Постанова від 12.12.2024 по справі 526/4410/24

Справа № 526/4410/24

Провадження № 3/526/1734/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2024 рокуГадяцький районний суд Полтавської області в складі

головуючої судді Максименко Л.В.

секретаря судового засідання Павленко Т.І.

з участю прокурора Роєнка В. М.

особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гадяч справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Новоселівка Полтавського району Полтавської області, громадянка України, освіта середня спеціальна, вдова, жителька АДРЕСА_1 , спеціаліст- землевпорядник виконавчого комітету Лютенської сільської ради Миргородського району Полтавської області,

за ч.1 ст. 1726 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи спеціалістом-землевпорядником виконавчого комітету Лютенської сільської ради Миргородського району Полтавської області, являючись суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та абзацу першого пункту 27 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024), лише о 13 год. 57 хв. 29.03.2024 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи спеціалістом-землевпорядником виконавчого комітету Лютенської сільської ради Миргородського району Полтавської області, являючись суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та абзацу першого пункту 27 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024), лише о 14 год. 03 хв. 29.03.2024 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

12 грудня 2024 року постановою судді справи об'єднано в одне провадження.

В судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердила факт вчинення правопорушення та пояснила, що своєчасно не подала декларації, у зв'язку з тим, що не звернула увагу на дату подання декларації.

Прокурор у судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджується наступними доказами:

Розпорядженням сільського голови Соснівської сільської ради Гадяцького району Полтавської області від 03 травня 2002 року № 27, яким ОСОБА_1 призначено на посаду спеціаліста-землевпорядника Соснівської сільської ради з 03 травня 2002 року.

Розпорядженням сільського голови Соснівської сільської ради Гадяцького району Полтавської області від 15 травня 2006 року № 4, яким спеціалісту-землевпоряднику ОСОБА_1 присвоєно 13-й ранг посадової особи місцевого самоврядування.

Розпорядженням сільського голови Соснівської сільської ради Гадяцького району Полтавської області від 07 листопада 2008 року № 54, яким спеціалісту-землевпоряднику Соснівської сільської ради ОСОБА_1 присвоєно 12-й ранг посадової особи місцевого самоврядування.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 721-р Соснівську сільську раду Гадяцького району Полтавської області включено у склад Лютенської сільської територіальної громади з адміністративним центром в с.Лютенька Гадяцького району Полтавської області.

Відповідно до інформаційного листа Лютенської сільської ради за вих. № 02.2/01-23/1247 від 14.11.2024 та протоколу засідання сесії від 07.12.2023 на засіданні 26 сесії восьмого скликання Лютенської сільської ради 07 грудня 2023 року, в ході розгляду питання «Різне», виконавчим комітетом Лютенської сільської ради здійснено нагадування депутатам та посадовим особам органу місцевого самоврядування про необхідність подання щорічних декларацій за 2021-2022 роки до кінця січня 2024 року, а також запропоновано допомогу у їх поданні.

Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є посадові особи місцевого самоврядування.

Частиною 1 статті 1 Закону визначено, що суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до абзацу першого пункту 27 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Закон України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" набрав чинності 12.10.2023.

Таким чином ОСОБА_1 , будучи спеціалістом-землевпорядником виконавчого комітету Лютенської сільської ради, зобов'язана подати «щорічну» декларацію за 2021 та 2022 рік до 31 січня 2024 року.

Однак, відповідно до інформації з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 лише о 13 год. 57 хв. 29.03.2024 та о 14 год. 03 хв. 29.03.2024 подала до Реєстру щорічну декларацію за 2021 та 2022 роки, тобто несвоєчасно.

Поважних причин для несвоєчасного подання декларації після звільнення або обставин, які б об'єктивно перешкоджали ОСОБА_1 своєчасно подати такі декларації, судом не встановлено, у зв'язку з чим суд дійшов висновку про доведеність вини останньої у вчиненні інкримінованих їй правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Таким чином суд визнає винною ОСОБА_1 у вчиненні корупційних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та кваліфікує її дії як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Обставин, що обтяжують чи пом'якшують покарання, судом не встановлено.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, відносно якого складено протокол, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, відсутність обтяжуючих обставин, щире каяття, суд вважає необхідним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за сукупністю вчинених правопорушень.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється законом.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто, розмір судового збору складає 605,60 грн.

Керуючись ст. 401, 172-6 ч.1, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.4 ЗУ «Про судовий збір» суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 1726 та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 850 грн.

Стягти з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605,60 грн.

Строк пред'явлення постанови до виконання складає 3 місяці.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, та судовий збір вноситься особою, що притягнута до адміністративної відповідальності в установу банку України.

Штраф має бути сплачений особою не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу - 1700 грн., а також витрати на облік вчиненого правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського апеляційного суду через Гадяцький районний суд.

Головуюча: Л. В. Максименко