Постанова від 13.02.2024 по справі 559/483/24

Справа № 559/483/24

Провадження № 3/559/374/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.02.2024 місто Дубно Рівненської області

Суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області РАЛЕЦЬ Р.В.,

розглянувши матеріали, які надійшли від Дубенського РВП ГУНП України в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , жит. АДРЕСА_1 , водій ГК "Метагро", за вчинення адміністративних правопорушень передбачених ст.187 ч. 2, ст. 185, ч.2 ст. 173-2 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

13.02.2024 від Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області до суду надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень передбачених ч.2 ст. 187 КУпАП, зокрема:

- протокол серії ВАВ №950140 від 12.02.2024;

- протокол серії ВАВ №950172 від 08.02.2024;

- протокол серії ВАВ №986670 від 08.02.2024;

за вчинення правопорушень передбачених ч.2 ст. 173-2 КУпАП, зокрема:

- протокол серії ВАВ №950139 від 12.02.2024;

- протокол серії ВАВ №950171 від 08.02.2024;

- протокол серії ВАВ №986669 від 08.02.2024;

за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, зокрема:

- протокол серії ВАВ №938542 від 12.02.2024;

13.02.2024, згідно протоколу автоматизованого розподілу справ між суддями, матеріали справи передано на розгляд судді Ралець Р.В.

Опис обставин, установлених під час розгляду справи

04.02.2024, о 15 год. у АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 вчинив відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 психологічне та фізичне насильство, ображав її нецензурними словами, кричав. За даним фактом було складено протокол серії протокол серії ВАВ №986669 від 08.02.2024;

08.02.2024, о 15 год. 00 хв. у АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 вчинив відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 психологічне та фізичне насильство, ображав її нецензурними словами, кричав, бив по обличі в присутності малолітнього сина. За даним фактом було складено протокол серії протокол серії ВАВ №950171 від 08.02.2024;.

12.02.2024, близько 19.00 год. ОСОБА_1 стосовно якого 07.02.2024 винесено терміновий заборонний припис серії АА №430138 про заборону на вхід та перебування у місці проживання постраждалої особи, не виконав його. За даним фактом було складено протокол серії ВАВ №950139 від 12.02.2024.

В період часу з 01.02. по 06.02.2024 року ОСОБА_1 перебував у м.Дубно на вул.Б. Тена, 27, чим порушив п.2 ухвали суду від 06.11.2023.За даним фактом було складено протокол серії ВАВ №986670 від 08.02.2024;

07.02.2024 року ОСОБА_1 перебував у м.Дубно на вул.Б. Тена, 27, чим порушив п.2 ухвали суду від 06.11.2023. За даним фактом було складено протокол серії ВАВ №950172 від 08.02.2024;

12.02.2024 року ОСОБА_1 перебував у м.Дубно на вул.Б. Тена, 27, чим порушив п.2 ухвали суду від 06.11.2023. За даним фактом було складено протокол серії ВАВ №950140 від 12.02.2024;

12.02.2024 року ОСОБА_1 перебував у м.Дубно на вул.Б. Тена, 27, та злісно ухилився від законних вимог поліцейського ОСОБА_3 залишити місце проживання громадянки ОСОБА_2 на зауваження поліцейського не реагував, поводив себе зухвало.

За даним фактом було складено протокол серії ВАВ №938542 від 12.02.2024.

Нормативний акт, що передбачає відповідальність за інкриміноване особі адміністративне правопорушення.

Згідно до ст. 36 ч. 2 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи положення ст. 36 КУпАП, матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 підлягають об'єднанню в одне провадження.

Ставлення особи, що притягається до адміністративної відповідальності до вчинення інкримінованого йому правопорушення

В судовому засіданні порушник вину визнав, підтвердив обставини викладені у протоколах.

Джерела права та застосоване судом законодавство

Порядок притягнення осіб до адміністративної відповідальності встановлений Кодексом України про адміністративне правопорушення.

Згідно статті 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Як зазначено частинами 1 та 2 статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до статті 9 КУпАП, правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно положень КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення.

Наявність події правопорушення доводиться шляхом подання доказів.

Положеннями статті 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Допустимість доказів це придатність їх для використання у адміністративному процесі за формою, на відмінну від їх належності придатність для використання за змістом.

При цьому, у відповідності до статті 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

Стаття 280 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Мотиви суду та оцінка наданих сторонами доказів

Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і основним джерелом доказів у справі, оскільки саме в ньому повинні міститися повні й точні відомості про вчинене правопорушення і його кваліфікацію, що має значення для правильного вирішення справи.

Суд, дослідивши докази у справі, дійшов наступного висновку.

Винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 173-2, ч.2 ст. 187, ст. 185 КУпАП підтверджується зібраними доказами у спправі, а саме

-протоколами про адміністративне правопорушення, копією термінового заборонного припису, фототаблицею ,рапортом про реєстрацію подій, заявою ОСОБА_2 та її поясненнями від 07.02.2024 , поясненнями ОСОБА_1 ..

Докази, які б підтверджували їх фальсифікацію, матеріали справи не містять.

Вказані докази зібрані у встановленому законом порядку, відповідають фактичним обставинам справи, тобто є належними та допустимими, і в своїй сукупності, взаємозв'язку, достатності підтверджують факт вчинення ОСОБА_1 вказаних адміністративних правопорушень та його вину, тому суд бере їх за основу при постановленні судового рішення.

Підстав сумніватися в правдивості, достовірності вказаних доказів у суду немає.

Відомості, що містяться в безпосередньо досліджених судом доказах, узгоджуються між собою.

При цьому судом враховується також те, що ОСОБА_1 дії працівників поліції щодо складання відносно нього протоколів про адміністративні правопорушення не оскаржував, доказів неправомірної поведінки останніх та доказів, які б спростовували фактичні дані, що містяться в протоколах про адміністративні правопорушення та додатках до них, - суду не скеровував.

Аналізуючи наведені докази та дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів в їх сукупності, приходжу до переконання в доведенні винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 173-2, ч.2 ст. 187, ст. 185 КУпАП.

Обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Обставин, що пом'якшують відповідальність - не встановлено.

Обставиною, що обтяжує відповідальність, суд визнає вчинення правопорушення за інших надзвичайних обставин, якими є введення на території України воєнного стану.

Накладення адміністративного стягнення

Вирішуючи питання про застосування до правопорушника виду адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, суд враховує, що відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень, як самим порушником, так і іншими особами.

Суд виходить не з принципу формального підходу до вирішення справи, а саме з необхідності забезпечення судом уникнення порушень прав і свобод інших громадян, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством, а тому, притягнення громадянина України ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності є виправданим, оскільки його вина є встановленою згідно з критерієм її доведеності «поза розумним сумнівом», оскільки цього вимагають справжні інтереси суспільства, на охорону яких і направлені завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.

Таким чином, вирішуючи питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення, суд відповідно до статті 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, тому суд вважає за необхідне застосувати до гр. ОСОБА_1 , враховуючи положення ст.. 36 КУпАП, адміністративне стягнення у виді штрафу, в межах санкції частини 2 статті 173-2 КУпАП.

Визначений вид та розмір покарання за своїм видом та мірою відповідає завданню та меті накладення адміністративного стягнення і є необхідним й достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню правопорушень як самою правопорушницею, так і іншими особами.

Підстав для застосування ст.22 КУпАП до особи, суд не вбачає.

Строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ст.38 КУпАП, не сплили.

Вирішення питання щодо судових витрат.

Згідно вимог ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Оскільки, особу, що притягається до адміністративної відповідальності, тобто ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні вищевказаного адміністративного правопорушення, то вважаю за необхідне стягнути з останнього судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.

Керуючись ст. ст.36, 40-1, 173-2, 283, 284 КУпАП

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати справи про вчинення адміністративних правопорушень ОСОБА_1 :

№559/483/24 (провадження №3/559/374/2024) за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП;

№559/484/24 (провадження №3/559/375/2024) за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП,

№559/485/24 (провадження №3/559/376/2024) за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП,

№559/486/24 (провадження №3/559/377/2024) за ч. 2 ст. 187 КУпАП;

№559/488/24 (провадження №3/559/378/2024) за ч. 2 ст. 187 КУпАП,

№559/489/24 (провадження №3/559/379/2024) за ч. 2 ст. 187 КУпАП,

№559/490/24 (провадження №3/559/380/2024) за ст. 185 КУпАП

в одне провадження, присвоївши об'єднаній справі №559/483/24.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 173-2, ч.2 ст. 187, ст. 185 та призначити йому адміністративне стягнення, з урахуванням положень ч. 2 ст. 36 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 340 (триста сорок) гривень в дохід держави.

Реквізити сплати штафу: отримувач ГУК у Рівн.обл/Дубен.міс.отг/21081100, код за ЄДРПОУ 38012494, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: UA068999980313060106000017509, код класифікації доходів бюджету: 21081100).

Стягнути із ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 судовий збір в дохід держави в сумі 605 (шістсот п'ятсоть) гривень 60 копійок.

Реквізити сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106

Роз'яснити правопорушнику, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП;

- витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з моменту набрання нею законної сили.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів до Рівненського апеляційного суду через Дубенський міськрайонний суд Рівненської області.

Суддя Р.В.Ралець