ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/9105/24
провадження № 3/753/3481/24
"23" травня 2024 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Трусова Тамара Олександрівна, розглянувши справу про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп НОМЕР_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , до адміністративної відповідальності за статтею 124, частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
26 квітня 2024 року о 20-52 год. у м. Києві на вул. Кирила Осьмака ОСОБА_1 , керуючи автомобілем «Фольксваген», д.н.з. НОМЕР_2 , в порушення пунктів 13.1 ПДР України не дотримався безпечної дистанції, в результаті чого здійснив зіткнення з автомобілем «Фольксваген», д.н.з. НОМЕР_3 під керуванням ОСОБА_2 , що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - також КУпАП).
На момент вказаної дорожньою-транспортної пригоди ОСОБА_1 керував транспортним засобом з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, виражене тремтіння рук, та відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, а отже своїми діями він порушив пункт 2.5 ПДР України, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 130 КУпАП.
Оскільки ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні двох адміністративних правопорушень, скоєних в один і той же час та в одному і тому ж місці, і справи про ці правопорушення одночасно розглядаються одним і тим же органом, суд вбачає підстави для об'єднання цих справ в одне провадження.
У суді ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні даного правопорушення визнав, з протоколом погодився.
Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові та електронні докази, суддя дійшов висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень за наведених вище обставин.
Так, статтею 124 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Згідно з пунктом 13.1ПДР України водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
З протоколу про адміністративне правопорушення, схеми місця ДТП та пояснень потерпілого ОСОБА_2 вбачається, що в момент зіткнення керовані ОСОБА_2 та ОСОБА_1 транспортні засоби рухались по вул. Кирила Осьмака в попутному напрямку в одній смузі один за одним та відбувся контакт передньої частини автомобіля ОСОБА_1 з задньою частиною автомобіля ОСОБА_2 .
Наведені обставини беззаперечно вказують на те, що ОСОБА_1 порушив пункт 13.1 ПДР України, що і спричинило пошкодження транспортних засобів.
Згідно з пунктами 2.9 а), 2.5. ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин; водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до частини першої статті 130 КУпАП особа підлягає адміністративній відповідальності за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Зафіксовані у протоколі про адміністративне правопорушення обставини керування ОСОБА_1 транспортним засобом з ознаками алкогольного сп'яніння та його відмови від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан такого сп'яніння ним не оспорюються та підтверджуються зібраними по справі доказами, а саме: даними, які містяться у переглянутому судом відеозаписі з нагрудних камер поліцейського (боді-камер) № 478923 та № 472254 та у направленні на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Порушень процедури фіксації відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, визначеної статтею 266 КУпАП та Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 № 1452/735 (далі - Інструкція), суддею не встановлено.
Зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення та у направленні ознаки алкогольного сп'яніння ОСОБА_1 , а саме: запах алкоголю з порожнини рота, виражене тремтіння пальців рук, порушення мови, відповідають ознакам, наведеним у пункті 3 Інструкції.
За результатами оцінки вищенаведених доказів, які відповідають критеріям належності та допустимості, а в своїй сукупності також достатності для підтвердження фактів порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, а також керування ОСОБА_1 транспортним засобом з ознаками алкогольного сп'яніння та відмови від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан такого сп'яніння, суддя дійшов висновку про доведення його винуватості у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтею 124 та частиною першою статті 130 КУпАП.
З огляду на положення статті 36 КУпАП суддя накладає на ОСОБА_1 , стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення (частина перша статті 130 КУпАП), у виді штрафу в розмірі тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
На підставі частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» ОСОБА_1 також має сплатити в дохід держави судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись статтями 36, 124, частиною першою статті 130, статями 279, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір» суддя
Об'єднати в одне провадження справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за статтею 124 та частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтею 124, частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
Строк позбавлення права керування транспортними засобами рахувати з моменту вилучення посвідчення водія.
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці з дня її винесення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена прокурором, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва.
Суддя: