Постанова від 10.07.2009 по справі 2а-5885/09/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

Вн. № < Внутрішній Номер справи >

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

10 липня 2009 року 12:05 № 2а-5885/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого - судді Степанюка А.Г., при секретарі Федоровій О.В. розглянувши справу

за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Спецбудресурс»

до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві

про зобов'язання інспекції видати дозвіл на виконання будівельних робіт з будівництва житлового будинку за адресою: м. Київ, вул. Нагірна, 18/16 за його заявою, що подана з необхідними документами.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач уточнив позовні вимоги та на їх задоволенні наполягає. Вважає безпідставною відмовою Відповідача у видачі дозволу на виконання будівельних робіт з будівництва житлового будинку по вул.. Нагірній, 18/16, в м. Київ оскільки Позивачу були передані лише права на вчинення дій з отримання всіх необхідних для виконання будівельних робіт дозвільних документів, у тому числі й дозволу на виконання будівельних робіт.

В письмових запереченнях на позовну заяву та повноважний представник Відповідача у судовому засіданні повідомив, що проти позову заперечує. При цьому посилається на те, що при отриманні спірного дозволу на виконання будівельних робіт по вул. Нагірній, 18/16, в м. Києві товариством з обмеженою відповідальністю «Спецбудресурс»окрім заяви не було подано документів, перелік яких закріплено в ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій», що в свою чергу унеможливлює видачу дозволу на виконання будівельних робіт.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Спецбудресурс»зареєстроване Подільською районною у м. Києві адміністрацією від 23.01.2001р. та присвоєно ідентифікаційний код юридичної особи 31281848.

Відповідно до довідки АА № 264622 з ЄДРПОУ видами діяльності за КВЕД є: будівництво будівель; вирощування зернових та технічних культур; змішане сільське господарство; інші спеціалізовані будівельні роботи; інші роботи з завершення будівництва; роздрібна торгівля автомобілями.

Міністерством будівництва, архітектури та житлово0комунального господарства України ТОВ «СПЕЦБУДРЕСУРС»було видано ліцензію серії АВ № 117840 на «будівельну діяльність»строком з 26.05.2006 р. по 26.05.2011 р.

06.04.01 р. між НВП «Київський інститут автоматики», КП «Управління капітального будівництва та інвестицій»Шевченківського району м. Києва та ТОВ «Спецбудресурс»укладено інвестиційний договір № 12 «Про закінчення будівництва житлового будинку № 18/16 по вул. Нагірній в Шевченківському районі м. Києва». Права замовника будівництва вказаного житлового будинку передано виконавцю - КП «Управління капітального будівництва та інвестицій»Шевченківського району м. Києва.

У зв'язку з реорганізацією КП «Управління капітального будівництва та інвестицій»Шевченківського району м. Києва та листа від 04.01.03 за №1125 про розірвання в односторонньому порядку договору № 12 від 06.04.01 та додаткової угоди № 1/250-Б від 27.11.02 між НВП «Київський інститут автоматики»та ТОВ «Спецбудресурс»01.03.04 укладено додаткову угоду № 2.

Відповідно до умов додаткової угоди № 2 від 01.03.04 функції замовника на період будівництва передано Позивачу.

ТОВ «Спецбудресурс»11.09.07 за № 07/9754 отримало з Головного управління містобудування архітектури та дизайну міського середовища Лист-погодження проектної документації, згідно з яким Містобудівна Рада: «... погоджує архітектурне рішення скоригованого будівництва житлового будинку за адресою: вул. Нагірна, 18/16 в Шевченківському районі м. Києва (справа № 0279-а-04) для подальшої розробки та погодження проектної документації».

У вересні -листопаді місяці 2007 року ТОВ «Спецбудресурс»направило до спеціалізованої державної організації «Київська міська служба Української інвестиційної експертизи»(Служба «Київдержекспертиза») поновлені належні технічні умови задля отримання позивного висновку експертизи.

