Постанова від 12.12.2024 по справі 526/4400/24

Справа № 526/4400/24

Провадження № 3/526/1724/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2024 року Гадяцький районний суд Полтавської області в складі

головуючої Гадяцький районний суд Полтавської області в складі

головуючої судді Максименко Л.В.

при секретарі Синепол С.А.

з участю прокурора Роєнка В.М.

особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гадяч справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Лютенька, Гадяцького р-ну, громадянка України, освіта вища, розлучена, має на утриманні неповнолітню дитину, 2018 р.н., проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працює ТОВ «Агрофірма «ім.Довженка», фахівець роботи з пайовиками, депутат 8 скликання Лютенської сільської ради Миргородського району Полтавської області, РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч.1 ст. 1726 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» у Полтавській області утворено Миргородський район до складу якого включено територію Лютенської об'єднаної територіальної громади.

Відповідно до протоколу першої сесії восьмого скликання першого пленарного засідання Лютенської сільської ради Миргородського району Полтавської області від 19 листопада 2020 року про визнання повноважень депутатів восьмого скликання, ОСОБА_1 з 19.11.2020 є депутатом Лютенської сільської ради 8 скликання.

ОСОБА_1 , будучи депутатом Лютенської сільської ради, зобов'язана подати «щорічну» декларацію за 2021 рік до 31 січня 2024 року.

Відповідно до списку декларацій, оприлюднених в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), ОСОБА_1 подавала щорічні декларації (кандидата на посаду) за 2019-2020 роки, тобто останній достовірно відомі зобов'язання та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», типи декларацій, правила користування Реєстром та електронним цифровим підписом.

Однак, відповідно до інформації з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 лише о 13 год. 23 хв. 31.10.2024 подала до Реєстру щорічну декларацію за 2021 рік, тобто несвоєчасно.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом восьмого скликання Лютенської сільської ради, Миргородського району, Полтавської області, являючись суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та абзацу першого пункту 27 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024), а саме лише о 13 год. 23 хв. 31.10.2024 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік

Також ОСОБА_1 , будучи депутатом Лютенської сільської ради, зобов'язана подати «щорічну» декларацію за 2022 рік до 31 січня 2024 року.

Відповідно до списку декларацій, оприлюднених в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), ОСОБА_1 подавала щорічні декларації (кандидата на посаду) за 2019-2020 роки, тобто останній достовірно відомі зобов'язання та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», типи декларацій, правила користування Реєстром та електронним цифровим підписом.

Однак, відповідно до інформації з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 лише о 16 год. 00 хв. 31.10.2024 подала до Реєстру щорічну декларацію за 2022 рік, тобто несвоєчасно.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом восьмого скликання Лютенської сільської ради, Миргородського району, Полтавської області, являючись суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та абзацу першого пункту 27 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024), а саме лише о 16 год. 00 хв. 31.10.2024 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Також ОСОБА_1 , будучи депутатом Лютенської сільської ради, зобов'язана була подати «щорічну» декларацію за 2023 рік до 01 квітня 2024 року.

Відповідно до списку декларацій, оприлюднених в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), ОСОБА_1 подавала щорічні декларації (кандидата на посаду) за 2019-2020 роки, тобто останній достовірно відомі зобов'язання та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», типи декларацій, правила користування Реєстром та електронним цифровим підписом.

Однак, відповідно до інформації з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 лише о 08 год. 29 хв. 01.11.2024 подала до Реєстру щорічну декларацію за 2023 рік, тобто несвоєчасно.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом восьмого скликання Лютенської сільської ради Миргородського району Полтавської області, являючись суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 01.04.2024), лише о 08 год. 29 хв. 01.11.2024 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вказані справи про адміністративні правопорушення об'єднано в одне провадження постановою судді від 12.12.2024.

В судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердила факт вчинення правопорушення та пояснила, що своєчасно не подала декларації через сімейні обставини та зайнятість на роботі.

Прокурор у судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Також вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджується доказами, доданими до протоколів:

1.Протоколом першої сесії восьмого скликання першого пленарного засідання Лютенської сільської ради Миргородського району Полтавської області від 19 листопада 2020 року;

2.Інформаційним листом Лютенської сільської ради, Миргородського району, Полтавської області за вих. № 02.2/01-23/1238 від 14.11.2024;

3.Протоколом 26 сесії восьмого скликання Лютенської сільської ради, Миргородського району, Полтавської області від 07 грудня 2023 року;

4.Протокол 28 сесії восьмого скликання Лютенської сільської ради, Миргородського району, Полтавської області від 06 березня 2024 року;

5.Скріншотом інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (https://public.nazk.gov.ua) щодо декларування

ОСОБА_1 .

6.Копіями щорічної декларації за 2021, 2022, 2023 рр. ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (https://public.nazk.gov.ua);

7.Інформацією КНП «Гадяцька МЦЛ» Гадяцької міської ради Полтавської області за вих. № 01-16/1833 від 04.11.2024;

8.Інформацією КНП «Гадяцький ЦПМСД» Гадяцької міської ради Полтавської області за вих. № 01-13/517 від 04.11.2024 та іншими матеріалами в їх сукупності.

За наведених обставин суд вважає, що уповноваженим на те органом та його посадовими особами надані належні та допустимі докази, які доводять вину ОСОБА_1 у вчиненні корупційних правопорушень, виходячи з наступного.

Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є депутати місцевих рад.

Частиною 1 статті 1 Закону визначено, що суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до абзацу першого пункту 27 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Закон України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" набрав чинності 12.10.2023.

Відповідно до пункту 1-1 розділу І роз'яснень НАЗК «Щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку) від 13.11.2023 № 4 (зі змінами)», оприлюднених на офіційному сайті за посиланням «https://nazk.gov.ua», після відновлення обов'язку подання декларацій за загальним правилом до 31.01.2024 слід подати: щорічні декларації (з будь-якою позначкою) за 2021-2022 звітні періоди; декларацію при звільненні за 2022-2023 роки (якщо обов'язок подання декларації настав до 11.10.2023 включно); декларацію кандидата на посаду за 2021 та 2022 звітні періоди (якщо кінцевий строк їх подання настав у період з 24.02.2022 по 11.10.2023 включно).

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом восьмого скликання Лютенської сільської ради Миргородського району Полтавської області, являючись суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та абзацу першого пункту 27 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024), лише о 13 год. 23 хв. 31.10.2024 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, також лише о 16 год. 00 хв. 31.10.2024 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік та лише о 08 год. 29 хв. 01.11.2024 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік.

Таким чином суд визнає винною ОСОБА_1 у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та кваліфікує його дії як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Обставин, що обтяжують чи пом'якшують покарання, судом не встановлено.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, відносно якої складено протокол, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, відсутність обтяжуючих обставин, щире каяття, суд вважає необхідним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за сукупністю вчинених правопорушень.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється законом.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто, розмір судового збору складає 605,60 грн.

Керуючись ст. 401, 172-6 ч.1, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.4 ЗУ «Про судовий збір» суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 1726 та піддати адміністративному стягненню з застосуванням ст. 36 ч.2 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 850 грн.

Стягти з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605,60 грн.

Строк пред'явлення постанови до виконання складає 3 місяці.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, та судовий збір вноситься особою, що притягнута до адміністративної відповідальності в установу банку України.

Штраф має бути сплачений особою не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу - 1700 грн., а також витрати на облік вчиненого правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського апеляційного суду через Гадяцький районний суд.

Головуюча: Л. В. Максименко