2/130/20/2023
130/1516/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" жовтня 2023 р. м. Жмеринка
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
в складі: головуючої судді Грушковської Л.Ю.,
за участі: секретаря Шпак А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жмеринкав порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовною заявою Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області до ОСОБА_1 , державного реєстратора прав на нерухоме майно Самгородської сільської ради Хмільницького району Уперчук А.В., за участю третьої особи з самостійними вимогами на стороні позивача: Жмеринської міської ради Вінницької області, третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_2 про скасування державної реєстрації права власності та рішення про державну реєстрацію права,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області звернулося до Жмеринського міськрайонного суду з позовом в якому просить залучити до участі в справі, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Жмеринську міську раду; скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно Самгородської сільської ради Хмільницького району Уперчук А.В. про державну реєстрацію прав і їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер 57698789 від 16.04.2021, відповідно до якого було зареєстровано право власності ОСОБА_1 на земельну ділянку площею 2,0 га, кадастровий номер 0521080800:02:001:0125, номер запису про право власності/довірчої власності 41547313; скасувати державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку за ОСОБА_1 .
Позовні вимоги обгрунтовано тим, що наказом Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області від 02.11.2020 року № 2-15576/15-20 СГ «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою» ОСОБА_1 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 2,0 га із земельної ділянки державної власності сільськогосподарського призначення площею 9,459 га, кадастровий номер 0521080800:02:001:0113 на території Дубівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області для ведення особистого селянського господарства. ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» розроблено вказаний проект землеустрою. На виконання Указу Президента України від 15.10.2020 року № 449 «Про деяку заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та постанови КМУ від 16.11.2020 року № 1113 «Деяку заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин», наказом Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області від 07.12.2020 року № 16-ОТГ «Про передачу земельних ділянок державної власності у комунальну власність» та актом прийому-передачі, земельна ділянка площею 9,4590 га з кадастровим номером 0521080800:02:001:0113 передана в комунальну власність Жмеринської міської ради. 16.12.2020 року державним реєстратором речових прав Біликовецької сільської ради Жмеринського району Вінницької області зареєстрованого право власності на вказану ділянку за Жмеринською міською радою, номер запису про право власності/довірчої власності 39835432. Відповідно до статті 24 ЗУ «Про Державний земельний кадастр» проект землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_1 вказаної земельної ділянки подано до ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» кадастровому реєстратору для державної реєстрації земельної ділянки. За результатами розгляду вказаного проекту, 29.12.2020 року державним кадастровим реєстратором прийнято рішення про реєстрацію вказаної земельної ділянки, площею 2,0 га, яка відводилась у власність ОСОБА_1 з присвоєнням даній ділянці кадастрового номера 0521080800:02:001:0113 була поділена на чотири ділянки ( оскільки дозволи на розробку проектів землеустрою за даної ділянки надано ще трьом громадянам ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 ). Даний кадастровий номер було перенесено до архівного шару Державного земельного кадастру.
Згідно абзацу другого пункту 1 частини 1 статті 9 Закону У країни «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» до повноважень суб'єктів державної реєстрації прав належить, в тому числі і забезпечення проведення державної реєстрації прав.Оскільки кадастрові реєстратори не відносяться до суб'єктів державної реєстрації прав, при реєстрації земельної ділянки площею 2,0 га кадастровий номер 0521080800:02:001:0125, не перенесено до Державного земельного кадастру інформацію про право комунальної власності Жмеринської міської ради по даній ділянці. Більше того, не передбачено автоматичного перенесення до Державного земельного кадастру, інформації про зареєстровані права на земельну ділянку при її поділі. Тому, інформація про зареєстроване право комунальної власності Жмеринської міської ради при реєстрації земельної ділянки з кадастровим номером 0521080800:02:001:0125, не була перенесена до Державного земельного кадастру. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, разом із згаданим витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, ОСОБА_1 подано для затвердження та передачі земельної ділянки у його власність. Відповідно до висновку про розгляд документації із землеустрою від 18.12.2020 року №15937/82-20 (наявному в даному проекті землеустрою), форма власності земельної ділянки - державна. Однак, 16.12.2020 року за Жмеринською міської радою зареєстровано право комунальної власності.
