01 травня 2024 року м. Дніпросправа № 160/29567/23
Третій апеляційний адміністративний суд
у складі колегії суддів: головуючого - судді Щербака А.А. (доповідач),
суддів: Добродняк І.Ю., Чабаненко С.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Південного офісу Держаудитслужби на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 січня 2024 року (суддя Кальник В.В.) у справі за позовом Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради до Південного офісу Держаудитслужби, третя особа, що заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні позивача: Товариство з обмеженою відповідальністю «АСІНКТОН СТРОЙ» про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу закупівлі UA-2023-08-10-012458-а від 27.10.2023 року, та за позовом третьої особи, що заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору - Товариство з обмеженою відповідальністю «АСІНКТОН СТРОЙ» до Південного офісу Держаудитслужби, третя особа на стороні позивача: Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради про визнання протиправним та скасування наказу №45-з від 17.10.2023 року «Про початок моніторингів процедур закупівель» в частині здійснення моніторингу процедури закупівлі UA-2023-08-10-012458-а, -
Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради звернувся з позовом Південного офісу Держаудитслужби, третя особа, що заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні позивача: Товариство з обмеженою відповідальністю «АСІНКТОН СТРОЙ» про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу закупівлі UA-2023-08-10-012458-а від 27.10.2023 року.
Товариство з обмеженою відповідальністю «АСІНКТОН СТРОЙ» звернулося з позовом до Південного офісу Держаудитслужби, третя особа на стороні позивача: Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради про визнання протиправним та скасування наказу №45-з від 17.10.2023 року «Про початок моніторингів процедур закупівель» в частині здійснення моніторингу процедури закупівлі UA-2023-08-10-012458-а.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 січня 2024 року позов задоволено.
Суд вирішив визнати протиправним та скасувати Висновок Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2023-08-10-012458-а від 27.10.2023 р.
В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «АСІНКТОН СТРОЙ» до Південного офісу Держаудитслужби, третя особа на стороні позивача: Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради про визнання протиправним та скасування наказу №45-з від 17.10.2023 року «Про початок моніторингів процедур закупівель» в частині здійснення моніторингу процедури закупівлі UA-2023-08-10-012458-а відмовити.
Південним офісом Держаудитслужби подана апеляційна скарга, просить рішення суду першої інстанції скасувати в частині задоволення позову Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, в задоволенні позову відмовити, в іншій частині рішення суду першої інстанції залишити без змін.
Апеляційна скарга обґрунтована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права, судом не було враховано порушення позивачем пункту 4-1 Постанови №710.
Позивач у відзиві на апеляційну скаргу зазначає, що у відповідача відсутні в рамках проведення моніторингу процедури закупівлі повноваження на перевірку дотримання позивачем вимог Постанов КМУ.
Адміністративна справа розглянута апеляційним судом відповідно до пункту 3 частини 1 ст.311 КАС України в порядку письмового провадження, на підставі наявних у ній доказів.
Колегія суддів доходить висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню.
Як було встановлено судом першої інстанції, Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради (місцезнаходження юридичної особи: 49000, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 75, код ЄДРПОУ 40506248), дата державної реєстрації: 24.05.2016 року, підпорядковується Дніпровській міській раді та діє на підставі Положення про департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради, затвердженого рішенням ДМР 26.05.2021 року №85/7.
З метою здійснення закупівлі за предметом закупівлі: ДК 021:2015:50720000-8: «Послуги з ремонту і технічного обслуговування систем центрального опалення», позивачем було оголошено проведення відкритих торгів за ідентифікатором закупівлі UA-2023-08-10-012458-а.
За результатами розгляду тендерних пропозицій, Товариство з обмеженою відповідальністю «АСІНКТОН СТРОЙ» (код ЄДРПОУ 42298471) було визначено переможцем процедури закупівлі та 23.08.2023 опубліковано повідомлення про намір укласти договір.
05.09.2023 року між Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради («замовник») та ТОВ «АСІНКТОН СТРОЙ» («виконавець») було укладено Договір №99 (далі «договір»), відповідно до положень п.п. 1.1, 1.4., 2.1 договору виконавець зобов'язався в порядку та на умовах, визначених у цьому договорi, надавати Замовнику послуги, а Замовник зобов'язався в порядку та на умовах, визначених у цьому договорі, прийняти цi послуги та оплатити їx; найменування послуг: Послуги з технічного обслуговування та утримання в належному стані внутрішніх мереж теплопостачання, а саме: послуги з промивки мереж теплопостачання закладів освіти міста Дніпра, ДК 021:2015:50720000-8: Послуги з ремонту і технічного обслуговування систем центрального опалення; загальна сума договору склала 4 950 380, 33 грн., в тому числі ПДВ 825 063, 39 гн.; строк надання послуг до 10.10.2023 року.
