30 липня 2024 року ЛуцькСправа № 140/272/24
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
Представник позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 звернулася з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 29.11.2023 представник позивача звернулася із заявою до ІНФОРМАЦІЯ_3 про надання дозволу на зняття з реєстрації місця проживання позивачу.
Рішенням від 19.12.2023 відповідач відмовив у наданні дозволу на зняття з реєстрації місця проживання позивача, мотивуючи тим, що позивач не виключений, а знятий з військового обліку, а тому він зобов'язаний знову стати на військовий облік та у подальшому бути переданим на військовий облік відповідно до абзацу дев'ятого пункту 2 частини першої статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-ХІІ (далі - Закон № 2232-ХІІ).
Представник позивача не погоджується із таким рішенням відповідача та вказує, що відмова у наданні дозволу на зняття з реєстрації місця проживання є необґрунтованою, оскільки посадова особа відповідача не застосувала до спірних правовідносин ті норми законодавства, які зобов'язана була застосувати. Крім того, просить врахувати, що ОСОБА_1 змінив місце проживання, не є військовозобов'язаним і не перебуває на військовому обліку, не підлягає мобілізації, не буде повертатися до України.
Представник позивача, з урахуванням заяви про збільшення розміру частини позовних вимог та їх уточнення (а. с. 19-20), просить визнати протиправним та скасувати рішення ІНФОРМАЦІЯ_4 від 19.12.2023 та дозволити зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 для залишення на постійне проживання за кордоном у Чеській Республіці в уповноваженому на те органі місцевого самоврядування на підставі даного судового рішення.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 15.01.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а. с. 15).
В поданому до суду відзиві на позовну заяву (а. с. 52-66) відповідач позов не визнав та просить відмовити у його задоволенні за безпідставністю.
Стверджує, що з 13.07.2010 (дата зняття позивача з військового обліку) в Нововолинському об'єднаному районному військовому комісаріаті (далі - ІНФОРМАЦІЯ_5 ) по цей час ОСОБА_1 немає жодного відношення до ІНФОРМАЦІЯ_3 , оскільки взагалі не перебуває на військовому обліку. Позивач допустив низку грубих порушень, пов'язаних з дотриманням вимог не тільки міграційного, а й військово-облікового законодавства.
Позитивне рішення відповідного органу на оформлення документів для виїзду за кордон на постійне місце проживання не є абсолютною підставою для надання дозволу військовозобов'язаному ОСОБА_1 на зміну місця проживання шляхом зняття (виключення) з військового обліку під час дії правового режиму воєнного стану та під час проведення заходів мобілізації.
Звертає увагу, що довіреність на представництво інтересів призовників та військовозобов'язаних не виключає обов'язку особистої явки останніх до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для вирішення питань, пов'язаних із виконанням військового обов'язку.
Крім того, військовозобов'язаний ОСОБА_1 для можливого вирішення свого питання по суті відповідно до вимог чинного законодавства зобов'язаний: особисто з'явитися до ІНФОРМАЦІЯ_3 для постановки на військовий облік за місцем реєстрації свого проживання; провести звірку облікових даних, як військовозобов'язаний, котрий не з'являвся до територіального центру протягом 13 років; пройти ВЛК для визначення ступеня придатності до військової служби; надати можливі підтверджуючі документи стосовно відстрочки від призову; написати заяву на виготовлення тимчасового посвідчення військовозобов'язаного, оскільки статус такого ОСОБА_1 не втратив, хоч і має при собі приписне посвідчення призовника, котре є недійсним вже більше 5 років; понести відповідальність за триваюче порушення правил військового обліку, передбачену частиною другою статті 210 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі - КУпАП); особисто написати заяву на надання дозволу на зміну місця проживання та зняття з військового обліку з наданням відповідних підтверджуючих документів.
Відповідач наголошує також на тому, що керівник відповідного центру комплектування та соціальної підтримки може надати дозвіл військовозобов'язаному (котрий перебуває на військовому обліку) на зміну місця проживання під час дії правового режиму воєнного стану шляхом зняття з військового обліку.
В поданій до суду відповіді на відзив (а. с. 48-49) та запереченнях (а. с. 52-54) учасники справи підтвердили правову позицію, наведену у позовній заяві та відзиві.
30.07.2024 суд постановив ухвалу про відмову в задоволенні клопотань про розгляд справи в судовому засіданні, про заміну неналежного відповідача та залучення третьої особи (а. с. 62).
