ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про залишення позовної заяви без розгляду
20 вересня 2010 року № 2а-13294/10/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Клочкова Н.В., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами,
фізичної особи -підприємця ОСОБА_1
доДержавної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва
провизнання нечинним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17.09.2009р. №0001532330
16 вересня 2010 року фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (далі-позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва (далі-відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення № 000463205 від 17.09.09. Позовні матеріали передані на розгляд судді 20 вересня 2010 року.
11 серпня 2009 року Державною податковою інспекцією в Голосіївському районі міста Києва проведено планову виїзну перевірку підприємницької діяльності позивача. В результаті проведення перевірки складено акт від 11 серпня 2009 року.
17 вересня 2009 року Державна податкова інспекція у Святошинському районі міста Києва на підставі акту винесла рішення № 0001532330, щодо застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму: 15292,55 грн.
Оскаржуване рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17.09.09 р. № 0001532330 Державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва отримано позивачем 22 вересня 2009 року, як зазначено ним в позовній заяві.
Згідно ч. 5 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявленого вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Спеціальні строки звернення з адміністративним позовом встановлені в Кодексі адміністративного судочинства України, а також іншими законами, зазвичай вони коротші від загального шестимісячного строку звернення й обумовлені специфікою відповідних відносин. Так, якщо особа, відповідно до закону оскаржила рішення, дію чи бездіяльність в адміністративному порядку, то обчислення строку ведеться з дня, коли особа дізналася про рішення суб'єкта владних повноважень за результати розгляду скарги.
Позивачем доказів оскарження вказаного рішення в досудовому порядку не надано.
З матеріалів справи вбачається, що акт перевірки від 11.08.09 та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій позивач отримав 22 вересня 2009 року, а звернувся з адміністративним позовом до суду майже через рік - 16 вересня 2010 року.
Згідно ч. 2 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо адміністративний позов поданий після закінчення строків установлених законом та позивачем не подано заяву про поновлення строку.
Отже, з наданих позовних матеріалів суд дійшов висновку про пропущення позивачем строку звернення до суду. Заява про поновлення чи продовження строку на звернення до суду від позивача не надходила, відтак судом не вбачається підстав для поновлення строку звернення до суду.
Керуючись ст.ст. 5, 99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Залишити без розгляду позовну заяву фізична особа-підприємець -ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва про визнання нечинним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17.09.2009р. №0001532330.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Н.В. Клочкова