Постанова від 28.11.2024 по справі 420/13443/24

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2024 р.м. ОдесаСправа № 420/13443/24

Категорія:106020000 Головуючий в 1 інстанції: Левчук О.А.

Місце ухвалення: м. Одеса

Дата складання повного тексту:08.07.2024р.

Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - Бітова А.І.

суддів - Лук'янчук О.В.

- Ступакової І.Г.

у зв'язку з поданням апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, яке ухвалене в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження), справа розглянута за правилами п.3 ч.1 ст. 311 КАС України,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) ( АДРЕСА_1 ) на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 08 липня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) ( АДРЕСА_1 ) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

У травні 2024 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) ( АДРЕСА_1 ) (далі - Південне Одеське ТУ НГУ (в/ч НОМЕР_1 ) про:

- визнання протиправними дії Південного Одеського ТУ НГУ (війська частина НОМЕР_1 ) ( АДРЕСА_1 ) щодо невиплати в повному розмірі індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 01 січня 2016 року по 28 лютого 2018 року включно;

- зобов'язання Південного Одеського ТУ НГУ (в/ч НОМЕР_1 ) (м. Одеса) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по 28 лютого 2018 року в розмірі 83 625,23 грн. з одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб, відповідно до п.2 "Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового начальницького складу", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15 січня 2004 року №44 (далі - Порядок №44), з урахуванням раніше виплачених сум.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач вказував, що на виконання рішення суду відповідачем виплачено на користь позивача 2 030,97 грн. Разом з тим, ознайомившись із розрахунком про нарахування та виплату індексації грошового забезпечення було встановлено, що при розрахунку відповідачем був застосований коефіцієнт, який не відповідає базовому місяцю - січень 2008 року, і як наслідок виплачено меншу суму індексації. Позивач не погоджується з нарахованою та виплаченою сумою індексації за період з 07 жовтня 2016 року по 28 лютого 2018 року в розмірі 2 030,97 грн., оскільки вважає, що розмір індексації грошового забезпечення за вказаний період, розрахований відповідно до Постанови Кабінеут Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 "Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення" (далі - Порядок №1078), має становити 83 625,23 грн. Відповідачем неправильно обчислено розмір індексації грошового забезпечення за вказаний період, а саме не враховано дані з офіційного сайту Держстату України про індекс інфляції у 2008-2017 роках, і не враховано, що у спірний період розмір грошового забезпечення позивача перевищував прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб у відповідному періоді, отже розрахунок індексації грошового забезпечення здійснюється в межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Відповідач позов не визнав, вказуючи, що для проведення подальшої індексації заробітної плати обчислення індексу споживчих цін починається з січня 2016 року відповідно до Порядку №1078 (тобто відповідно, з січня 2016 року у разі підвищення посадового окладу базовий місяць являється місяць підвищення посадового окладу) а для проведення індексації грошового забезпечення військовослужбовців з січня 2016 року, обчислення індексу споживчих цін (базовий місяць обрахування індексації) являється січень 2016 року. При цьому права позивача, як військовослужбовця та громадянина України щодо забезпечення достатнього життєвого рівня, соціальних гарантій в частині грошового забезпечення, Відповідачем дотримані в повному обсязі. Позивачу було збільшено грошовий доход в розмірі, що значно перевищує зростання споживчих цін (інфляцію) за вказаний період.

Справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 08 липня 2024 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Південного Одеського ТУ НГУ (в/ч НОМЕР_1 ) (м. Одеса) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, - задоволено частково.

Визнано протиправними дії Південного Одеського ТУ НГУ (в/ч НОМЕР_1 ) щодо не виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за 01 січня 2016 по 28 лютого 2018 року в повному обсязі.

Зобов'язано Південне Одеське ТУ НГУ (в/ч НОМЕР_1 ) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за 01 січня 2016 року по 28 лютого 2018 року у розмірі 81 594,26 грн. (вісімдесят одна тисяча п'ятсот дев'яносто чотири гривні 26 копійок).

В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі Південного Одеського ТУ НГУ (в/ч НОМЕР_1 ) (м. Одеса) ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з неправильним застосуванням норм матеріального та з порушенням норм процесуального права.