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов не підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що 29.11.2023 ОСОБА_2 як представник ОСОБА_1 за довіреністю звернулася до начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 із заявою про надання дозволу на зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 (а. с. 4). До заяви були також надані копії документів, зокрема, рішення тимчасового повіреного у справах України в Чеській Республіці від 27.09.2023 (а. с. 4 зворот), листа Посольства України в Чеській Республіці від 27.09.2023 № 61313/19-531/1-3617 (а. с. 5), посвідчення про приписку до призовної дільниці № 910 із відміткою від 13.07.2010 про зняття з військового обліку в ІНФОРМАЦІЯ_6 (а. с. 5 зворот).
Листом від 19.12.2023 № 2/3129, за підписом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 , повідомлено ОСОБА_2 про те, що ОСОБА_1 має статус військовозобов'язаного, котрий не виключений з військового обліку. Враховуючи непостановку ОСОБА_1 на військовий облік, в діях останнього вбачаються ознаки вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 210 КУпАП. Надати дозвіл на зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_1 не вбачається можливим, оскільки останній не перебуває на військовому обліку в Другому відділі ІНФОРМАЦІЯ_4 (а. с. 9).
При вирішенні спору суд застосовує такі нормативно-правові акти.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 65 Конституції України передбачено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Згідно із частинами першою, другою статті 1 Закону № 2232-ХІІ захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Частиною третьою статті 1 Закону № 2232-ХІІ передбачено, що військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
За приписами частини дев'ятої статті 1 Закону № 2232-ХІІ (тут і надалі - у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії: допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць; призовники - особи, приписані до призовних дільниць; військовослужбовці - особи, які проходять військову службу; військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави; резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.
Статтею 37 Закону № 2232-ХІІ урегульовано порядок взяття на військовий облік (призовників, військовозобов'язаних та резервістів), зняття та виключення з нього.
Згідно із абзацом дев'ятим пункту 2 частини першої статті 37 Закону № 2232-ХІІ взяттю на військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України підлягають громадяни України: на військовий облік військовозобов'язаних: які досягли 27-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників.
Відповідно до абзацу четвертого пункту 2 частини п'ятої статті 37 Закону № 2232-ХІІ зняттю з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України: з військового обліку військовозобов'язаних: які вибули на строк більше трьох місяців за межі України.
За змістом частини четвертої статті 37 Закону № 2232-ХІІ у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов'язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України - без дозволу відповідного керівника).
За приписами частини другої статті 38 Закону № 2232-ХІІ органи реєстрації місця проживання чи перебування осіб (крім випадків, передбачених Кабінетом Міністрів України) зобов'язані здійснювати реєстрацію за місцем проживання або перебування чи зняття з реєстрації призовників, військовозобов'язаних та резервістів лише в разі наявності в їхніх військово-облікових документах позначок відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України відповідно про зняття з військового обліку або про перебування на військовому обліку за місцем проживання, а у разі декларування місця проживання призовників, військовозобов'язаних та резервістів за декларацією про місце проживання, поданою в електронній формі засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, органи реєстрації місця проживання чи перебування осіб здійснюють декларування місця проживання зазначених осіб відповідно до Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні».
Згідно із частиною одинадцятою статті 38 Закону № 2232-ХІІ призовники, військовозобов'язані, резервісти в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи, посади зобов'язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку, у тому числі у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи.
Підпунктами 1, 6, 8 пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487 (далі - Правила № 1487; у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), визначено, що призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні:
1) перебувати на військовому обліку:
за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ (далі - органи СБУ), військовозобов'язані Служби зовнішньої розвідки - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки). Крім того, призовники, військовозобов'язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад;
за місцем роботи (навчання) - в центральних і місцевих органах виконавчої влади, в інших державних органах, в органах місцевого самоврядування, в органах військового управління (органах управління), військових частинах (підрозділах) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органах спеціального призначення, на підприємствах, в установах, організаціях, закладах освіти, закладах охорони здоров'я незалежно від підпорядкування і форми власності;
у разі вибуття за межі України на строк більше трьох місяців - за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України.
