Постанова від 15.07.2024 по справі 758/12489/23

Справа № 758/12489/23 Суддя в суді першої інст. - Ікорська Є.С.

Провадження № 33/824/2284/2024 Суддя-доповідач - Дрига А.М.

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2024 року м. Київ

Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду Дрига А.М.,

за участю адвоката - Мартиненка І.О.

представника Енергетичної митниці - Гереги К.М.,

розглянувши матеріали адміністративної справи за апеляційною скаргою захисника Мартиненка І.О. в інтересах ОСОБА_1 на постанову судді Подільського районного суду м. Києва від 22 лютого 2024 року щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 483 МК України,

ВСТАНОВИВ:

Цією постановою судді місцевого суду:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого директором ТОВ «Термінал», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , -

визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, та накладено штраф у розмірі 50 відсотків товару у розмірі 1 427 627 гривень 06 копійок.

Стягнуто з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 605 гривень 60 копійок.

Постановою судді місцевого суду ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності за переміщення товарів через митний кордон України шляхом надання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві дані.

Як визнав установленим у постанові суддя місцевого суду, правопорушення митних правил ОСОБА_1 вчинене за таких обставин.

У період з 07.01.2023 по 19.01.2023 через митний кордон України з Латвійської Республіки в Україну на адресу ТОВ «Термінал» (08801, Київська область, Обухівський район, м. Миронівка вул. Паризької комуни, буд. 2, код ЄДРПОУ 32547138) був переміщений товар «бензин автомобільний» загальною вагою 73,420 тонн, 99,526 тис. л при 15 градусах Цельсія, вартістю 73,053 тис. Євро.

Зазначений товар був оформлений в Енергетичній митниці за митними деклараціями: типу ІМ40ДЕ від 09.01.2023 №23UA903220000589U7; типу ІМ40ДЕ від 09.01.2023 № 23UA903220000671U7; типу ІМ40ДЕ від 19.01.2023 № 23UA903220001627U2. Переміщення товару через митний кордон України здійснено на підставі наступних документів: сертифікату якості від 15.12.2022 № 157947Е_4515915; рахунку-проформи від 14.12.2022 № 1986р, від 28.12.2022 № 2024р; рахунку-фактури від 05.01.2023 №19, від 05.01.2023 № 29, від 16.01.2023 № 63; міжнародної автотранспортної накладної (CMR): від 05.01.2023 № 887716, від 05.01.2023 № 887244, від 16.01.2023 № 871722; контракту купівлі-продажу від 31.10.2022 №EEC/TER/311022.

Відповідно до умов контракту купівлі-продажу від 31.10.2022 № EEC/TER/311022, укладеного між ТОВ «Термінал» в особі директора ОСОБА_1 (покупець) та Латвійським підприємством SIA «Euro Energo Company» в особі члена правління ОСОБА_2 (продавець), продавець продає покупцеві товар «бензин автомобільний» походженням з Європейського Союзу. Товар повинен відповідати вимогам Європейського Союзу (EN 228), якість кожної партії товару повинна підтверджуватись паспортом якості, що видається заводом виробником товару.

Відповідно до п. 08 «Демерраж/Перевезення» SIA «Euro Energo Company» продавець зобов'язується передати покупцеві з товаром: сертифікат якості на товар, інвойс, CMR накладну, експортну митну декларацію. Згідно з відомостями, зазначеними в наданих до митних органів документах, на митну територію України ввезено товар «бензин автомобільний» походженням з Литовської Республіки, виробництва підприємства Public Company «Orlen Lietuva» та яке відповідає вимогам європейського стандарту (специфікації) EN 228.

Відповідно до вимог ст. 198 Митного кодексу України митному органу в пункті пропуску через державний кордон України згідно із статтею 335 цього Кодексу подаються документи, що містять відомості про товари, достатні для їх ідентифікації.

Нормами ст. 335 Митного кодексу України встановлено, що під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України декларант, уповноважена ним особа або перевізник залежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів, надають митному органу в паперовій або електронній формі документи та відомості зокрема, що підтверджують дотримання обмежень, які виникають у зв'язку із застосуванням захисних заходів.

Незалежно від виду транспорту, яким здійснюється переміщення товарів, під час прибуття товарів у пункт пропуску через державний кордон України надаються документи (відомості) або їх реквізити, у тому числі засобами інформаційних технологій (або у вигляді електронного документа), які підтверджують дотримання заборон та/або обмежень згідно із законами України.

Постановами Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 № 1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації» та від 09.04.2022 № 426 «Про застосування заборони ввезення товарів з Російської Федерації» заборонено ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту товарів з Російської Федерації.

Відповідно до положень пункту 8 розділу «Вимоги щодо обігу палива на ринку» Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 № 927 (далі Технічний регламент), «кожна партія палива, що вводиться в обіг або перебуває в обігу, повинна мати документ про якість (паспорт якості) палива».

Пунктом 5 Технічного регламенту до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом наступних 90 календарних днів передбачено введення в обіг палив, які ввозяться на митну територію України з держав - членів ЄС та інших держав (крім палива походженням з Російської Федерації та Республіки Білорусь та/або палива, власниками якого є юридичні особи, які зареєстровані на території Російської Федерації та Республіки Білорусь, або кінцевими бенефіціарами яких є Російська Федерація та Республіка Білорусь, фізичні та юридичні особи, стосовно яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції»), на підставі документа, що підтверджує відповідність нафтопродуктів вимогам цього Технічного регламенту, виданого іноземним суб'єктом господарювання або органом з оцінки відповідності мовою оригіналу, що підтверджує відповідність нафтопродуктів стандартам EN 228 (бензин автомобільний) або їх аналогів.

З метою дотримання вищезазначених заборон та обмежень, посадовими особами ТОВ «Термінал» під час переміщення товару через митний кордон України до митних органів, з метою підтвердження відомостей про фізико-хімічні показники товару, відповідності нафтопродукту стандартам EN 228 (бензин автомобільний) і його ідентифікації надано документ про якість (паспорт якості) від 15.12.2022 № 157947Е_4515915, який містить відповідні штампи (печатки) заводу виробника - «Orlen Lietuva».

Також з метою підтвердження виробництва зазначеного товару литовським підприємством Public Company «Orlen Lietuva», латвійським підприємством SIA «Euro Energo Company» до митних органів України надано декларацію про походження товару (заява про країну походження товару, зроблена у зв'язку з вивезенням товару виробником, продавцем, експортером (постачальником) або іншою компетентною особою на комерційному рахунку чи будь-якому іншому документі, який стосується товару від 05.01.2023 № 19, від 05.01.2023 № 29, від 16.01.2023 №63, в якій зазначено, що країна походження товару - Європейський Союз.

01 березня 2023 року листом № 20/20-01-01/7.6/21 Держмитслужба проінформувала Енергетичну митницю щодо використання суб'єктами ЗЕД з метою приховування походження нафтопродуктів, зокрема вироблених в російській федерації, підроблених сертифікатів якості публічної компанії «Orlen Lietuva».

З метою перевірки даної інформації Енергетичною митницею, в тому числі дійсності сертифікату якості від 15.12.2022 № 157947Е_4515915, на адресу представництва АТ «Орлен Летува» в Україні направлений відповідний запит (лист від 21.03.2023 № 7.6-1/7.6-20.3/13/928).

Відповідно до отриманої від представництва АТ «Орлен Летува» в Україні інформації (лист «Orlen Lietuva» від 29.06.2023 № D2(115-9)-1451 надано остаточну комерційну інформацію щодо сертифікатів якості), сертифікат якості від 15.12.2022 № 157947Е_4515915 литовським підприємством «Orlen Lietuva» не видавався (відомості про сертифікат якості з таким номером у підприємства відсутні).

Отже, з метою ідентифікації товару при його переміщенні через митний кордон України митним органам ТОВ «Термінал» було надано документи, що містять відомості про фізико-хімічні показники товару, факт видачі якого виробником не підтверджено.

Тобто посадовими особами ТОВ «Термінал» вчинено дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України товару «бензин автомобільний» загальною вагою 73,420 тонн, 99,526 тис. л при 15 градусах Цельсія., вартістю 73,053 тис. Євро. або 2 855 254,13 грн. (станом: на 07.01.2023 курс 1 Євро = 38,7773 грн., на 18.01.2023 курс 1 Євро = 39,6897 грн.) з приховуванням від митного контролю шляхом надання до митного органу, як підстави для переміщення документів, одержаних незаконним шляхом, за що ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до частини другої ст. 459 Митного кодексу України суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України, керівником ТОВ «Термінал» є ОСОБА_1 .

В апеляційній скарзі адвокат Мартиненко І.О., вважаючи рішення судді місцевого суду про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України незаконним і необґрунтованим, просить: поновити строк на апеляційне оскарження; постанову судді Подільського районного суду м. Києва від 22 лютого 2024 року скасувати та провадження в справі відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю складу зазначеного адміністративного правопорушення.

На обґрунтування апеляційних вимог адвокат Мартиненко І.О. зазначає про те, що будь-яких дій щодо незаконного переміщення товарів ОСОБА_1 не вчиняв та умислу на вчинення таких дій не мав, оскільки матеріали справи не містять доказів, на основі яких у визначеному законом порядку було б можливо стверджувати про вчинення ним дій, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України шляхом подання органу Держмитслужби як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві дані.

Представник Енергетичної митниці Герега К.М. подала заперечення на апеляційну скаргу в яких просить постанову суду залишити без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.

Заслухавши доповідь судді апеляційної інстанції, думку захисника Мартиненка І.О. на підтримку доводів апеляційної скарги, а також заперечення представника митниці Гереги К.М. проти задоволення апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, суд приходить до наступних висновків.

Враховуючи, що захисник Мартиненко І.О. вперше подав апеляційну скаргу 04.03.2024 року, тобто в строк, передбачений ч. 2 ст. 294 КУпАП, строк на апеляційне оскарження не вважається пропущеним і поновленню не підлягає.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 8 МК України, державна митна справа здійснюється на основі принципів законності та презумпції невинуватості.

Провадження у справах про порушення митних правил, згідно ст. 487 МК України, здійснюється відповідно до митного Кодексу України, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення необхідно з'ясовувати питання: чи було вчинено таке правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, а також іншими документами.

Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

Відповідно до ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об'єктивних і суб'єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.

Згідно з ч. 1 ст. 483 МК України відповідальність настає за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Безпосереднім об'єктом посягання при вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 483 МК України, є встановлений порядок переміщення товарів через митний кордон України.

Об'єктивною стороною правопорушення є дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України, тобто, розуміється активна поведінка (вчинок) особи.

Переміщення предметів із приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон різними шляхами, зокрема, шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення товарів, документів, одержаних незаконним шляхом або таких, що можливо містять ознаки підробки.

Суб'єктивна сторона вказаного правопорушення являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений законодавством України порядок переміщення товарів через митний кордон України і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

В ході судового розгляду справи було встановлено, що у період з 07.01.2023 по 19.01.2023 через митний кордон України з Латвійської Республіки в Україну на адресу ТОВ «Термінал» (08801, Київська область, Обухівський район, м. Миронівка вул. Паризької комуни, буд. 2, код ЄДРПОУ 32547138) був переміщений товар «бензин автомобільний» загальною вагою 73,420 тонн, 99,526 тис. л при 15 градусах Цельсія, вартістю 73,053 тис. Євро.

Зазначений товар був оформлений в Енергетичній митниці за митними деклараціями: типу ІМ40ДЕ від 09.01.2023 №23UA903220000589U7; типу ІМ40ДЕ від 09.01.2023 № 23UA903220000671U7; типу ІМ40ДЕ від 19.01.2023 № 23UA903220001627U2. Переміщення товару через митний кордон України здійснено на підставі наступних документів: сертифікату якості від 15.12.2022 № 157947Е_4515915; рахунку-проформи від 14.12.2022 № 1986р, від 28.12.2022 № 2024р; рахунку-фактури від 05.01.2023 №19, від 05.01.2023 № 29, від 16.01.2023 № 63; міжнародної автотранспортної накладної (CMR): від 05.01.2023 № 887716, від 05.01.2023 № 887244, від 16.01.2023 № 871722; контракту купівлі-продажу від 31.10.2022 №EEC/TER/311022.

Відповідно до умов контракту купівлі-продажу від 31.10.2022 №EEC/TER/311022, укладеного між ТОВ «Термінал» в особі директора ОСОБА_1 (покупець) та Латвійським підприємством SIA «Euro Energo Company» в особі члена правління ОСОБА_2 (продавець), продавець продає покупцеві товар «бензин автомобільний» походженням з Європейського Союзу. Товар повинен відповідати вимогам Європейського Союзу (EN 228), якість кожної партії товару повинна підтверджуватись паспортом якості, що видається заводом виробником товару.

Відповідно до п. 08 «Демерраж/Перевезення» SIA «Euro Energo Company» продавець зобов'язується передати покупцеві з товаром: сертифікат якості на товар, інвойс, CMR накладну, експортну митну декларацію. Згідно з відомостями, зазначеними в наданих до митних органів документах, на митну територію України ввезено товар «бензин автомобільний» походженням з Литовської Республіки, виробництва підприємства Public Company «Orlen Lietuva» та яке відповідає вимогам європейського стандарту (специфікації) EN 228.

Посадовими особами ТОВ «Термінал» під час переміщення товару через митний кордон України до митних органів, з метою підтвердження відомостей про фізико-хімічні показники товару, відповідності нафтопродукту стандартам EN 228 (бензин автомобільний) і його ідентифікації надано документ про якість (паспорт якості) від 15.12.2022 № 157947Е_4515915, який містить відповідні штампи (печатки) заводу виробника - «Orlen Lietuva».

Також з метою підтвердження виробництва зазначеного товару литовським підприємством Public Company «Orlen Lietuva», латвійським підприємством SIA «Euro Energo Company» до митних органів України надано декларацію про походження товару (заява про країну походження товару, зроблена у зв'язку з вивезенням товару виробником, продавцем, експортером (постачальником) або іншою компетентною особою на комерційному рахунку чи будь-якому іншому документі, який стосується товару від 05.01.2023 № 19, від 05.01.2023 № 29, від 16.01.2023 №63, в якій зазначено, що країна походження товару - Європейський Союз.

01 березня 2023 року листом № 20/20-01-01/7.6/21 Держмитслужба проінформувала Енергетичну митницю щодо використання суб'єктами ЗЕД з метою приховування походження нафтопродуктів, зокрема вироблених в російській федерації, підроблених сертифікатів якості публічної компанії «Orlen Lietuva».

З метою перевірки даної інформації Енергетичною митницею, в тому числі дійсності сертифікату якості від 15.12.2022 № 157947Е_4515915, на адресу представництва АТ «Орлен Летува» в Україні направлений відповідний запит (лист від 21.03.2023 № 7.6-1/7.6-20.3/13/928).

Відповідно до отриманої від представництва АТ «Орлен Летува» в Україні інформації (лист «Orlen Lietuva» від 29.06.2023 № D2(115-9)-1451 надано остаточну комерційну інформацію щодо сертифікатів якості), сертифікат якості від 15.12.2022 № 157947Е_4515915 литовським підприємством «Orlen Lietuva» не видавався (відомості про сертифікат якості з таким номером у підприємства відсутні).

Всупереч тверджень апелянта, судом першої інстанції при розгляді справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 були дотримані вимоги закону, що регулюють порядок розгляду таких справ, а висновок суду про доведеність його винуватості у порушені митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, за обставин, викладених у протоколі та постанові судді, є обґрунтованим, відповідає фактичним обставинам справи та підтверджується зібраними по справі доказами у їх сукупності, які були досліджені у судовому засіданні та наведені у постанові.

