 103. У дане клопотання ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про оформлення посвідки ОСОБА_13 з метою здійснення волонтерської діяльності, як волонтера Організації.

Після чого, використовуючи своє службове становище підписала вказане клопотання своїм особистим підписом та завірила його печаткою ГО «Спадщина краю», чим видала вказаний офіційний документ.

У подальшому, 28.12.2021, ОСОБА_4 надала ОСОБА_30 необхідні для отримання посвідки на тимчасове проживання, а саме: клопотання приймаючої сторони яке містило завідома неправдиву інформацію про те, що остання здійснює волонтерську діяльність як волонтер ГО «Спадщина краю», таким чином забезпечивши отримання ОСОБА_31 всупереч встановленій Законом процедурі посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_5 від 04.01.2022 в ГУ ДМС України за адресою: АДРЕСА_2, в якій у графі «Підстава видачі» вказаний код 04/10, що відповідно до п. 101 Постанови КМУ від 25.04.2018 № 332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» означає - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності.

Отже, ОСОБА_4 своїми умисними діями склала та видала завідомо підроблений офіційний документ - клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 103 від 28.12.2021, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.

Окрім цього встановлено, що ОСОБА_4 діючи умисно, 07.02.2022перебуваючи за адресою функціонування ГО «Спадщина краю», м. Львів, вул. Базарна, 11, корпус26 знаючи про те, що громадянин Республіки ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , добровільної, соціально спрямованої, неприбуткової діяльності як волонтер Організації не здійснював та не має на меті здійснювати таку діяльність, діючи всупереч вище вказаним нормам Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» склала шляхом виконання машинописного тексту на аркуші паперу формату А-4 клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання вих. № 07-02-10-2022. У дане клопотання ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про оформлення посвідки ОСОБА_14 з метою здійснення волонтерської діяльності, як волонтера Організації.

Після чого, використовуючи своє службове становище підписала вказане клопотання своїм особистим підписом та завірила його печаткою ГО «Спадщина краю», чим видала вказаний офіційний документ.

У подальшому, 07.02.2022, ОСОБА_4 надала ОСОБА_14 необхідні для отримання посвідки на тимчасове проживання, а саме: клопотання приймаючої сторони яке містило завідома неправдиву інформацію про те, що останній здійснює волонтерську діяльність як волонтер ГО «Спадщина краю», таким чином забезпечивши отримання громадянином Республіки Туреччина ОСОБА_14 всупереч встановленій Законом процедурі посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_6 від 17.02.2022 в ГУ ДМС України за адресою: АДРЕСА_2, в якій у графі «Підстава видачі» вказаний код 04/10, що відповідно до п. 101 Постанови КМУ від 25.04.2018 № 332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» означає - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності.

Отже, ОСОБА_4 своїми умисними діями склала та видала завідомо підроблений офіційний документ - клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання вих. № 07-02-10-2022 від 07.02.2022, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.

Окрім цього встановлено, що ОСОБА_4 діючи умисно, 23.03.2022перебуваючи за адресою функціонування ГО «Спадщина краю», м. Львів, вул. Базарна, 11, корпус26 знаючи про те, що громадянин Республіки ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , добровільної, соціально спрямованої, неприбуткової діяльності як волонтер Організації не здійснював та не має на меті здійснювати таку діяльність, діючи всупереч вище вказаним нормам Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» склала шляхом виконання машинописного тексту на аркуші паперу формату А-4 клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання вих. № 01/03-22 від 23.03.2022. У дане клопотання ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про оформлення посвідки ОСОБА_34 з метою здійснення волонтерської діяльності, як волонтера Організації.

Після чого, використовуючи своє службове становище підписала вказане клопотання своїм особистим підписом та завірила його печаткою ГО «Спадщина краю», чим видала вказаний офіційний документ.

У подальшому, 23.03.2022, ОСОБА_4 надала ОСОБА_35 необхідні для отримання посвідки на тимчасове проживання, а саме: клопотання приймаючої сторони яке містило завідома неправдиву інформацію про те, що останній здійснює волонтерську діяльність як волонтер ГО «Спадщина краю», таким чином забезпечивши отримання громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_34 всупереч встановленій Законом процедурі посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_7 від 01.04.2022 в ГУ ДМС України за адресою: АДРЕСА_2, в якій у графі «Підстава видачі» вказаний код 04/10, що відповідно до п. 101 Постанови КМУ від 25.04.2018 № 332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» означає - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності.

