Справа № 127/32704/24
Провадження № 3/127/7858/24
30.10.2024м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Бернада Є.В., дослідивши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В провадженні Вінницького міського суду Вінницької області перебувають матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП).
Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що адміністративний матеріал необхідно повернути начальнику Управління патрульної поліції у Вінницькій області для організації його доопрацювання з огляду на таке.
ОСОБА_1 в судове засідання, призначене на 16.10.2024 не з'явився, про поважність причин своєї неявки суд не повідомив. У зв'язку з наведеним суд своєю постановою застосовував до ОСОБА_1 привід через органи внутрішніх справ (поліції), однак зазначена постанова станом на 30.10.2024 залишилась без виконання.
Згідно зі статтею 245 КпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи і вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідно до статті 277 КпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною третьою статті 178 КпАП розглядаються протягом доби (з часу їх надходження до суду). Крім того, відповідно до вимог статті 268 КпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною третьою статті 178 КпАП присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, є обов'язковою та в разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді міського суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
Отже, суд вжив усіх можливих заходів для повідомлення ОСОБА_1 про час і місце розгляду справи, однак вжиті заходи результату не дали, а застосований привід виконаний не був.
Крім того, зі змісту статті 278 КпАП випливає, що під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя, зокрема повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно зі статтею 245 КпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи і вирішення її в точній відповідності із законом.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що дії ОСОБА_1 кваліфіковані за частиною третьою статті 178 КпАП за ознаками повторності.
Разом з тим, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні належним чином завірені копії постанов, якими був би підтверджений факт притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої частинами першою та другою статті 178 КпАП. Натомість, на підтвердження наявності в діях ОСОБА_1 ознак повторності до протоколу про адміністративне правопорушення долучений витяг з бази «Армор».
Суд вважає слушним зауважити, що статтею 24 КпАП визначені види адміністративних стягнень, статтею 33 КпАП - загальні правила накладення стягнення за адміністративне правопорушення, а пунктом 1 частини першої статті 284 КпАП - що адміністративне стягнення накладається виключно постановою. Отже, наявність у матеріалах справи відповідних витягів «Армор» суд не може розцінити в якості доказу, оскільки підтвердженням відповідного факту ознак повторності може бути лише процесуальний документ (зокрема, належним чином завірена копія постанови). Крім того, положення, яким регламентоване використання бази даних «Армор», не зареєстроване в Міністерстві юстиції України.
З огляду на викладене, враховуючи, що органи внутрішніх справ (поліції) не вжили заходів для забезпечення своєчасного та правильного розгляду справи, а розгляд справи неможливий без усунення вищезазначених недоліків, суд дійшов до переконання, що адміністративний матеріал необхідно направити на доопрацювання.
Керуючись статтями 268, 277, 283 КпАП, суд
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною третьою статті 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути начальнику Управління патрульної поліції у Вінницькій області для організації його доопрацювання.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя: