Справа № 2а-7887/09/1770
12 лютого 2010 р. 11год. 55хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Боймиструка С.В. за участю секретаря судового засідання Бодряшкіної Ю.К. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі від:
позивача: представник Кухарчук Ю.І.;
відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Костопільський районний центр зайнятості
доОСОБА_2
простягнення матеріального забезпечення на випадок безробіття,
Позивач- Костопільський районний центр зайнятості - звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, відповідно до якого просить стягнути з відповідача - ОСОБА_2 кошти, отримані обманним шляхом в сумі 170,67 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просить позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не прибув, подав заяву, в якій позовні вимоги визнає та просить розглянути справу без його участі.
Заслухавши пояснення представника позивача, давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення, з огляду на наступне.
Позивач-Костопільський районний центр зайнятості-згідно п. 2 ст. 12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Відповідач -ОСОБА_2 -був зареєстрований в Костопільський районний центр зайнятості 02 червня 2008 р., йому надано статус безробітного з 09 червня 2008 р. в установленому законом порядку, що підтверджується Персональною карткою № НОМЕР_1 (копія - 7 ), та призначено допомогу по безробіттю відповідно до пп. 2, 4 ст. 22, п. 2 ст. 23 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та п.п. 2.1, 2.9 Порядку надання допомоги по безробіттю , у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 р. за № 307.
Згідно Договору № 175808061000223 від "06" травня 2008 р. (далі за текстом -Договір) (копія - а.с. 16), що був укладений згідно вимог Інструкції про порядок укладення договорів з навчальними закладами, підприємствами і громадянами, які звертаються до державної служби зайнятості щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації (затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22.07.1999 р. № 120, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09.08.1999 р. за № 545/3838), та направлення № 175008050655301 від "10" червня 2008 р. (копія - а.с. 15), відповідача було направлено на профнавчання за спеціальністю кухар-кондитер 3 розряду, що проходило в період з 06 травня 2008 р. по 03 лютого 2009 р. (строком 7 міс. ) на базі Рівненського торгово-професійного ліцею, а також призначено матеріальну допомогу (Наказ № 3/3-СНН від 04.06.2008 р. (копія - а.с.17).
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачу під час професійної підготовки в Рівненському торгово-професійному ліцеї було видано довідку № 497 про призначення і виплату державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами з 15.09.2008 року по 19.01.2009 року, яку вона надала до цетру зайнятості 18.11.2008 року (а.с. 12).
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про зайнятість населення”, безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Відповідач своєчасно не повідомила центр зайнятості про призначення і виплату їй державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами з 15.09.2008 р. по 19.01.2009 р., чим порушила ч. 2 ст. 36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, п. 2 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 р. за № 307, якими встановлений обов'язок застрахованої особи, зареєстрованої в установленому порядку як безробітна, своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно ч. 3 ст. 36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, п. 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, , абзацу 14 пп. 1 п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого Постановою КМ України від 14.02.2007 р. за № 219, виявлення факту подання недостовірних даних, що мав місце під час перебування особи на обліку як безробітної, або неповідомлення державної служби зайнятості про виїзд за межі України з метою працевлаштування чи провадження іншої діяльності, спрямованої на отримання прибутку, є підставою для зняття з обліку, припинення виплат допомоги по безробіттю та стягнення незаконно виплачених коштів, як таких, що отримані обманним шляхом.
Дана обставина виводить відповідача з-під дії ст. 2 Закону України “Про зайнятість населення”, оскільки останній своєю заявою про надання йому статусу безробітного. Тому отримана відповідачем матеріальна допомога по безробіттю в сумі 170,67 грн., яка підтверджена довідкою № 06/4117 від 02.12.2006 року (копія - 11) , підлягає стягненню з безробітного внаслідок умисного невиконання ним своїх обов'язків та зловживання ними з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їхнього забезпечення та надання соціальних послуг.
З огляду на вищевикладене, зважаючи, що на час звернення позивача з даним позовом до суду відповідач доказів добровільної сплати коштів, отримані обманним шляхом в сумі 170,67 грн. суду не надав, позов обґрунтований і підлягає до задоволення.
Судові витрати згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - ОСОБА_2 на користь позивача - Костопільський районний центр зайнятості виплачене матеріальне забезпечення по безробіттю в сумі 170 грн. 67 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя < Список > Боймиструк С.В.
Постанова складена в повному обсязі "15" лютого 2010 р.
< Список >
< Список >