10.11.2023 року до договору було укладено додаткову угоду №1, якою сторонами було зменшено обсяги закупівлі та зменшено суму договору, договірна ціна за умовами договору склала 2 253 032, 56 грн., в т.ч. ПДВ 375 505, 43 грн.
13.10.2023 року №003100-18/11797-2023 заступником Голови Держаудитслужби Олександром Шкуропатом було видано доручення провести моніторинг процедур закупівлі до 01.12.2023 року згідно з переліком, наведеним у додатку. Моніторинг закупівлі за ідентифікатором UA-2023-08-10-012458-а згідно з додатком за порядковим №1902 було доручено саме Управлінню Південного офісу Держаудислужби в Херсонській області, підстава для здійснення моніторингу закупівлі, згідно з додатком до доручення від 13.10.2023: пункт 4 частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі».
Наказом начальника Управління Південного офісу Держаудислужби в Херсонській області Круковського Дмитра від 17.10.2023 року №45-з «Про початок моніторингів процедур закупівель», із посиланням на ч. 2 ст. 8 Закону України «Про публічні закупівлі», п.п. 15 п. 10 Положення про Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області, затвердженого наказом Південного офісу Держаудитслужби від 12 жовтня 2016 року №8, було розпочато моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додано до цього наказу. Зазначена в наказі від 17.10.2023 року №45-з підстава його видання: лист Державної аудиторської служби України №003100-18/11797-2023 від 13.10.2023, доповідна записка заступника начальника управління начальника відділу контролю у сфері закупівель Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Владислава Щербенка від 17.10.2023 року.
Згідно з додатком до наказу від 17.10.2023 року №45-з «Перелік процедур», до перевірки визначено оголошення про проведення процедури закупівлі за унікальним номером UA-2023-08-10-012458-а, очікуваною вартістю 5 100 000, 00 грн., підстава для здійснення моніторингу процедури закупівлі: пункт 4 частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі».
20.10.2023 року контролюючим органом було опубліковано запит замовнику про надання пояснень наступного змісту:
«У межах проведення моніторингу процедури закупівлі товарів за кодом ДК021-2015: 50720000-8 - Послуги з ремонту і технічного обслуговування систем центрального опалення (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2023-08-10-012458-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п'ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів).
1. Надати інформацію та розрахунки з підтвердними документами щодо обґрунтування розміру бюджетного призначення, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначення його очікуваної вартості.
2. Надати посилання на сторінку власного веб-сайту (або офіційного веб-сайту головного розпорядника бюджетних коштів), на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами).
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обгрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.»
25.10.2023 року Департаментом гуманітарної політики ДМР було надано відповідь замовника на пояснення наступного змісту:
« 1. Очікувана вартість предмета закупівлі визначена на підставі методу порівняння ринкових цін, беручи до уваги наказ Мінекономіки від 18.02.2020 № 275 «Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі» (із змінами) за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0275915-20#Text з урахуванням вимог законодавства.
2. У відповідності до ч. 4 постанови Кабінету Міністрів України № 710 від 11.10.2016 р. «Про ефективне використання бюджетних коштів» оприлюднення обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, його очікуваної вартості та/або розміру бюджетного призначення на власному веб-сайті для органів місцевого самоврядування є рекомендованим, тобто, не обов'язковим.»
27.10.2023 року в електронній системі закупівель було опубліковано висновок про результати моніторингу процедури закупівлі за ідентифікатором UA-2023-08-10-012458-а.
Згідно з п. 1 констатуючої частини (2) висновку від 27.10.2023 року:
- предметом аналізу Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області під час моніторингу були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; своєчасності оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів); оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі Закон) та Особливостям здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 в редакції від 11.07.2023 (далі Особливості); розгляд тендерних пропозицій; своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення; відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця; своєчасності надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю;
- Управлінням Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області під час моніторингу було проаналізовано: річний план закупівель Департамента гуманітарної політики Дніпровської міської ради (далі Замовник) на 2023 рік; оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями; тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи; тендерну пропозицію ТОВ «Асінктон строй»; повідомлення про намір укласти договір від 23.08.2023; договір про надання послуг від 05.09.2023 №99; пояснення Замовника надане 25.10.2023 на запит Держаудитслужби через електронну систему закупівель.