Наказом Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області від 23.03.2021 року №2-320/15-21-СГ «Про надання у власність» затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передано ОСОБА_1 у власність земельну ділянку площею 2,0 га, кадастровий номер 0521080800:02:001:0125, а 14.04.2021 року державним реєстратором прав на нерухоме майно Самгородської сільської ради Хмільницького району Уперчук А.В. зареєстровано право власності ОСОБА_1 . Однак, у зв'язку з відсутністю даних про право комунальної власності в Державному земельному кадастрі по земельній ділянці позивачем в порушення частини 1,4 статті 122 ЗК України, так як дана ділянка належала до земель комунальної власності. Позивач передав вказану земельну ділянку у приватну власність ОСОБА_1 , чим порушив право Жмеринської міської ради на розпорядження земельною ділянкою. Просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Ухвалою суду від 29.07.2021 року відкрито провадження по справі та призначено підготовче судове засідання за загальними правилами позовного провадження.
Ухвалою суду від 10.09.2021 залучено Жмеринську міську раду Вінницької області (код ЄДРПОУ 03084233, юридична адреса: Вінницька область, м. Жмеринка, вул. Центральна, 4) в якості третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні позивача.
Ухвалою суду від 20.07.2022 залучено ОСОБА_2 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.
Ухвалою суду від 10.09.2021 залучено Жмеринську міську раду Вінницької області (код ЄДРПОУ 03084233, юридична адреса: Вінницька область, м. Жмеринка, вул. Центральна, 4) в якості третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні позивача.
Ухвалою суду 29.03.2023 року закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті.
В судове засідання представник позивача Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Рябцун С.В. не з'явився, попередньо надав заяву, в якій просив розглянути справу у його відсутність. Позовні вимоги підтримав та просив задовольнити у повному обсязі.
Представник третьої особи - Жмеринської міської ради Козаков Г.Г. в поданій заяві просив повернути в комунальну власність Жмеринської міської ради земельну ділянку площею 2,0 га, кадастровий номер 0521080800:02:001:0125. Справу просив розглянути у його відсутність.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_2 - адвокат Швець А.В. подала до суду заяву, в якій просила провести судове засідання без її та третьої особи ОСОБА_2 участі, та відмовити у задоволенні позову, так як позивачем обраний неефективний спосіб захисту прав.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Будь-яких заяв чи клопотань від нього до суду не надходило. Відзиву не подав.
Інші учасники справи в судове засідання не з'явились, хоча були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду справи. Причини їх неявки суду невідомі. Будь-яких заяв чи клопотань від них не надходило.
Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Згідно з частиною 1 статті 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до частини 1 статті 81 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Суд виходить з принципів судочинства про змагальність судового процесу та ухвалення рішення судом лише на підставі доказів, наданих сторонами.
При дослідженні матеріалів справи судом установлено, що відповідно до копії наказу начальника Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Варчука В. від 02.11.2020 року №2-15576/15-20 СГ «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою», ОСОБА_1 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтованою площею до 2,00 га із земель державної власності сільськогосподарського призначення на території Дубівської сільської ради Жмеринського району (а.с. 8, т. 1).
Згідно з копією наказу начальника Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Варчука В. від 07.12.2020 № 16-ОТГ «Про передачу земельних ділянок державної власності в комунальну власність», передано Жмеринській міській раді (Жмеринській міській територіальній громаді) у комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 2668,7523 га, які розташовані на території Жмеринської міської територіальної громади (а.с. 9, т. 1).
Відповідно до копії акту приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність від 07.12.2020 року, Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області передало із державної власності, а Жмеринська міська рада прийняла у комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності (а.с. 10, т. 1).