Отже, ОСОБА_4 своїми умисними діями склала та видала завідомо підроблений офіційний документ - клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання вих. № 01/03-22 від 23.03.2022, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.

Окрім цього встановлено, що ОСОБА_4 діючи умисно, 06.04.2022перебуваючи за адресою функціонування ГО «Спадщина краю», м. Львів, вул. Базарна, 11, корпус26 знаючи про те, що громадянин Республіки ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , добровільної, соціально спрямованої, неприбуткової діяльності як волонтер Організації не здійснював та не має на меті здійснювати таку діяльність, діючи всупереч вище вказаним нормам Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» склала шляхом виконання машинописного тексту на аркуші паперу формату А-4 клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання вих. № 7_06/04-22 від 06.04.2022. У дане клопотання ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про оформлення посвідки ОСОБА_37 з метою здійснення волонтерської діяльності, як волонтера Організації.

Після чого, використовуючи своє службове становище підписала вказане клопотання своїм особистим підписом та завірила його печаткою ГО «Спадщина краю», чим видала вказаний офіційний документ.

У подальшому, 06.04.2022, ОСОБА_4 надала ОСОБА_38 необхідні для отримання посвідки на тимчасове проживання, а саме: клопотання приймаючої сторони яке містило завідома неправдиву інформацію про те, що останній здійснює волонтерську діяльність як волонтер ГО «Спадщина краю», таким чином забезпечивши отримання громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_39 всупереч встановленій Законом процедурі посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_8 від 13.04.2022 в ГУ ДМС України за адресою: АДРЕСА_2, в якій у графі «Підстава видачі» вказаний код 04/10, що відповідно до п. 101 Постанови КМУ від 25.04.2018 № 332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» означає - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності.

Отже, ОСОБА_4 своїми умисними діями склала та видала завідомо підроблений офіційний документ - клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання вих. № 7_06/04-22 від 06.04.2022, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.

Окрім цього встановлено, що ОСОБА_4 діючи умисно, 09.05.2022перебуваючи за адресою функціонування ГО «Спадщина краю», м. Львів, вул. Базарна, 11, корпус26 знаючи про те, що громадянин Республіки ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , добровільної, соціально спрямованої, неприбуткової діяльності як волонтер Організації не здійснював та не має на меті здійснювати таку діяльність, діючи всупереч вище вказаним нормам Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» склала шляхом виконання машинописного тексту на аркуші паперу формату А-4 клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 17. У дане клопотання ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про оформлення посвідки ОСОБА_41 з метою здійснення волонтерської діяльності, як волонтера Організації.

Після чого, використовуючи своє службове становище підписала вказане клопотання своїм особистим підписом та завірила його печаткою ГО «Спадщина краю», чим видала вказаний офіційний документ.

У подальшому, 09.05.2022, ОСОБА_4 надала ОСОБА_42 необхідні для отримання посвідки на тимчасове проживання, а саме: клопотання приймаючої сторони яке містило завідома неправдиву інформацію про те, що останній здійснює волонтерську діяльність як волонтер ГО «Спадщина краю», таким чином забезпечивши отримання громадянином Республіки Узбекистан ОСОБА_17 всупереч встановленій Законом процедурі посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_9 від 13.05.2022 в ГУ ДМС України за адресою: АДРЕСА_2, в якій у графі «Підстава видачі» вказаний код 04/10, що відповідно до п. 101 Постанови КМУ від 25.04.2018 № 332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» означає - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності.

Отже, ОСОБА_4 своїми умисними діями склала та видала завідомо підроблений офіційний документ - клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 17 від 09.05.2022, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.

Окрім цього встановлено, що ОСОБА_4 діючи умисно, 17.05.2022перебуваючи за адресою функціонування ГО «Спадщина краю», м. Львів, вул. Базарна, 11, корпус26 знаючи про те, що громадянин Республіки ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , добровільної, соціально спрямованої, неприбуткової діяльності як волонтер Організації не здійснював та не має на меті здійснювати таку діяльність, діючи всупереч вище вказаним нормам Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Постанови КМУ від 25.04.2018 №332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» склала шляхом виконання машинописного тексту на аркуші паперу формату А-4 клопотання приймаючої сторони щодо отримання іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 18. У дане клопотання ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про оформлення посвідки ОСОБА_18 з метою здійснення волонтерської діяльності, як волонтера Організації.