ТОВ «Спецбудресурс»21.01.08 отримано позитивний висновок зазначеної вище експертизи щодо проекту розпочатого будівництва житлового будинку на вулиці Нагірній, 18/16 у Шевченківському районі міста Києва.

Таким чином, ТОВ «Спецбудресурс»взявши на себе функції замовника погодило й отримало у державних установах необхідні для будівництва документи.

З метою отримання дозволу на виконання будівельних робіт з будівництва житлового будинку по вул. Нагірній, 18/16 Позивач звернувся з листом № 1/05 від 18.05.09 до Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у м. Києві у якому просило здійснити видачу дозволу на виконання будівельних робіт за заявою, поданою ТОВ «Спецбудресурс».

Листом від 27.05.09 р. № 7/26-1785/11 Відповідач повідомив, що йому не були надані документи про перехід права власності чи користування земельною ділянкою до ТОВ «Спецбудресурс», як того вимагають приписи ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій», а отже Інспекція не має підстав для перереєстрації чи надання дозволу на виконання будівельних робіт із будівництва об'єкта за адресою: вул. Нагірна, 18/16 у Шевченківському районі м. Києва.

Не погоджуючись з зазначеним листом Позивач звернувся до суду та просить суд зобов'язати Відповідача видати дозвіл на виконання будівельних робіт.

Заслухавши пояснення повноважних представників сторін, дослідивши зібрані у справі докази та оцінивши їх в сукупності, суд прийшов до висновку про задоволення позову, враховуючи наступне.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про архітектурну діяльність»Державна архітектурно-будівельна інспекція та її територіальні органи для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюють державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.

Згідно із підпунктом 4 пункту 4 Положення про Інспекцію, Інспекція видає замовникам та реєструє у встановленому порядку дозвіл на виконання підготовчих робіт та дозвіл на виконання будівельних робіт (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт, розширення та технічне переоснащення підприємств).

Відповідно до ст. 29 3акону України «Про планування і забудову територій», замовник та підрядник для одержання дозволу на виконання будівельних робіт подають до відповідної інспекції державного архітектурно-будівельного контролю письмову заяву, до якої додаються: 1) документи від замовника будівництва: документ, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію; проектна документація на будівництво, погоджена та затверджена в порядку, визначеному законодавством; відомості про здійснення авторського і технічного нагляду; копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або письмової згоди його власника на проведення зазначених робіт (у разі здійснення реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів містобудування); фінансова звітність, що складається відповідно до ст. 11 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», та копія ліцензії на здійснення діяльності з надання фінансових послуг, засвідчена в установленому законом порядку (у разі здійснення будівництва, що передбачає пряме або опосередковане залучення фінансових активів від фізичних осіб); 2) документи від підрядника будівництва: копії установчих документів та свідоцтва про державну реєстрацію; копія ліцензії на виконання функцій генпідрядника будівництва об'єкта, засвідчена в установленому законом порядку; договір (контракт) підряду на будівництво об'єкта; документ про призначення відповідальних виконавців робіт; відомості про кваліфікацію та досвід спеціалістів, які братимуть участь у виконанні замовлення; пропозиції щодо залучення субпідрядників.

Судом враховується, що у випадку який склався, не йдеться мова про передачу права на будівництво об'єкта містобудування іншому замовнику або заміні будівельної організації (підрядчика), оскільки відповідно до угоди від № 12 від 06.04.01 та додаткової угоди № 2 від 01.03.04 замовник будівництва (НВП «Київській інститут автоматики») передав ТОВ «Спецбудресурс»лише права на вчинення дій з отримання всіх необхідних для виконання будівельних робіт дозвільних документів утому числі, й дозволу на виконання будівельних.

За наведених обставин суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Зобов'язати Інспекцію Державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві видати товариству з обмеженою відповідальністю «Спецбудресурс»дозвіл на виконання будівельних робіт з будівництва житлового будинку за адресою: м. Київ, вул. Нагірна, 18/16 за його заявою, що буде подана з необхідними документами.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя А. Степанюк

Повний текст постанови виготовлено 12.08.09 р.