Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
Харків
02 листопада 2010 р. № 2-а- 12069/10/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Волошин Д.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі міста Харкова до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності,-
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Державна податкова інспекція у Фрунзенському районі м. Харкова, з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому просить суд припинити підприємницьку діяльність відповідача .
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, зареєстрований виконавчим комітетом Фрунзенської районної ради м. Харкова. Вищезазначений суб'єкт господарювання перебуває на обліку як платник податків в ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова. В порушення вимог чинного законодавства, відповідач не надає податкову звітність до Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі міста Харкова з 4-го кварталу 2002 року по теперішній час, чим порушує вимоги Закону України „Про систему оподаткування”.
Відповідно до абз. 3 п. 2 ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців” підставами для постановляння судового рішення про припинення підприємницької діяльності Фізичної особи-підприємця є зокрема, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідачу було направлено ухвалу про відкриття скороченого провадження, адміністративний позов, з копіями доданих документів та запропоновано надати заперечення на позов. Відповідач письмових заперечень, щодо поданого позову до суду не надав, про те, що справа буде розглянута у скороченому провадженні у відповідності до ст. 182-3 КАС України був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. (а.с. 15)
Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, зареєстрований виконавчим комітетом Фрунзенської районної ради. Державна реєстрація Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, проведена за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі міста Харкова від 18.08.2010 року №11411/10/17-120 (а.с.4)
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, перебуває на обліку як платник податків в Державній податковій інспекції у Фрунзенському районі міста Харкова з 25.03.1996 року за №240, відповідно до довідки про взяття на облік платника податків (а.с. 10).
Як вбачається з довідки Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі міста Харкова від 14.07.2010 року №9117 відповідач станом на 14.07.2010 року заборгованості зі сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) перед бюджетом не має (а.с. 9)
Згідно довідки щодо ненадання звітності, складеної ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова, Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, не подає податкові декларації, інші документи фінансової звітності з 4-го кварталу 2002 року по теперішній час. (а.с. 5).
Відповідно до ст. 51 Господарського кодексу України підприємницька діяльність припиняється у тому числі на підставі рішення суду у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.
Пунктом 17 ч.1 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні ” від 04.12.1990 № 509-ХІІ та п.8.6 положень Наказу ДПА України "Про затвердження Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів)" № 80 від 19 лютого 1998 року передбачено, що якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та у разі неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів податкової звітності, керівник органу державної податкової служби приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків - про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, постановлення судового рішення про припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, визнання повністю або частково недійсними установчих документів чи змін до них.
Статтею 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” визначено завдання органів державної податкової служби, якими є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі -податки, інші платежі); внесення у встановленому порядку пропозицій щодо вдосконалення податкового законодавства; прийняття у випадках, передбачених законом, нормативно-правових актів і методичних рекомендацій з питань оподаткування; формування та ведення Державного реєстру фізичних осіб -платників податків та інших обов'язкових платежів та Єдиного банку даних про платників податків -юридичних осіб; роз'яснення законодавства з питань оподаткування серед платників податків; запобігання злочинам та іншим правопорушенням, віднесеним законом до компетенції податкової міліції, їх розкриття, припинення, розслідування та провадження у справах про адміністративні правопорушення.
Згідно з п. 2 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідач, не подаючи декларації про доходи, податкову звітність, порушує вимоги п.п. 4.1.4. ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2001 року № 2181-ІІІ, яким передбачено, що платник податків, зобов'язаний надавати до податкової інспекції податкові декларації, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює : а) календарному місяцю - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарного року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян) до 1 квітня року, наступного за звітним.
Частиною 1 статті 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2003 року № 755 передбачено, що державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця проводиться у разі постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця.
Відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2003 року № 755 підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Станом на дату розгляду справи в суді відповідачем до Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі міста Харкова податкові декларації та інші документи фінансової звітності з 4-го кварталу 2002 року по теперішній час не подавались.
Аналізуючи вищевикладене, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту здійснення підприємницької діяльності та подачі податкової звітності, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. 51 Господарського кодексу України, п. 2 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, ст.ст. 2, 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, ст. 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2001 року № 2181-ІІІ, ст.ст. 8-14, 71, 94, 159, 160, 161, п. 4 ч. 2 ст. 162, 163, 167, 183-2, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1.Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі міста Харкова до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності - задовольнити в повному обсязі.
2.Припинити підприємницьку діяльність Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ; місце проживання:АДРЕСА_1).
3.Копію постанови суду направити до Департаменту державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців виконавчого комітету Харківської міської ради.
4.Постанова суду підлягає негайному виконанню.
5.Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
6.Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
7.Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Волошин Д.А.