Рішення від 06.08.2024 по справі 380/6693/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 серпня 2024 року м. Львівсправа № 380/6693/24

Львівський окружний адміністративний суд, суддя Клименко О.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (Позивач) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (Відповідач), в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо непровдення перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі наданої Головним управлінням Національної поліції у Львівській області Управлінням фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку довідки від 04 грудня 2023 року № Б-120/Аз/17/01-2023 інформації щодо нарахованого та виплаченого грошового забезпечення поліцейських, які перебували на посаді поліцейських патрульної поліції Самбірського РВ ГУНП у Львівській області із спеціальним званням - старший сержант поліції, надбавка за стаж служби - 25% (10-13 років вислуги), за посадою, відповідною (аналогічною) його останній штатній посаді;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити ОСОБА_1 з 11 грудня 2019 року на підставі довідки від 04 грудня 2023 року № Б-120/Аз/17/01-2023, наданої Головним управлінням Національної поліції у Львівській області Управлінням фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку про розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 11 листопада 2019 року за посадою, відповідною (аналогічною) його останній штатній посаді, з урахуванням виплачених сум.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262). Позивач зазначає, що на звернення його представника Головним управлінням Національної поліції у Львівській області Управлінням фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку надано інформацію щодо нарахованого та виплаченого грошового забезпечення поліцейських, які перебували на посаді поліцейських патрульної поліції Самбірського РВ ГУНП у Львівській області із спеціальним званням - старший сержант поліції, надбавка за стаж служби - 25% (10-13 років вислуги) від 04 грудня 2023 року № Б-120/Аз/17/01-2023 та виготовлено довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за нормами, чинними на листопад 2019 року, за посадою, відповідною (аналогічною) його останній штатній посаді - старший сержант поліції (поліцейський патрульної поліції). 09 січня 2024 року представник позивача звернулася до відповідача із заявою щодо здійснення перерахунку пенсії позивача на підставі вказаної інформації, однак отримала відмову. Позивач уважає таку відмову відповідача протиправною, оскільки починаючи з 19 листопада 2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва у справі № 826/12704/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за стаж служби в поліції, а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, а тому з цієї дати він має право на отримання пенсії з урахуванням розміру складових, розрахованих згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988), відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262.

З огляду на викладене просить адміністративний позов задовольнити повністю.

Позиція відповідача викладена у відзиві на позовну заяву. Відповідач вказує, що після 01 січня 2016 року Кабінет Міністрів України рішення про зміну грошового забезпечення поліцейських Національної поліції на приймав. Отже, підстави для видачі нових довідок для перерахунку пенсій колишнім працівникам міліції відсутні. Зазначає, що станом на листопад 2019 року зміни до Постанови № 988, якою визначено складові грошового забезпечення поліцейських, не вносились, водночас перерахунок пенсій військовослужбовцям можливий лише у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення, чого у спірних правовідносинах не відбулося. Стверджує, що правові висновки у зразковій справі № 160/8324/19 не можуть бути застосовані до правовідносин у цій справі, оскільки правове регулювання перерахунку пенсій особам, зазначеним у пунктах 1, 2 Постанови № 103, та особам, зазначеним у пункті 3 Постанови № 103, не є ідентичним. Надана позивачем довідка не є довідкою про розмір його грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії станом на відповідну дату. Отже, підстави для проведення перерахунку пенсії на підставі цієї довідки відсутні.

З огляду на викладене у задоволенні адміністративного позову просить відмовити повністю.

Відповідно до пункту третього частини третьої статті 246 КАС України суд зазначає, що ухвалою судді від 01 квітня 2024 року позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою судді від 05 квітня 2024 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без повідомлення (виклику) сторін.

Суд встановив такі фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону № 2262, що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_1 від 14 грудня 2022 року.

На адвокатський запит представника позивача - адвоката Наталії Бирки від 28 листопада 2023 року № 9 Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Головного управління Національної поліції у Львівській області листом від 04 грудня 2023 року № Б-120/Аз/17/01-2023 надало інформацію щодо нарахованого та виплаченого грошового забезпечення поліцейських, які перебували на посаді поліцейських патрульної поліції Самбірського РВ ГУНП у Львівській області із спеціальним званням - старший сержант поліції, надбавка за стаж служби - 25% (10-13 років вислуги) за листопад 2019 року.

Представник позивача - адвокат Наталія Бирка звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою від 09 січня 2024 року щодо проведення перерахунку пенсії позивача на підставі вказаної вище інформації.

Листом від 30 січня 2024 року № 2832-1711/Х-52/8-1300/24 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області повідомило представника позивача у відповідь на її заяву про те, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 не було передбачено проведення перерахунку пенсії поліцейським. Після зазначеної дати інших рішень Уряду про умови та порядок проведення перерахунку пенсій поліцейським не приймалося. Тож підстави для проведення перерахунку пенсії позивача відсутні.

Уважаючи таку відмову відповідача протиправною, позивач звернувся з цим адміністративним позовом до суду.

Оцінюючи правовідносини, які виникли між сторонами, суд зазначає таке.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених законом, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції України, визначає Закон № 2262.

Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Правовою основою для реалізації гарантії перерахунку призначених пенсій у зв'язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення діючих поліцейських є положення частини третьої статті 43 та статті 63 Закону № 2262.

Так, частиною третьою статті 43 Закону № 2262 передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Процитована норма статті 43 цього Закону міститься в розділі V «Обчислення пенсії», тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. Водночас під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.

У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку (частина вісімнадцята статті 43 Закону № 2262).

Порядок перерахунку пенсій врегульований розділом VIII «Порядок перерахунку пенсій» Закону № 2262, згідно із частинами першою та другою статті 63 якого перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Так, частиною третьою статті 63 Закону № 2262 визначено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції та податкової міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за Законом № 2262 пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (частина четверта статті 63 Закону № 2262).

Отже, Кабінету Міністрів України надано право встановлювати умови та порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Кабінет Міністрів України постановою від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» затвердив Порядок № 45 (далі - Порядок № 45), який визначає алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема територіальний орган Пенсійного фонду України та державний орган, з якого осіб, яким призначено пенсію відповідно до Закону № 2262, було звільнено із служби, для реалізації перерахунку раніше призначених пенсій.

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Згідно із пунктом 2 Порядку № 45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено Порядком № 45 (пункт 3 Порядку № 45).

Суд звертає увагу на те, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган Пенсійного фонду України. Аналогічний правовий висновок викладений, зокрема у постанові Верховного Суду України від 22 квітня 2014 року у справі № 21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10 жовтня 2019 року у справі № 553/3619/16-а.

Суд також наголошує на тому, що заява пенсіонера та додані до неї документи, які дають право на подальше підвищення пенсії (довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій), є підставою для перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом № 2262, проте за умови, якщо її видача державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено Порядком № 45, обумовлена зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Кабінет Міністрів України 11 листопада 2015 року видав Постанову № 988, яка набрала чинності 02 грудня 2015 року, та якою затверджено схеми окладів за спеціальним званням поліцейських, схеми посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання та схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10.

Одночасно пунктом 7 Постанови № 988 доручено Міністерству внутрішніх справ України за погодженням з Міністерством соціальної політики та Міністерством фінансів затвердити у двотижневий строк порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання.

Такий порядок затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 квітня 2016 року № 260 «Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських» (далі - Порядок № 260) відповідно до статті 94 Закону України від 02 липня 2015 року № 580-VIII «Про Національну поліцію», Постанови № 988, з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, який набрав чинності 27 травня 2016 року.

Надалі відповідно до частини четвертої статті 63 Закону № 2262 Кабінет Міністрів України видав Постанову № 103, яка набрала чинності 24 лютого 2018 року.

Пунктом 1 Постанови № 103 було визначено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом № 2262 до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до Постанови № 704.

Також абзацом першим пункту 3 Постанови № 103 було визначено перерахувати з 01 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом № 2262, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до Постанови № 988. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Отже, зміст наведеної норми пункту 3 Постанови № 103 свідчить про те, що законодавець пов'язав перерахунок пенсій з 01 січня 2016 року особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), які отримують пенсію за Законом № 2262, із складовими грошового забезпечення діючого поліцейського, у тому числі із щомісячними додатковими видами грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), які фактично виплачувались діючому поліцейському у січні 2016 року, оскільки пов'язав їх із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування саме за січень 2016 року.

Так, пунктом 3 розділу І Порядку № 260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Зокрема, розділом ІІ Порядку № 260 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4); надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (пункт 5); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (пункт 6); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (пункт 7); надбавка за почесне звання «заслужений» (пункт 8); доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (пункт 9); доплата за учене звання (пункт 10); доплата за службу в нічний час (пункт 11).

Своєю чергою рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 14 травня 2019 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2019 року, в адміністративній справі № 826/12704/18, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови № 103.

Суд відзначає, що у справі, яка розглядається, своє право на перерахунок пенсії позивач обґрунтовує набранням законної сили 19 листопада 2019 року судовим рішенням у справі № 826/12704/18, яким було визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови № 103.

