Ухвала від 15.05.2024 по справі 420/14463/24

Справа № 420/14463/24

УХВАЛА

15 травня 2024 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Попов В.Ф., перевіривши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Трейд Ла Грейн» до Головного управління ДПС у Волинській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Трейд Ла Грейн» до Головного управління ДПС у Волинській області, Державної податкової служби України, в якій позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Волинській області (43027, м. Луцьк, Київський майдан, 4; код ВП за ЄДРПОУ 44106679) №8509295/40888064 від 28.03.2023 року та зобов'язати Державну податкову службу України (04053, м. Київ, Львівська пл" буд. 8; код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати Податкову накладну №101 від 31.12.2022 року, складену товариством з обмеженою відповідальністю "ТРЕЙД ЛА ГРЕЙН" (65009, Одеська обл., місто Одеса, вул. Сонячна, будинок 5, офіс 908; код ЄДРПОУ 40888064), в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя перевірив позовну заяву на відповідність вимогам передбаченим статтями 160, 161, 172 КАС України та з'ясував такі недоліки.

Відповідно до статті 122 КАС України, серед іншого, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов'язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Так, предметом спору є рішення суб'єкта владних повноважень від 28.03.2023 року.

Позивач скористався досудовим порядком врегулювання спору за результатами якого прийнято рішення про відмову у задоволенні скарги від 14.04.2023 року.

Таким чином, тримісячний строк на звернення до суду із цим позовом закінчився 15.07.2023 року.

У позовній заяві позивач просив поновити строк звернення до суду. Серед поважних підстав зазначив, місцезнаходження товариства у місті Миколаєві до 2024 року, загрози для безпеки працівників у зв'язку із воєнним станом, відрядження керівника за кордон та відрядження, вивезення та відсутність доступу до первинної документації, проблеми у роботі сервера юридичної особи.

Дослідивши наведені у заяві обставини, суд вважає, що вони не підтверджують відсутність можливості для вчасного звернення до суду.

Воєнний стан не є безумовною підставою та не свідчить про наявність перешкод у позивача для звернення до суду у цей період. Миколаївський ОАС, Одеський ОАС жодного дня не припиняли свою роботу з початку введення воєнного стану, а позивач не наводить жодних обставин які безпосередньо його стосуються та які перешкоджали його зверненню до суду у тримісячний строк та пов'язані з вказаними подіями.

Верховний Суд в ухвалі від 01 серпня 2022 року по справі № 802/118/17-а наголосив, що посилання на введення воєнного стану на території України не може бути поважною причиною для поновлення строку без зазначення конкретних обставин, які вплинули на своєчасність звернення до суду та без надання відповідних доказів того, як саме введення воєнного стану вплинуло та обумовило пропуск строку.

Згідно з ч. 1 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Враховуючи, що строк звернення до суду із цим позовом пропущений, позивачу необхідно подати заяву про його поновлення із зазначенням інших обставин та доказів поважності причин пропуску.

При цьому суд вважає за необхідне роз'яснити позивачу, що відповідно до ч. 2 ст. 123 КАС України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху із наданням позивачу строку для усунення недоліків, а саме: подати заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, із зазначенням інших обставин для його поновлення, разом із доказами поважності наведених обставин.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160, 161, 169 КАС України,

ухвалив:

Позовну заяву залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде повернута позивачу без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя В.Ф. Попов