17 липня 2024 року м. Харків Справа № 922/4912/23
Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючий суддя Лакіза В.В., суддя Здоровко Л.М., суддя Мартюхіна Н.О.,
розглянувши заяву фізичної особи-підприємця Волкова Євгена Олександровича про ухвалення додаткового рішення (вх.№ 9362 Х/2 від 16.07.2024)
у справі №922/4912/23
за позовом Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради, м. Харків,
до фізичної особи-підприємця Волкова Євгена Олександровича, м. Харків,
про стягнення коштів, розірвання договору, зобов'язання вчинити певні дії,
Рішенням Господарського суду Харківської області від 06.03.2024 позов Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради задоволено повністю. Розірвано договір оренди №4197 від 29 березня 2018 року, який укладений між Управлінням комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради (61003, м.Харків, м-н Конституції, буд. 16; код ЄДРПОУ: 14095412) та фізичною особою-підприємцем Волковим Євгеном Олександровичем ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ). Зобов'язано фізичну особу-підприємця Волкова Євгена Олександровича ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) звільнити та повернути Управлінню комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради (61003, м. Харків, м н Конституції, буд. 16; код ЄДРПОУ: 14095412) нежитлове приміщення першого поверху №XXXVа загальною площею 6,2 кв.м в житловому будинку, що розташоване за адресою: м. Харків, вул. Сумська, буд. 47, літ. "А-4" протягом трьох робочих днів з дня набрання рішенням законної сили. Стягнуто з фізичної особи-підприємця Волкова Євгена Олександровича ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради (61003, м. Харків, м-н Конституції, буд. 16; код ЄДРПОУ 14095412) заборгованість за договором оренди № 4197 від 29 березня 2018 року у сумі 60 542 грн. 03 коп., пеню у сумі 17 016 грн. 03 коп. та витрати по сплаті судового збору 6 441 грн. 60 коп.
До Східного апеляційного господарського суду засобами поштового зв'язку фізичною особою-підприємцем Волковим Євгеном Олександровичем подано апеляційну скаргу, в якій відповідач просив рішення Господарського суду Харківської області від 06.03.2024 у справі №922/4912/23 за позовом Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради до фізичної особи-підприємця Волкова Євгена Олександровича про стягнення коштів, розірвання договору, зобов'язання вчинити певні дії, скасувати та прийняти нове судове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
Постановою Східного апеляційного господарського суду від 10.07.2024 у справі №922/4912/23 апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця Волкова Євгена Олександровича залишено без задоволення. Рішення Господарського суду Харківської області від 06.03.2024 у справі №922/4912/23 залишено без змін.
16.07.2024 (дата реєстрації канцелярією Східного апеляційного господарського суду) через підсистему "Електронний суд" до суду апеляційної інстанції надійшла заява про ухвалення додаткового рішення, в якій представник Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради просить стягнути з відповідача на користь позивача витрати на правову допомогу у суді апеляційної інстанції у сумі 15 389,25 грн.
Розглянувши матеріали заяви АТ "Вепр" про відшкодування судових витрат, судова колегія зазначає таке.
Згідно з ч. 2 ст. 126 ГПК України за результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Відповідно до статті 244 ГПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.
У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Дослідивши заяву позивача про ухвалення додаткового рішення, а також матеріали справи, судова колегія вважає за необхідне призначити її до розгляду.
Керуючись ст. ст. 234-235, 244 ГПК України, Східний апеляційний господарський суд
1.Прийняти заяву Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради про винесення додаткового рішення про відшкодування судових витрат .
2.Розгляд заяви призначити на "23" липня 2024 р. о 14:30 год. у приміщенні Східного апеляційного господарського суду за адресою: 61058, місто Харків, пр. Незалежності, 13, 1-й поверх, в залі засідань № 105.
3.Встановити відповідачу строк для подання пояснень, заперечень на заяву про відшкодування судових витрат на правову допомогу з доказами надсилання їх копії заявнику до 22.07.2024 (кінцева дата для надходження безпосередньо до суду).
4.Довести до відома сторін у справі, що нез'явлення у судове засідання апеляційної інстанції їх представників не перешкоджає розгляду заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати за веб-адресою https://eag.court.gov.ua/sud4875/.
Головуючий суддя В.В. Лакіза
Суддя Л.М. Здоровко
Суддя Н.О. Мартюхіна