РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
14 грудня 2023 р. Справа № 120/17409/23
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Чернюк Алли Юріївни, розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Вінницькій області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 про скасування постанови про накладення штрафу
ВСТАНОВИВ:
Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі - ГУ ПФУ у Вінницькій області) звернулось в суд з позовною заявою до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Вінницькій області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (далі - відповідач) про визнання протиправною та скасування постанови.
Позовні вимоги мотивовані протиправністю постанови заступника начальника Управління - начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Вінницькій області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Калинчука С.І. від 07.11.2023 про накладення штрафу на Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області за невиконання рішення суду у виконавчому провадженні ВП № 72151752 в сумі 5100 грн.
Ухвалою від 21.11.2023 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк на усунення її недоліків. У встановлений судом строк позивачем усунуто недоліки, зазначені в ухвалі від 21.11.2023 року.
Ухвалою суду від 04.12.2023 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у адміністративній справі, розгляд справи вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Цією ж ухвалою залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_1
08.12.2023 на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, з наступних підстав.
На виконанні у Відділі примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Вінницькій області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (далі - Відділ) перебуває виконавче провадження ВП № 72151752 з примусового виконання виконавчого листа по справі № 120/4931/20-а, виданого Вінницьким окружним адміністративним судом про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років на підставі довідки прокуратури Вінницької області від 12.03.2020 року № 18/81 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, у розмірі 90% від суми місячної заробітної плати, із урахуванням раніше здійснених виплат, без обмеження граничного розміру.
В рамках даного виконавчого провадження, державним виконавцем 03.07.2023 винесено постанову про відкриття виконавчого провадження.
У відповідь на постанову про відкриття виконавчого провадження, боржником надано лист від 25.07.2023 № 0200-0901-5/73761, яким зокрема повідомлено, що відповідно до ч. 4 п. 1 ст. 1 Закону України № 2464-VI від 08.07.2010 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», максимальна величина бази нарахування єдиного внеску максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, на яку нараховується єдиний внесок. Відповідно до законодавства, чинного на момент виникнення права ОСОБА_1 на перерахунок, максимальну величину бази нарахування єдиного внеску було визначено в сумі двадцяти п'яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на зазначену дату, що дорівнює 42100 грн. (1688 грн. прожитковий мінімум на працездатну особу*25).
Таким чином, для обчислення пенсії підлягає врахуванню заробітна плата в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі - 42100 грн.
Разом з тим даним листом повідомлено , що зазначеним вище судовим рішенням не покладено зобов'язань на Головне управління враховувати заробітну плату в розмірі, що перевищує максимальну величину бази нарахування єдиного внеску.
Відтак, на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду у справі № 120/4931/20-а за позовом ОСОБА_1 , Головним управлінням здійснено з 01.01.2020 перерахунок пенсії стягувана, що підтверджується рішенням по пенсійній справі № 905060143611.
Сума заборгованості за період з 01.01.2020 по 31.12.2022 становить 304640.69 грн. та її внесено до Реєстру судових рішень, який ведеться органами Пенсійного фонду України.
Вказана заборгованість буде виплачена після виділення коштів на фінансування з Державного бюджету України. Відповідно до абзацу 2 п. 2-1 Розділу XV Закону України №1058 від 09.07.2003 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пенсії за вислугою років фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження», 26.10.2023 на адресу боржника направлено вимогу державного виконавця щодо виконання рішення суду в повному обсязі.
Про те, перерахунок розміру пенсії ОСОБА_1 здійснено в супереч рішенню суду по справі № 120/4931/20-а, оскільки боржника зобов'язано 01.01.2020 року провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії за вислугу років на підставі довідки прокуратури Вінницькій області від 12.03.2020 року № 18/81 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, у розмірі 90% від суми місячної заробітної плати, із урахуванням раніше здійснених виплат, без обмеження граничного розміру.
Згідно довідки Вінницької обласної прокуратури № 18/81 від 12.03.2020, місячна заробітна плата становить 43157,33 грн., а тому розмір пенсії ОСОБА_1 мав би становити станом на 01.01.2020 38841,60 грн, а не 37890 грн.
На виконання вимоги державного виконавця від 26.10.2023, боржником надано лист № 0200-0902-5/109274 від 04.11.2023, якими зокрема повідомлено, що на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 27.11.2020 у справі №120/4931/20-а, Головним управлінням для обчислення пенсії було враховано заробітну плату в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування станом на 06.09.2017 - дату, на яку було застосовано норми законодавства під час видачі довідки № 18/81, і яка становила 42100 грн. Враховуючи вищевикладене, розмір пенсії ОСОБА_1 склав 37890 грн. Пенсію в новому розмірі ОСОБА_1 отримав у січні 2023 року.