Доводи апеляційної скарги:

- сума індексації за лютий 2018 року, обрахованої з базовим місяцем - січень 2008 року, менша ніж сумарне збільшення грошового забезпечення за період з січня 2016 року по березень 2018 року. Отже, права на виплату індексації в березні не було. При виплаті грошового забезпечення за період 01 січня 2016 року по 28 лютого 2018 року був застосований метод, який визначений ч.5 ст. 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" та абз.абз.9-11 п.5 Порядку №1078 Отже, враховуючи вищевикладене, доходимо обґрунтованого висновку, що відсутні підстави для нарахування індексації грошового забезпечення із застосуванням місяця, за яким починається обчислення індексу споживчих цін (базового місяця) для розрахунку індексації грошового забезпечення січень 2008 року у зв'язку з тим, що індексація була врахована під час виплати грошового забезпечення;

- для проведення подальшої індексації заробітної плати обчислення індексу споживчих цін починається з січня 2016 року відповідно до Порядку №1078. Отже, вказаною постановою Уряд фактично запропонував в грудні 2015 року підвищити зарплати працівникам бюджетної сфери за рахунок збільшення посадових окладів (тарифних ставок) та підвищення постійних складових зарплати, з тією метою, щоб з січня 2016 року розпочати заново обчислювати індекс споживчих цін для проведення індексації. Тобто Постановою №1013 не лише істотно змінено порядок проведення індексації доходів населення починаючи з 01 грудня 2015 року, але й визначено базовий місяць (січень 2016 року), з якого в подальшому необхідно відштовхуватись для проведення індексації. На виконання вимог п. 3 Постанови №1013 в січні 2016 року військовослужбовцям Національної гвардії України, в тому числі військовослужбовцям в/ч НОМЕР_1 , здійснено нарахування та виплату додаткових видів грошового забезпечення за грудень 2015 року у підвищеному розмірі;

- щодо самостійного розрахунку суми індексації позивачем, варто зауважити, що повноваження щодо обрахунку індексації, в тому числі, щодо визначення базового місяця для такого нарахування, відповідно до положень Закону №1282-ХІІ та Порядку №1078 покладається на відповідача. При цьому, позивач не заперечує, що за період з 01 березня 2018 року по 08 червня 2021 року відповідачем виплачено тільки поточну індексацію грошового забезпечення, яка склалась внаслідок перевищення порогу для проведення індексації в 103%, тобто визнає, що за спірний період позивачеві здійснювалася виплата індексації грошового забезпечення відповідно до законодавства. З урахуванням наведеного доходимо висновку про необґрунтованість позовних вимог щодо бездіяльності відповідача у виплаті позивачу індексації грошового забезпечення за період з 01 березня 2018 року по 07 квітня 2020 року з врахуванням вимог абзабз.3, 4, 5, 6 п.5 Порядку №1078.

Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 08 липня 2024 року іншими учасниками справи не оскаржено.

Таким чином, відповідно до правил ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції, перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, тобто, в частині задоволених позовних вимог.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги ТУ НГУ (в/ч НОМЕР_1 ) (м. Одеса), перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступного.

Судом першої інстанції встановлені, судом апеляційної інстанції підтверджені, учасниками апеляційного провадження неоспорені наступні обставини:

ОСОБА_1 проходив військову службу у Південному Одеському ТУ НГУ (в/ч НОМЕР_1 ) ( АДРЕСА_1 ) та наказом начальника Південного Одеського ТУ НГУ від 28 січня 2019 року №21 виключений зі списків особового складу частини та усіх видів забезпечення (а.с.8 з.б.).

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 10 січня 2024 року у справі №420/23047/23, яке набрало законної сили, визнано протиправними дії Південного Одеського ТУ НГУ щодо нарахування та виплати індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 01 січня 2016 року по 28 лютого 2018 року не у відповідності до приписів Постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07 листопада 2007 року; зобов'язано Південне Одеське ТУ НГУ донарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року - 28 лютого 2018 року з врахуванням проведеної виплати у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07 листопада 2007 року, з встановленням базового місяця січень 2008 року.

На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 10 січня 2024 року у справі №420/23047/23, яке набрало законної сили, ОСОБА_1 нараховано та виплачено індексацію грошового забезпечення у розмір 2 030,97 грн. (а.с.9 з.б.,45-46, 48-49).

Вирішуючи справу, суд першої інстанції виходив з того, що розрахунок індексації грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по 28 лютого 2018 року, зроблений Південним Одеським ТУ НГУ на виконання рішення суду, згідно якого позивачу підлягає до виплати 2 030,95 грн., свідчить про недотримання приписів Порядок №1078.

Таким чином, з урахуванням виплаченої суми 2 030,97 грн., суд першої інстанції дійшов висновку, що позивач має право на отримання невиплаченої частини індексації грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по 28 лютого 2018 року у розмірі 81 594,26 грн. (83 625,23 грн. - 2 030,97 грн.).