6) особисто прибувати до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки з паспортом громадянина України і військово-обліковими документами для зняття з військового обліку в разі вибуття в іншу місцевість до нового місця проживання, за межі України на постійне місце проживання або на строк більше трьох місяців, у разі зміни місця проживання в межах міста з переїздом на територію іншого адміністративного району;
8) особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Відповідно до пункту 20 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487 (далі - Порядок № 1487; у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів. Військово-обліковими документами є: для призовників - посвідчення про приписку до призовної дільниці; для військовозобов'язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного; для резервістів - військовий квиток.
За змістом пункту 53 Порядку № 1487 зняття з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які виїжджають за кордон на строк більше трьох місяців, здійснюється після особистого прибуття їх до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки з документами, що підтверджують виїзд за кордон. Призовники, військовозобов'язані та резервісти, які виїжджають за кордон на строк до трьох місяців, з військового обліку не знімаються.
Пунктом 79 Порядку № 1487 визначено, що районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, зокрема:
здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством;
проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього.
Згідно із пунктом 81 Порядку № 1487 взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пункті 15 цього Порядку). При цьому взяття на військовий облік, зняття або виключення з нього здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України та військово-облікових документів, визначених у пункті 20 цього Порядку.
Відповідно до пункту 54 Порядку № 1487 органи реєстрації: здійснюють реєстрацію/зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання призовників, військовозобов'язаних та резервістів з урахуванням вимог щодо реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання призовників, військовозобов'язаних та резервістів (додаток 16).
За приписами пунктів 1, 2 додатку 16 до Правил № 1487 «Вимоги щодо реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання призовників, військовозобов'язаних та резервістів»:
проведення перевірки наявності таких військово-облікових документів: посвідчення про приписку до призовної дільниці (для призовників), військового квитка або тимчасового посвідчення (для військовозобов'язаних), військового квитка (для резервістів);
проведення перевірки наявності відміток відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки про взяття (зняття) призовника, військовозобов'язаного або резервіста на військовий облік за новим місцем проживання. У разі відсутності такої відмітки призовник, військовозобов'язаний або резервіст направляється до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки для взяття його на військовий облік або зняття з військового обліку.
Підпунктом 4 пункту 57 Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2022 № 265 (далі - Порядок № 265; у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), визначено, що у разі звернення до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) разом із заявою про зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) особа подає: військово-обліковий документ (для громадян України, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
З матеріалів справи вбачається, що у цій справі спір виник щодо відмови ІНФОРМАЦІЯ_7 , викладеній у листі від 19.12.2023 № 2/3129, у задоволенні заяви ОСОБА_2 , яка є дружиною та представником ОСОБА_1 за довіреністю, у наданні дозволу на зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_1 .
Суд звертає увагу, що за наведеними вище приписами чинного законодавства України не передбачено надання районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки дозволів саме на зняття з реєстрації місця проживання військовозобов'язаних, жодним нормативно-правовим актом не затвердженого форми та змісту такого дозволу. За змістом частини четвертої статті 37 Закону № 2232-ХІІ у воєнний час надається лише дозвіл на виїзд військовозобов'язаних з місця проживання, що не є тотожним наданню дозволу на зняття з реєстрації місця проживання.
Суд наголошує на тому, що для зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку, подають до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) разом із заявою військово-обліковий документ, тобто посвідчення про приписку до призовної дільниці (для призовників), військовий квиток або тимчасове посвідчення (для військовозобов'язаних), військовий квиток (для резервістів).
При цьому, для здійснення зняття із зареєстрованого місця проживання військовозобов'язаних, які виїжджають за кордон на строк більше трьох місяців, необхідно подати військово-обліковий документ з проставленою відміткою про зняття з військового обліку, а у разі відсутності такої відмітки - військовозобов'язаний направляється до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Водночас, зняття з військового обліку військовозобов'язаних, які виїжджають за кордон на строк більше трьох місяців, здійснюється після особистого прибуття їх до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
При вирішенні спору суд враховує, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , на підставі його заяви (а. с. 31), з 13.07.2010 був знятий з обліку в Нововолинському ОРВК, про що є відмітка у посвідченні про приписку до призовної дільниці № 910 (а. с. 5 зворот).
Проте, в подальшому позивач не став на військовий облік, про що свідчить роздруківка з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (а. с. 43), та не знявся з реєстрації (зареєстрований у АДРЕСА_1 ), про що наявна відмітка у паспорті громадянина України серії НОМЕР_1 (а. с. 8 зворот).
