Копія
13 жовтня 2010 р. Справа № 2а-6987/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Шаповала М.М.
за участю секретаря судового засідання-Ілляшенко О.Г. ,
представника позивача - Р.М. Розгон,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по надмірно виплаченій субсидії ,-
Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 ( далі ОСОБА_2.) про стягнення заборгованості по надмірно виплаченій субсидії в розмірі 59,82 грн.
Позивач мотивує свої вимоги тим, що відповідачка при оформленні документів на надання субсидії за період? з листопада 2006 по грудень 2006 р., з січня 2007 по квітень 2007р. надавала непо?вну інформацію про доходи свого сина ОСОБА_3 від заняття підприємницькою діяльністю, що призве?ло до переплати бюджетних кош?тів у вигляді субсидії на зага?льну суму 59,82 грн. Посилаючись на Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу та рідкого пічного побутового палива та Порядок повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями, позивач просить стягнути вказану суму.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд задовольнити їх з підстав викладених у позовній заяві.
Відповідач в судове не з'явився, про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, клопотання про відкладення розгляду справи або про розгляд справи без участі представника відповідача до суду не надходило. Тому суд визнає можливим справу розглядати без участі у судовому засіданні представника відповідача.
Вислухавши представника позивача, перевіривши матеріали справи і оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд визнає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 з урахуванням осіб зареєстрованих за адресою: АДРЕСА_1 на підставі заяви від 14.12.2006р. ( а.с. 4 - 6), довідок про доходи ( а.с.7 - 11), декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги ( а.с. 16-17) було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг за період з листопада 2006р. по грудень 2006р., з січня 2007р. по квітень 2007р.
Відповідно до п. 20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного (побутового) палива, суми субсидій, перерахованих надміру внаслідок поданням громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, повинні бути повернуті. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану суму субсидії, питання про її стягнення вирішуються в судовому порядку.
Відповідно до п.7 Положення, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного річного сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку).
Згідно п.5 Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, загальна сума сукупного доходу одержувачів допомоги включає в себе суму всіх доходів кожної особи, яка враховується при наданні допомоги, визначених на підставі наданих документів про доходи за останні шість календарних місяців або два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням соціальної допомоги.
Відповідно до п.13 вищезазначеного Положення, для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає відділу (управління) субсидій довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Міністерством праці, та відомості про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами за формами, затвердженими Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями.
Згідно із п.13 Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги, для перевірки достовірності та повноти інформації про доходи управління соціального захисту населення направляють запит до державної податкової адміністрації або самостійно проводять звірку інформації, що зазначена в довідках про доходи, на підприємствах, установах і організаціях, які видали ці довідки.
Під час проведення перевірки даних наданих відповідачкою Управлінням праці та соціального захисту населення Сумської міської ради було виявлено, що ОСОБА_2 надавала неповну інформацію про доходи свого сина ОСОБА_3 від заняття підприємницькою діяльністю, що призвело до перепл?ати бюджетних коштів у вигляд?і субсидії на загальну суму 59,82 грн.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 є членом сім'ї відповідачки, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та відповідно листа ДПІ в м. Суми від 21.06.2010 р. № 46200/Д/214 з 23.02.2006 р. взятий на облік в ДПІ в м. Суми та в період з 01.04.2006 р. по 30.09.2006 р. працював на спрощеній системі оподаткування ( а.с. 15). Згідно поданих звітів платника єдиного податку обсяг виручки склав: у 2 кварталі 2006 р. - 89 240 грн., у 3 кварталі 2006 р. - 46 849 грн.
В зв'язку з цим, ОСОБА_2 було направлено повідомлення від 30.06.2010 р. про перерахунок розміру субсидії , в якому запропоновано повернути надмірно виплачені кошти у добровільному порядку до 01.08.20010 р.( а.с.19).
Відповідно до ч. 7 п. 20 Положення, у разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.
На день розгляду справи по суті заборгованість відповідачем не сплачена, що підтверджується розрахунком суми заборгованості ( а.с. 18). Тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по надмірно виплаченій житловій субсидії -задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) на користь Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради (40024, м. Суми, вул. Харківська, 35 код 26440890, МФО 837013 ГУДКУ в Сумській області, розрахунковий рахунок 35416019001984 КЕКВ 1343) надмірно сплачену житлову субсидію в сумі 59,82 (п'ятдесят дев'ять) грн. 82 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено за відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) М.М. Шаповал
< Список > < Дата >
З оригіналом згідно
Суддя М.М. Шаповал
Повний текст постанови складено 15 жовтня 2010 року.