Справа № 451/273/24
Провадження № 3/451/194/24
іменем України
28 лютого 2024 року місто Радехів
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Патинок О.П. розглянувши матеріали, які надійшли з Відділення поліції № 1 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1 , із середньою освітою, не працюючого, не одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , якому роз'яснені права за ст. 268 КУпАП,
потерпілої ОСОБА_2 , якій роз'яснені права за ст. 269 КУпАП,
законного представника потерпілої - ОСОБА_3 , якій роз'яснені права за ст. 270 КУпАП,
ОСОБА_1 - 24.02.2024 о 19 год. 30 хв. у АДРЕСА_1 , висловлювався нецензурною лайкою у сторону неповнолітньої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , шарпав її за верхній огляд, чим порушив громадський порядок та спокій громадян, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП.
27.02.2024 судове засідання відкладено у зв'язку із неявкою потерпілої та її законного представника.
28.02.2024 у судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому визнав, погодився із обставинами, які викладені в протоколі серії ВАД №554024 від 25.02.2024, розкаюється у вчиненому та просив суворо не карати. Потерпіла ОСОБА_2 та її законний представник ОСОБА_3 в судове засідання з'явилися, просили притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності і застосувати до останнього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , потерпілої, законного представника потерпілої, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст. 283 КУпАП виносить постанову.
Вина правопорушника у скоєному правопорушенні стверджується належними та допустимими відповідно до ст. 251 КУпАП доказами, що наявні в матеріалах справи та досліджені суддею, це зокрема: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №554024 від 25.02.2024, відомостями, що містяться в рапорті капітана поліції О.Христюк від 25.02.2024, відомостями, що містяться в рапорті помічника чергового ЧЧ ВнП №1 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області Демчук В.З. від 25.02.2024, заявою ОСОБА_1 від 24.02.2024, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 від 25.02.2024, визнавальними поясненнями ОСОБА_1 , які були надані в залі судового засідання, а також іншими матеріалами адміністративної справи.
Дії правопорушника слід кваліфікувати за ст. 173 КУпАП, оскільки він порушив громадський порядок та спокій громадян, що стверджується зібраними у справі доказами.
В зв'язку з тим, що в діях правопорушника наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, враховуючи особу правопорушника та матеріли адміністративної справи, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КупАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, розмір якого згідно з положеннями ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI, становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі ст. 4 Закону України «Про судовий збір», керуючись ст. 283 КУпАП, суддя
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП та оштрафувати його на 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 51 грн в дохід держави.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців, що обчислюється з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Радехівський районний суд Львівської області, прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
СуддяО. Патинок