Постанова від 03.10.2024 по справі 510/2031/24

Справа № 510/2031/24

Провадження № 3/510/1102/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2024 року Ренійський районний суд Одеської області

у складі: головуючого судді - Бошков І.Д.,

за участю: секретаря - Березенко С.П.,

прокурор - Брагар Д.В.,

особи, яка притягується до

адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Рені Одеської області в режимі відео-конференції протокол про адміністративне правопорушення № 1395/2024 від 12.09.2024 р., пов'язане з корупцією та матеріали до нього, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Рені Ізмаїльського району Одеської області, громадянина України, старшого інструктора ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого та проживаючого за адресом: АДРЕСА_1 ,

за ч.1ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

зміст ст.63 Конституції України, ст.268 КУпАП роз'яснено (згідно протоколу та у судовому засіданні),

ВСТАНОВИВ:

Протоколом № 1395/2024 від 12.09.2024 р. встановлено, що ОСОБА_1 перебуваючи на посаді старшого інструктора ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_3 ), маючи військове звання «старший сержант», будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «г» п.1 ч.1 ст.3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-УІІ «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом згідно Примітки ст.172-6 КУпАП, несвоєчасно 23.04.2024 р., без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання, без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 № 215 від 24.07.2023 р., сержанта ОСОБА_1 призначено на посаду старшого інструктора ІНФОРМАЦІЯ_2 . І

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 № 58-РС від 01.09.2023 р. сержанту ОСОБА_1 присвоєно військове звання «старший сержант».

Відповідно до ч.12 ст.6 Закону України «Про військовий обов'язок ї військову службу» військові посадові особи - це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов'язків згідно із законодавством.

Відповідно до функціональних обов'язків старшого інструктора ІНФОРМАЦІЯ_4 старший сержант ОСОБА_1 відповідає за: організацію та відправку військовозобов'язаних в війська другим відділом ІНФОРМАЦІЯ_4 ; підтримання військової дисципліни та внутрішнього порядку, старший інструктор управління зобов'язаний: організовувати взаємодії з мобілізаційним відділенням ІНФОРМАЦІЯ_4 щодо відправки команд та їх своєчасного прибуття до місць призначення; вживати заходи щодо запобігання порушенням правил безпеки під час перевезень військовозобов'язаних до військових частину вдосконалювати і розвивати базу мобілізаційного розгортання; проводити моніторинг засобів перевезення команд усіма видами транспорту - організовувати розшук військовозобов'язаних запасу, які не з'явилися на відправку в війська, з'ясовувати причини їх відсутності і вживати відповідний заходів щодо притягнення таких осіб до відповідальності; організовувати та контролювати роботу щодо оформлення документів на військовозобов'язаних для призову до Збройних Сил; формувати команди військовозобов'язаних запасу, розробляти поіменні списки та маршрутні листи на вибуваючи команди; контролювати внесення в облікові документи військовозобов'язаних запасу відмітки про призов; готувати та надавати звіти і донесення до групи контролю про хід відправки військовозобов'язаних в війська, тощо.

Крім того, положеннями ч.2 ст.5 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначено, що до старшого сержантського і старшинського складу відноситься військове звання «старший сержант».

Відповідно до ст.32 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України за своїми військовими званнями начальниками є військовослужбовці сержантського і старшинського складу для військовослужбовців рядового складу однієї з ними військової частини. Старші за військовим званням військовослужбовці мають право вимагати від молодших за військовим званням військовослужбовців додержання військової дисципліни, громадського порядку і форми одягу, а також правил поведінки і військового вітання. Молодші за званням військовослужбовці повинні беззастережно виконувати зазначені вимоги старших за військовим званням військовослужбовців.

Тобто, старший інструктор другого відділу ІНФОРМАЦІЯ_4 старший сержант ОСОБА_1 є військовою посадовою особою Збройних Сил України, яка здійснює професійну діяльність, пов'язану із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності, а також наділений адміністративно-господарськими обов'язками (функціями).

Згідно підпункту 3 пункту 7 частини 5 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» військовослужбовці, які проходять службу у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки або відрядженні до них відносяться до суб'єктів на яких поширюється дія розділу VII Закону України «Про запобігання корупції» (крім осіб рядового складу підрозділів охорони відповідних центрів).