- За результатом проведеного моніторингу установлено, що на запит Управління щодо питання своєчасності оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті 25.10.2023 Замовником надана відповідь про те, що у зв'язку з віднесенням Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради до органів місцевого самоврядування, вимога щодо оприлюднення вищезазначеної інформації є рекомендованою, тому Замовник на власному сайті її не оприлюднив, чим порушено вимоги пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами) (далі Постанова №710). Разом з цим, згідно даних державного веб-порталу бюджету для громадян (https://openbudget.gov.ua/spending-agencies/ graphic), Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради зареєстрований як головний розпорядник бюджетних коштів, у зв'язку з чим надане пояснення Замовника не спростовує факту встановленого порушення та вимога пункту 4-1 Постанови №710, щодо оприлюднення вищевказаної інформації має застосовуватись до Замовника, як до розпорядника бюджетних коштів нижчого рівня.
Відповідно до п. 2 констатуючої частини (2) висновку від 27.10.2023 року:
- За результатами аналізу питання своєчасності оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів) встановлено порушення пункту 4-1 законодавства: Постанови №710. За результатами аналізу питання щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані закупівель, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та Особливостей, відповідності тендерної пропозиції переможця ТОВ «АСІНКТОН СТРОЙ» вимогам тендерної документації, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю порушень не встановлено.
Відповідно до п. 3 констатуючої частини (2) висновку від 27.10.2023 року:
- У зв'язку з виявленим порушенням законодавства у сфері закупівель та з огляду на відсутність механізму їх усунення, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області зобов'язує здійснити заходи направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому, зокрема шляхом притягнення до відповідальності осіб, якими допущені порушення та протягом п'яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Департамент гуманітарної політики ДМР звернувся до суду з вимогами щодо визнання висновку Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області від 27.10.2023 р. про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2023-08-10-012458-а протиправним та його скасування.
Задовольняючи позов Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, суд першої інстанції зазначив, що відповідачем правомірність висновку не було доведено.
За висновками суду першої інстанції, оскільки вимоги, визначені у підпункті 1 пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 року №710, є саме рекомендаціями, позивач наділений правом обрати чи їх дотримуватись, а висновок про результати моніторингу закупівлі UA-2023-08-10-012458-а від 27.10.2023 в частині встановлення порушення Департаментом гуманітарної політики ДМР вимог Постанови №710 безпідставним.
Також судом першої інстанції було зазначено, що висновок про результати моніторингу повинен містити зобов'язання про усунення існуючих порушень, а не зобов'язання не допускати порушень у майбутньому.
Колегія суддів з висновками суду першої інстанції не погоджується.
З метою ефективного використання державних коштів Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 11 жовтня 2016 року № 710 № «Про ефективне використання державних коштів», якою затвердив заходи щодо ефективного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету.
Пунктом 4 вказаної постанови було рекомендовано з урахуванням затверджених цією постановою заходів: 1. органам місцевого самоврядування - затвердити заходи щодо ефективного та раціонального використання бюджетних коштів, а також забезпечити оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, його очікуваної вартості та/або розміру бюджетного призначення на власному веб-сайті протягом п'яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель.
В подальшому, 16 грудня 2020 року Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову №1266 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 року №631 і від 11 жовтня 2016 року №710», якою доповнено постанову №710 пунктом 4-1 такого змісту: «Головним розпорядникам бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня), суб'єктам господарювання державного сектору економіки з метою прозорого, ефективного та раціонального використання коштів забезпечити:
обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі;
оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів, суб'єкта управління об'єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб'єктом господарювання державного сектору економіки) протягом п'яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель».
Тобто, з 19 грудня 2020 року пунктом 4-1 вказаної постанови головним розпорядникам бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня) доручено забезпечити, а підпунктом 1 пункту 4 зазначеної постанови органам місцевого самоврядування рекомендовано оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, його очікуваної вартості та/або розміру бюджетного призначення на власному веб-сайті.
Вказана Постанова №710 розмежовує та містить окремі вимоги до органів місцевого самоврядування та до головних розпорядників бюджетних коштів (розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня).
Суб'єкт правовідносин, який підпадає під дію норм права, передбачених підпунктом 1 пункту 4 та пунктом 4-1 Постанови № 710 можуть мати наступний набір юридичних ознак:
1) орган місцевого самоврядування, що має статус головного розпорядника бюджетних коштів;
2) орган місцевого самоврядування, що не має статусу головного розпорядника бюджетних коштів.
Отже, основною та визначальною ознакою є наявність у органу місцевого самоврядування статусу головного розпорядника бюджетних коштів.
Згідно із пунктом 18 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України головні розпорядники бюджетних коштів - бюджетні установи в особі їх керівників, які відповідно до статті 22 цього Кодексу отримують повноваження шляхом встановлення бюджетних призначень.
Відповідно до пункту 47 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України, розпорядник бюджетних коштів - бюджетна установа в особі її керівника, уповноважена на отримання бюджетних асигнувань, взяття бюджетних зобов'язань довгострокових зобов'язань за енергосервісом, середньострокових зобов'язань у сфері охорони здоров'я та здійснення витрат бюджету.
Позивач є організацією, яка створена органом місцевого самоврядування та повністю утримується за рахунок місцевого бюджету, а тому є бюджетною установою та розпорядником бюджетних коштів, що підтверджується інформацією з Єдиного реєстру розпорядників та одержувачів бюджетних коштів Державної казначейської служби України.
Таким чином, виникає конкуренція застосування загальної норми, передбаченої підпунктом 1 пункту 4 Постанови № 710 та спеціальної норми, передбаченої пунктом 4-1 Постанови № 710.
Як зазначено у рішенні Конституційного Суду України від 18 червня 2020 року №5-рп(II)/2020, до судів різних видів юрисдикції висунуто вимогу застосовувати класичні для юридичної практики формули (принципи): «закон пізніший має перевагу над давнішим» (lex posterior derogat priori) - «закон спеціальний має перевагу над загальним» (lex specialis derogat generali) - «закон загальний пізніший не має переваги над спеціальним давнішим» (lex posterior generalis non derogat priori speciali). Якщо суд не застосовує цих формул (принципів) за обставин, що вимагають від нього їх застосування, то принцип верховенства права (правовладдя) втрачає свою дієвість.
Отже, за таким правовим підходом, при конкуренції норм необхідно застосовувати правило пріоритетності норм спеціального закону (lex specialis ), тобто пункт 4-1 Постанови №710, а положення підпункту 1 пункту 4 Постанови №710 вважати загальними нормами (lex generalis).
За наведених вище обставин, висновок суду першої інстанції, щодо застосування до позивача саме положень підпункту 1 пункту 4 Постанови №710, з вказівкою на те, що вказані норми є саме рекомендаціями, тобто правом органів вказувати перелічені вимоги на власний розсуд є безпідставним, оскільки у даній справі позивач є не лише органом місцевого самоврядування, а і розпорядником коштів бюджету Дніпровської міської територіальної громади, а отже на нього розповсюджується положення пункту 4-1 Постанови 710, як спеціальної норми.
Щодо обраного Держаудитслужбою способу усунення виявленого порушення.
Відповідно до Висновку, Держаудитслужба зобов'язала позивача здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень, зокрема, шляхом здійснити заходи направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому, зокрема шляхом притягнення до відповідальності осіб, якими допущені порушення та протягом п'яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Колегія суддів вважає, що контролюючий орган належним чином конкретизував яких саме заходів має вжити позивач, визначив спосіб усунення виявлених під час моніторингу порушень, що свідчить про його чіткість, визначеність та про відповідність оскаржуваного висновку відповідача як акта індивідуальної дії критеріям обґрунтованості та вмотивованості.
Таким чином, рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню, у задоволенні плову належить відмовити.
Керуючись ст. ст. 315, 317, 321, 322 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу Південного офісу Держаудитслужби задовольнити.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 січня 2024 року у справі за позовом Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради до Південного офісу Держаудитслужби, третя особа, що заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні позивача: Товариство з обмеженою відповідальністю «АСІНКТОН СТРОЙ» про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу закупівлі UA-2023-08-10-012458-а від 27.10.2023 року, та за позовом третьої особи, що заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору - Товариство з обмеженою відповідальністю «АСІНКТОН СТРОЙ» до Південного офісу Держаудитслужби, третя особа на стороні позивача: Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради про визнання протиправним та скасування наказу №45-з від 17.10.2023 року «Про початок моніторингів процедур закупівель» в частині здійснення моніторингу процедури закупівлі UA-2023-08-10-012458-а скасувати в частині задоволених позовних вимог.
У задоволенні позову в цій частині відмовити.
В іншій частини рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 січня 2024 року у справі за позовом Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради до Південного офісу Держаудитслужби, третя особа, що заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні позивача: Товариство з обмеженою відповідальністю «АСІНКТОН СТРОЙ» про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу закупівлі UA-2023-08-10-012458-а від 27.10.2023 року, та за позовом третьої особи, що заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору - Товариство з обмеженою відповідальністю «АСІНКТОН СТРОЙ» до Південного офісу Держаудитслужби, третя особа на стороні позивача: Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради про визнання протиправним та скасування наказу №45-з від 17.10.2023 року «Про початок моніторингів процедур закупівель» в частині здійснення моніторингу процедури закупівлі UA-2023-08-10-012458-а залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Постанова у повному обсязі складена 01 травня 2024 року.
Головуючий - суддя А.А. Щербак
суддя І.Ю. Добродняк
суддя С.В. Чабаненко