Постанова від 04.09.2024 по справі 420/13438/23

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2024 р.м. ОдесаСправа № 420/13438/23

Перша інстанція: суддя Аракелян М.М.,

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

судді-доповідача - Турецької І. О.,

суддів - Градовського Ю. М., Шеметенко Л. П.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 05 лютого 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Короткий зміст позовних вимог.

У червні 2023 року ОСОБА_1 звернувся до суду першої інстанції з позовом до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області (далі - ГУ ДСНС в Одеській області), в якому просив:

- визнати протиправними дії щодо включення у довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2023 від 09.03.2023 за №02/52/13 відомостей про надбавку за особливості проходження служби в розмірі 35 % та премію в розмірі 18 %;

- зобов'язати відповідача, на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.11.2022 у справі № 420/12448/22, підготувати та надати до ГУПФУ в Одеській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 із включенням до неї таких відомостей:

-посадовий оклад- 5210 грн.,

-оклад за військовим (спеціальним) старший прапорщик-1600 грн.,

-надбавка за вислугу років (45 %) - 3064,50 грн.,

а також відомостей про такі додаткові види грошового забезпечення, в розмірах, які отримані особами на відповідних посадах (начальників караулів ДПРЧ ГУДСНС України в Одеській області) за січень 2022 року:

-надбавку за особливості проходження служби в розмірі 50 % від посадового окладу, окладу за спеціальним званням,-надбавки за вислугу років,

-щомісячна премія в розмірі 110 % від посадового окладу.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначає, що ГУ ДСНС в Одеській області, на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.11.2022 у справі № 420/12448/22 оформило довідку від 09.03.2023 за №02/52/13 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 для перерахунку пенсії.

Як пояснює ОСОБА_1 в порушення положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова № 704) та Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45), у вказаній довідці відповідач указав розміри окремих складових грошового забезпечення у зменшеному розмірі, а саме: надбавка за особливості проходження служби указана у розмірі 35% замість 50% та премія указана у розмірі 18% замість 110% від відповідного грошового забезпечення.

На переконання позивача, такі дії відповідача є протиправними, оскільки відповідно до особам на посаді начальника караулу ГУ ДСНС в Одеській області у січні 2022 року фактично виплачена премія в розмірі 110 %, а надбавка за особливості проходження служби - 50%.

Короткий зміст рішення суду першої інстанції.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 05 лютого 2024 року, ухваленого за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, у задоволенні позову ОСОБА_1 - відмовлено.

Вирішуючи справу та відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно положень Постанови №704, яка, у свою чергу, є керівним нормативним актом для відповідача у питанні відсоткових показників додаткових видів грошового забезпечення.

Суд першої інстанції звернув увагу, що Постанова №704 не містить імперативної вказівки на обов'язковий відсоток виплати надбавки за особливості проходження служби - 50% та премії - 105% (від посадового окладу).

Таким чином, суд визнав, що у відповідача відсутній обов'язок для оформлення та видачі нової довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 01.01.2022, із включенням до неї відомостей про розмір надбавки за особливості проходження служби у та премії у вищевказаних розмірах.

Короткий зміст вимог апеляційної скарги та відзиву.

Вважаючи рішення суду першої інстанції таким, що ухвалене з неправильним застосуванням норм матеріального права, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення та ухвалити нове рішення про задоволення позову в повному обсязі.

В апеляційній скарзі, ОСОБА_1 , наголошував на тому, що отримана ним довідка помилково відображає розміри додаткових видів грошового забезпечення, які не відповідають розмірам таких виплат, які отримували чинні військовослужбовці за його посадою у січні 2022 року.

В обґрунтування апеляційної скарги скаржник указує, що суд першої інстанції під час ухвалення рішення не врахував, що Постанова №704 встановлює загальні розміри грошового забезпечення, та не встановлює розміри їх додаткових видів для перерахунку пенсії.

На думку скаржника, у такому разі, коли Кабінетом Міністрів України не установлено конкретних розмірів надбавки за особливості проходження служби, така надбавка, так само як і премія, мають бути включені у довідку для перерахунку пенсії - у середньому розмірі, що фактично виплачені за місяць, у якому виникало право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

ГУ ДСНС в Одеській області своїм процесуальним правом подання відзиву на апеляційну скаргу не скористалося.

Ураховуючи, що апеляційна скарга подана на рішення суду першої інстанції, яке ухвалене в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження), суд апеляційної інстанції, відповідно до пункту 3 частини 1 статті 311 КАС України, розглянув справу в порядку письмового провадження.

