Справа: № 2-а-10201/09/2570 Головуючий у 1-й інстанції: Сорочко Є.О.
Суддя-доповідач: Троян Н.М.
Іменем України
"02" листопада 2010 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Троян Н.М.,
суддів - Костюк Л.О., Ізмайлової Т.Л.
при секретарі - Горяіновій Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 14 вересня 2009 року та постанову від 14 вересня 2009 року, апеляційну скаргу Чернігівської міжрайонної податкової інспекції на ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 17 вересня 2009 року та постанову від 14 вересня 2009 року в справі за позовом ОСОБА_2 до Чернігівської міжрайонної державної податкової інспекції про стягнення коштів,-
Позивач звернувся до Чернігівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Чернігівської міжрайонної податкової інспекції про стягнення з відповідача надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи в січні 2007 року в розмірі 137,94 грн., заробіток за установлений законодавством робочий час служби 4 січня 2007 року в розмірі 158,9 грн. та недоотриманий розмір доплати за січень 2007 року в розмірі 62,10 грн.
Ухвалою суду від 14.09.2009 року позовні вимоги ОСОБА_2 в частині стягнення недоплаченої надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важкої роботи за січень 2007 року залишені без розгляду.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 14 вересня 2009 року позов задоволений частково: стягнуто на користь позивача грошову компенсацію за роботу у святковий день 4січня 2007 року в розмірі 139,19 грн., доплату за січень 2007 року з 26.01.2007 року по 31.01.2007 року в сумі 13,28 грн.
В решті позовних вимог відмовлено.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 17 вересня 2009 року допущено до негайного виконання постанови в частині стягнення грошової компенсації за роботу у святковий день 04 січня 2007 року в розмірі 139,19 грн. та доплати за січень 2007 року з 26.01.2007 року по 31.01.2001 року в сумі 13,28 грн., а всього 152,47 грн.
Не погоджуючись з ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 14 вересня 2009 року позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалу скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для продовження її розгляду.
Не погоджуючись з постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 14 вересня 2009 року позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить рішення скасувати, а позов задовольнити в повному обсязі.
Не погоджуючись з постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 14 вересня 2009 року, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить рішення скасувати, а також відмовити в задоволенні позовних вимог.
Також, відповідач просить скасувати ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 17 вересня 2009 року.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги задоволенню не підлягають, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 працював в Чернігівській МДПІ на посаді старшого оперуповноваженого сектору протидії незаконному відшкодуванню податку на додану вартість Чернігівського районного відділу податкової міліції управління податкової міліції Державної Податкової Адміністрації в Чернігівській області та наказом Державної Податкової адміністрації в Чернігівській області від 26.01.2007 року № 21-о його було призначено на посаду оперуповноваженого відділення боротьби з суб'єктами господарювання, що мають ознаки фіктивності та одночасно звільнено з посади старшого оперуповноваженого сектору протидії незаконному відшкодуванню податку на додану вартість Чернігівського районного відділу податкової міліції управління податкової міліції Державної Податкової Адміністрації в Чернігівській області.
Відповідно до ст. 114 КЗпП України при переведенні працівника на іншу постійну нижчеоплачувальну роботу за працівником зберігається його попередній середній заробіток протягом 2-х тижнів з дня переведення.
На виконання вказаної норми Чернігівською МДПІ проведено доплату ОСОБА_2 за два тижні з дня переведення, а саме 26.01.2007 року по 08.02.2007 року, з яких доплата за січень 2007 року (з 26.01.2007 року по 31.01.2007 року) склала 53,16 грн., виходячи з розрахунку, що зменшення заробітку склало 252,50 грн. (1322,3 грн. -1069,8 грн.), які розділені на 19 робочих днів січня та помножені на 4 залишившихся робочих дня січня після 26.01.2007 року.
Однак, як вбачається з табелів обліку робочого часу за січень 2007 року 27.01.2007 року був робочим днем, а тому Чернігівська МДПІ повинна була провести доплату позивачу за 5 робочих днів січня в сумі 66,44 грн. (252,50:19х5). Враховуючи те, що доплату позивачу здійснено за 4 робочих дні в сумі 53,16 грн. недоплата складає 13,28 грн.