Таким чином, відповідно до п.п. «г» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», посада старшого інструктора ІНФОРМАЦІЯ_4 старшого сержанта ОСОБА_1 віднесена до суб'єктів на яких поширюється дія цього Закону, як на військову посадову особу Збройних Сил України, і він є суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, і зобов'язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначених у ч.1 ст.45 вказаного Закону.

У відповідності до пункту 15 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

12.10.2023 р. набрав чинності Закон України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено обов'язок подання декларацій суб'єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону «Права Національного агентства», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Таким чином, ОСОБА_1 був зобов'язаний подати щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік не пізніше 31.03.2024 р.

Проте, ОСОБА_1 будучи суб'єктом декларування, який повинен бути обізнаною щодо обов'язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення частини першої статті 45 Закону, подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, лише 23.04.2024 р. о 17:01 год., що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, вважає, що своїми діями, ОСОБА_1 будучи суб'єктом, на якого поширюються вимоги ч.1 ст.45 Закону, вчинила дії, які містять ознаки і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасно подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Прокурор, у судовому засіданні, підтримав протокол про адміністративне правопорушення, пов'язаного з корупцією, відносно ОСОБА_1 . Просив суд визнати ОСОБА_1 винним у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 грн.

У судовому засіданні, під фіксацію судового засідання, ОСОБА_1 визнав себе винним, від дачі пояснень відмовився, не заперечував проти призначення покарання у виді штрафу.

У судовому засіданні досліджені та вивчені наступні докази: протокол № 1395/2024 про адміністративне правопорушення пов'язане із корупцією від 12.09.2024 р.; скриншот з єдиного державного реєстру декларацій; копія щорічної декларації ОСОБА_1 за 2023 р.; повідомлення про обставини що можуть свідчити про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією із додатками на 11 арк.; письмові пояснення ОСОБА_1 ; копія паспорту ОСОБА_1 ; копія військового квитка ОСОБА_1 ; рапорт ст. оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Одеській області; лист з управління інформаційно - аналітичних систем та захисту інформації НАЗК; лист НАЗК; Наказ про затвердження положення УСР в Одеській області; Положення про УСР в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань НПУ; копія витягу з наказу начальника ДСР НПУ; рапорт ст. оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Одеській області про закінчення перевірки.

Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що приймає рішення по адміністративній справі, виключно на підставі наявних у ній доказів.

Суд, уважно, ретельно вивчивши та дослідивши матеріали адміністративної справи, надані докази, заслухавши думку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, позицію прокурора, прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи за 2023 р., виходячи з наступного.

Згідно «Положення про Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України», затвердженого наказом Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України № 17 від 06.11.2019 р., у розділі 2 «Завдання Управління», вказано: «…Реалізація повноважень Національної поліції України та Департаменту в частині боротьби з організованою злочинністю, злочинністю в органах влади та місцевого самоврядування, протидії корупції,…».

Згідно ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до підпункту «в» п.1 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VІІ, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді старшого інструктора ІНФОРМАЦІЯ_2 , є суб'єктом декларування.

Так, за даними публічної частини «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування» (за текстом - Реєстр) (а.с.11 -12), ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2023 р. лише 27.04.2024 р. о 17:01 год.

Таким чином, матеріалами справи, відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій, встановлений факт, що ОСОБА_1 під час перебування на посаді старшого інструктора ІНФОРМАЦІЯ_2 , несвоєчасно подав, без поважних причин, декларацію особи, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: 23.04.2024 р. о 17:01 год.

Суб'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу. В даному випадку, ОСОБА_1 , не бажав настання таких наслідків, тому суб'єктивна сторона характеризується наявністю вини у формі непрямого умислу.

Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджена. У його діях містяться ознаки складу вищевказаного правопорушення. Факт несвоєчасного подання декларації у судовому засіданні, доведений та доказаний.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що ОСОБА_1 підлягає адміністративному стягненню у виді штрафу.

Відповідно до ч.1 ст.40-1 КпАП України, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Підстав для застосування ст.22 КУпАП суд не вбачає.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.22,38,ч.1ст.172-6,245-246,248-252,268,276-279,280,283,284-285,287,289,294 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605 грн. 50 коп. в дохід держави.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст.ст.32,321 КпАП України.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяця.

Суддя І.Д. Бошков