Справа № 526/4406/24
Провадження № 3/526/1730/2024
12 грудня 2024 року Гадяцький районний суд Полтавської області в складі
головуючої судді Максименко Л.В.
секретаря судового засідання Синепол С.А.
з участю прокурора Роєнка В. М.
особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гадяч справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт Мала Данилівка, Дергачівського району, Харківської області, громадянин України, освіта вища, не одружений, житель АДРЕСА_1 , інвалід ІІ групи, провідний спеціаліст з питань екології відділу земельних відносин благоустрою, житлово-комунального господарства та екології виконавчого комітету Лютенської сільської ради Миргородського району Полтавської області,
за ч.1 ст. 1726 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи провідним спеціалістом з питань екології відділу земельних відносин, благоустрою, житлово-комунального господарства та екології виконавчого комітету Лютенської сільської ради Миргородського району Полтавської області, являючись суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, підпунктів «б», «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та абзацу четвертого пункту 27 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.03.2024), лише о 08 год. 58 хв. 08.02.2024 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Також, ОСОБА_1 , будучи провідним спеціалістом з питань екології відділу земельних відносин, благоустрою, житлово-комунального господарства та екології виконавчого комітету Лютенської сільської ради Миргородського району Полтавської області, являючись суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, підпунктів «б», «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та абзацу четвертого пункту 27 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.03.2024), лише о 10 год. 20 хв. 01.04.2024 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
12 грудня 2024 року постановою судді справи об'єднано в одне провадження.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердив факт вчинення правопорушення та пояснив, що своєчасно не подав декларації, у зв'язку з тим, що не звернув увагу на дату подання декларації.
Прокурор у судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується наступними доказами:
Розпорядженням сільського голови Лютенської сільської ради від 18 січня 2021 року № 02-ОС «Про призначення на посади посадових осіб місцевого самоврядування виконавчого комітету Лютенської сільської ради» ОСОБА_1 призначено на посаду провідного спеціаліста з питань екології відділу земельних відносин, благоустрою, житлово-комунальоного господарства та екології виконавчого комітету Лютенської сільської ради та присвоєно останньому 7 категорію, 15 ранг посадової особи місцевого самоврядування.
Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є посадові особи місцевого самоврядування.
Частиною 1 статті 1 Закону визначено, що суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до абзацу четвертого пункту 27 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" Закону України «Про запобігання корупції», з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).
Закон України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" набрав чинності 12.10.2023.
Таким чином ОСОБА_1 , будучи провідним спеціалістом з питань екології відділу земельних відносин, благоустрою, житлово-комунального господарства та екології виконавчого комітету Лютенської сільської ради, зобов'язаний був подати щорічну декларацію за 2022 рік до 01 квітня 2023 року та за 2023 рік до 01 квітня 2024 року.
Однак, відповідно до інформації з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 лише о 08 год. 58 хв. 08.02.2024 подав до Реєстру щорічну декларацію за 2022 рік та о 10:20 01.04.2024 подав до Реєстру щорічну декларацію за 2023 рік, тобто несвоєчасно.
Поважних причин для несвоєчасного подання декларації після звільнення або обставин, які б об'єктивно перешкоджали ОСОБА_1 своєчасно подати такі декларації, судом не встановлено, у зв'язку з чим суд дійшов висновку про доведеність вини останнього у вчиненні інкримінованих йому правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Таким чином суд визнає винним ОСОБА_1 у вчиненні корупційних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та кваліфікує його дії як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставин, що обтяжують чи пом'якшують покарання, судом не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, відносно якого складено протокол, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, відсутність обтяжуючих обставин, щире каяття, суд вважає необхідним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за сукупністю вчинених правопорушень.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється законом.
У зв'язку з тим, що ОСОБА_1 є особою з інвалідністю ІІ групи, тому згідно п.9 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», звільнений від спати судового збору.
Керуючись ст. 401, 172-6 ч.1, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.4 ЗУ «Про судовий збір» суд,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 1726 та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 850 грн.
Звільнити від сплати судового збору як інваліда 2 групи.
Строк пред'явлення постанови до виконання складає 3 місяці.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, та судовий збір вноситься особою, що притягнута до адміністративної відповідальності в установу банку України.
Штраф має бути сплачений особою не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу - 1700 грн., а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського апеляційного суду через Гадяцький районний суд.
Головуюча: Л. В. Максименко