Рішення від 28.03.2024 по справі 480/13522/23

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 березня 2024 року Справа № 480/13522/23

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Павлічек В.О.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/13522/23 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі по тексту - відповідач), в якій просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ПФУ в Сумській області від 07.12.2023 р. № 084050016852 про відмову в призначенні ОСОБА_1 пенсії по інвалідності II групи;

- зобов'язати Головне управління ПФУ в Сумській області призначити ОСОБА_1 пенсію по інвалідності II групи з 07.11.2023 р.

Позовні вимоги обгрунтовуються тим, що 06.12.2023 р. позивач звернулася до пенсійного органу із заявою про призначення пенсії по інвалідності. 07.12.2023 р. відповідачем прийнято рішення про відмову в призначенні пенсії по інвалідності № 084050016852. Згідно вказаного рішення, «за наданими документами право на призначення пенсії за віком відповідно до ст. 26 Закону № 1058 у заявника відсутнє, оскільки відсутня заява в довільній формі про відсутність громадянства держави-окупанта». При цьому зазначено, що позивач має необхідний страховий стаж, визначений ст. 32 Закону № 1058 (15 років) - 18 років 03 місяці 21 день. До страхового стажу зараховано всі періоди. Позивач не погоджується з даним рішенням відповідача, вважає його протиправним та таким, що порушує її права, оскільки, подання заяви про відсутність громадянства держави-окупанта стосується осіб, які проживають на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та саме на орган, що призначає пенсію, покладено обов'язок надсилання запиту до органів пенсійного забезпечення російської федерації щодо надання відомостей про те, чи особа перебуває на обліку в органах пенсійного забезпечення рф, як одержувач пенсії чи ні. В той же час, відповідно до Витягу з реєстру територіальної громади від позивач з 23.11.2023 р. зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без виклику сторін та встановлено строк відповідачу для подання відзиву та доказів, які наявні у відповідача. Крім того даною ухвалою було витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області належним чином завірені копії матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 .

Копія даної ухвали була направлена Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області через систему "Електронний суд" та отримана ним 29.12.2023, про що свідчить довідка про доставку електронного листа (а.с. 26). Проте вимоги суду було не виконано, відзиву на позовну заяву суду надано не було.

На виконання вимог суду представником Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області через систему "Електронний суд" надано витребувані судом докази (а.с. 32-61).

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду було витребувано у у Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області належним чином завірені копії документів, які було додано ОСОБА_1 до заяви про призначення пенсії саме від 06.12.2023 року, в тому числі, розписку-повідомлення.

На виконання вимог суду представником Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області через систему "Електронний суд" надано витребувані судом докази (а.с. 69-85).

Ненадання у встановлений ухвалою суду строк відзиву, суд, з урахуванням вимог ч. 4 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства, кваліфікує як визнання позову.

Згідно ч. 6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідно до ч. 1, 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. У разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач звернулася до пенсійного органу із заявою від 06.12.2023 року про призначення пенсії по інвалідності, відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (а.с. 70, 72).

Засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області визначено органом, уповноваженим розглянути заяву позивача.

Рішенням від 07.12.2023 р. № 084050016852 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області було відмовлено позивачу в призначенні пенсії по інвалідності 2 групи загального захворювання відповідно до статті 30 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування “ (а.с. 53, 79). При цьому в даному рішенні зазначено, що вік заявника на дату звернення - 69 років 04 місяці 29 днів Відповідно до наданих документів страховий стаж особи - 18 років 03 місяці 21 день. До страхового стажу зараховані всі періоди.

Крім того в оскаржуваному рішенні зазначено, що за наданими документами право на призначення пенсії за віком відповідно до ст. 26 Закону № 1058 у заявника відсутнє, оскільки відсутня заява в довільній формі про відсутність громадянства держави-окупанта.

Не погодившись з даним рішенням відповідача, позивач звернулася з позовною заявою до суду.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України (пункт 6 частини 1 статті 92 Конституції України).

Відповідно до статті 1 Закону України “Про пенсійне забезпечення” громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій встановлені Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, який набрав чинності 01.01.2004.

Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, виключно цим Законом визначаються, зокрема, умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат.

За приписами ч. 1 ст. 8 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають, зокрема, громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Частиною 1 ст. 9 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” встановлено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Згідно ч. 1-2 ст. 30 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 цього Закону.

Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи.

За приписами ч. 1 ст. 44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом.

Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.

Водночас ч. 3 ст. 45 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Постановою Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846, затверджений Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Порядок №22-1).

Відповідно до пункту 1.1 Порядку №22-1 заява про призначення, перерахунок, поновлення пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1); заява про припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання (Заява про виплату пенсії - додаток 2); заява про працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 3); заява про виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера (додаток 4) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію).

Пунктом 2.2 Порядку №22-1 встановлено, що до заяви про призначання пенсії по інвалідності додаються документи, перелічені в підпунктах 1-4 пункту 2.1 цього розділу.

Орган, що призначає пенсію, додає до заяви одержану ним від МСЕК виписку з акта огляду МСЕК.

При цьому в підпунктах 1-4 пункту 2.1 Порядку №22-1 зазначено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи:

1) документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), надається у разі відсутності в паспорті громадянина України або свідоцтві про народження інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податків;

2) документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного стажу роботи). За періоди роботи після впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (далі - персоніфікований облік) орган, що призначає пенсію, додає індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб за формою згідно з додатком 4 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за № 785/25562 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27 березня 2018 року № 8-1) (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення (далі - індивідуальні відомості про застраховану особу).

3) для підтвердження заробітної плати за період страхового стажу з 01 липня 2000 року орган, що призначає пенсію, додає індивідуальні відомості про застраховану особу (додатки 3, 4 до Положення).

За бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

4) відомості про місце проживання особи.

Водночас п. 2.8 Порядку №22-1 встановлено, що поновлення виплати пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюються за документами, що є в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло на дату призначення пенсії.

У випадку поновлення виплати пенсії особі, якій не було проведено перерахунок відповідно до статті 43 Закону, заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається відповідно до статті 40 Закону із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсій, призначених до 2004 року.

При поновленні виплати пенсії та переведенні з одного виду пенсії на інший до наявних документів особа може додати:

1) документи про страховий стаж за період роботи до 01 січня 2004 року, який не врахований у пенсійній справі, у тому числі після призначення пенсії. За періоди роботи після впровадження персоніфікованого обліку орган, що призначає пенсію, додає індивідуальні відомості про застраховану особу;

2) довідку про заробітну плату відповідно до абзаців другого і третього підпункту 3 пункту 2.1 цього розділу;

3) документи про обставини, що впливають на розмір пенсії (наприклад, зміна кількості членів сім'ї, які перебували на утриманні пенсіонера чи померлого годувальника, виникнення (втрата) права на надбавку на непрацездатних членів сім'ї і надбавку на догляд за ними, визнання заявника одиноким і таким, що потребує сторонньої допомоги, визнання заявника особою з інвалідністю або учасником війни тощо).

При переведенні на пенсію по інвалідності з іншого виду пенсії орган, що призначає пенсію, додає до пенсійної справи виписку з акта огляду МСЕК про встановлення або зміну групи інвалідності.

Орган, що призначає пенсію, додає одержані від органів, що призначають допомогу, відомості про розмір допомоги, строки її виплати.

Громадянами України, які проживають на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від органів пенсійного забезпечення Російської Федерації, для поновлення виплати пенсії до наявних документів додається заява в довільній формі про відсутність громадянства держави-окупанта. Орган, що призначає пенсію, здійснює поновлення виплати пенсії цим особам після надходження на запит пенсійної справи з документами про припинення виплати пенсії органами пенсійного забезпечення Російської Федерації.

Статтею 58 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” визначено, що Пенсійний фонд є органом, який призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати.

За приписами пункту 4.7 Порядку №22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Аналіз наведених норм права дозволяє дійти висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на призначення пенсії чи переведенні з одного виду пенсії на інший, є відповідна заява особи та додані до неї необхідні документи, подані до органу Пенсійного фонду України в установленому порядку. При цьому переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється за документами, що є в пенсійній справі.

З матеріалів справи, а саме з пенсійного посвідчення № НОМЕР_1 , виданого 30.12.2009 року Пенсійним фондом України, судом встановлено, що позивачу у 2009 році була призначена пенсія за віком (а.с. 15).

Також в матеріалах пенсійної справи міститься заява від 13.12.2023 року, яка була подана позивачем до Пенсійного органу та у якій позивачем самостійно зазначено, що у 2014 році вона вимушена була прийняти громадянство рф (а.с. 38).

Рішенням від 07.12.2023 р. № 084050016852 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області було відмовлено позивачу в призначенні пенсії по інвалідності 2 групи загального захворювання відповідно до статті 30 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування“ (а.с. 53, 79). При цьому в оскаржуваному рішенні процитовано пп. 9 п. 2.1 розділу 2 Порядку №22-1 та зазначено, що за наданими документами право на призначення пенсії за віком відповідно до ст. 26 Закону № 1058 у заявника відсутнє, оскільки відсутня заява в довільній формі про відсутність громадянства держави-окупанта.

