Рішення від 07.11.2024 по справі 440/5358/24

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2024 року м. ПолтаваСправа № 440/5358/24

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Петрової Л.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, а саме просить:

- скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 30.04.2024 року № 202 щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням довідки про заробітну плату до 2000 року видану ТОВ “ПРІАП» від 18.10.2003 року та ДП “АГРОЕЛЕВАТОРБУД» від 20.11.2004;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області перерахувати пенсію ОСОБА_1 з урахуванням довідки про заробітну плату до 2000 року видану ТОВ “ПРІАП» від 18.10.2003 року та ДП “АГРОЕЛЕВАТОРБУД» від 20.11.2004, починаючи з моменту звернення за перерахунком, а саме з 24.04.2024 року.

В обґрунтування позову зазначено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку і отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «ЧАЕС», 24.04.2024 року позивач з заявою в якій просив перерахувати пенсію з урахуванням довідок про заробітну плату до 2000 року. 30.04.2024 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області було прийнято рішення № 202 про відмову у перерахунку в якому зазначалось, що перерахунок зробити не можливо оскільки не надано первинних документів. У позивача в матеріалах пенсійної справи наявна довідка про заробітну плату за період страхового стажу до 01.07.2000 року, видана ТОВ «ПРІАП» від 18.10.2003 року та ДП «АГРОЕЛЕВАТОРБУД» від 20.11.2004 року згідно якої позивач просив перерахувати його пенсію. Відповідно до частини 2 статті 101 Закону України «Про пенсійне забезпечення» відповідальність за видачу недостовірних документів покладено виключно на підприємства та організації, які видали такі документи. Припинення діяльності підприємства не може бути підставою для неврахування довідок, які видані на час роботи позивача та відповідали діючому на той час законодавству, при здійсненні розрахунку пенсії, оскільки є порушенням положень ст.46 Конституції України, яка гарантує кожному громадянину право на належний рівень соціального захисту, що включає забезпечення в старості. Водночас, пунктом 2 частини 1 статті 64 Закону №1058 встановлено, що виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право: проводити планові та позапланові перевірки у порядку, передбаченому законом. Згідно із частиною 1 статті 101 Закону України «Про пенсійне забезпечення» органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі. Таким чином, відмова врахувати вказану довідку про заробітну плату для розрахунку пенсії позивача є порушенням положень ст. 46 Конституції України. Робота позивача на даних підприємствах підтверджується довідками видані ТОВ «ПРІАП» від 18.10.2003 року та ДП «АГРОЕЛЕВАТОРБУД» від 20.11.2004, та трудовою книжкою запис № 16-17 та №18-20.

Ухвалою суду від 08.05.2024 прийнято позов до розгляду та відкрито провадження у справі №440/5358/24.

13.05.2024 до суду від відповідача надійшов відзив на позов в якому зазначено, що заяву позивача щодо перерахунок пенсії за принципом екстериторіальності було розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області та прийнято рішення про відмову у перерахунку пенсії № 202 від 30.04.2024 року. Зазначено, що ОСОБА_1 , звернувся 24.04.2024 року до управління із заявою про здійснення перерахунку пенсії із зміною виду розрахунку. Перевіркою встановлено, що гр. ОСОБА_1 додав до заяви про перерахунок пенсії довідки про заробітну плату № 18-10/2003 від 18.10.2003 року, за період роботи з червня 1996 року, видану Товариством з обмеженої відповідальністю “ПРІАП» та довідку про заробітну плату № 24/10/2004 від 10.11.2004 року за період роботи з жовтня 1999 року по червень 2000 року, видану Державним підприємством “Агроелеваторбуд», довідки не підтверджені первинними документами. Запит на перевірку видачі довідок сформовано автоматично. Виходячи з наведеного вище, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області вирішено відмовити ОСОБА_1 у здійсненні йому перерахунку пенсії, так як надані довідки не підтверджені первинними документами в установленому чинним законодавством порядку. Крім того, у вказаному рішенні зазначено, що питання щодо врахування довідок про заробіток № 18-10/2003 від 18.10.2003 року та №24/10/2004 від 10.11.2004 року буде вирішено після надходження акту перевірки. Таким чином, на підставі аналізу поданих документів Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області було прийнято рішення від 30.04.2024 року № 202 про відмову гр. ОСОБА_1 в здійсненні перерахунку пенсії, оскільки подані ним довідки не підтвердженні первинними документами.

Розгляд даної справи, відповідно до статті 258, частини п'ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників.

Суд, вивчивши матеріали справи, встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , звернувся 24.04.2024 року до управління із заявою про здійснення перерахунку пенсії із зміною виду розрахунку.