Після чого, використовуючи своє службове становище підписала вказане клопотання своїм особистим підписом та завірила його печаткою ГО «Спадщина краю», чим видала вказаний офіційний документ.

У подальшому, 17.05.2022, ОСОБА_4 надала ОСОБА_44 необхідні для отримання посвідки на тимчасове проживання, а саме: клопотання приймаючої сторони яке містило завідома неправдиву інформацію про те, що останній здійснює волонтерську діяльність як волонтер ГО «Спадщина краю», таким чином забезпечивши отримання громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_45 всупереч встановленій Законом процедурі посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_10 від 24.05.2022 в ГУ ДМС України за адресою: АДРЕСА_2, в якій у графі «Підстава видачі» вказаний код 04/10, що відповідно до п. 101 Постанови КМУ від 25.04.2018 № 332 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» означає - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності.

Отже, ОСОБА_4 своїми умисними діями склала та видала завідомо підроблений офіційний документ - клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання № 18 від 17.05.2022, що посвідчує певні факти, які спричинили наслідки правового характеру.

Таким чином ОСОБА_4 підозрюється у складанні і видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостейтобто у вчиненні кримінального правопорушення,передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

Правова кваліфікація кримінальних правопорушень, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_4 :

- ч. 3 ст. 369-2 КК України -одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поєднане з вимаганням такої вигоди.Санкція ч. 3 ст. 369-2 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна, що відповідно до вимог ст. 12 КК України є тяжким злочином.

ч. 1 ст. 366 КК України - складання і видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинених повторно. Санкція ч. 1 ст. 366 КК України передбачає покарання у виглядіштрафу від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Обставинами, що дають підстави обґрунтовано підозрювати ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369-2, ч. 1 ст. 366 КК України, підтверджуються наступними матеріалами кримінального провадження, а саме:

- Заявою ОСОБА_8 про вчинення кримінального правопорушення від 06.11.2024;

- протоколами допитів свідка ОСОБА_8 від 06.11.2024, та 09.11.2024;

- протоколом огляду та ідентифікації несправжніх імітаційних засобів від 08.11.2024;

- протоколом затримання особи ОСОБА_4 , підозрюваної у вчиненні злочину передбаченому ч. 3 ст. 369-2 КК України від 08.11.2024;

- протоколом огляду місця події від 08.11.2024;

- протоколом допиту свідка ОСОБА_46 від 08.11.2024;

- протоколом допиту свідка ОСОБА_47 від 08.11.2024;

- іншими матеріалами кримінального провадження № 12024140000001123.

- матеріалами НСРД;

- відповіддю Національної соціальної сервісної служби України(Нацсоцслужба) № 0000-030102-5/10883-2023/14387 від 04.04.2023

- відповідь від 06.03.2023 № 4601.4.4-2615/46.1-23 із ГУ ДМС у Львівській області щодо інформації з приводу скасування посвідок за ініціативи ГО, та іншої інформації;

- заходами забезпечення кримінального провадження, а саме тимчасовим доступом до речей і документів було вилучено у Львівській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області звіти про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, де про аналізувавши їх, було встановлено, що подавалися нульові звіти, а за 2021-2022 роки взагалі не подавалися;

- заходами забезпечення кримінального провадження, а саме тимчасовим доступом до речей і документів було вилучено у ПАТ «ПриватБанк» рух коштів та реєстру розрахункових документів по даних банківських рахунках, де про аналізувавши їх, було встановлено, що діяльність ні яка не здійснювалась;

- заходами забезпечення кримінального провадження, а саме тимчасовим доступом до речей і документів було вилучено у ГУ ДМС у Львівській області оригінали справ іноземців, які отримували посвідки на тимчасове проживання;

- заходами забезпечення кримінального провадження, а саме тимчасовим доступом до речей і документів було вилучено у Департаменті консульської служби Міністерства закордонних справ України оригінали справ іноземців, які отримували візи типу D-10 ( провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності ) та іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.

З положень п. 5 ч. 1 ст. 3 КПК України вбачається, що досудове розслідування - стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акту, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Згідно положень ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 КПК України, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором.

Водночас, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений , зокрема, до чотирьох місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником.

09.11.2024 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , уродженці м. Львів, громадянці України, українці, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимій повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

20.11.2024, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , уродженці м. Львів, громадянці України, українці, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимій, повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366 КК України.