Колегія суддів вважає ці висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам ч.2 ст. 19 Конституції України ст.ст. 2, 6-12, 77 КАС України, ч.ч.1-3 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", ст. ст.ст. 2, 4Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", п.п.1-1, 2, 5, 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 "Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення".

Колегія суддів не приймає до уваги доводи апелянта, виходячи з наступного.

За змістом ч.2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частинами 1-3 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20 грудня 1991 року №2011-XII (далі - Закон №2011-XII) передбачено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України "Про індексацію грошових доходів населення" №1282-ХІІ від 03 липня 1991 року (надалі - Закон №1282-ХІІ).

Положеннями статті 1 Закону № 1282-ХІІ визначено, що індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Згідно ст. 2 Закону №1282-ХІІ індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення).

Статтею 4 Закону №1282-ХІІ визначено, що індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.

Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Підвищення грошових доходів населення, у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв'язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення, яким визначені правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення (надалі - Порядок №1078).

Згідно п.1-1 Порядку №1078 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.

Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка (застосовується з 01 січня 2016 року).

Пунктом 5 Порядку №1078 визначено, що у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Відповідно п.6 Порядку №1078 виплата сум індексації грошових доходів здійснюється за рахунок джерел, з яких проводяться відповідні грошові виплати населенню, а саме, зокрема, 1) підприємства, установи та організації підвищують розміри оплати праці у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів; 2) підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з державного бюджету, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів державного бюджету. У разі коли грошовий дохід формується з різних джерел і цим Порядком не встановлено черговості його індексації, сума додаткового доходу від індексації виплачується за рахунок кожного джерела пропорційно його частині у загальному доході. Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік.

На підставі аналізу вищенаведених положень законодавства, можливо дійти висновку, що індексація грошового забезпечення як складова грошового забезпечення військовослужбовців є однією з основних державних гарантій щодо оплати їх праці, тому підлягає обов'язковому нарахуванню і виплаті.

Ключовим питанням щодо індексації грошового забезпечення позивача, яке потребує вирішення в контексті розгляду даної справи стосується правильності обчислення та нарахування індексації грошового забезпечення, колегія суддів зазначає наступне.

Так, відповідно до положень п.п.2, 5 Порядку №1078 для визначення базового місяця для проведення індексації доходів необхідно обрати місяць, у якому заробітна плата працівника зросла за рахунок її постійних складових.

Отже, підставою для встановлення базового місяця індексації є підвищення посадових окладів особи. Тобто, початок відліку для обчислення індексу споживчих цін є місяць підвищення посадового окладу. З цього місяця значення індексу споживчих цін приймають за 1 або 100 відсотків, а приріст індексу розраховується з наступного місяця. При цьому, нарахування індексації проводиться в місяці, наступному за місяцем, у якому був офіційно опублікований індекс інфляції.

Згідно п.10-2 Порядку №1078 для працівників, військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, яких переведено на іншу роботу (місце проходження служби) на тому самому підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або іншу місцевість та у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці (умов проходження служби) у разі продовження такими особами роботи (проходження служби), для новоприйнятих працівників, військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, а також для тих, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати (грошового забезпечення), передбачені законодавством про відпустки, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (посадового окладу), за посадою, яку займає працівник, військовослужбовець, поліцейський, особа рядового і начальницького складу.

Аналіз наведених норм законодавства України, дає підстави колегії суддів дійти висновку, що місяць, в якому відбулося підвищення оплати праці (суми її постійних складових), є базовим при проведенні індексації.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" затверджено схеми посадових окладів військовослужбовців.

Відповідно п.13 вказаної Постанови вона набрала чинності з 01 січня 2008 року.

Як вбачається з матеріалів справи, що індексація грошового забезпечення за спірний період позивачу нараховувалась та виплачувалась з урахуванням базового місяця при проведенні індексації січня 2016 року.

Також, апеляційним судом встановлено, що з січня 2008 року посадовий оклад ОСОБА_1 не змінювався. Посадовий оклад змінився лише в березні 2018 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30 серпня 2017 року № 704, якою встановлені нові розміри посадових окладів військовослужбовців.

Таким чином, останнє підвищення окладу за посадою позивача відбулось у січні 2008 року, а відтак для визначення суми індексації грошового забезпечення має застосовуватись індекс споживчих цін, обчислений наростаючим підсумком з січня 2008 року до березня 2018 року, оскільки після прийняття Постанови №704, якою затверджено схему тарифних розрядів, базовим місяцем для нарахування військовослужбовцям індексації став березень 2018 року.

Отже, базовим місяцем при проведенні індексації грошового забезпечення позивача за період з 01 січня 2016 року по 28 лютого 2018 року є січень 2008 року, в якому постановою №1294 встановлені підвищені розміри посадових окладів військовослужбовців.

Тобто, нарахування та виплата індексації грошового забезпечення за спірний період має відбуватись з одночасним визначенням січня 2008 року, як базового місяця для проведення індексації.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 26 січня 2022 року у справі №400/1118/21 та у постанові від 28 вересня 2022 року у справі №400/1119/21.

Крім того, колегія суддів наголошує, що відповідач, здійснюючи нарахування індексації, не має дискреційних повноважень щодо визначення базового місяця індексації, оскільки не вправі обирати його на власний розсуд, а має діяти у чітко визначених межах закону.

Разом з тим, наявність у відповідача повноважень щодо нарахування та виплати індексації грошового забезпечення з урахуванням, окрім іншого, певного базового місяця індексації, не скасовує компетенції суду щодо можливості зобов'язання відповідача враховувати при обчисленні індексації конкретний базовий місяць, за наявності про це відповідного спору між сторонами.

Аналогічні правові висновки викладені у постановах Верховного Суду, зокрема, від 13 грудня 2018 року у справі №802/412/17-а, від 11 квітня 2018 року у справі №806/2208/17, від 09 червня 2022 року у справі №600/524/21-а.

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 10 січня 2024 року у справі №420/23047/23, ОСОБА_1 нараховано та виплачено індексацію грошового забезпечення у розмір 2 030,97 грн. (а.с.9, 45-46, 48-49).

Колегія суддів зазначає, що відповідно до розрахунку нарахування та виплати індексації грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по 28 лютого 2018 року, за рішенням суду №420/23047/23, апелянтом здійснено розрахунок, розмір індексації (без врахування раніше виплаченої суми та збільшення грошового забезпечення) - 83 625,23 грн.; розмір збільшення грошового забезпечення (премія ШДГВ) - 144 357,25 грн., сума індексація до виплати - 2 030,95 грн. (а.с.10, 44, 48).

Враховуючи наведене, колегія суддів зазначає, що Південним Одеським ТУ НГУ (в/ч НОМЕР_1 ) (м. Одеса) здійснюючи розрахунок індексації грошового забезпечення позивача за період з 01 січня 2016 року по 28 лютого 2018 року зменшено розміру індексації з урахуванням підвищення щомісячної премії.

Разом з тим, колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, що збільшення грошового забезпечення не за рахунок зростання тарифної ставки (окладу), а завдяки додатковим видам грошового забезпечення, не дає підстави вважати відповідний місяць базовим для подальшої індексації.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом в постанові від 28 лютого 2023 року по справі №200/6705/21.

Таким чином, розрахунок індексації грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по 28 лютого 2018 року, зроблений Південним Одеським ТУ НГУ (в/ч НОМЕР_1 ) (м. Одеса) на виконання рішення суду, згідно якого позивачу підлягає до виплати 2 030,95 грн., свідчить про недотримання приписів Постанови №1078.

З урахуванням наведеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що з урахуванням виплаченої суми 2 030,97 грн., позивач має право на отримання невиплаченої частини індексації грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по 28 лютого 2018 року у розмірі 81 594,26 грн. (83 625,23 грн. - 2 030,97 грн.).

За таких обставин, колегія суддів вважає вірним висновок суду першої інстанції про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, відповідно, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Колегія суддів не змінює розподіл судових витрат відповідно ст. 139 КАС України.

Оскільки дана справа правомірно віднесена судом першої інстанції до категорії незначної складності та розглядалась за правилами спрощеного провадження, постанова суду апеляційної інстанції відповідно до ч.5 ст. 328 КАС України в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 308, 311, п.1 ч.1 ст. 315, ст.ст. 316, 321, 322, 325, ч.5 ст. 328 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) ( АДРЕСА_1 ) залишити без задоволення, а рішення Одеського окружного адміністративного суду від 08 липня 2024 року залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття, оскарженню в касаційному порядку не підлягає, крім випадків передбачених п.2 ч.5 ст. 328 КАС України.

Повне судове рішення складено листопада 28 листопада 2024 року.

Головуючий: Бітов А.І.

Суддя: Лук'янчук О.В.

Суддя: Ступакова І.Г.