Фактичні обставини справи.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Одеській області та отримує пенсію по інвалідності, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 11.11.2022 у справі №420/12448/22 задоволено позов ОСОБА_2 .

Зобов'язано ГУ ДСНС в Одеській області підготувати та надати до ГУ ПФУ в Одеській області довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХII та положень Постанови № 704 щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2022, який застосовується для визначення посадових окладів працівникам інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових і митних органів, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2022 пенсії ОСОБА_1 .

На виконання рішення суду, ГУ ДСНС в Одеській області виготовило довідку від 09.03.2023 №02/52/13 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2022 за посадою начальника караулу 14 пожежна-рятувальної частини ГУ ДСНС в Одеській області із зазначенням таких складових:

-посадовий оклад - 5210 грн.;

-оклад за спеціальним званням - 1600 грн.;

-надбавка за вислугу років (45%) - 3065,50 грн.;

-надбавка за особливості проходження служби (35%) - 4937,25 грн.;

-премія (18%) - 937,80 грн.

Не погоджуючись із розмірами надбавки за особливості проходження служби та премії, зазначеними у довідці про розмір грошового забезпечення, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Джерела правового регулювання (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) та оцінка суду апеляційної інстанції доводів апеляції і висновків суду першої інстанції.

Перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи та правильність застосування норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що наявні підстави для часткового задоволення апеляційної скарги, з огляду на таке.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, зокрема, органах і підрозділах цивільного захисту визначаються законом України від 09.04.1992 № 2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі і вище - Закон № 2262-ХІІ).

Згідно з частинами 3, 18 статті 43 Закону № 2262-ХІІ, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до частин 1, 2, 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Частинами 1-4 статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року № 2011-XII (далі - Закон № 2011-XII) передбачено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі і вище - Постанова №704), якою затверджені тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років. Вказана постанова набрала чинності з 01.03.2018.

Пункт 2 цієї постанови установлює, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Підпунктом 1 пункту 5 Постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати, зокрема надбавку за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Згідно абзацу 4 підпункту 1 пункту 5 Постанови №704 надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу може призначатися у розмірі від 1% (мінімальний розмір) до 100% (максимальний розмір).

Встановлення такого діапазону між мінімальним та максимальним розміром надбавки за особливості проходження служби означає, що у будь-якому випадку вказана надбавка не може перевищувати 100%.

Суд першої інстанції відмовляючи у задоволенні позову указав, що Постанова №704 не містить імперативної вказівки на обов'язковий відсоток виплати надбавки за особливості проходження служби у розмірі 35% та премії у розмірі 110% (від посадового окладу), а тому вважав, що відсутні підстави для зобов'язання відповідача встановлювати у довідці такі розміри грошового забезпечення.

Водночас, суд не врахував, що механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ визначений Порядком № 45.

Згідно пункту 1 Порядку №45 пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Внаслідок визнання нечинними змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, з 05.03.2019 діє редакція пункту 5 Порядку № 45, що була чинною до внесення таких змін , яка визначає процедуру складання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій

Так, пункт 5 Порядку №45 визначає, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах «С», у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром «Байконур», якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 року для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

При цьому, у відповідності до вимог пункту 6 Порядку № 45 відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

Таким чином, аналіз приписів Порядку № 45 дає підстави для висновку, що для перерахунку пенсії щомісячні надбавки, доплати та премія враховуються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Слід зазначити, що наведене відповідає правовій позиції Верховного Суду, викладений, зокрема, у постанові від 05.03.2024 під час розгляду зразкової справи №380/19324/23, залишеною без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 23.05.2024.

Як мовилося вище, рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 11.11.2022 у справі №420/12448/22, зобов'язано відповідача видати довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та положень Постанови №704 із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військовим званням (як наслідок додаткових видів грошового забезпечення, розмір яких залежить від розміру посадового окладу, окладу за військовим званням), визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2022 на відповідний тарифний коефіцієнт, для проведення перерахунку основного розміру пенсії.

На виконання зазначеного рішення суду, ГУ ДСНС в Одеській області виготовило та направило до ГУ ПФУ в Одеській області довідку 09.03.2023 №02/52/13 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , згідно якої надбавка за особливості проходження служби указана у розмірі 35% та премія указана у розмірі 18%.

Водночас, на виконання вимог статті 77 КАС України, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав жодного доказу та не навів жодного обґрунтованого аргументу стосовно правомірності своїх дій, зокрема, будь-якої інформації щодо грошового забезпечення працівника за посадою, яку займав позивач, якою він керувався при складанні довідки для перерахунку пенсії, а також щодо середнього розміру премії за відповідною посадою.

