Постанова від 31.10.2010 по справі 2а-5202/10/2370

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

№ 2а-5202/10/2370

31.10.2010 р. м. Черкаси

23 год. 11 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Новікової Т.В., суддів -Гаврилюка В.О. та Тимошенко В.П.,

при секретарі -Найдьон А.В.,

за участю позивача -ОСОБА_1, її представника -ОСОБА_2 (за дов.),

за участю відповідача -Дробота С.І. (за договором),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом кандидата у депутати до Черкаської районної ради Черкаської області по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 18 -ОСОБА_1 до Черкаської районної територіальної виборчої комісії Черкаської області про визнання виборів до Черкаської районної ради Черкаської області по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 18 недійсними,

ВСТАНОВИВ:

31.10.2010р. о 17 год.25 хв. позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Черкаської районної територіальної виборчої комісії Черкаської області, в якому просить визнати вибори до Черкаської районної ради Черкаської області по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 18 недійсними. Обгрунтовуючи позовні вимоги позивач з посиланням на ч. 3 та ч. 7 ст. 66 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»від 10.07.2010р. № 2487-VI (далі -Закон № 2487-VI), вказав на те, що 31.10.2010р. о 9 год.10 хв. виявив відсутність інформації у виборчому бюлетені щодо прізвища, імені та по батькові кандидата в депутати Черкаської районної ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 18 -ОСОБА_1, що є порушенням конституційного права позивача бути обраною.

Присутні в судовому засіданні позивач та її представник позовні вимоги підтримали та просили суд їх задовольнити.

Представник відповідача позовні вимоги визнав, зазначивши при цьому що відбулася технічна помилка при формуванні тексту виборчих бюлетенів.

Розглянувши адміністративний позов та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких грунтується позов, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов наступного.

ОСОБА_1 21.01.1958 р. н. відповідно до посвідчення № 47 від 05.10.2010р. та витягу з постанови № 16 від 05.10.2010р. Черкаської районної виборчої комісії Черкаської області зареєстрована кандидатом у депутати Черкаської районної ради Черкаської області в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 18.

Згідно акту від 31.10.2010р. о 9 год.10 хв. виявлено порушення Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»від 10.07.2010р. № 2487-VI, а саме, у виборчих бюлетенях на дільничній виборчій комісії № 17035 відсутня інформація та не зазначено прізвища, імені та по батькові кандидата у депутати до Черкаської районної ради зареєстрованого Черкаською виборчою комісією по одномандатному мажоритарному виборчому округу №18 в порушення ч. 7 ст. 66 Закону № 2487-VI. Разом з тим, зазначений кандидат зареєстрований постановою Черкаської районної виборчої комісії № 16 від 05.10.2010 р. за поданням Черкаської районної організації політичної партії «Наша Україна».

Основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад та сільських, селищних, міських голів є Закон України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»від 10.07.2010р. № 2487-VI.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону № 2487-VI виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори. Територіальна виборча комісія на період здійснення своїх повноважень забезпечує організацію і проведення місцевих виборів в межах повноважень та у порядку, передбаченому цим та іншими законами України (ч. 1 ст. 25 зазначеного Закону).

До обов'язку районної територіальної виборчої комісії Законом № 2487-VI віднесено забезпечення підготовки та проведення виборів депутатів районної ради, затвердження тексту виборчого бюлетеня по виборах депутатів районної ради, а також забезпечення виготовлення виборчих бюлетенів та передачу їх відповідним виборчим комісіям.

Виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна, міська, районна у місті територіальна виборча комісія на підставі протоколів про підсумки голосування (в тому числі з позначкою "Уточнений") в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі встановлює результати виборів у цьому виборчому окрузі, про що складає протокол (ч. 11 ст. 77 Закону № 2487-VI).

Відповідно до ч. 12 ст. 77 Закону № 2487-VI територіальна виборча комісія на своєму засіданні на підставі складеного нею протоколу про результати виборів депутатів у одномандатному мажоритарному виборчому окрузі не пізніш як на п'ятий день з дня виборів приймає одне з рішень про результати виборів: про визнання депутата обраним, про призначення повторного голосування, про визнання місцевих виборів у виборчому окрузі такими, що не відбулися.

Про результати голосування і підсумки виборів територіальна виборча комісія приймає відповідне рішення. Про результати виборів депутатів територіальна виборча комісія невідкладно надсилає повідомлення Центральній виборчій комісії за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, та інформує відповідну раду на її першому пленарному засіданні відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (ч.16 ст. 77 Закону № 2487-VI).

Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач звернувся до суду про визнання виборів до Черкаської районної ради Черкаської області по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 18 недійсними в порушення ч. 12 ст. 77 Закону № 2487-VI до настання факту, а саме, до прийняття рішення про встановлення результатів виборів по даному виборчому округу.

Відповідно до ч. 4 ст. 112 КАС України, суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

У зв'язку із зазначеними обставинами, суд не приймає визнання представником відповідача позовних вимог, оскільки таке визнання порушує права, свободи та інтереси виборців та інших кандидатів у депутати по даному виборчому округу.

З врахуванням викладеного, колегія суддів дійшла висновку про відмову у задоволенні позову.

На підставі викладеного та керуючись статтями 9, 11, 94, 163, 172, 177 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Стягнути з позивача на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 3 грн.40 коп. (три гривні 40 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у строки та порядку, передбачені ч. 5 ст. 177 КАС України.

Головуючий суддя Т.В. Новікова

Судді: В.О. Гаврилюк

В.П. Тимошенко