Справа №463/10072/24
Провадження №1-кс/463/9937/24
про продовження строку тримання під вартою
18 грудня 2024 року місто Львів
Слідча суддя Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , його захисника адвоката ОСОБА_5 , розглянувши клопотання прокурораГалицької окружної прокуратури міста Львова ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024141360003011 від 25.10.2024 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України, про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю та жителю АДРЕСА_1 , громадянину України, українцю, із середньою освітою, не працюючому, не судимому,
встановила:
прокурор звернулася до слідчого судді Личаківського районного суду м.Львова з клопотанням про продовження підозрюваному ОСОБА_4 строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб з визначенням розміру застави.
Клопотання мотивує тим, що слідчим відділом Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області, здійснювалося досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024141360003011 від 25.10.2024 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України.
Про підозру у вчиненні вказаного злочину ОСОБА_4 повідомлено 25.10.2024.
09.12.2024 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про зміну підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України,за які законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.
Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 , інкримінованого йому правопорушення повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами: протоколом затримання, підозрюваної у вчиненні злочину від 25.10.2024; протоколом допиту свідка ОСОБА_6 від 25.10.2024; протоколом допиту свідка ОСОБА_7 від 25.10.2024; протоколом допиту свідка ОСОБА_8 від 25.10.2024; висновок експерта №СЕ-19/114-24/25523-ВТХ від 25.10.2024; висновк експерта №СЕ-19/114-24/26601-ВТХ від 28.11.2024.
Ухвалою слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова від 25 жовтня 2024 року ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном 60 днів. Строк дії ухвали становить шістдесят днів до 23.12.2024.
ОСОБА_4 та його захисника повідомлено про завершення досудового розслідування, відкрито матеріали кримінального провадження та проведено ознайомлення з ними сторони захисту. У подальшому обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування вручено підозрюваному.
10.12.2024 матеріали обвинувального акта надійшли до Галицького районного суду міста Львова, в той же час, дата підготовчого судового засідання не призначена.
Ризики, передбачені ст.177 КПК України, що можуть безпосередньо перешкодити якісному проведенню досудового розслідування вказаного кримінального провадження, не змінились.
Враховуючи те, що менш суворі запобіжні заходи не достатні для забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання вищевказаним ризикам, ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України, а тому просить продовжити строк тримання підозрюваного з визначенням розміру застави.
Прокурор подане клопотання підтримала, просила таке задовольнити.
ОСОБА_4 проти поданого клопотання заперечив, просив застосувати запобіжний захід не пов'язаний з обмеженням волі.
Захисник проти поданого клопотання заперечив, просив застосувати запобіжний захід не пов'язаний з обмеженням волі у вигляді домашнього арешту.
Заслухавши пояснення прокурора, підозрюваного та його захисника, оглянувши та перевіривши надані матеріали клопотання, слідча суддя встановила наступне.
Слідчими слідчого відділу Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024141360003011 від 25.10.2024 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України.
Так ОСОБА_4 , усвідомлюючи суспільну небезпечність та протиправність своїх дій у сфері незаконного поводження з вогнепальною зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами, діючи умисно, придбав (знайшов) при невстановлених обставинах та у невстановлений час, без передбаченого законом дозволу, а також зберігав та переносив предмет зеленого кольору, ззовні схожий на корпус гранати «Ф-1», з маркувальнням, барвником чорного кольору «107; 115-751» та предмет ззовні схожий на підривач типу УЗРГМ з маркуванням барвником чорного кольору, «124» та методом втиснення «УЗРГМ А5 583».
У подальшому ОСОБА_4 , продовжуючи свою злочинну діяльність, усвідомлюючи, що дані предмети являються вибуховими предмети, маючи можливість добровільно здати їх в правоохоронні органи, незаконно зберігав та переносив вище згадані предмети.
25 жовтня 2024 року під час проведення особистого обшуку громадянина ОСОБА_4 , коли останній перебував в центральній частині м. Львова, поблизу пам'ятника короля ОСОБА_9 , що на площі Галицькій було виявлено та вилучено: предмет зеленого кольору, ззовні схожий на корпус гранати «Ф-1», з маркувальнням, барвником чорного кольору «107; 115-751» та предмет ззовні схожий на підривач типу УЗРГМ з маркуванням барвником чорного кольору, «124» та методом втиснення «УЗРГМ А5 583».
Згідно висновку експерта №СЕ-19/114-24/26601-ВТХ від 28.11.2024 наданий на дослідження предмет у сейф-пакеті МВС N? AB3008181 опечатаний полімерною биркою № 7617538 є конструктивно оформленим зарядом вибухової речовини, а саме спорядженим корпусом осколкової оборонної ручної гранати Ф-1, промислового виготовлення, який відноситься до категорії вибухових речовин та придатний для здійснення вибуху. Також наданий на дослідження предмет у сейф-пакеті МВС № AB3008180 опечатаний полімерною биркою № 7617537 є модернізованим уніфікованим запалом ручних гранат типу УЗРГМ, промислового виготовлення, який відноситься до категорії вибухових пристроїв та придатний для здійснення вибуху.