Суд першої інстанції також не встановив, який середній розмір премії виплачувався за відповідною посадою, яку займав позивач до звільнення та який має бути врахований для перерахунку пенсії позивача.

Разом з цим, в матеріалах справі наявна довідка ГУ ДСНС в Одеській області про щомісячний розмір премії, а також про розмір надбавки за особливості проходження служби за посадою начальника караулу державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС в Одеській області, надбавка за особливості проходження служби виплачувалась у розмірі 50%, а премія - в розмірі 110% посадового окладу.

Отже, в даному випадку, розміри надбавки за особливості проходження служби та премії, відповідно до положень абзацу п'ятого пункту 5 Порядку № 45 у редакції, чинній до внесення змін Постановою № 103, мали бути визначені у довідці про розмір грошового забезпечення станом 01.01.2022 у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, з якої було звільнено позивача на пенсію, тобто надбавка за особливості проходження служби - 50% посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та премія - 110% посадового окладу.

За таких підстав, висновок суду першої інстанції про правомірність дій відповідача щодо визначення у довідці для перерахунку пенсії позивача надбавки у розмірі 35% та премії 18%, колегія суддів вважає необґрунтованим та таким, що здійснений без застосування наведених положень Порядку № 45.

З урахуванням викладеного, колегія суддів доходить висновку, що дії відповідача щодо визначення у довідці для перерахунку пенсії позивача надбавки за особливості проходження служби у розмірі 35% замість 50% та премії у розмірі 18% замість 110% посадового окладу є протиправними, а порушене право позивача підлягає захисту шляхом зобов'язання відповідача скласти нову довідку для перерахунку пенсії із зазначенням у ній відомостей про розміри: надбавки за особливості проходження служби - 50% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років та премії - 110% посадового окладу.

В той же час, колегія суддів звертає увагу на те, що у межах даної справи інші складові грошового забезпечення позивача для перерахунку його пенсії не були спірними, та права позивача в цій частині не є порушеними, а відтак колегія суддів не вважає за необхідне зазначати конкретні розміри інших складових грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавка за вислугу років, тощо), правомірність формування яких не є предметом дослідження у даній справі.

Таким чином, слід констатувати, що доводи апеляційної скарги ОСОБА_1 частково знайшли своє підтвердження під час апеляційного перегляду, а тому наявні підстави для скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення про часткове задоволення позову.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.

За змістом частини 1 статті 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є, зокрема, неправильне застосування норм матеріального права.

На думку колегії суддів, суд першої інстанції, ухвалюючи оскаржуване рішення, неправильно застосував норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Стаття 328 КАС України встановлює право учасників справи, а також осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки на касаційне оскарження рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених цим Кодексом.

Водночас пункт 2 частини 5 вказаної статті встановлює, що не підлягають касаційному оскарженню, у тому числі судові рішення у справах незначної складності та інших справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження), крім випадків якщо:

а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовної практики;

б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;

в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;

г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.

Отже, враховуючи, що суд апеляційної інстанції переглянув рішення суду першої інстанції, що ухвалене за правилами спрощеного позовного провадження, відсутні підстави для його оскарження в касаційному порядку.

Відповідно до положень статті 139 КАС України, суд апеляційної інстанції, за результатом апеляційного перегляду змінює розподіл судових витрат.

Керуючись статтями 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 05 лютого 2024 року - скасувати.

Ухвалити у справі нове рішення про часткове задоволення позову ОСОБА_1 .

Визнати протиправними дії Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області щодо визначення у довідці № 02/52/13 від 09.03.2023 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022, для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , розміру надбавки за особливості проходження служби 35%, премії 18%.

Зобов'язати Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.11.2022 у справі №420/12448/22 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022, із зазначенням в ній відомостей про розміри: надбавки за особливості проходження служби - 50% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років та премії - 110% посадового окладу, для здійснення ОСОБА_1 перерахунку пенсії.

В задоволенні іншої частини позову - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області (ЄДРПОУ 38643633) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір за подання позову та апеляційної скарги в сумі 2 684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) гривні.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню в касаційному порядку до Верховного Суду не підлягає, за винятком випадків, перелічених у пункті 2 частини 5 статті 328 КАС України.

Доповідач - суддя І. О. Турецька

суддя Ю. М. Градовський

суддя Л. П. Шеметенко

Повне судове рішення складено 04.09.2024.