28 вересня 2010 р. Справа № 27424/10
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді Улицького В.З.
Суддів Олендера І.Я. , Каралюса В.М.
при секретарі судового засідання Шимін О.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Галицького районного суду м. Львова від 19.04.2010 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради, третя особа: Благодійний фонд «Котигорошко» про визнання дій неправомірними,-
встановила:
У березні 2009 року ОСОБА_1 звернувся з позовом до управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради, третя особа: Благодійний фонд «Котигорошко» про визнання дій неправомірними.
Позивач свої позовні вимоги мотивував тим, що 05 лютого 2009 року в газеті «Львівська газета» відповідачем опубліковане інформаційне повідомлення про проведення некомерційного конкурсу з метою надання в оренду нежитлових приміщень, які перебувають у комунальній власності.
11 лютого 2009 року він подав заяву для участі в некомерційному конкурсі з конкурсними пропозиціями та доданими документами на право оренди приміщення по вулиці Свєнціцького, 14 у місті Львові, що розташоване в будинку, де позивач проживаю спільно з своєю сім'єю.
В газетному інформаційному повідомленні було зазначено, що реєстрація претендентів конкурсу відбудеться в управлінні комунальної власності 27 лютого 2009 року з 15.00 до 16.00 і буде проводитися з урахуванням вимог Ухвали Львівської міської ради від 23.10. 2008 року № 2145 «Про затвердження порядку організації та проведення конкурсів на право оренди майна територіальної громади м. Львова». Через деякий проміжок часу позивачу та іншим учасникам конкурсу було сказано, що про результати конкурсу їм буде повідомлено письмово.
Вважаючи, що він безпідставно та без будь-яких пояснень не був допущений до участі у конкурсі, його не ознайомили під розписку про результати роботи комісії, склад комісії, наявність кворуму, не ознайомили з проектом договору оренди в редакції орендодавця, об'єктом оренди, технічною документацією, позивач звернувся до суду.
Постановою Галицького районного суду м. Львова від 19.04.2010 року у задоволенні позову відмовлено.
Постанову суду оскаржив ОСОБА_1. Вважає, що постанова прийнята з неповним з'ясуванням обставин справи та з порушенням норм матеріального і процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених в апеляційній скарзі. Просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою позов задоволити в повному обсязі.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задовлення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 11 лютого 2009 року позивач подав заяву для участі в некомерційному конкурсі на право оренди нежитлових напівпідвальних приміщень площею 44,5 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1, оголошення про проведення якого було розміщено 05 лютого 2009 року у газеті "Львівська газета".
Крім того, позивачем подано конкурсні пропозиції щодо цільового використання об'єкта оренди та проведення покращень об'єкта оренди (а.с. 10), та він був внесений до переліку заявників, що подали заяви на участь у некомерційному конкурсі 27 лютого 2009 року, про що свідчить додаток № 1 до Протоколу № 3 від 27 лютого 2009 року засідання конкурсної комісії на право оренди майна територіальної громади м.Львова.
Крім того, як вбачається з оголошення про проведення некомерціиного конкурсу, яке було розміщено 05 лютого 2009 року у газеті "Львівська газета", у ньому вказано час реєстрації претендентів в управлінні комунальної власності з 15 до 16 години 27 лютого 2009 року, вказано також спосіб розрахунку орендної плати. Щодо невказання серед умов конкурсу цільового використання об'єкта оренди, то така умова відповідно до Порядку організації та проведення конкурсів на право оренди майна територіальної громади м.Львова, затвердженого ухвалою сесії Львівської міської ради № 2145 від 23 жовтня 2008 року, не є обов'язковою умовою проведення некомерціиного конкурсу, а є, на переконання суду, одним з критеріїв вибору переможця як такого, що запропонував найкращі умови використання об'єкта оренди та діяльність якого у найбільшій мірі відповідає актуальним інтересам територіальної громади м.Львова.