Зокрема, такий висновок ґрунтується на даних, що зафіксовані в: протоколі про порушення митних правил № 0100/90300/23, який складено з дотриманням вимог ст. 494 МК України та уповноваженою на те особою; ЕМД від 19.01.2023 №23UA903220001627U2; експортних МД від 16.01.2023; рахунку-фактури від 16.01.2023 №63; СМRвід 16.01.2023 №871722; попередньому рахунку-фактури від 28.12.2022 №2024; акті зважування від 16.01.2023; ЕМД від 09.01.2023 №23UA903220000589U7; попередньому рахунку-фактури від 14.12.2022 №1986; рахунку-фактури від 05.01.2023 № 19; CMRвід 05.01.2023 № 871716; експортних ЕМД від 05.01.2023; ЕМД від 09.01.2023 №23UA903220000671U7; акті зважування від 05.01.2023; попередньому рахунку-фактури від 14.12.2022 №1986; рахунку-фактури від 05.01.2023 № 29; CMR від 05.01.2023 №887244; експортних ЕМД від 05.01.2023; контракті купівлі-продажу від 31.10.2022 №EEC/TER/311022; змінах №1-А до додаткової угоди №1 до контракту; додатку №2211-EEC/TER/311022; додатковій угоді № 3 від 14.12.2022; змінах №3-А до додаткової угоди №3 до контракту; додатковій угоді № 6 від 28.12.2022; сертифікаті якості від 15.12.2022 №157947Е 4515915; EE №UA903000/2023/900600 від 06.01.2023; EE№UA903000/2023/900601 від 06.01.2023; EE№UA903000/2023/901677 від 17.01.2023; даних щодо курсу валют станом на 07.01.2023, 18.01.2023; листі Державної митної служби України від 01.03.2023 №20/20-01-01/7.6/211, адресованого Енергетичній митниці; копії листа представництва «Orlen Lietuva» в Україні від 17.02.2023 №62, адресованого Міністру Економіки України та в.о. Голови Державної митної служби України; листі Енергетичної митниці від 21.03.2023 №7.6-1/7.6-20.3/13/928, адресованого Представництва «OrlenLietuva» в Україні; листі Представництва «Orlen Lietuva» в Україні від 20.04.2023 № 63, адресованого Енергетичній митниці; листі Представництва «Orlen Lietuva» в Україні від 28.04.2023 № 64, адресованого Енергетичній митниці; листі Енергетичної митниці 09.06.2023 №7.6-3/7.6-20.3/12/2296, адресованого Представництву «OrlenLietuva» в Україні; листі Представництва «Orlen Lietuva» в Україні від 29.06.2023 № D2(l15-9); витягу з відомостями про сертифікат № 157947Е 4515915, який не видавався; витягу з АСМО «Інспектор» щодо ТОВ «Термінал».

Зазначені докази є належними і допустимими, оскільки отримані у відповідності до вимог чинного законодавства, зафіксовані у належній процесуальній формі та узгоджуються між собою і в своїй сукупності вказують на наявність в діях директора ТОВ «Термінал» ОСОБА_1 ознак порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України.

Доводи захисника про те, що будь-яких дій щодо незаконного переміщення товарів ОСОБА_1 не вчиняв та умислу на вчинення таких дій не мав, оскільки матеріали справи не містять доказів, на основі яких у визначеному законом порядку було б можливо стверджувати про вчинення ним дій, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України шляхом подання органу Держмитслужби як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві дані, суд апеляційної інстанції вважає неспроможними, оскільки такі об'єктивно спростовуються зібраними в справі та наведеними в постанові судді місцевого суду фактичними даними.

Отже, сукупність зібраних та оцінених в суді першої інстанції доказів є достатньою аби поза розумним сумнівом вважати, що ОСОБА_1 було здійснено переміщення товару через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митним органам України, як підстав для переміщення товарів документів, що містять неправдиві дані, тим самим останній вчинив порушення митних правил, передбачене ч. 1 ст. 483 МК України.

У зв'язку з викладеним, постанова Подільського районного суду містаКиєва від 22 лютого 2024 року є законною і обґрунтованою, а відтак, відсутні підстави для її скасування.

Таким чином, апеляційна скарга захисника задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. 483 ч. 1 Митного кодексу України, ст. 294 КпАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу захисника Мартиненка І.О. - залишити без задоволення.

Постанову Подільського районного суду міста Києва від 22 лютого 2024 року щодо ОСОБА_1 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.

Суддя А.М. Дрига