Постанова від 27.09.2010 по справі 2а-9614/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

27 вересня 2010 року № 2а-9614/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Келеберди В.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Заступника прокурора Печерського району м.Києва в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Україна СБ"

про стягнення штрафних санкцій в розмірі 1 020,00грн.

Обставини справи:

Заступник прокурора Печерського району м.Києва звернувся до суду в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго"Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» з вимогами про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Україна СБ" в доход Державного бюджету України штрафу в сумі 1020 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не виконані вимоги припису від 11.03.2009 № 8-10-12-161 про усунення порушень нормативно-правових актів в електрогосподарстві, що підтверджується актом обстеження від 11.03.2009 № 8-10-12-290. У зв'язку з чим, відповідно до ст. 27 Закону України „Про електроенергетику", ст. ст. 31 Закону України «Про теплопостачання» та пп. 2, 7 та 8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999р. №1312 за ухилення від виконання припису Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві постановою від 30.07.2009 № 66 наклала на відповідача штраф у розмірі шестидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 грн.

На дату подання позовної заяви кошти (штраф) до Державного бюджету за виявлені порушення відповідачем не сплачено, відповідно наявними є підстави для їх стягнення в судовому порядку.

Відповідач заперечень на позовну заяву не надав, явку представників в судове засідання не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про час і місце проведення судових засідань, про що свідчать поштові повідомлення про вручення поштового відправлення.

В судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання щодо доцільності розгляду справи в порядку письмового провадження.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи неявку відповідача, а також відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд вважає за доцільне розглянути справу в порядку письмового провадження.

За наслідками обговорення питання щодо можливості розгляду адміністративної справи в порядку письмового провадження, суд прийшов до висновку про доцільність розгляду справи в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві, яка діє у складі державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго" (відповідно до Наказу Міністерства палива та енергетики України № 422 від 03.11.2006р. «Про Державний енергетичний нагляд») в ході проведеного обстеження електрогосподарства Товариства з обмеженою відповідальністю "Україна СБ" встановлені порушення Правил улаштування електроустановок споживачів, що підтверджується актом обстеження 11.03.2009 № 8-10-12-290. Керівник суб'єкта господарювання-відповідача із складеним актом обстеження ознайомлений, про що свідчить підпис та печатка Товариства з обмеженою відповідальністю "Україна СБ" у акті обстеження.

Згідно виявлених порушень Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у м. Києві винесено припис від 11.03.2009 № 8-10-12-161.

Відповідно до Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, яке затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996р. № 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2006р. № 131) «Про посилення контролю за режимами споживання електричної і теплової енергії» законні вимоги посадових осіб Держенергонагляду є обов'язковими для виконання керівниками та посадовими особами суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії незалежно від форми власності (п. 15 Положення).

Згідно п. 14 зазначеного Положення приписи, постанови або подання посадових осіб Держенергонагляду можуть бути оскаржені до Держенергонагляду або в судовому порядку.

Доказів оскарження відповідачем винесеного щодо нього припису 11.03.2009 № 8-10-12-161 у встановленому порядку або ж до суду матеріали справи не містять.

В акті, який складений 09.07.2009 наслідками перевірки дотримання законодавства про електроенергетику, теплоенергетику, встановлено невиконання вимог приписів про усунення порушень нормативно-правових актів в електрогосподарстві, що є порушенням вимог ст.ст. 26, 27 Закону України «Про електроенергетику». Акт перевірки отриманий директором підприємства 09.07.2009, доказів які б спростовували встановлені порушення відповідачем не надано.

Відповідно до ч. 2 п. 2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, яке затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999р. № 1312 за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарської діяльності накладаються штрафи.

Згідно п. 7-8 вказаного Положення рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Рішення про накладення штрафу оформляється постановою відповідно Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

У відповідності до наведених положень Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у м. Києві постановою № 66 від 30.07.2009 за невиконання припису від 11.03.2009 № 8-10-12-161 на Товариство з обмеженою відповідальністю "Україна СБ" накладено штраф у розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 грн.

Згідно п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку. Рішення про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів може бути оскаржене в установленому законом порядку (п. 11 Положення).

Докази оскарження постанови № 66 від 30.07.2009 в матеріалах справи відсутні, інших доказів які б спростовували доводи заявника, відповідачем не представлено.

За таких обставин, штраф накладений на відповідача постановою № 66 від 30.07.2009 має бути стягнутий в доход Державного бюджету. Позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими та відповідно підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. ч. 2, 4 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. У справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 71, 94, 105, 160-163, 167, 254 Кодексу адміністративного сцдочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Україна СБ" в доход Державного бюджету України (на р/р 31119106700008, банк ГУ ДКУ у м. Києві. МФО 820019, ЄДРПОУ 26077939, одержувач - УДК у Подільському районі м. Києва, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106) штраф у сумі 1020 (тисяча двадцять) грн.

Постанова набирає законної сили у порядку, визначеному ст.254 КАС України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя В. І. Келеберда