У конструкційному поєднанні корпус гранати Ф-1 із запалом типу УЗРГМ є осколковою оборонною ручною гранатою Ф-1 промислового виготовлення, яка відноситься до категорії бойових припасів та придатна для здійснення вибуху.
Про підозру у вчиненні вказаного злочину ОСОБА_4 повідомлено 25.10.2024.
09.12.2024 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про зміну підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України,за які законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.
Згідно з ч.1 ст.177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Ухвалою слідчого судді від 25 жовтня 2024 року до ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з визначенням розміру застави. Строк дії ухвали становить шістдесят днів, до 23.12.2024. Однак застави внесено не було та ОСОБА_4 на даний час перебуває у Державній установі «Львівська установа виконання покарань №19», що за адресою: місто Львів, вулиця Городоцька, 20.
Окрім цього ОСОБА_4 та його захисника повідомлено про завершення досудового розслідування, відкрито матеріали кримінального провадження та проведено ознайомлення з ними сторони захисту. У подальшому обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування вручено підозрюваному.
10.12.2024 матеріали обвинувального акта надійшли до Галицького районного суду м. Львова, в той же час, дата підготовчого судового засідання не призначена.
Також слідчою суддею враховані ризики зокрема, що ОСОБА_4 усвідомлює можливу міру і строк покарання за скоєне та те, що за інкримінований йому тяжкий злочин, за який законом передбачене покарання у вигляді позбавлення волі, не одружений та немає на утриманні неповнолітніх чи непрацездатних осіб, не має стійких соціальних зв'язків, задля уникнення від кримінальної відповідальності, матиме реальну можливість переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, може незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні це обумовлено тим, що кримінальне провадження перебуває на початковій стадії досудового слідства і покази свідків мають суттєве значення при проведенні необхідних подальших слідчих дій. Окрім цього може вчинити інше кримінальне правопорушення підтверджується або продовжити вчиняти кримінальне правопорушення, у вчиненні якого підозрюється .
Відповідно до ч.3 ст.197 КПК України строк тримання під вартою може бути продовжений слідчим суддею в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому цим Кодексом. Сукупний строк тримання під вартою підозрюваного, обвинуваченого під час досудового розслідування не повинен перевищувати: 1) шести місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; 2) дванадцяти місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжких або особливо тяжких злочинів.
В судовому засіданні встановлено, що обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення підтверджується доданими до клопотання матеріалами, а заявлені прокурором та враховані слідчим суддею під час застосування запобіжного заходу ризики, передбачені ст.177 КПК України, на даний час не зменшились. Окрім цього 10.12.2024 матеріали обвинувального акта надійшли до Галицького районного суду м. Львова, в той же час, дата підготовчого судового засідання не призначена, а строк тримання під вартою закінчується 23.12.2024.
Враховуючи вищенаведене, а також те, що сукупний строк тримання ОСОБА_4 під вартою не перевищує дванадцяти місяців, вважаю, що клопотання підлягає до задоволення, тому слід продовжити строк тримання ОСОБА_4 під вартою.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, за яке законом передбачено покарання у виді позбавлення волі строком від трьох до семи років, наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може переховуватись від органу досудового розслідування та/або суду, може незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні, а також може вчинити інше кримінальне правопорушення, виникає необхідність у продовженні ОСОБА_4 строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з визначення розміру застави встановленої ухвалою суду від 25.10.2024.
При цьому, слідча суддя вважає, що запобіжний захід тримання під вартою з урахуванням його тривалості не виходить за межі розумного строку, відповідає характеру та тяжкості злочину, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_4 , тому слідча суддя вважає, що наявна необхідність у збереженні запобіжного заходу саме у виді тримання під вартою з визначенням розміру застави.
Керуючись ст.ст. 176-179, 183, 184, 193-194, 196-197, 199, 205, 395 КПК України, слідчий суддя
постановила:
Клопотання прокурора задовольнити.
Продовжити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 днів, тобто з 18 грудня 2024 року по 15 лютого 2025 року включно, з можливістю внесення застави в розмірі 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 121 120 (сто двадцять одна тисяча сто двадцять) гривень.
Роз'яснити ОСОБА_4 його право внести або забезпечити внесення іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) застави у будь-який момент з часу винесення ухвали на депозитний рахунок для зарахування коштів, внесених у вигляді застави (частки майна, попередньо визначеної суми судових витрат тощо).
У випадку внесення вказаного розміру застави на відповідний рахунок ОСОБА_4 звільняється з-під варти в порядку, визначеному ч. 4 ст. 202 КПК України.
У випадку звільнення з-під варти на ОСОБА_4 покладаються такі обов'язки:
- прибувати за викликом до слідчого, прокурора чи суду за першою вимогою;
- не відлучатися з території Львівської області без дозволу слідчого, прокурора чи суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон та інші документи, які надають право на виїзд за межі України.
З моменту звільнення з-під варти у зв'язку з внесенням застави підозрюваний, обвинувачений вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.
Контроль за виконанням даної ухвали покласти на прокурора ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Повний текст ухвали оголошено 19.12.2024 року о 09.00 год.
Слідча суддя ОСОБА_1