308/2924/24
04.04.2024 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., за участі особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла із УПП в Закарпатській області відносно гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , за ч.4 ст. 130 КУпАП,-
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №564602 від 10.02.2024, вбачається, що 10.02.2024 року о 15 год. 40 хв. в АДРЕСА_2 , водій гр. ОСОБА_1 , вживав алкоголь, а саме горілку після ДТП за його участі до проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги п. 2.10 є ПДР, за що відповідальність передбачена ч. 4 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 , у судовому засіданні вину у вчиненні правопорушення визнав повністю, обставини зазначені в протоколі не заперечував.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи приходжу до висновку, про наявність в його діях складу адміністративного правопорушення ч.1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визначається, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За частиною 1 статті 130 КУпАП відповідальність настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч.4 вказаної норми відповідальність передбачено за
Вживання особою, яка керувала транспортним засобом, після дорожньо-транспортної пригоди за її участю алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду.
Так, згідно матеріалів справи, 10.02.2024 року о 15 год. 40 хв. в м. Чоп, вул. Головна 22, водій гр. ОСОБА_1 , вживав алкоголь, а саме горілку після ДТП за його участі до проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Згідно постанови Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 19.03.2024 №308/3904/24, ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 124, та накладено на нього адміністративне стягнення. При цьому у протоколі вказано на те, що згідно з даними протоколу 10.02.2024 року о 15 год. 07 хв. в м. Чоп, вул. Головна 22, гр. ОСОБА_1 , керуючи т/з марки SKODA, н/з НОМЕР_1 , не вибрав безпечної швидкості руху, щоб мати змогу постійно контролювати його, не дотримався безпечного бокового інтервалу,у результаті чого здійснив наїзд на припаркований т/з д.н.з. НОМЕР_2 .
Згідно відеозапису з бодікамери поліцейського встановлено, що ОСОБА_1 повідомляє про вживання ним алкогольних напоїв після того як мала місце ДТП. Окрім того, матеріали справи містять акт огляду та чек драгер, за результатами проходження ОСОБА_1 огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці. За результатами - результат тесту 2,57 проміле, що вказує на перебування ОСОБА_1 у стані алкогольного сп'яніння.
Пункт 1.3 ПДР України, зобов'язує учасників дорожнього руху знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил.
Відповідно до п. 2.10 є) ПДР України, у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний, до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).
Частиною 4 ст. 130 КУпАП передбачена відповідальність за вживання особою, яка керувала транспортним засобом, після дорожньо-транспортної пригоди за її участю алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи винна дана особа у вчиненні правопорушення.
Вина ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.130 КУпАП підтверджується доказами: протоколом про адміністративне правопорушення; його письмовими та усними поясненнями; письмовими поясненнями свідків; відеозаписом з бодікамери поліцейського; актом за результатами проходження ОСОБА_1 огляду з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння.
Наведені докази узгоджуються між собою, є належними та допустимими, в сукупності свідчать про порушення водієм ОСОБА_1 вимог п. 2.10 є) ПДР України, відповідальність за яке передбачена ч. 4 ст. 130 КУпАП.
Доказів, які б спростували обставини, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення, суду не надано, більше того, сам ОСОБА_1 , як на місці події так і в сувдовому засіданні повністю визнав вину у вчиненні правопорушення.
Таким чином суддя встановивши наявність в діях ОСОБА_1 , складу адміністративного правопорушення, передбачений ст. 130 ч.4 КУпАП, вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 (три) роки.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З цих підстав з ОСОБА_1 , підлягає стягненню судовий збір в сумі 605,60 грн.
Керуючись ст. 40-1,130 ч.4, 245, 251, 252, 268, 277, 277-2, 278, 280 КУпАП та Законом України «Про судовий збір», суддя,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.4 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 2000 (дві тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 (тридцять чотири тисячі) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 (три) роки.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 гривень (шістсот п'ять) гривень 60 коп.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, потерпілим, прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Строк звернення постанови для виконання - три місяці з дня винесення постанови.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду О.В.Фазикош