Умови і порядок виконання рішень немайнового характеру, визначено розділом VIII Закону України «Про виконавче провадження», зокрема ст. ст. 63 та 75 якого передбачено спосіб та порядок виконання рішень, за якими боржник зобов'язаний вчинити певні дії або утриматись від їх вчинення.
За невиконання боржником рішення суду в наданий державним виконавцем строк, державним виконавцем 07.11.2023 винесено постанову про накладення штрафу в розмірі 5100,00 грн. на боржника, в якій наявна вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (надавши документальне підтвердження щодо його виконання) та попередження про кримінальну відповідальність за умисне невиконання рішення.
Надавши оцінку аргументам сторін, що висвітлені у заявах по суті справи та наявним у матеріалах справи доказам, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 23.10.2020 у справі № 120/4931/20-а задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 та, зокрема, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років на підставі довідки прокуратури Вінницької області від 12.03.2020 року № 18/81 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, у розмірі 90% від суми місячної заробітної плати, із урахуванням раніше здійснених виплат, без обмеження граничного розміру.
Відтак, обсяг обов'язків покладених на Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області рішенням суду у справі № 120/4931/20-а охоплював вчинення дій спрямованих на перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 виходячи із 90% суми місячної заробітної плати, що вказана у довідці прокуратури Вінницької області від 12.03.2020 № 18/81, без обмеження суми пенсійної виплати.
27.11.2020 Вінницьким окружним адміністративним судом по справі видано виконавчий лист № 120/4931/20-а.
Як встановлено судом, за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 , 15.06.2023 постановою заступника начальника Управління - начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) Калинчука С.І. відкрито виконавче провадження ВП № 72151752 щодо виконання виконавчого листа від 27.11.2020 № 120/4931/20-а. Серед іншого, у постанові зазначено, що боржнику необхідно виконати рішення суду протягом 10 робочих днів; надати обґрунтовану відповідь та документальне підтвердження виконання рішень суду.
Листом від 25.07.2020 № 0200-0901-5/73761 ГУ ПФУ у Вінницькій області повідомило про добровільне виконання рішення суду. Вказали, що відповідно до ч. 4 п. 1 ст. 1 Закону України № 2464-VI від 08.07.2010 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», максимальна величина бази нарахування єдиного внеску максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, на яку нараховується єдиний внесок. Відповідно до законодавства, чинного на момент виникнення права ОСОБА_1 на перерахунок, максимальну величину бази нарахування єдиного внеску було визначено в сумі двадцяти п'яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на зазначену дату, що дорівнює 42100 грн. (1688 грн. прожитковий мінімум на працездатну особу*25).
Таким чином, для обчислення пенсії підлягає врахуванню заробітна плата в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі - 42100 грн.
Разом з тим даним листом повідомлено , що зазначеним вище судовим рішенням не покладено зобов'язань на Головне управління враховувати заробітну плату в розмірі, що перевищує максимальну величину бази нарахування єдиного внеску.
Відтак, на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду у справі № 120/4931/20-а за позовом ОСОБА_1 , Головним управлінням здійснено з 01.01.2020 перерахунок пенсії стягувана, що підтверджується рішенням по пенсійній справі № 905060143611.
Сума заборгованості за період з 01.01.2020 по 31.12.2022 становить 304640.69 грн. та її внесено до Реєстру судових рішень, який ведеться органами Пенсійного фонду України. Вказана заборгованість буде виплачена після виділення коштів на фінансування з Державного бюджету України. Відповідно до абзацу 2 п. 2-1 Розділу XV Закону України №1058 від 09.07.2003 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пенсії за вислугою років фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України.
26.10.2023 на адресу позивача надіслано вимогу державного виконавця № 13709/4.1-22/1, якою зобов'язано повідомити причини невиконання рішення суду в повному обсязі.
На виконання вимоги державного виконавця від 26.10.2023, боржником надано лист № 0200-0902-5/109274 від 04.11.2023, якими зокрема повідомлено, що на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 27.11.2020 у справі №120/4931/20-а, Головним управлінням для обчислення пенсії було враховано заробітну плату в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування станом на 06.09.2017 - дату, на яку було застосовано норми законодавства під час видачі довідки № 18/81, і яка становила 42100 грн.
Враховуючи вищевикладене, розмір пенсії ОСОБА_1 склав 37890 грн.
Пенсію в новому розмірі ОСОБА_1 отримав у січні 2023 року.
Однак, відповідач дійшов висновку, що рішення суду виконано неналежно, оскільки при обрахунку розміру пенсії стягувача ( ОСОБА_1 ) Головним управлінням не враховано як базову величину для обчислення пенсії заробітну плату прокурора вказану в довідці від 12.03.2020 № 18/81, розмір якої становив 43157,33 грн, а враховано максимальну величину бази нарахування єдиного внеску станом на 06.09.2017 - дату, на яку було застосовано норми законодавства під час видачі довідки № 18/81, і яка становила 42 100 грн.
Постановою заступника начальника Управління - начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Вінницькій області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Калинчука С.І. від 07.11.2023 в рамках виконавчого провадження № 72151752 на боржника накладено штраф у розмірі 5100,00 грн у зв'язку з невиконанням рішення суду без поважних причин і зобов'язано останнього протягом десяти робочих днів виконати рішення.
Не погоджуючись із постановою про накладення штрафу, позивач звернувся до суду.
Відтак, у межах заявленого спору необхідно встановити чи виконано Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області у повному обсязі рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 23.10.2020 справі № 120/4931/20-а.
Ключовим для цього є надання відповіді на питання про те, яка базова величина має враховуватися для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , заробітна плата вказана у довідці від 12.03.2020 № 18/81, розмір якої становив 43157,33 грн чи станом на 06.09.2017 - дату, на яку було застосовано норми законодавства під час видачі довідки № 18/81, - 42 100 грн.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам в контексті встановлених обставин справи, суд керується такими мотивами.
Відповідно до статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Згідно з ч. 2, ч. 3 статті 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Спеціальним законом, що визначає умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, є Закон України від 2.06.2016 № 1404-VIII "Про виконавче провадження" (далі - Закон № 1404-VIII).
Статтею 1 Закону № 1404-VIII визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) це сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
За приписами статті 3 Закону № 1404-VIII примусовому виконанню підлягають рішення на підставі таких виконавчих документів, зокрема: виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень.
Згідно з частиною першою статті 18 Закону № 1404-VIII виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Пунктами 1, 16, 22 частини третьої статті 18 Закону № 1404-VIII передбачено, що державний виконавець має право: проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону; накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом; здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом.
За рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню, рішень про встановлення побачення з дитиною) (частина 6 статті 26 Закону № 1404-VIII).
Як слідує із матеріалів справи, оскаржувана постанова від 07.11.2023 про накладення штрафу на боржника в розмірі 5100 грн винесена відповідачем на підставі статей 63, 75 Закону № 1404-VIII із мотивів невиконання судового рішення.
Відповідно до ч. 1, 2 статті 63 Закону № 1404-VIII за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником.
У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.
Згідно з частиною третьою статті 63 Закону № 1404-VІІІ виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, передбаченого частиною другою цієї статті, повторно перевіряє виконання рішення боржником.
У разі повторного невиконання без поважних причин боржником рішення, якщо таке рішення може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та вживає заходів примусового виконання рішення, передбачених цим Законом.
У разі невиконання боржником рішення, яке не може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.
Відповідно до статті 75 Закону № 1404-VIII у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
Отже, з аналізу вказаних норм вбачається, що Законом № 1404-VIII встановлено відповідальність боржника саме за невиконання судового рішення без поважних причин. А тому, на час прийняття державним виконавцем рішення про накладення штрафу, має бути встановленим факт невиконання боржником судового рішення без поважних причин.
При цьому поважними в розумінні наведених норм Закону № 1404-VIII можуть вважатися об'єктивні причини, які унеможливили або значно ускладнили виконання рішення боржником та які не залежали від його власного волевиявлення.
Так, оскаржувана постанова про накладення штрафу від 07.11.2023 винесена саме з огляду на висновки заступника начальника Управління - начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Вінницькій області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про невиконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 23.10.2020 у справі № 120/4931/20-а, з чим позивач не погоджується.
Як встановлено судом раніше, обсяг обов'язків покладених на Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області рішенням суду у справі № 120/4931/20-а охоплював вчинення Головним управлінням дій спрямованих на перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 виходячи із 90% суми місячної заробітної плати, що вказана у довідці прокуратури Вінницької області від 12.03.2020 № 18/81, без обмеження суми пенсійної виплати.
Відтак, базовою величиною для перерахунку пенсії ОСОБА_1 на виконання рішення суду є розмір місячної заробітної плати прокурора, що вказаний у довідці прокуратури Вінницької області від 12.03.2020 № 18/81.
З довідки від 12.03.2020 № 18/81 вбачається, що зазначений у ній розмір заробітної плати з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за нормами чинними на 06.09.2017 за посадою старшого радника юстиції становить 43157,33 грн.