Як встановлено судом, позивач був належним чином зареєстрований як учасник конкурсу, про що свідчить особистий підпис позивача у відомості реєстрації претендентів для участі 27 лютого 2009 року в некомерційному конкурсі на право оренди нежитлових приміщень, і що визнає сам позивач у позовній заяві від 05 березня 2009 року, та був допущений до участі в конкурсі. Твердження позивача про те, що він безпідставно, без будь-яких пояснень не був допущений до участі в конкурсі, йому не було повідомлено про склад комісії та наявність кворуму, суд до уваги не бере, оскільки, відповідно до п.п. 3.7, 8.10, 8.11 Порядку організації та проведення конкурсів на право оренди майна територіальної громади м.Львова", затвердженого ухвалою сесії Львівської міської ради № 2145 від 23 жовтня 2008 року, рішення приймаються комісією у закритому режимі і лише у разі необхідності отримання інформації про (учасника конкурсу, його зобов'язань щодо об'єкта, комісія має право заслуховувати на своїх засіданнях пояснення учасників конкурсу, і не передбачено обов'язок комісії інформувати претендентів про склад комісії та наявність кворуму.
Як вбачається з листа відповідача від 16 березня 2009 року та відомості про відправлення поштової кореспонденції, відповідач письмово повідомив позивача про результати конкурсу та про те, що переможцем визнано іншу особу.
Доводи позивача про те, що нежитлові приміщення площею 44,5 кв.м. в будинку № 14 по вул. Свєнціцького у м.Львові не могли бути об'єктом оренди, так як є прохідними, і мешканці будинку № 14 лише через ці приміщення можуть потрапити до своїх комор, суд не бере до уваги, оскільки як вбачається з технічного паспорта на вказані приміщення від 03 листопада 2009 року станом на 10 липня 2008 року були ізольованими, вхід до них здійснювався через приміщення загального користування.
Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі та в межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Відповідно до ч. 5 ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орендодавцями щодо нерухомого майна, яке перебуває в комунальній власності, є органи, уповноважені органами місцевого самоврядування управляти майном.
Відповідно до п.п.1 п. а ч. 1 ст. 29 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні повноваження щодо управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад.
Відповідно до п.п. 44, 45, 49 Розділу VIІ Положення про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської ради, затвердженого ухвалою Львівської міської Ради № 219 від 19 жовтня 2006 року, до повноважень Департаменту економічної політики Львівської міської Ради належить реалізація політики органів місцевого самоврядування Львова у сфері управління майном, що належить до власності територіальної громади м.Львова, здійснення управління цим майном у визначених міською радою та виконавчим комітетом межах, виконання повноважень орендодавця, надання в оренду комунального майна в порядку, встановленому міською радою.
Відповідно до п.п. 2.1, 2.2, 4.6 Положення про управління комунальної власності Львівської міської Ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Львівської міської Ради № 1100 від 07 грудня 2007 року основними функціями управління комунальної власності Львівської міської Ради є виконання функції органу управління майном комунальної власності територіальної громади м.Львова, передача в оренду, відчуження (приватизація) комунальної власності територіальної громади м.Львова, компетенцією управління є надання в оренду комунального майна у порядку, встановленому міською радою.
Відповідно до п.п. 1.4, 1.5, 4.1, 4.5 Положення про оренду майна територіальної громади м.Львова, затвердженого Ухвалою Львівської міської Ради № 897 від 07 червня 2007 року передача в оренду комунального майна територіальної громади м.Львова здійснюється на конкурсних засадах. Юридичні та фізичні особи, метою діяльності яких не є отримання прибутку, отримують в оренду об'єкти майна територіальної громади м.Львова шляхом проведення некомерційного конкурсу. Порядок організації та проведення конкурсів на право оренди майна територіальної громади м.Львова затверджується міською радою або рішенням уповноваженого нею виконавчого органу міської ради.
Порядок організації та проведення конкурсів на право оренди майна територіальної громади м.Львова затверджено Ухвалою Львівської міської Ради № 2145 від 23 жовтня 2008 року. Відповідно до п. 1.4 цього Положення, орендодавцем є орган, уповноважений управляти майном територіальної громади м.Львова включно з його передачею в оренду.
Таким чином відповідач під час проведення конкурсу діяв у межах чинного законодавства.
З огляду на викладене, суд першої інстанції прийшов до вірного висновку про безпідставність позовних вимог правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає.
Керуючись ст. ст. 160 ч. 3, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Галицького районного суду м. Львова від 19.04.2010 року у справі №2а-302/2010 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
На ухвалу протягом одного місяця може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Улицький В.З.
Судді Олендер І.Я. , Каралюс В.М.
Ухвалу в повному обсязі виготовлено та підписано 01.10.2010 р.