ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № < Внутрішній Номер справи >
м. Київ
07 вересня 2010 року < Час проголошення > № 2а-11811/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Маруліної Л.О., суддів Огурцова О.П., Пилипенко О.Є., при секретарі судового засідання Ємельяновій А.С. вирішив адміністративну справу
за позовомОСОБА_1
до
про Міністерства промислової політики України
Визнання протиправними та зобов'язання вчинити певні дії
за участю:
позивача: не прибув,
представника відповідача: не прибув
ОСОБА_1 (далі -Позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Міністерства промислової політики України (далі -Відповідач) про визнання протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 11.08.2010 р. відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
Відповідно до ст. …. Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання клопотання учасників процесу про розгляд справи в письмовому провадженні…
З огляду на вищевикладене та з урахуванням вимог ст. 41 КАС України, колегія суддів дійшла до висновку про розгляд справи у письмовому провадженні.
Розглянувши подані документи, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Позивач з березня 2002 року працює директором Департаменту розвитку легкої та деревообробної промисловості Міністерства промислової політики України.
Позивач звернувся до Відповідача з проханням зарахувати до стажу державної служби час роботи на посаді головного інженера державного підприємства «Київський комбінат «Стройдеталь»з 14.03.1984 року по 12.02.1990 року на підставі вимог Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. №283 (із змінами і доповненнями).
Як зазначає Позивач, Відповідач у справі мотивує свою відмову тим, що посади, на яких працював Позивач в апараті Держплану України до посад державних службовців першої-четвертої категорії не відносяться, оскільки робота в апараті Держплану УРСР відбувалася до набуття чинності Законом України «Про державну службу».
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до наступних висновків.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадови особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну службу»від 16 грудня 1993 року №3723-XII (із змінами і доповненнями) (далі - Закон №3723-ХІІ ), державна служба в Україні - це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів.
Відповідно до пункту першого Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. №283 (із змінами і доповненнями) (далі -Порядок №283), цим Порядком визначаються посади і органи, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби.
Згідно з абзацом третім пункту 2 Порядку №283 до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах керівних працівників і спеціалістів державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР згідно з додатком.
До стажу державної служби включається також, відповідно до абзацу тринадцятого пункту 3 Порядку №283, час роботи на посадах керівників, їхніх заступників, головних інженерів державних підприємств, установ, організацій, голови, першого заступника та заступника голови правління Українського національного фонду "Взаєморозуміння і примирення" при Кабінеті Міністрів України, якщо безпосередньо з цих посад вони призначені (обрані) на посади державних службовців першої - четвертої категорій.
Документом для визначення стажу державної служби є, відповідно до пункту 4 Порядку №283, трудова книжка та інші документи, які відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи. Скарги, пов'язані з визначенням стажу роботи державних службовців, розглядаються згідно з чинним законодавством.
Як вбачається з записів №12-15 трудової книжки, копію якої долучено до матеріалів справи, Позивач працював з 14 березня 1984 року по 12 лютого 1990 року на посаді головного інженера державного підприємства «Київський комбінат «Стройдеталь». 12 лютого 1990 року Позивача звільнено в зв'язку з переведенням до апарату Держплану УРСР.
Відповідач в своєму відзиві зазначає, що Позивача з посади головного інженера державного підприємства «Київський комбінат «Стройдеталь»безпосередньо призначено на посаду, яка відноситься до посад державних службовців першої-четвертої категорії. Тому, Відповідачем зараховано до стажу державної служби період роботи Позивача в апараті Держплану УРСР.
Таким чином, відповідно до положень Закону України «Про державну службу»та з з урахуванням вимог пункту 1, абзацу третього пункту 2, абзацу тринадцятого пункту 3 Порядку №283, колегія суддів дійшла висновку, що час роботи Позивача на посаді головного інженера державного підприємства «Київський комбінат «Стройдеталь»з 14.03.1984 року по 12.02.1990 року відноситься до посад, робота на яких зараховується до стажу державної служби.
Для оцінювання рішень, дії чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень суди на підставі частини третьої статті 2 КАС України перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема, з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Разом з тим, згідно зі статтею 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові та службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи те, що колегією суддів встановлено протиправними дії Відповідача, як суб'єкта владних повноважень, в частині відмови зарахувати Позивачу до стажу державної служби час роботи на посаді головного інженера державного підприємства «Київський комбінат «Стройдеталь»з 14.03.1984 року по 12.02.1990 року, колегія суддів дійшла висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 9, 69-71, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Позов задовольнити.
2. Визнати дії Міністерства промислової політики України в частині відмови зарахувати Позивачу до стажу державної служби час роботи на посаді головного інженера державного підприємства «Київський комбінат «Стройдеталь»з 14.03.1984 року по 12.02.1990 року протиправними.
3. Зобов'язати Міністерство промислової політики України зарахувати Позивачу до стажу державної служби час роботи на посаді головного інженера державного підприємства «Київський комбінат «Стройдеталь»з 14.03.1984 року по 12.02.1990 року.
Головуючий суддя Л.О. Маруліна
Судді О.П. Огурцов
О.Є. Пилипенко