Згідно з додатком до Акту приймання-передачі, земельна ділянка з кадастровим номером 0521080800:02:001:0113, яка розташована: Вінницька область Жмеринський район, Дубівська сільська рада, цільове призначення: Землі запасу (земельні ділянки кожної категорії земель, які не надані у власність або користування громадянам чи юридичним особам), передана у комунальну власність Жмеринській міській раді (а.с. 11-13, т. 1).
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна від 07.05.2021 року № 255716924, земельна ділянка з кадастровим номером 0521080800:02:001:0113, площею 9,4590 га, перебуває у комунальній власності Жмеринської міської ради Вінницької області, дата реєстрації 16.12.2020 року (а.с. 14, т. 1).
Відповідно до висновку ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», замовником розробки Проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність окремим громадянам для ведення особистого селянського господарства із земель державної власності сільськогосподарського призначення на території Дубівської сільської ради, є ОСОБА_1 , дата подання на погодження 15.12.2020 року, проект відповідає земельному законодавству та прийнятим відповідно до нього нормативно-правовим актам, зауваження та пропозиції відсутні, проект землеустрою погоджено (а.с.15, т 1).
Відповідно до наказу в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, Голови ліквідаційної комісії Швед Руслана від 23.03.2021 року № 2-320/15-21 СГ «Про надання у власність», затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність чотирьом громадянам для ведення особистого селянського господарства на території Дубівської сільської ради Жмеринського району та надано у власність ОСОБА_1 земельну ділянку площею 2,000 га з кадастровим номером 0521080800:02:001:0125 (а.с. 16, т 1).
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна від 04.06.2021 року № 259924850, земельна ділянка з кадастровим номером 0521080800:02:001:0125, площею 2 га зареєстрована на праві приватної власності за ОСОБА_1 , дата реєстрації 14.04.2021 року (а.с. 20, т. 1).
Відповідно до наказу в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Швед Руслана від 05.05.2021 року № 2-1166/15-21 СГ «Про визнання наказу таким, що втратив чинність», визнано таким, що втратив чинність наказ Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області від 23.03.2021 року № 2-320/15-21 СГ «Про надання у власність». Управління землеустрою та охорони земель зобов'язано довести даний наказ до відома ОСОБА_1 та повідомити про необхідність вжиття заходів щодо скасування державної реєстрації права приватної власності (а.с. 21, т. 1).
Згідно з листом в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Шведа Руслана від 05.05.2021 року №31-2-0.331-4109/2-21, на адресу ОСОБА_1 направлено повідомлення щодо необхідності скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку, у зв'язку з допущеною помилкою, пов'язаною із відсутністю даних про право комунальної власності в Державному земельному кадастрі по земельній ділянці з кадастровим номером 0521080800:02:001:0125 (а.с. 22, т. 1).
Судом встановлено, що у Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області при передачі у комунальну власність Жмеринській міській раді Вінницької області спірної земельної ділянки взагалі не було відомостей про те, що Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області затвердило ту чи іншу документацію із землеустрою, на підставі якої сформувалась земельна ділянка, що передається.
Оцінюючи вищеперераховані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів відповідно до вимог статті 89 ЦПК України, суд згідно з положеннями статей 77, 78, 79, 80 цього ж Кодексу вважає ці докази належними, допустимими, достовірними та достатніми, оскільки вони містять інформацію щодо предмета доказування, одержані у встановленому законом порядку, на їх підставі можна встановити дійсні обставини справи, а також у своїй сукупності вони дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Надані учасниками справи докази прийняті судом до уваги, підстав для їх відхилення не вбачається.
Судом встановлено, що 16.12.2020 року спірна земельна ділянка зареєстрована за Жмеринською територіальною громадою на праві комунальної власності, а наказ про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу її у власність позивачу ОСОБА_1 . Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області прийняло 23.03.2021 року.
