Ухвала від 02.09.2010 по справі 2а-3076/10/1270

Головуючий у 1 інстанції - Ушаков Т.С.

Суддя-доповідач - Горбенко К.П.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 вересня 2010 року справа №2а-3076/10/1270

приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді - Горбенко К.П.

суддів - Сіваченка І.В., Шишова О.О.,

при секретарі - Турко І.Б.,

за участю представника позивача - Калашнікова Є.М.,

розглянувши апеляційну скаргу Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 22 липня 2010 року по адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерготопсервіс" до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську про визнання неправомірним та скасування податкового повідомлення-рішення про накладення штрафних санкцій,-

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську про визнання неправомірним та скасування податкового повідомлення-рішення про накладення штрафних санкцій. Свої позовні вимоги обгрунтовує тим, що 06.04.2010 року Ленінською міжрайонною державною податковою інспекцією у м. Луганську винесено податкове повідомлення - рішення № 0004451510/0, яким накладено на ТОВ «Енерготопсервіс» штрафні санкції в сумі 510 грн. за неподання податкових декларацій з податку на прибуток підприємства. Вважають вказане податкове повідомлення - рішення неправомірним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки позивачем 31 липня 2009 року на адресу Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції в м. Луганську надіслано податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 1 півріччя 2009 року рекомендованим листом з вкладеним описом. Податкову декларацію з податку на прибуток підприємства було подано своєчасно.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 22 липня 2010 року позовні вимоги було задоволено повністю: визнано неправомірним та скасовано рішення Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 06.04.2010 року № 0004451510/0.

Відповідачем подана апеляційна скарга, в якій вони просять скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову якою повністю відмовити у задоволенні позовних вимог.

Доводи апеляційної скарги обґрунтовують невірним застосуванням норм матеріального права, а саме: позивачем поштою було надіслано декларацію з податку на прибуток за перше півріччя 2009 року, в якій було виявлено недоліки. Про вказані недоліки позивача було повідомлено листом, але відповіді або декларації з виправленнями Ленінська МДПІ не отримала. Декларація за 3 квартал та за 2009 рік взагалі не зареєстрована в передбаченому порядку, а позивачем не було надано заяви чи листа про вилучення первинної бухгалтерської документації, печатки, компґютерної техніки, звітів, установчих документів, у звґязку з чим Ленінська МДПІ у м. Луганську була позбавлена можливості бути обізнаною з приводу обставин, на які посилається позивач у позовній заяві.

Представник відповідача у судове засідання не зґявився, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення.

Колегія суддів вважає апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерготопсервіс" є юридичною особою, зареєстрований в Єдиному державному реєстрі підприємства та організацій України.

24.03.2010 року відповідачем проведено невиїзну документальну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерготопсервіс» за неподання податкових декларацій з податку на прибуток підприємства.

Перевіркою встановлено порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: позивачем не було подано декларації з податку на прибуток підприємства за 1 півріччя 2009 року, граничний строк подання якої встановлено 10.08.2009 року; неподання декларації з податку на прибуток підприємства за 3 квартали 2009 року, граничний строк подання якої встановлено 09.11.2009 року; неподання декларації з податку на прибуток підприємства за 2009 рік, граничний строк подання якої встановлено 19.02.2010 року.

За результатами вказаної перевірки відповідачем 24.03.2009 року складено акт невиїзної документальної перевірки за неподання декларацій з податку на прибуток підприємства № 634/15-1, на підставі чого було складено податкове повідомлення - рішення № 0004451510/0, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 510,00 грн.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення позовних вимог з наступних підстав.

31 липня 2009 року ТОВ «Енерготопсервіс» подало оригінал декларації з податку на прибуток підприємства за 1 півріччя 2009 року, яка була надіслана поштою, цінним листом з вкладеним описом та рекомендованим повідомленням на адресу відповідача, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, що знаходиться в матеріалах справи. Вказаний лист було отримано представником відповідача.

З 14 жовтня 2009 року до теперішнього часу позивач ТОВ «Енерготопсервіс» не веде господарської діяльності, оскільки на всі активи позивача накладено арешт, а все майно та документація вилучені працівниками СВПМ Ленінської МДПІ у звґязку з порушенням проти директора ТОВ "Енерготопсервіс" кримінальної справи.

Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові - платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

На підставі пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом “г” підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Згідно з пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом “г” підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до п. 11 Інструкції про порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 17 березня 2001 року № 110 податкове повідомлення-рішення або рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за розглядом матеріалів перевірки приймає керівник органу державної податкової служби або його заступник за формою та згідно з вимогами, установленими Порядком направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 N 253, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.2001 за N 567/5758 (із змінами та доповненнями), протягом десяти робочих днів від дня реєстрації акта перевірки або вручення його поштою платнику податків (на підставі відмітки на поштовому повідомленні), а за наявності заперечень посадових осіб платника податків щодо акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

Таким чином, суд першої інстанції правомірно дійшов до висновку про відсутність порушення податкового законодавства з боку позивача за неподання податкових декларацій з податку на прибуток підприємства, оскільки позивач не мав можливості подати податкові декларації без печатки та первинних документів, тому відсутні й підстави для застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 195-196, п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 22 липня 2010 року - залишити без задоволення.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 22 липня 2010 року у справі № 2-а-3076/10/1270 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерготопсервіс" до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську про визнання неправомірним та скасування податкового повідомлення-рішення про накладення штрафних санкцій - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий:

Судді: