Ухвала від 10.11.2010 по справі 2а-4317/10/1070

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-4317/10/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Леонтович А.М.

Суддя-доповідач: Саприкіна І.В.

УХВАЛА

Іменем України

"10" листопада 2010 р. м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Саприкіної І.В.,

суддів: Грищенко Т.М., Шурко О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві, без фіксації судового процесу, в порядку ч. 1 ст. 41 КАС України, апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Молочна країна»на постанову Київського окружного адміністративного суду від 10.08.2010 року у справі за їх позовом до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИЛА:

ТОВ «Молочна країна» звернулися до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Білоцерківської ОДПІ Київської області про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 10.08.2010 року в позові відмовлено.

Не погоджуючись з вищезазначеною постановою, ТОВ «Молочна країна»подали апеляційну скаргу, в якій просять скасувати незаконну, на їх думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову про задоволення позову в повному обсязі. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на незаконність та необґрунтованість оскаржуваного рішення. Вважає, що судом першої інстанції неповно з'ясовані обставини, які мають істотне значення для справи, а встановлені судом висновки не відповідають обставинам справи, що є підставою для скасування рішення.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів знаходить, що вона не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Київський окружний адміністративний суд в своєму рішенні прийшов до висновку про безпідставність позовних вимог.

Апеляційна інстанція повністю погоджується з доводами суду першої інстанції, з огляду на наступне:

Працівниками відділу перевірок платників податків управління податкового контролю юридичних осіб Білоцерківської ОДПІ Київської області проведена планова виїзна перевірка ТОВ «Молочна країна»з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2009 року по 30.09.2009 року, валютного і іншого законодавства за період з 01.04.2008 року по 30.09.2009 року та складено відповідний акт перевірки від 20.01.2010 року № 75/23-2-33679204/4).

При проведенні перевірки було встановлено порушення вимог пп.3.1.1 п.3.1 ст.3 , пп.7.3.1 п.7.3 ст.7 , п. 10.1 ст.10 ,п. 11.21 ст. ІІ Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року №168/97-ВР із змінами та доповненнями та п.5.6.7. Порядку обліку та використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі, затвердженим постановою КМУ від 02.04.2009р. № 291, в результаті чого встановлено, що підприємством занижено задекларовані податкові зобов'язання по податку на додану вартість по скороченій декларації переробного підприємства на загальну суму 1 323 075 грн., в т.ч. заниження на суму 1 367 503 грн., в т.ч. за серпень 2008 року - 13 951 грн., квітень 2009 року - 488 252 грн., травень 2009 року-258 534 грн., червень 2009 року - 218 124.грн., липень 2009 року - 191 549 грн., серпень 2009 року - 197 903 грн. та завищення на загальну суму 44 428 грн., в т.ч. в липні 2008 року на суму 30 477 грн. та вересні 2008 року-13 951 грн., що відображено в п.3.2.2 акту перевірки та занижено податковий кредит по скороченій декларації переробного підприємства на загальну суму 418 024 грн., в т.ч. заниження на загальну суму 481 235 грн., в т.ч. за квітень 2009 року -124 331 грн., травень 2009 року - 69178 грн., червень 2009 року - 123 241 грн., липень 2009 року - 129 677 грн., серпень 2009 року -34 808 грн. та завищення на загальну суму 63 211 грн., в т.ч. за травень 2008 року на суму - 50 000,00 грн., липень 2008 року - 1 441,0 грн., вересень 2009 року - 11 770,0 грн., що відображено в п.3.2.3 акту перевірки.

Тому, ТОВ "Молочна країна" в порушення вказаних вимог не перерахували на небюджетний рахунок податок на додану вартість на загальну суму 948 308 грн., в т.ч. за квітень 2008 року -50 000,00 грн., серпень 2008 року на суму 13 951,00 грн., квітень 2009 року - 363 921,00 грн., травень 2009 року - 189 356,00 грн., червень 2009 року - 94 883,00 грн., липень 2009 року -61 872,00 грн., серпень 2009 року - 176 236,00 грн.

Таким чином, дані документальної перевірки свідчать про заниження суми ПДВ, яка в поточному звітному періоді підлягає нарахуванню, отже, згідно п.п. "б" п.п. 4.2.2 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", контролюючий орган має право самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків.

Саме заниження суми податкових зобов'язань призвело до того, що підприємство не перерахувало на небюджетний рахунок податок на додану вартість на загальну суму 948 308,00 грн.

ТОВ "Молочна країна" в результаті встановлених в ході документальної перевірки порушень не перерахували відповідні кошти на небюджетні рахунки, чим порушили вимоги абз. 4, 5 п. 5 Порядку обліку та використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі, затвердженого постановою КМУ від 02.04.2009 р. № 291 "Перераховані безпосередньо з поточних рахунків переробних підприємств без зарахування на небюджетні рахунки суми коштів за рахунок сум податку на додану вартість, що розраховуються переробними підприємствами за окремою податковою декларацією, не враховуються як дотації."

Відповідно до абз. 1, 3 п. 5 вказаного Порядку № 291, перерахування коштів сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними молоко та м'ясо в живій вазі здійснюється за платіжними дорученнями з поточного рахунка переробного підприємства за цінами відповідно до укладених договорів, а сум дотацій - з його не бюджетного рахунка, відкритого в територіальному органі Державного казначейства, на окремі рахунки сільськогосподарських товаровиробників (крім тих, що ведуть особисте селянське господарство), які вони повинні відкрити в обслуговуючих банках протягом одного звітного періоду. Переробні підприємства у кінці кожного робочого тижня перераховують половину зарахованої їм на поточний рахунок суми податку на додану вартість, нарахованого на обсяги поставленої ними готової продукції, на небюджетні рахунки. Остаточний розрахунок належної до перерахування на небюджетний рахунок суми податку на додану вартість проводиться щомісяця відповідно до окремої податкової декларації.

Згідно з абз. 2 п.6 Порядку № 291, за результатами окремого обліку готової продукції, виготовленої з поставлених сільськогосподарськими товаровиробниками молока та м'яса в живій вазі, переробні підприємства відповідно до вимог Закону України "Про податок на додану вартість" визначають суми податкових зобов'язань та податкового кредиту, які виникають у зв'язку з переробкою та поставкою такої продукції, і складають окрему податкову декларацію, яка разом з декларацією щодо іншої діяльності подається до органу державної податкової служби за місцем реєстрації переробного підприємства як платника податку на додану вартість у порядку і в строки, встановлені зазначеним Законом, з урахуванням вимог нормативно-правових актів ДПА.

Абзацом 3 п. 7 Порядку № 291 не перераховані переробними підприємствами на окремі рахунки сільськогосподарських товаровиробників суми дотацій у строки, встановлені законодавством для сплати податку на додану вартість до бюджету, вважаються такими, що використовуються не за цільовим призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету.

Згідно з пп. 3.1.1 п.3.1 ст. З Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 року № 168/97-ВР (надалі - Закон № 168/97), об'єктом оподаткування є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце поставки яких знаходиться на митній території України.

Підпунктом 7.3.1 п. 7.3 ст. 7.3 Закону № 168/97 передбачено, що датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а в разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку; або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.

Відповідно до п. 11.21 ст. 11 Закону № 168/97, сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовується виключно на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі.

Порядок нарахування, виплати і використання зазначених коштів визначається Кабінетом Міністрів України.

Проаналізувавши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів знаходить, що судом першої інстанції зроблено правильний висновок про необхідність відмови в позові.

Згідно зі ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Таким чином, апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «Молочна країна»на постанову Київського окружного адміністративного суду від 10.08.2010 року у справі за їх позовом до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення, підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції -без змін.

Керуючись ст.ст. 2, 198, 200, 205, 206 КАС України, судова колегія, -

УХВАЛИЛА:

В задоволенні апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Молочна країна»-відмовити.

Постанову Київського окружного адміністративного суду від 10.08.2010 року -залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя:

Судді:

Повний текст ухвали виготовлено 10.11.2010 року.