Водночас суд звертає увагу на те, що нормою пункту 3 Постанови № 103 врегульовувалось питання перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) і зазначена норма в період її чинності не поширювалася на осіб, які перебували на службі в органах Національній поліції.

Тобто, визнання протиправним та нечинним пункту 3 Постанови № 103 не має жодних правових наслідків для осіб, які проходили службу в органах Національної поліції, яким призначено пенсію згідно із Законом № 2262, оскільки ним не визначалось вимог до компетентних органів здійснити перерахунок пенсій особам, які перебували на службі в органах Національній поліції України.

Водночас підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України, є безумовною підставою для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262.

Як зазначено вище, грошове забезпечення поліцейських унормовано Постановою № 988 та Порядком № 260. Однак з часу прийняття цих нормативно-правових актів визначений ними розмір видів грошового забезпечення поліцейських не змінився.

З огляду на те, що набрання законної сили (19 листопада 2019 року) рішенням суду у справі № 826/12704/18, яким було визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови №103, не зумовило виникнення у позивача права на перерахунок пенсії як у особи, яка проходила службу в органах Національної поліції України, вказані обставини не можуть слугувати підставою для надання до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, визначеного станом на листопад 2019 року, оскільки пенсію позивачу призначено як особі, звільненій зі служби в Національній поліції України.

Суд резюмує, що позивач отримує пенсію, яка призначена згідно із Законом 2262 як поліцейському Національної поліції України, грошове забезпечення якого встановлено Постановою № 988, та на спірні правовідносини за його участі не поширюються приписи пункту 3 Постанови № 103.

Після звільнення позивача зі служби з органів поліції та призначення йому пенсії Кабінетом Міністрів України не приймалися рішення про перерахунок пенсій поліцейським. Зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 щодо складових грошового забезпечення після звільнення позивача зі служби та за нормами, чинними на момент його звернення за отриманням довідки про розмір грошового забезпечення, не вносились.

Отже, позивач не набув права на перерахунок пенсії, що, своєю чергою, свідчить про відсутність підстав для видачі йому оновленої довідки про складові грошового забезпечення для такого перерахунку.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постановах від 26 квітня 2023 року у справі № 420/11589/22, від 28 листопада 2023 року у справі № 400/6011/22, які суд враховує на підставі вимог частини п'ятої статті 242 КАС України.

Одночасно з цим суд звертає увагу на те, що надана Управлінням фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Головного управління Національної поліції у Львівській області інформація щодо нарахованого та виплаченого грошового забезпечення поліцейських, які перебували на посаді поліцейських патрульної поліції Самбірського РВ ГУНП у Львівській області із спеціальним званням - старший сержант поліції, надбавка за стаж служби - 25% (10-13 років вислуги) за листопад 2019 року (далі - Інформація), з якою позивач звернувся до відповідача за перерахунком пенсії, не є довідкою про розмір грошового забезпечення відповідно до Порядку № 45.

Так, пунктом третім Порядку № 45 визначено, що (…) уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, (…), за формою згідно з додатками 2 і 3 (…).

Надана ж позивачем відповідачу для перерахунку пенсії Інформація стосується невизначеного кола поліцейських патрульної поліції Самбірського РВ ГУНП у Львівській області із спеціальним званням - старший сержант поліції (а не безпосередньо позивача) та не відповідає затвердженій Порядком № 45 формі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій (додатки 2 і 3).

Відповідно до пункту 9 Порядку № 45 Пенсійний фонд України та його головні управління мають право перевіряти правильність складення довідок.

Отже, на підставі наведеної норми відповідач має повноваження перевіряти правильність складення довідок про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій.

За наведених вище обставин у сукупності суд уважає, що відповідач правомірно відмовив позивачу у проведенні перерахунку його пенсії на підставі інформації Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Головного управління Національної поліції у Львівській області щодо нарахованого та виплаченого грошового забезпечення поліцейських, які перебували на посаді поліцейських патрульної поліції Самбірського РВ ГУНП у Львівській області із спеціальним званням - старший сержант поліції, надбавка за стаж служби - 25% (10-13 років вислуги) за листопад 2019 року, наданої листом від 04 грудня 2023 року за № Б-120/Аз/17/01-2023.

Звідси, підстави для задоволення позовних вимог відсутні.

Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та, враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позову у повному обсязі.

Зважаючи на висновок суду про відмову в задоволенні позову в повному обсязі, а також ураховуючи положення статті 139 КАС України, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016) про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії - відмовити повністю.

Розподіл судових витрат не здійснюється.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст.ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.

Повний текст рішення складено 06 серпня 2024 року.

СуддяКлименко Оксана Миколаївна