Справа № 2а-3295/10/1770
14 жовтня 2010 року м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Махаринця Д. Є. за участю секретаря судового засідання Морозюк О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник ОСОБА_1,,
відповідача: представник Пастушок П.М., прокурор:< Текст >, третьої особи:< Текст >,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ОСОБА_3 < Список > < в особі > третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача< 3-тя особа >
доРівненський РВ УМВС України в Рівненській області третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа >
про визнання незаконними дій щодо проведення перевірки,
Позивач - ОСОБА_3 < Список > < в особі > третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача< 3-тя особа > звернувся з позовом до відповідача про визнання незаконними дій щодо проведення перевірки. < Список >
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку, що провадження у адміністративній справі слід закрити, оскільки справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Суд виходив із такого.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України, справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень дій чи бездіяльності Конституцією чи Законами України встановлений інший порядок судового провадження.
Позивач в позовній заяві просить визнати незаконними дії Рівненського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області щодо проведення перевірки господарської діяльності голови Фермерського господарства "Льонок" ОСОБА_3 21 травня 2010 року, визнати незаконними дії Рівненського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області щодо проведення вилучення ескаватора "KUBOTA" у голови Фермерського господарства "Льонок" ОСОБА_3 21 травня 2010 року .
Враховуючи, що наведені в позовній заяві дії працівників міліції вчинені в порядку і в спосіб, що передбачений КПК України, а тому законність (незаконність) цих дій має встановлюватись органами прокуратури або судом загальної юрисдикції в порядку кримінального судочинства.
Кримінально-процесуальним законодавством чітко визначено порядок оскарження дій органів дізнання та досудового слідства.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних справ не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.
З огляду на вищевикладене, дану позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, спір не підсудний Рівненському окружному адміністративному суду.
Керуючись п. 1 ч.1 ст. 157 КАС України суд, -
Провадження в справі за позовом ОСОБА_3 < Список > < в особі > третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача< 3-тя особа > від позову до Рівненський РВ УМВС України в Рівненській області третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа > про визнання незаконними дій щодо проведення перевірки. закрити.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Махаринець Д. Є.