Отже фактично приймаючи оскаржуване рішення відповідачем не було досліджено питання чи було припинено позивачу виплату призначеної у 2009 році пенсії за віком та з яких підстав.

При цьому суд зазначає, що від дослідження питання щодо призначення пенсії за віком залежить надання вірної оцінки заяві позивача про призначення пенсії по інвалідності, а саме, чи має в даному випадку призначення пенсії чи переведення з одного виду пенсії на інший (з пенсії за віком на пенсію по інвалідності).

Суд також зазначає, що Порядком №22-1 передбачений різний перелік документів в разі призначення пенсії по інвалідності та в разі переведення з одного виду пенсії на інший.

Крім того з матеріалів справи судом встановлено, що позивачем до заяви від 06.12.2023 року про призначення пенсії по інвалідності II групи було додано, зокрема, паспорт громадянина України НОМЕР_2 , виписку з акту МСЕК від 07.11.2023 року №169438, довідка від 08.09.2023 року № 2304-5002949313 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та витяг з реєстру територіальної громади від 23.11.2023 року, відповідно до якого позивач зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 .

При цьому в оскаржуваному рішенні відмова у призначенні позивачу пенсії по інвалідності відповідно до ст. 30 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” мотивована лише виключно тим, що відсутня заява в довільній формі про відсутність громадянства держави-окупанта.

Оцінка доданим позивачем до заяви вище зазначених документів, в оскаржуваному рішенні відсутня.

В силу положень ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Підсумовуючи аналіз правомірності рішення відповідача від 07.12.2023 р. № 084050016852 про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії по інвалідності II групи в контексті приписів ст. 2 КАС України, суд дійшов висновку, що оскаржуване рішення прийнято відповідачем без урахування усіх обставин, що мали значення для його прийняття, а відтак є необгрунтованим та підлягає скасуванню.

Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в частині визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 07.12.2023 р. № 084050016852 про відмову в призначенні ОСОБА_1 пенсії по інвалідності II групи.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання Головного управління ПФУ в Сумській області призначити ОСОБА_1 пенсію по інвалідності II групи з 07.11.2023 р., суд зазначає наступне.

Як встановлено судом у даній справі, оскаржуване рішення відповідачем було прийнято без належного дослідження та врахування усіх обставин, що мають значення для його прийняття.

В матеріалах адміністративної справи відсутні докази на підтвердження того, що органом пенсійного фонду вживались відповідні заходи, направлені на всебічний, повний і об'єктивний розгляд всіх поданих позивачем документів та чи були досліджені документи, що є в пенсійній справі позивача.

При цьому суд не може перебирати компетенцію суб'єктів владних повноважень та досліджувати документи та обставини, яким не надана оцінка, встановлювати на їх основі наявність чи відсутність права на призначення пенсії чи переведення з одного виду пенсії на інший за умови, що таких дій не вчинив відповідач.

Зазначене свідчить про відсутність підстав для зобов'язання відповідача прийняти рішення саме про призначення позивачу пенсії по інвалідності.

Таким чином оскільки відповідачем не було надано оцінку доданим позивачем до заяви про призначення пенсії по інвалідності документів та оскаржуване рішення відповідачем було прийнято без врахування усіх обставин, що мають значення для його прийняття, а суд не може перебирати на себе функцію органу Пенсійного фонду України щодо всебічного, повного і об'єктивного розгляду заяви про призначення пенсії та доданих до неї документів, а лише перевіряє відповідність чинному законодавству рішення суб'єкта владних повноважень, яке оскаржується в судовому порядку, суд доходить висновку, що в даному випадку належним способом захисту прав позивача є зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 06.12.2023 року про призначення пенсії по інвалідності II групи, з урахуванням висновків суду.

Крім того судом враховано, що в матеріалах пенсійної справи позивача, які було надано на вимогу суду, наявне інше рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області № 084050016852 про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії по інвалідності II групи, відповідно до ст. 30 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” датоване 14.12.2023, тобто прийняте після рішення від 07.12.2023 р. № 084050016852, яке в межах даної справи позивачем не оскаржується.

А відтак позовні вимоги про зобов'язання Головного управління ПФУ в Сумській області призначити ОСОБА_1 пенсію по інвалідності II групи з 07.11.2023 р., задоволенню не підлягають.

Відповідно до норм Закону України "Про судовий збір" позивач звільнений від сплати судового збору, тому питання щодо відшкодування судових витрат у даній справі не вирішується.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 07.12.2023 р. № 084050016852 про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії по інвалідності II групи.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Степана Бандери, 43, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) від 06.12.2023 року про призначення пенсії по інвалідності II групи, з урахуванням висновків суду.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя В.О. Павлічек