Як наслідок, на виконання вказаного рішення Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.10.2020 в розмірі 90%, виходячи із заробітної плати за відповідною посадою в розмірі 43157,33 грн розмір якої вказаний у довідці від 12.03.2020 № 18/81, без обмеження максимальним розміром.
Однак, Головним управлінням Пенсійного фонду України проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 із урахуванням базової величини - заробітної плати в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску станом на 06.09.2017 - дату, на яку було застосовано норми законодавства під час видачі довідки № 18/81, і яка становила 42 100 грн, замість розміру заробітної плати прокурора вказаного у довідці від 22.10.2020 № 21/162.
Суд зауважує, що максимальна величина бази нарахування єдиного внеску - це максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює п'ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується єдиний внесок (п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування").
Поняття "максимальна величина бази нарахування єдиного внеску" та "розмір заробітної плати з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" не є тотожними. А відтак орган Пенсійного фонду України при перерахунку пенсії ОСОБА_1 повинен чітко слідувати обов'язку покладеному рішенням суду у справі № 120/4931/20-а, де цілком однозначно вказано про обов'язок перерахувати пенсію виходячи із заробітної плати прокурора вказаної у довідці від 12.03.2020 № 18/81.
Як зазначено раніше, "розмір заробітної плати з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за нормами чинними на 06.09.2017 за посадою "старший радник юстиції" зазначений у довідці від 12.03.2020 № 18/81 становить 43157,33 грн. Тому саме ця сума, і повинна враховуватися Головним управлінням як базова величина для перерахунку пенсії ОСОБА_1 на виконання рішення судів у справі № 120/4931/20-а.
Підсумовуючи суд зазначає, що оскільки, розмір заробітної плати (грошового забезпечення) ОСОБА_1 з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування згідно довідки 12.03.2020 № 18/81 становить 43157,33 грн, тому і розмір пенсії має становити 38841,60 грн.
Натомість позивач застосував основну величину для її обчислення - заробітну плату в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску станом на 06.09.2017, що призвело до неповного виконання рішення суду у справі № 120/4931/20-а.
Наведене свідчить про невиконання позивачем рішення суду без поважних причин та, як наслідок, про правомірність прийнятої державним виконавцем постанови від 07.11.2023 про накладення штрафу в сумі 5100,00 грн у виконавчому провадженні № 72151752.
Аналогічна правова позиція висловлена Сьомим апеляційним адміністративним судом у постанові від 14.06.2023 по справі № 120/2569/23
При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що судове рішення, яке набрало законної сили, стає незмінним (неспростовним), основні і додаткові судження (висновки) суду по суті справи стають остаточними.
У Рішенні від 26.06.2013 № 5-рп/2013 Конституційний Суд України зазначив, що право на судовий захист є конституційною гарантією прав і свобод людини і громадянина, а обов'язкове виконання судових рішень складовою права на справедливий судовий захист; набрання судовим рішенням законної сили є юридичною подією, з настанням якої виникають, змінюються чи припиняються певні правовідносини, а таке рішення набуває нових властивостей; основною з цих властивостей є обов'язковість - сутнісна ознака судового рішення як акта правосуддя (підпункт 2.4 мотивувальної частини Рішення від 23.11.2018 №10-р/2018); невід'ємною складовою права кожного на судовий захист є обов'язковість виконання судового рішення. Це право охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави (пункт 2 мотивувальної частини Рішення від 13.12.2012 № 18-рп/2012); невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд судом (пункт 3 мотивувальної частини Рішення від 25.04.2012 № 11-рп/2012).
За вказаних обставин, суд дійшов висновку, що заступником начальника Управління - начальником відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Вінницькій області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Калинчуком С.І. правомірно, з дотриманням норм Закону України "Про виконавче провадження", прийнято постанову від 07.11.2023 про накладення на Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області штрафу в сумі 5100,00 грн. за невиконання рішення суду у виконавчому провадженні № 72151752.
Отже, з урахуванням встановлених обставин та наданої їм оцінки позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Враховуючи вимоги статті 139 КАС України, підстав для відшкодування позивачу судових витрат у справі немає.
Керуючись ст.ст. 73 - 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 287, 295 КАС України, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 287 КАС України апеляційні скарги на судові рішення у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби можуть бути подані протягом десяти днів з дня їх проголошення.
За змістом положень абз. 2 ч. 1 ст. 295 КАС України якщо справу розглянуто в порядку письмового провадження, строк апеляційного оскарження обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Позивач: Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Зодчих, 22, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 13322403)
Відповідач: Управління забезпечення примусового виконання рішень у Вінницькій області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 43315602)
Третя особа: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
Суддя Чернюк Алла Юріївна