Справа № 2а- 12519/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
02 листопада 2010 р. м. Харків
Харківського окружного адміністративного суд у складі:
головуючого судді - Старосєльцевої О.В.,
при секретарі судового засідання -Чубукіній М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Красноградського району Харківської області, Головне управління праці та соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації
про зобов'язання вчинити певні дії,-
Позивач, ОСОБА_2, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просив суд зобов'язати відповідача Управління праці та соціального захисту населення Красноградської районної державної адміністрації, забезпечити перерахунок і виплату відповідачем по справі належних позивачу щорічної допомоги на оздоровлення за 2007 р. виключно з законодавчо встановлених розмірів мінімальної заробітної плати на день фактичного виконання виплати, а саме - заборгованості по належних соціальних виплатах в сумі 2200 грн.: за 2007 рік - 2200 грн. (допомога на оздоровлення: (460x5- 100 =2200 грн.), зобов'язати співвідповідача Головне управління праці та соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації, організувати і проконтролювати призначення позивачу відповідачем по справі належних соціальних виплат, а також виплату позивачу відповідачем по справі заборгованості по належних соціальних виплатах в сумі 2200 грн.: за 2007 рік - 2200 грн. (допомога на оздоровлення: (460x5- 100 =2200 грн.)
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративної справи.
Відповідно до п .4 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг (в редакції від 25.12.2008 року).
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18.02.2010 року № 1691-VI внесено зміни до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якими розгляд спорів, пов'язаних із соціальними виплатами, здійснюється в порядку цивільного судочинства.
Рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010 року № РП/2010 визнано такими, що не відповідають Конституції України, положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами". Положення вказаного закону втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
Таким чином, із врахуванням вищевикладеного, відповідно до вимог чинного законодавства зазначена справа не підсудна Харківському окружному адміністративному суду, а підсудна місцевому загальному суду, як адміністративного суду.
Відповідно до п.2 ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності.
За таких підстав адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Красноградської райдержадміністрації, Головне Управління праці та соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації про зобов'язання винити певні дії необхідно передати на розгляд до Красноградського районного суду Харківської області.
Керуючись п.2 ст. 22, ст. 107, 165, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства, суддя, -
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Красноградської райдержадміністрації, Головне Управління праці та соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації про зобов'язання винити певні дії - передати на розгляд до Красноградського районного суду Харківської області.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Старосєльцева О.В.