Справа № 175/19016/24
Провадження № 2-а/175/197/24
17 грудня 2024 року суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Озерянська Ж.М., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -
16 грудня 2024 року до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачка зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 .
Територіальна юрисдикція (підсудність) адміністративних справ визначається розділом III «Територіальна юрисдикція (підсудність)» КАС України.
Частиною 1 ст. 20 КАС України, встановлений перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, зокрема і адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Статтею 25 КАС України, передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Наведене свідчить про невиконання вимог правил підсудності при поданні даного позову, оскільки позивач зареєстрований у Слов'янському районі Донецької області, що не відноситься до територіальної підсудності Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області.
Інші підстави для пред'явлення даного позову саме до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області як по територіальній, так і по предметній підсудності - відсутні.
Частиною 5 ст. 171 КАС України, яка регулює питання відкриття провадження у справі, передбачено, що в разі встановлення судом того, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому ст. 29 КАС України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає справу на розгляд іншому суду, при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на вищевикладені обставини, та те, що позивачка ОСОБА_1 зареєстрована у Слов'янському районі Донецької області, приходжу до висновку, що даний адміністративний позов слід направити за підсудністю до Слов'янського міськрайонного суду Донецької області.
У відповідності до ч. 1 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
На підставі викладеного, керуючись ст. 20, 25, 29, 30 КАС України, суддя,-
Адміністративну справу №175/18999/24 (провадження №2-а/175/196/24) за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, передати на розгляд до Слов'янського міськрайонного суду Донецької області для розгляду справи за підсудністю.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Озерянська Ж.М.