Рішення від 09.02.2024 по справі 280/8944/23

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 лютого 2024 року Справа № 280/8944/23 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Богатинського Б.В. за участю секретаря судового засідання: Горенко В.Р., представника позивача: Колосар М.Є., представника відповідача: Браілко Ю.В., розглянувши за правилами загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджиіндастрісервіс» до Головного управління ДПС у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджиіндастрісервіс» (далі - позивач) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі - відповідач), в якій позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управлінням ДПС у Запорізькій області № 0021950403 від 20.07.2023.

Позивачем сплачений судовий збір у розмірі 2684,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що не погоджується з правильністю висновків акту камеральної перевірки та правомірністю застосування штрафної санкції з наступних підстав. Контролюючий орган застосував штрафну санкцію в розмірі, передбаченому абзацом першим пункту п. 120-1.1 ст. 120 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року (далі - ПК України). Оскільки оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийняте 20.07.2023, то контролюючий орган при визначенні розміру штрафної санкції мав керуватися пунктом 90 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, а не положеннями статті 120-1 цього Кодексу. За змістом п. 58.1.1 ст. 58 ПК України детальний розрахунок податкового зобов'язання (за наявності) та штрафних фінансових санкцій є невід'ємною складовою податкового повідомлення-рішення. З огляду на безпідставність розрахунку розміру штрафної санкції, податкове повідомлення рішення № 0021950403 від 20.07.2023 є протиправним та підлягає скасуванню. Позивач просить позов задовольнити.

Ухвалою суду від 31 жовтня 2023 року відкрито провадження у справі, призначено справу до судового розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Відповідач позов не визнав, 13 листопада 2023 року подав відзив на позовну заяву, в якому вважає позовну заяву необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню з наступних підстав. Починаючи з 25.08.2022 (дати реєстрації в Міністерстві юстиції України наказу №225 Про затвердження Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, та переліків документів на підтвердження від 29 липня 2022 року №225 за №967/38303) до 14.06.2023 (дати складання акту камеральної перевірки від 14.06.2023 №1772/08-01-04-06/39380838) до Головного управління ДПС у Запорізькій області не надходила заява від позивача з відповідними документами, для отримання статусу платника податків, який не має можливості виконувати податкові обов'язки, передбачені ПК України або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено па контролюючі органи. Позивачем не надано жодного документа (квитанції), який би підтверджував своєчасну реєстрацію спірних податкових накладних, та не долучено жодного доказу, який би свідчив про своєчасну відправку на реєстрацію податкових накладних, а також подання заяв контролюючому органу щодо неможливості виконання обов'язку своєчасної реєстрації податкових накладних. 08 лютого 2023 року набрав чинності Закон України від 12 січня 2023 року № 2876-ІХ «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» (далі - Закон № 2876 ІХ). Законом № 2876-ІХ підрозділ 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України доповнено пунктами 89 та 90, якими на період дії воєнного стану та протягом шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, збільшено граничні строки реєстрації ПН/РК до ПН у ЄРПН, встановлені п.201.10 ст.201 ПК України, та зменшено розміри штрафів за їх порушення, які встановлено п.120-1.1 ст. 120-1 ПК України. ГУ ДПС у Запорізькій області не згодне з позицією позивача, яка зазначена в позовній заяві, стосовно застосування штрафних санкцій у відповідності до Закону №2876-ІX від 12.01.2023, оскільки п. 201.10 ст. 201 ПК України не втратив чинності після набрання законної сили Закону № 2876-ІХ від 12.01.2023, він дійсний, а отже має застосовуватися в податкових правовідносинах, а саме для податкових правопорушень вчинених до 08.02.2023. Податкове повідомлення-рішення є правомірним та відповідає нормам діючого законодавства України та нормам ПК України. Відповідач просить розглянути справу у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, у задоволені позовної заяви відмовити у повному обсязі.

Ухвалою суду від 29 грудня 2023 року вирішено подальший розгляд адміністративної справи №280/8944/23 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджиіндастрісервіс» до Головного управління ДПС у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, здійснювати у порядку загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання на 19 січня 2024 року о 15:00 год.

19 січня 2024 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 09 лютого 2024 року - 15-30 год.

01 лютого 2024 року відповідачем поданий до суду уточнений відзив. Відповідно до наявного в матеріалах справи додатку до податкового повідомлення-рішення форми «Н» від 20.07.2023 року №0021950403 про застосування штрафних санкцій на суму 39 312,38 грн. розрахунку штрафу, відповідач застосував штрафні (фінансові) санкції за несвоєчасну реєстрацію позивачем 5 податкових накладних/ розрахунків коригування, складених в період з 25 лютого 2022 року по 24 жовтня 2022 року, та зареєстрованих в ЄРПН в період з 29 вересня 2022 року по 16 листопада 2022 року з порушенням строків, визначених пунктом 201.1 статті 201, пунктом 89 підрозділу 2 розділу XX ПК України. ГУ ДПС у Запорізькій області діяло в межах ПК України, а податкове повідомлення-рішення від 20.07.2023 №0021950403 на загальну суму штрафу 39 312,38 грн є обґрунтованим та законним, скасуванню не підлягає.

Заслухавши вступне слово та пояснення, надані учасниками справи, безпосередньо дослідивши письмові докази, надані сторонами, суд встановив такі обставини.

Головним управлінням ДПС у Запорізькій області на підставі пп.20.1.4, п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75 у порядку ст.76 ПК України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями), проведено 20.07.2023 камеральну перевірку позивача з питань своєчасності реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному державному реєстрі податкових накладних з датою виписки лютий 2022 року, березень 2022 року, жовтень 2022 року.

За результатами перевірки встановлено порушення вимог п.201.10 ст.201 ПК України, з урахуванням вимог п.89 Підрозділу 2 Розділу XX Перехідних положень ПК України, п.п.69.1 п.69 підрозділу 10 Розділу XX Перехідних положень ПК України, а саме - перевищення термінів реєстрації ПН/ РК до ПН в ЄРПН, які відображено в акті камеральної перевірки №1772/08-01-04-03/37903286 від 14.06.2023.

Заперечення на акт камеральної перевірки платником не надавались.

На підставі акту камеральної перевірки від 14.06.2023 №1772/08-01-04-06/39380838, винесено податкове повідомлення - рішення форми «Н» від 20.07.2023 №0021950403 на суму штрафних санкцій в розмірі 39 312,38 грн.

Позивачем подано скаргу до ДПС України від 04.09.2023 на податкове повідомлення рішення від 20.07.2023 №0021950403. За результатами розгляду скарги ДПС України прийняла рішення №30886/6/99-00-06-03-01-06 від 16.10.2023 про залишення податкового повідомлення-рішення без змін, скарги - без задоволення.

Вважаючи зазначене податкове повідомлення-рішення протиправним, позивач звернувся з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України №2755-VI від 02.12.2010 року (далі - ПК України).

Пунктом 201.1 статті 201 ПК України визначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені. У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом (п. 201.10 ст. 201 ПК України).

З урахуванням викладеного, в період існування спірних правовідносин ПК України передбачений обов'язок платників податку на додану вартість забезпечити своєчасну реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України встановлено, що порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість; податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" - "г" цього пункту, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Аналіз наведеної норми ПК України свідчить, що податкове правопорушення за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної є вчиненим із моменту закінчення граничного терміну реєстрації податкової накладної, передбаченої пунктом 201.10 статті 201 ПК України.

Строк затримки реєстрації має правове значення для визначення розміру штрафної санкції, а не для його кваліфікації.

В той же час, пунктом 69.1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України (з урахуванням змін, внесених Законом України від 13 грудня 2022 року № 2836-IX) установлено, що платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати обов'язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків щодо: реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 15 липня 2022 року.

Отже, якщо податкові накладні/розрахунки коригування складені платником в період з 01 лютого по 31 травня 2022 року, а зареєстровані в ЄРПН з порушенням строку після 15 липня 2022 року, у контролюючого органу є підстави для застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України.

В період дії воєнного стану правовідносини щодо реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН регулюються нормами ПК України з урахуванням особливостей, визначених у пункті 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» цього кодексу.

Як встановлено судом, відповідно до акту перевірки та наявного в матеріалах справи додатку до податкового повідомлення-рішення, розрахунку штрафу, відповідач застосував штрафні (фінансові) санкції за несвоєчасну реєстрацію позивачем 5 податкових накладних/розрахунків коригування складених в період з 25 лютого 2022 року по 24 жовтня 2022 року, та зареєстрованих в ЄРПН в період з 29 вересня 2022 року по 16 листопада 2022 року з порушенням строків, визначених пунктом 201.1 статті 201, пунктом 89 підрозділу 2 розділу XX ПК України, а саме:

- №55 від 25.02.2022, дата реєстрації 29.09.2022, граничний термін реєстрації 15.07.2022,

- №13 від 28.03.2022, дата реєстрації 29.09.2022, граничний термін реєстрації 15.07.2022,

- №2 від 24.10.2022, дата реєстрації 16.11.2022, граничний термін реєстрації 15.11.2022,

- №3 від 24.10.2022, дата реєстрації 16.11.2022, граничний термін реєстрації 15.11.2022,

- №4 від 24.10.2022, дата реєстрації 16.11.2022, граничний термін реєстрації 15.11.2022.

Позивачем не заперечується порушення строків реєстрації зазначених податкових накладних в ЄРПН, при цьому, позивач не погоджується з правильністю розрахунку розміру штрафної санкції.

Щодо застосування розміру штрафних санкцій, передбачених пунктом 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України, суд зазначає наступне.

Законом України від 12 січня 2023 року № 2876-IX «Про внесення змін до розділу XX «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» (набрав чинності 08 лютого 2023 року) підрозділ 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнений пунктами 89 та 90, якими на період дії воєнного стану збільшені строки реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування та зменшені розміри штрафних санкцій за їх порушення.

Відповідно до пункту 89 підрозділу 2 розділу XX ПК України, тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням таких граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Відповідно до пункту 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, штраф за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого для пункту 89 цього розділу для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлюється у розмірі: 2 відсотки суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 5 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 15 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів; 25 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Як зазначив Конституційний Суд України у рішенні від 13 травня 1997 року № 1-зп/1997, стаття 58 Конституції України 1996 року закріплює один з найважливіших загальновизнаних принципів сучасного права - закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності. Закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта.

Закон № 2876-IX не містить прямої вказівки про надання його нормам зворотної дії в часі, а отже його дія не розповсюджується на період до набрання ним чинності. Крім того, відповідальність, встановлена пунктом 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України, застосовується за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого для пункту 89 цього розділу, тобто прямо пов'язана зі збільшеними строками реєстрації податкових накладних.

Податкове правопорушення у вигляді несвоєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних є триваючим порушенням, початком якого є наступний день за останнім (граничним) днем реєстрації податкової накладної, а припиняється таке порушення в день фактичної реєстрації податкової накладної.

А тому розповсюджувати дію пунктів 89, 90 на правовідносини, які були припинені (тобто податкові накладні складені та зареєстровані з порушенням строку, який визначений пунктом 201.1 статті 201 ПК України, до внесення змін Законом № 2876-IX) є неможливим.

Відтак зменшений розмір штрафних санкцій може бути застосований лише щодо податкових накладних, складених та зареєстрованих несвоєчасно після набрання чинності Законом №2876-IX або до накладних, строк реєстрації яких не скінчився станом на день набрання чинності цим Законом (08 лютого 2023 року).

Аналогічні висновки викладені Верховним Судом у постанові від 30.01.2024 у справі № 280/4484/23, у постанові від 06.02.2024 № 160/10740/23.

Відповідно до ч.5 ст.242 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) при виборі і застосуванні норм права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Відповідно, безпідставними доводи позивача щодо можливості поширення на податкові накладні (№55 від 25.02.2022, дата реєстрації 29.09.2022, граничний термін реєстрації 15.07.2022, №13 від 28.03.2022, дата реєстрації 29.09.2022, граничний термін реєстрації 15.07.2022, №2 від 24.10.2022, дата реєстрації 16.11.2022, граничний термін реєстрації 15.11.2022, №3 від 24.10.2022, дата реєстрації 16.11.2022, граничний термін реєстрації 15.11.2022, №4 від 24.10.2022, дата реєстрації 16.11.2022, граничний термін реєстрації 15.11.2022) зменшеного розміру штрафних (фінансових) санкцій, визначених пунктом 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України. Адже такі накладні були зареєстровані до набрання чинності Законом № 2876-IX, а тому підлягали реєстрації у строк, встановлений пунктом 201.10 ст. 201 ПК України, відтак контролюючим органом правильно здійснений розрахунок у відповідності до пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України.

Суд вказує, що рішення суб'єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується.

Відповідно до ч. 2 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що під час винесення оскаржуваного рішення податковий орган діяв на підставі та у спосіб, передбачені чинним законодавством України.

Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов не підлягає задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись ст.ст. 139, 241-246, 255, 262 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджиіндастрісервіс» до Головного управління ДПС у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, - відмовити у повному обсязі.

Розподіл судових витрат не здійснюється.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 КАС України після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в порядок та строки, передбачені ст.ст. 295, 297 КАС України. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Третього апеляційного адміністративного суду.

Повне найменування сторін та інших учасників справи:

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Енерджиіндастрісервіс» (просп.Маяковського, буд. 24, офіс 10, м.Запоріжжя, 69035; код ЄДРПОУ 37903286),

Відповідач - Головне управління ДПС у Запорізькій області (просп. Соборний, 166, м. Запоріжжя, 69107; код ЄДРПОУ ВП 44118663).

Повне судове рішення складено 13.02.2024.

Суддя Б.В. Богатинський