27.12.2024 року прокурором Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 об'єднано матеріали досудових розслідувань.

Таким чином, строк досудового розслідування кримінальних правопорушень, передбаченихч. 3 ст. 369-2, ч. 1 ст. 366 КК України відносно ОСОБА_4 розпочався 09.11.2024.

Разом з тим, на даний час не проведено усі необхідні слідчі та процесуальні дії, у зв'язку з чим виникла необхідність у продовженні строку досудового розслідування кримінальних правопорушень, передбаченихч. 3 ст. 369-2 КК України, який спливає 09.01.2025.

Для завершення досудового розслідування є необхідним проведення додаткових слідчих (розшукових) та процесуальних дій, результати яких матимуть доказове значення у кримінальному провадженні, зокрема необхідним є:

-перевірка в межах кримінального провадження інших фактів, які можуть свідчити про вчинення ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, пов'язаних з отриманням службовою особою неправомірної вигоди. Крім цього перевіряється причетність до вчинення вказаного кримінального правопорушення інших осіб;

-долучення до матеріалів кримінального провадження розсекречених протоколів, клопотань та доручень про проведення негласних слідчих (розшукових) дій;

-проведення усіх необхідних слідчих дій за участі підозрюваного та свідків в межах даного кримінального провадження, зокрема допитів, одночасних допитів та інших слідчих і процесуальних дій;

-отримання результатів судово-почеркознавчої експертизи проведення якої доручено здійснювати експертам Львівського НДІСЕ;

-отримання результатів судово-технічної експертизи документів проведення якої доручено здійснювати експертам Львівського НДІСЕ;

-Вирішити питання про призначення у кримінальному провадженні експертизи звукозапису;

-Встановлення місцезнаходження іноземців, які отримали посвідки на тимчасове проживання та проведення їх допиту в якості свідків;

-встановлення інших причетних до вчинення кримінального правопорушення осіб, вирішення питання щодо повідомлення їм про підозру;

-з врахуванням відомостей отриманих в ході проведення слідчих (розшукових) дій здійснити остаточну правову кваліфікацію кримінального правопорушення, скласти остаточне повідомлення про підозру та вручити таке повідомлення;

-скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.

Перелічені вище слідчі та процесуальні дії мають доказове значення у провадженні є необхідними для об'єктивного розслідування кримінального провадження та не є вичерпними, оскільки після їх проведення може виникнути необхідність у проведенні інших слідчих (розшукових) дій.

Прокурор вказує, що провести вказані слідчі дії у двох місячний строк не видалось за можливе у зв'язку із значною кількістю та тривалістю проведення інших слідчих, процесуальних дій, без яких неможливо завершити досудове розслідування.

Кримінальне провадження, в межах якого ініціюється продовження досудового розслідування до чотирьох місяців відносяться до категорії особливої складності з огляду на наступні обставини.

В межах кримінального провадження проводиться досудове розслідування кримінального правопорушення, яке відбувались в умовах унеможливлення викриття їх правоохоронними органами, уникнення відкритого спілкування між причетними особами, використанням електронних засобів обміну інформацією.

За одне із кримінальних правопорушень, що інкримінуються відноситься до категорії тяжкого правопорушень, зокрема за ч. 3 ст. 369-2 КК України, передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна.

Разом з тим, завершити досудове розслідування у двох місячний строк без проведення вищевказаних процесуальних та слідчих (розшукових) дій є неможливим.

Слідчим доведено, що перелічені вище слідчі та процесуальні дії мають доказове значення у провадженні, є необхідними для об'єктивного розслідування кримінального провадження та не є вичерпними, оскільки після їх проведення може виникнути необхідність у проведенні інших слідчих (розшукових) дій.

В результаті проведення вказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій, будуть отримані додаткові докази, які можуть бути використані під час судового розгляду кримінального провадження для встановлення об'єктивної істини у справі.

На переконання слідчого судді, для здійснення зазначених слідчим заходів, доцільність продовження строку досудового розслідування до чотирьох місяців слідчим та прокурором доведена, оскільки на даний час є очевидним, що провести вказані слідчі (розшукові) дії у строк, який спливає, неможливо.

Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню та строк досудового розслідування необхідно продовжити.

Керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

клопотання задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12024140000000686 від 27.06.2024 за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369-2, ч. 1 ст. 366 КК України, до 4 (чотирьох) місяців, тобто до 09 березня 2025 року.

Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_48