ОСОБА_1 додав до заяви про перерахунок пенсії довідки про заробітну плату № 18-10/2003 від 18.10.2003 року, за період роботи з червня 1996 року, видану Товариством з обмеженої відповідальністю “ПРІАП» та довідку про заробітну плату № 24/10/2004 від 10.11.2004 року за період роботи з жовтня 1999 року по червень 2000 року, видану Державним підприємством “Агроелеваторбуд».

Рішенням ГУ ПФУ в Полтавській області від 30.04.2024 № 202 відповідач відмовив позивачу у здійсненні йому перерахунку пенсії, так як надані довідки не підтверджені первинними документами в установленому чинним законодавством порядку.

Зазначено, що питання щодо врахування довідок про заробіток № 18-10/2003 від 18.10.2023 та №24/10/2004 від 10.11.2004 буде вирішено після надходження акту перевірки.

Не погоджуючись із вказаним рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 30.04.2024 року № 202, позивач звернувся до суду з позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд дійшов наступного висновку.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09 липня 2003 року /надалі - Закон №1058-IV/.

Згідно з частиною першою статті 44 Закону №1058-IV призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом.

Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Відповідно до частин четвертої та п'ятої статті 45 Закону №1058-IV перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа; у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.

Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії. Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника територіального органу Пенсійного фонду України на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.

Згідно з абзацом 2 частини четвертої статті 42 Закону №1058-IV за бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Так, положеннями статті 40 Закону №1058-IV передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Пунктом 1.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 року за № 22-1 /надалі - Порядок №22-1 (у відповідній редакції)/, зокрема, встановлено, що заява про призначення, перерахунок пенсії, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію).

Пунктом 2.7. розділу ІІ Порядку № 22-1 визначено, що до заяви про перерахунок пенсії у зв'язку з урахуванням страхового стажу (заробітної плати) після призначення пенсії, у зв'язку зі зміною кількості членів сім'ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсії, надаються документи, передбачені підпунктами 2-4 пункту 2.1, пунктом 2.6 цього розділу.

За змістом підпунктів 2 - 4 пункту 2.1 Порядку №22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи:

- документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу). За періоди роботи після впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (далі - персоніфікований облік) орган, що призначає пенсію, додає індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб за формою згідно з додатком 4 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за № 785/25562 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27 березня 2018 року № 8-1) (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення (далі - індивідуальні відомості про застраховану особу) (п.2);

- для підтвердження заробітної плати за період страхового стажу з 01 липня 2000 року орган, що призначає пенсію, додає індивідуальні відомості про застраховану особу (додатки 3, 4 до Положення).

За бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

У разі якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, особою подається довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року (додаток 5) (п. 3) ;

- відомості про місце проживання особи (п. 4).

Відповідно до пункту 2.10 розділу ІІ Порядку №22-1 довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об'єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії.

Пунктом 4.2 Порядку №22-1 встановлено, що при прийманні документів працівник структурного підрозділу, який здійснює прийом та обслуговування осіб: ідентифікує заявника (його представника); надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії; реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта; уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01 січня 2004 року, що можуть бути зараховані до страхового стажу. У разі необхідності роз'яснює порядок підтвердження страхового стажу, повідомляє про право особи на здійснення доплати до мінімального страхового внеску відповідно до частини третьої статті 24 Закону, та/або на добровільну участь у системі загальнообов'язкового пенсійного страхування; проводить опитування свідків для підтвердження стажу відповідно до пунктів 17-19 Порядку підтвердження наявного трудового стажу. Опитування свідків проводиться згідно із пунктом 12 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу для призначення пенсії; з'ясовує наявніcть у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат; повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів; сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис; надсилає запити про отримання необхідних відомостей з відповідних державних електронних інформаційних реєстрів, систем або баз даних згідно з пунктом 2.28 розділу II цього Порядку; повідомляє про можливості подавати заяви через вебпортал або засобами Порталу Дія; видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам'ятку пенсіонеру (додаток 7). Скановані розписка та пам'ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі; повідомляє особу, у вибраний нею спосіб, про відсутність відомостей або/та наявність розбіжностей у відповідних інформаційних реєстрах, системах або базах даних та строки подання необхідних документів для призначення пенсії, не пізніше двох робочих днів після отримання відповідної інформації.

Після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Згідно з пунктом 4.3 Порядку №22-1 рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.

Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника органу, що призначає пенсію, на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.

Відповідно до пункту 4.7 Порядку №22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Виходячи із системного аналізу норм чинного законодавства, перерахунок пенсії може здійснюватися за заявою пенсіонера та поданими до неї документами. За результатами розгляду такої заяви з доданими до неї документами орган, що призначає пенсію або здійснює її перерахунок, не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про перерахунок або про відмову в перерахунку пенсії, про що повідомляє заявника.

Предметом спору у цій справі є наявність підстав для перерахунку пенсії позивача з урахуванням заробітної плати, зазначеної у довідках про заробітну плату № 18-10/2003 від 18.10.2003 року, за період роботи з червня 1996 року, видану Товариством з обмеженої відповідальністю “ПРІАП» та довідку про заробітну плату № 24/10/2004 від 10.11.2004 року за період роботи з жовтня 1999 року по червень 2000 року, видану Державним підприємством “Агроелеваторбуд».

Судом встановлено, що в довідці про заробітну плату № 18-10/2003 від 18.10.2003 за період роботи з червня 1996 року, видану Товариством з обмеженої відповідальністю “ПРІАП» вказано, що довідка видана на підставі первинних документів: особових рахунків за період з 1996 по 1999, що зберігаються належним чином: прошиті, прошнуровані, пронумеровані.

Також у довідці про заробітну плату № 24/10/2004 від 10.11.2004 року за період роботи з жовтня 1999 року по червень 2000 року, видану Державним підприємством “Агроелеваторбуд», зазначено, що довідка видана на підставі первинних документів: особових рахунків за період з 1999 по 2000, що зберігаються належним чином: прошиті, прошнуровані, пронумеровані.

Водночас згідно з приписами Порядку № 22-1 пенсіонер може подати довідку про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам. Разом з тим, перевірка достовірності та обґрунтованості видачі такої довідки покладається на орган Пенсійного фонду.

Згідно з пунктом 4.3 Порядку №22-1 рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.

Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника органу, що призначає пенсію, на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.

Отже, перевірка достовірності виданих документів покладається на пенсійний орган, а сумніви останнього щодо обґрунтованості їх видачі самі по собі не можуть бути підставою для відмови у неврахуванні заробітної плати при перерахунку позивачу пенсії.

Під час розгляду справи відповідачем не доведено факту недостовірності первинних документів, на підставі яких позивачу була видані довідки про заробітну плату № 18-10/2003 від 18.10.2003 року, за період роботи з червня 1996 року, видану Товариством з обмеженої відповідальністю “ПРІАП» та довідку про заробітну плату № 24/10/2004 від 10.11.2004 року за період роботи з жовтня 1999 року по червень 2000 року, видану Державним підприємством “Агроелеваторбуд».

Долучені копії довідок не викликають сумніву обґрунтованості їх видачі та достовірності відомостей, які містяться в них.

Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч.1 та ч. 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи встановлені фактичні обставини та норми права, якими врегульовані спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 30.04.2024 року № 202 щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням довідки про заробітну плату до 2000 року видану ТОВ “ПРІАП» від 18.10.2003 року та ДП “АГРОЕЛЕВАТОРБУД» від 20.11.2004, не ґрунтується на вимогах законодавства, прийнято без урахування усіх істотних обставин, а тому підлягає визнанню протиправним та скасуванню.

З огляду на зазначене та з метою відновлення порушеного права позивача суд приходить до висновку про наявність підстав для зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області перерахувати пенсію ОСОБА_1 з урахуванням довідки про заробітну плату до 2000 року видану ТОВ “ПРІАП» від 18.10.2003 року та ДП “АГРОЕЛЕВАТОРБУД» від 20.11.2004, з 24.04.2024 року.

При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1211,20 грн.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки передумовою для виникнення цього спору є протиправне рішення відповідача, суд вважає за необхідне компенсувати судові витрати позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача у повному розмірі.

На підставі викладеного та керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Гоголя, 34, м. Полтава, Полтавська область, 36014, код ЄДРПОУ 13967927) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 30.04.2024 року № 202 щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням довідки про заробітну плату № 18-10/2003 від 18.10.2003 року, за період роботи з червня 1996 року, видану Товариством з обмеженої відповідальністю “ПРІАП» та довідку про заробітну плату № 24/10/2004 від 10.11.2004 року за період роботи з жовтня 1999 року по червень 2000 року, видану Державним підприємством “Агроелеваторбуд».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області перерахувати пенсію ОСОБА_1 з урахуванням довідки про заробітну плату від 18.10.2003 року, видану Товариством з обмеженої відповідальністю “ПРІАП» та довідку про заробітну плату від 20.11.2004 року, видану Державним підприємством “Агроелеваторбуд», з 24.04.2024 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору у розмірі 1211,20 грн.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Л.М. Петрова