З матеріалів справи вбачається, що позивач у вихідний день 04 січня 2007 року на підставі розпорядження Чернігівської МДПІ № 27-р від 27.12.2006 року та згідно графіку чергувань на січень 2007 року знаходився на чергуванні в складі оперативної групи.
Згідно ст. 24 Закону України «Про державну податкову службу», особи начальницького складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького складу органів внутрішніх справ.
Пунктом 21 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою КМУ № 114 від 29.07.1991 року передбачено, що для осіб рядового і начальницького складу встановлюється 41-годинний робочий тиждень. У необхідних випадках вони несуть службу понад установлену тривалість робочого часу, а також у вихідні та святкові дні. Оплата праці в понадурочний, нічний час, у вихідні та святкові дні провадиться відповідно до законодавства.
Відповідно до постанови КМУ від 14 вересня 1991 року № 197 «Про порядок компенсації особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ за службу понад установлений законодавством час, а також у дні щотижневого відпочинку»служба осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ у дні щотижневого відпочинку та святкові дні може компенсуватися за їхньою згодою наданням іншого дня відпочинку або в грошовій формі у подвійному розмірі.
Робота ОСОБА_2 у вихідний день 04.01.2007 року днем відпочину або грошовою формою не компенсувалась.
Грошове забезпечення ОСОБА_2 у січні 2007 року на посаді старшого оперуповноваженого районного відділу податкової міліції управління податкової міліції Державної податкової Адміністрації в Чернігівській області, згідно розрахунку, який викладений у листі 13.03.2009 року № 1304/8/05006 складало 1322,3 грн., з урахуванням 19 робочих днів у січні 207 року, щоденний заробіток позивача складав 69,59 грн., а тому грошова компенсація ОСОБА_2 за роботу у вихідний день в подвійному розмірі становить 139,19 грн.
За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог, а саме стягнення на користь ОСОБА_2 грошову компенсацію за роботу у святковий день 4 січня 2007 року в розмірі 139,19 грн. та доплати в розмірі 13,28 грн.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо взяття розрахункової величини для обрахунку грошової компенсації та доплати суму в розмірі 1322,3 грн., оскільки саме такий розмір міститься в матеріалах справи (а.с.67).
Інших доказів окрім пояснення самого позивача, що розрахункова величини повинна сягати не сумі 1322,3 грн., а 1509,5 грн. не надано.
Посилання відповідача на те, що судом не встановлено наявність або відсутність такої обставини, як надання позивачу часу відпочинку за здійснене чергування, то відповідач як суб'єкт владних повноважень в порушення положень ст. 71 КАС України не надав жодних доказів, які б підтверджували дане посилання відповідача.
Крім цього слід зазначити, що судом першої інстанції вже встановлено, що ОСОБА_2 компенсацію у вигляді відпочинку або грошової компенсації за роботу у вихідний день 04.01.2007 року ним не отримано.
Щодо правомірності ухвали суду першої інстанції від 14 вересня 2009 року про залишення в частині позовних вимог без розгляду, судова колегія виходить з наступного.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо у провадженні цього або іншого адміністративного суду є адміністративна справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 23.06.2009 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 про стягнення недоплаченої надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важкої роботи за січень 2007 року відмовлено.
На час постановлення ухвали постанова суду першої інстанції про відмову в задоволенні позовних вимог не набрала законної сили, а тому у суду першої інстанції були всі правові підстави для залишення позовної заяви без розгляду.
Щодо правомірності винесеної ухвали від 17 вересня 2009 року щодо негайного виконання постанови, колегія суддів виходить з наступного.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду про присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби - у межах стягнення за один місяць.
За таких підстав у суду першої інстанції були всі правові підстави для допущення негайного виконання постанови.
Враховуючи вищезазначене, колегія суддів прийшла до висновку про дотримання судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, рішення ухвалені з повним та всебічним дослідженням обставин у справі, яким надана правильна оцінка, а тому підстав для скасування рішень немає.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 199, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів -
Апеляційні скарги ОСОБА_2, Чернігівської міжрайонної податкової інспекції залишити без задоволення, а ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 14 вересня 2009 року про залишення позовної заяви без розгляду, ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 17 вересня 2009 року про допуск до негайного виконання постанови Чернігівського окружного адміністративного суду від 14.09.2009 року, постанови Чернігівського окружного адміністративного суду від 14 вересня 2009 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, передбачені ст. 212 КАС України.
Головуючий суддя
Судді