Суд погоджується із доводами відповідача про те, що позивач був саме знятий з військового обліку, а не виключений з нього, та звертає увагу, що статтею 37 Закону № 2232-ХІІ чітко розмежовані за змістом та підставами поняття «зняття з військового обліку» та «виключення з військового обліку». Крім того, у зв'язку із досягненням 27-річного віку, позивач підлягає взяттю на військовий облік військовозобов'язаних із видачею військово-облікового документа, тобто військового квитка або тимчасового посвідчення, та судом не встановлено правових підстав для не взяття позивача на військовий облік військовозобов'язаних.
При цьому, як для взяття на військовий облік військовозобов'язаних, так і для зняття з військового обліку військовозобов'язаних, які виїжджають за кордон на строк більше трьох місяців, позивач повинен особисто прибути до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Чинним законодавством України не передбачено взяття на військовий облік військовозобов'язаних та зняття з військового обліку військовозобов'язаних, які виїжджають за кордон на строк більше трьох місяців на підставі звернення представників військовозобов'язаних.
Статтею 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Суд наголошує на тому, що цей позов подано ОСОБА_2 як представником за довіреністю на захист прав її чоловіка ОСОБА_1 .
Проте, під час розгляду справи судом не встановлено порушень прав позивача ОСОБА_1 відповідачем ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідач, у відповідь на заяву ОСОБА_2 від 29.11.2023, листом від 19.12.2023 № 2/3129 роз'яснив представнику позивача вимоги чинного законодавства України щодо військового обліку та правомірно повідомив про відсутність підстав для надання дозволу на зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_1 .
Суд звертає увагу, що позивач ОСОБА_1 на цей час на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_4 не перебуває, та не звертався особисто, як того вимагають наведені вище приписи законодавства, із заявою про взяття на військовий облік військовозобов'язаних та про зняття з військового обліку військовозобов'язаних, які виїжджають за кордон на строк більше трьох місяців, а відповідач не відмовляв особисто позивачу у взятті на військовий облік військовозобов'язаних та знятті з обліку, а також у проставленні у військово-обліковому документі відповідної відмітки про зняття з обліку, для подальшого зняття із зареєстрованого місця проживання.
Крім того, стосовно такої позовної вимоги, як «дозволити зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 , для залишення на постійне проживання за кордоном у Чеській Республіці в уповноваженому на те органі місцевого самоврядування на підставі даного судового рішення» суд зазначає, що КАС України чи інші нормативно-правові акти не наділяють адміністративні суди повноваженнями надавати дозвіл військовозобов'язаним на зняття з реєстрації місця проживання. Наведеними вище нормативно-правовими актами чітко врегульовано порядок зняття з військового обліку військовозобов'язаних, які виїжджають за кордон на строк більше трьох місяців, та зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), а адміністративний суд наділений лише функцією судового контролю та не може перебирати на себе повноваження відповідних суб'єктів владних повноважень.
Відтак, враховуючи встановлені обставини справи та наведені норми чинного законодавства України, оскільки суд дійшов висновків про те, що у відповідь на заяву ОСОБА_2 від 29.11.2023, листом від 19.12.2023 № 2/3129 відповідач роз'яснив представнику позивача вимоги чинного законодавства України щодо військового обліку та правомірно повідомив про відсутність підстав для надання дозволу на зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_1 , чинним законодавством України не передбачено надання районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки дозволів саме на зняття з реєстрації місця проживання військовозобов'язаних і жодним нормативно-правовим актом не затвердженого форми та змісту такого дозволу, а відповідач ІНФОРМАЦІЯ_2 не допустив порушень прав позивача (з огляду на те, що позивач ОСОБА_1 на цей час на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_4 не перебуває, особисто не звертався до відповідача та відповідач не відмовляв особисто позивачу у взятті на військовий облік військовозобов'язаних та знятті з обліку, а також у проставленні у військово-обліковому документі відповідної відмітки про зняття з обліку, для подальшого здійснення зняття із зареєстрованого місця проживання), тобто оскаржувані у цій справі дії відповідача є правомірними, не порушують прав ОСОБА_1 як військовозобов'язаного та є такими, що вчинені відповідно до вимог частини другої статті 2 КАС України, тому у задоволенні позову належить відмовити повністю.
Керуючись статтями 243 - 246, 262 КАС України, суд
В задоволенні позову відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку у спосіб подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.М. Валюх