27.05.2021 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» від 28.04.2021 № 1423-IX (далі - Закон № 1423-IX), яким розділ Х Земельного кодексу України «Перехідні положення» доповнено пунктом 24.
Відповідно до абзацу 1 пункту 24 розділу Х ЗК України з дня набрання чинності цим пунктом землями комунальної власностітериторіальних громад вважаються всі землі державної власності, розташовані за межами населених пунктів у межах таких територіальних громад, крім земель:
а) що використовуються органами державної влади, державними підприємствами, установами, організаціями на праві постійного користування (у тому числі земельних ділянок, що перебувають у постійному користуванні державних лісогосподарських підприємств, та земель водного фонду, що перебувають у постійному користуванні державних водогосподарських підприємств, установ, організацій, Національної академії наук України, національних галузевих академій наук);
б) оборони;
в) природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення в межах об'єктів і територій природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, лісогосподарського призначення;
г) зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;
ґ) під будівлями, спорудами, іншими об'єктами нерухомого майна державної власності;
д) під об'єктами інженерної інфраструктури загальнодержавних та міжгосподарських меліоративних систем державної власності;
е) визначених у наданих до набрання чинності цим пунктом дозволах на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, наданих органами виконавчої влади з метою передачі земельних ділянок у постійне користування державним установам природно-заповідного фонду, державним лісогосподарським та водогосподарським підприємствам, установам та організаціям, якщо рішення зазначених органів не прийняті.
Спірна земельна ділянка, розташована у межах Жмеринської територіальної громади Вінницької області, тому на неї поширюються положення п. 24 розділу Х ЗК України.
Згідно з абзацом 2-3 пункту 24 розділу Х ЗК України земельні ділянки, що вважаються комунальною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст відповідно до цього пункту і право державної власності на які зареєстроване у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, переходять у комунальну власність з моменту державної реєстрації права комунальної власності на такі земельні ділянки.
Таким чином, п. 24 розділу Х ЗК України визначає особливості переходу з державної у комунальну власність земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів у межах територіальних громад.
Відповідно до абзацу 5 п. 24 розділу Х ЗК України з дня набрання чинності цим пунктом до державної реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки державної власності, що передаються у комунальну власність територіальних громад, органи виконавчої влади, що здійснювали розпорядження такими земельними ділянками, не мають права здійснювати розпорядження ними.
З цього слідує, що спірна земельна ділянка з кадастровим номером 0521080800:02:001:0125 перейшла у комунальну власність Жмеринської міської ради з моменту державної реєстрації права комунальної власності на неї 16.12.2020 року.
Визначальним є той факт, що Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області передало у власність відповідачу ОСОБА_1 спірну земельну ділянку вже після того, як вона вже раніше була передана у комунальну власність Жмеринській міській раді.
Тому, приймаючи рішення щодо спірної земельної ділянки в інтересах відповідача ОСОБА_1 , Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області не діяло на підставі, в межах повноважень та у спосіб,що передбачені Конституцією та законами України (абз. 2-3 п. 24 розділу Х ЗК України земельні ділянки, що вважаються комунальною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст відповідно до цього пункту і право державної власності на які зареєстроване у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, переходять у комунальну власність з моменту державної реєстрації права комунальної власності на такі земельні ділянки).
Положеннями статті 81 ЗК України передбачено, що громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі, зокрема, безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.
Порядок отримання громадянами у власність земельних ділянок регламентовано нормами статей 116, 118, 121 ЗК України.
Згідно з частинами 1 та 2статті 116 ЗК України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Статтею 121 ЗК України визначено норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам. Пункт «б» частини другої вказаної статті зазначає, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.
Відповідно до пункту «в» частини 3 статті 116 ЗК України безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян проводиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Виходячи зі змісту частини 4 статті 116 ЗК України, передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, проводиться один раз за кожним видом використання.
Статтею 152 ЗК України регламентовано, що захист прав на земельні ділянки здійснюється, зокрема, шляхом визнання недійсним рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, застосування інших, передбачених законом способів.
