Постанова від 26.10.2010 по справі 11266/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

26.10.2010 р. № 2-а- 11266/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Архіпової С.В.,

при секретарі судового засідання Солуяновій Н.В.

за участю: представника позивача -Зайцев О.О.

представника відповідача- Усачов О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Товариство з обмеженою відповідальністю "Неолайн-плюс"

до Державна податкова інспекція у Фрунзенському районі м. Харкова

про про визнання податкового повідомлення-рішення недійсним ,

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Неолайн плюс» звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом до Державної податкової інспекції в Фрунзенському районі м. Харкова (надалі по тексту - відповідач) та просив скасувати податкове повідомлення-рішення відповідача від 31.08.2010р. № 000379.

В обґрунтування заявленого позову зазначив, що даним рішення відповідача позивачу визначено податкове зобов'язання в розмірі 170,00 грн. з податку на прибуток.

Позивач зазначає, що вважає дане податкове повідомлення-рішення відповідача незаконним та необґрунтованим, таким, що порушує його права та законні інтереси.

В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити, виходячи із доводів, що викладені в позовній заяві.

Представник відповідача проти позову заперечував у повному обсязі , вважаючи податкове повідомлення - рішення, яке оскаржується в даній справі, цілком законним та обґрунтованим. В задоволенні адміністративного позову просив відмовити.

Заслухавши пояснення учасників процесу та дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про необґрунтованість позовних вимог та необхідність в їх задоволенні відмовити, керуючись наступним.

Так, судом встановлено, що позивач перебуває на обліку як платник податків в ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова. Фахівцями зазначеного податкового органу в серпні 2010 року було проведено невиїзну документальну перевірку позивача з питання неподання податкової звітності з податку на прибуток за І півріччя 2010 року.

За результатами перевірки складено акт від 31.08.2010р. № 4115/15-107/407, відповідно до якого зафіксовано порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», тобто неподання у строки, визначені законодавством, податкової декларації за І півріччя 2010 року. Так, означена декларація, граничний термін подання якої становив 09.08.2010р. була подана позивачем 31.08.2010р.

На підставі розгляду акту про результати перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення, згідно якого до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 170,00 грн.

В зв'язку із встановленими обставинами справи суд відзначає, що відповідно до п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.

Платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу).

Згідно п. 16.4. ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» Податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.

Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.

У разі коли платник податку вважає за доцільне роз'яснити окремі результати фінансово-господарської діяльності, зазначені у податковій декларації з цього податку, такий платник податку може надіслати податковому органу таке пояснення, складене у довільній формі. Податковий орган не може вимагати надання форм звітності чи обліку, прямо не передбачених цим Законом, у тому числі складених за правилами бухгалтерської звітності, інших, не передбачених цим Законом, балансів чи звітності. Статистична та бухгалтерська звітність подається органам державної статистики згідно із законом. Крім того, бухгалтерська звітність подається підприємствами органам, до сфери управління яких вони належать, згідно із законом. Це правило поширюється також на будь-які інші податки, збори (обов'язкові платежі), включені до системи оподаткування. Платник податку, крім банків та інших фінансових установ, який отримує дохід від будь-якої діяльності більше ста мільйонів гривень на рік, повинен у наступному році подати на адресу податкового органу фінансовий звіт у терміни, встановлені законодавством для його подання.

Відповідальність за неподання фінансової звітності зазначеними суб'єктами встановлюється згідно із законодавством .

У разі, якщо за звітний (податковий) рік валовий доход таких підприємств від продажу сільськогосподарської продукції не перевищує п'ятдесят відсотків загальної суми валового доходу, прибуток таких підприємств від продажу продукції (робіт, послуг), що не відноситься до сільськогосподарської продукції, оподатковується у загальному порядку.

Суд вважає доводи позовної заяви про неведення господарської діяльності, що, на думку позивача, звільняє його від подання декларації з податку на прибуток, непереконливими та зазначає, що наведені вимоги Законів не містять такої норми та передбачають вичерпний перелік періодів для подання податкової декларації. Крім того, згідно пп. 1.3. п. 1 Порядку складання декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженого наказом ДПА України від 29.03.2003р. за № 143 декларація з податку на прибуток підприємства та додатки до неї подаються платником незалежно від того чи виникло у звітному періоді у платника податкове зобов'язання чи ні.

Суд зазначає, що будь-яке рішення чи дії суб'єкта владних повноважень має бути законними та обґрунтованими, прийнятими чи вчиненими в межах наданих повноважень, мати під собою конкретні об'єктивні факти, на підставі яких його ухвалено або вчинено, а суд, відповідно до п. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, перевіряє чи прийнято такі рішення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Перевіривши податкове повідомлення - рішення відповідача, яке оскаржується в даній справі відповідно до вимог наведеної норми судом вбачається, що його прийнято законно та обґрунтовано. Штрафні санкції визначено відповідно до п.п. 17.1.1. п. 17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який передбачає, що платник податків, який не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

За таких обставин підстав для скасування податкового повідомлення - рішення, яке оскаржується в даній справі судом не вбачається.

На підставі викладеного та керуючись ст., ст. 160,161,162,163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

< Сума задоволення >

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови в письмовому провадженні, шляхом подання такої скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено та підписано 29 жовтня 2010 року.

Головуючий Суддя Архіпова С.В.