Згідно з частиною 2 статті 16 ЦК України, способами захисту цивільних прав та інтересів є, у тому числі, визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади АРК або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб, відновлення становища, яке існувало до порушення.
За таких обставин, позовна вимога про скасування рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно Самгородської сільської ради Хмільницького району Уперчук А.В. про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер 259924850 від 04.06.2021 року, відповідно до якого було зареєстровано право власності на земельну ділянку площею 2,0 га, кадастровий номер 0521080800:02:001:0125 ОСОБА_1 , номер запису про право власності/довірчої власності 41547313 та скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку площею 2,0 га, кадастровий номер 0521080800:02:001:0125 номер запису про право власності/довірчої власності 41547313, яка належить ОСОБА_1 - підлягає задоволенню повністю.
За змістом статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, практики Європейського суду з прав людини (рішення у справах «Щокін проти України» від 14 жовтня 2010 року, «Сєрков проти України» від 7 липня 2011 року, «Трегубенко проти України» від 2 листопада 2004 року), втручання в право особи на мирне володіння майном має бути законним, повинно переслідувати «суспільний, публічний» інтерес та бути пропорційним визначеним цілям.
Щодо позовних вимог третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про місцеве самовярдкування» територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
Враховуючи, що позовні вимоги за підлягають задоволенню, право Жмеринської міської ради на розпорядження земельною ділянкою підлягає відновленню, шляхом повернення земельної ділянки в розпорядження Жмеринської міської ради.
Розподіл судових витрат.
Відповідно до частини першої статті 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
На підставі викладеного, суд вважає, що з відповідачів на користь позивача підлягають стягненню судові витрати у виді судового збору в сумі 5675 грн. по 2837,50 грн. з кожного.
Також з відповідачів на користь третьої особи, яка заявляє самостіні вимоги щодо предмета спору - Жмеринської міської ради Вінницької області підлягають стягненню судові витрати у виді судового збору в сумі 2270 грн. по 1135 грн. з кожного.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3-13, 19, 76-81, 89, 259, 263-265, 274 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області задовольнити.
Скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно Самгородської сільської ради Хмільницького району Уперчук А.В. про державну реєстрацію прав і їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер 57698789 від 16.04.2021, відповідно до якого було зареєстровано право власності ОСОБА_1 на земельну ділянку площею 2,0 га, кадастровий номер 0521080800:02:001:0125, номер запису про право власності/довірчої власності 41547313.
Скасувати державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку за ОСОБА_1 .
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області судові витрати в розмірі 2837,50 грн.
Стягнути з Державного реєстратора прав на нерухоме майно Самгородської сільської ради Хмільницького району Уперчук А.В. на користь Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області судові витрати в розмірі 2837,5 грн.
Повернути в комунальну власність Жмеринської міської ради Вінницької області земельну ділянку площею 2,0 га кадастровий номер 0521080800:02:001:0125.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Жмеринської міської ради Вінницької області судові витрати в розмірі 1135 грн.
Стягнути з Державного реєстратора прав на нерухоме майно Самгородської сільської ради Хмільницького району Уперчук А.В. на користь Жмеринської міської ради Вінницької області судові витрати в розмірі 1135 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області (місцезнаходження: 21027, Вінницька область, м. Вінниця, вул. Келецька, 63, ЄДРПОУ 39767547); Жмеринська міська рада Вінницької області (місцезнаходження: 23100, Вінницька область, м. Жмеринка, вул. Центральна, 4, ЄДРПОУ 03084233); ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ); Державний реєстратор прав на нерухоме майно Самогородської сільської ради Хмільницького району Уперчук А.В. (місцезнаходження: 22163, Вінницька область, Хмільницький район, с. Самгородок, вул. Миру, буд. 48, ЄДРПОУ 04328418); ОСОБА_6 (місце проживання: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 ).
Суддя