Ухвала від 13.09.2023 по справі 757/40742/23-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/40742/23-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 вересня 2023 року

Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва: ОСОБА_1 ,

при секретарі: ОСОБА_2 ,

за участю:

слідчого: ОСОБА_3 ,

розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві провадження за клопотанням старшого слідчого в особливо важливих справах першого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 про проведення обшуку під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62022000000000370 від 09.06.2022,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий в особливо важливих справах першого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 , за погодженням прокурора відділу процесуального курівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Спеціалізованої у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_4 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про проведення обшуку за місцем знаходження ТОВ «Будівельна компанія Сітіград», ТОВ «Перспектива Місто Буд», ТОВ «Піркар», ТОВ "ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ", ТОВ "БУДІВЕЛЬНИЙ АЛЬЯНС МОНТАЖПРОЕКТ", ТОВ "РА.ДА", ТОВ «ВТ Девелопмент» за адресою: м. Київ, вул. Терещенківська, буд. 13, прим. (кв.) 110, право власності на яке зареєстровано за ОСОБА_5 .

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що Слідчими Головного слідчого управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62022000000000370 від 09.06.2022 за підозрою колишнього заступника Міністра оборони України у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань, вчинене в умовах особливого періоду, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 114-1 Кримінального кодексу України, а також за фактами перевищення службовими особами Міністерства оборони України влади та службових повноважень при укладенні з рядом суб'єктів господарювання під час дії воєнного стану завідомо збиткових для держави договорів (контрактів, угод) про поставку товарів, засобів індивідуального захисту, продуктів харчування для потреб Збройних Сил України по завищеним цінам, низької якості та зі 100% передоплатою, що спричинило тяжкі наслідки, заволодіння службовими особами ряду суб'єктів підприємницької діяльності за попередньою змовою з іншими пов'язаними з ними особами шляхом зловживання своїм службовим становищем державними коштами в особливо великих розмірах, а також за фактом перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період службовими особами Міністерства оборони України за попередньою змовою зі службовими особами ряду суб'єктів підприємницької діяльності та іншими особами, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених частиною п'ятою статті 426-1, частиною п'ятою статті 191, частиною першою статті 114-1 Кримінального кодексу України, в рамках якого виникла необхідність у проведенні обшуку за місцем знаходження ТОВ «Будівельна компанія Сітіград», ТОВ «Перспектива Місто Буд», ТОВ «Піркар», ТОВ "ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ", ТОВ "БУДІВЕЛЬНИЙ АЛЬЯНС МОНТАЖПРОЕКТ", ТОВ "РА.ДА", ТОВ «ВТ Девелопмент» за адресою: м. Київ, вул. Терещенківська, буд. 13, прим. (кв.) 110, право власності на яке зареєстровано за ОСОБА_5 .

Згідно ст. 27, ч. 4 ст. 107 КПК України, під час розгляду клопотання здійснювалось фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів.

В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання про проведення обшуку з викладених у ньому підстав та просив його задовольнити.

Вислухавши пояснення слідчого, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню, зважаючи на наступне.

Слідчим суддею встановлено, що Слідчими Головного слідчого управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62022000000000370 від 09.06.2022 за підозрою колишнього заступника Міністра оборони України у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань, вчинене в умовах особливого періоду, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 114-1 Кримінального кодексу України, а також за фактами перевищення службовими особами Міністерства оборони України влади та службових повноважень при укладенні з рядом суб'єктів господарювання під час дії воєнного стану завідомо збиткових для держави договорів (контрактів, угод) про поставку товарів, засобів індивідуального захисту, продуктів харчування для потреб Збройних Сил України по завищеним цінам, низької якості та зі 100% передоплатою, що спричинило тяжкі наслідки, заволодіння службовими особами ряду суб'єктів підприємницької діяльності за попередньою змовою з іншими пов'язаними з ними особами шляхом зловживання своїм службовим становищем державними коштами в особливо великих розмірах, а також за фактом перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період службовими особами Міністерства оборони України за попередньою змовою зі службовими особами ряду суб'єктів підприємницької діяльності та іншими особами, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених частиною п'ятою статті 426-1, частиною п'ятою статті 191, частиною першою статті 114-1 Кримінального кодексу України.

Під час досудового розслідування указаного кримінального провадження встановлено, що Міністерством оборони України було закуплено засоби індивідуального захисту без забезпечення контролю якості.

Таким чином, на даний час у органу досудового розслідування наявні підстави вважати, що закуплені Міністерством оборони України засоби індивідуального захисту можуть не відповідати встановленим стандартам якості, що висуваються до вказаної продукції.

Разом із тим під час оперативного супроводу вказаного кримінального провадження встановлено можливі факти привласнення коштів, під час укладання договорів про закупівлю для державних потреб товарів речової служби, продуктів харчування та придбання продукції військового призначення низької якості та по завищеним цінам службовими особами ряду суб'єктів господарської діяльності: ТОВ «Будівельна компанія Сітіград», ТОВ «Перспектива Місто Буд», ТОВ «Піркар» та інших.

Встановлено, що службовими особами Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України та суб'єктів підприємницької діяльності, використовуючи зміни законодавства щодо проведення закупівель за державні кошти під час воєнного стану для нагальних та оборонних потреб, що передбачає не проведення відкритих торгів та тільки публікацію звіту про укладений договір (від 50 тис. грн) у системі Prozorro, в якому не зазначається сума договору, перелік придбаних товарів та послуг тощо, здійснюють закупівлю продуктів харчування, продукції військового призначення у ряду СПД: ТОВ «Будівельна компанія Сітіград», ТОВ «Перспектива Місто Буд», ТОВ «Піркар», ТОВ "ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ", ТОВ "БУДІВЕЛЬНИЙ АЛЬЯНС МОНТАЖПРОЕКТ", ТОВ "РА.ДА", ТОВ «ВТ Девелопмент», та ін. за завищеними цінами та неналежної якості.

В ході проведення перевірочних заходів встановлено, що після перерахування грошових коштів Департаментом державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України на рахунки зазначених суб'єктів підприємницької діяльності, частина коштів була перерахована на рахунки СПД реального сектору економіки за продукти харчування, речове майно та проведення зовнішньо-економічних операцій. Інша частина грошових коштів, перераховується на ряд підприємств та фізичних осіб підприємців, з ознаками фіктивності, у якості сплати за будівельні матеріали та у виді надання безоплатної фінансової допомоги, з метою їх подальшого переведення в готівкову форму та розподілу між учасниками протиправної схеми.

Також наявна інформація про постачання на адресу Міністерства оборони України речового майна, речей військового призначення, які були отриманні безкоштовно у країнах Європейського союзу у вигляді гуманітарної допомоги, під виглядом придбаного у виробників майна та товарів.

В ході досудового розслідування та виконання доручення в порядку

ст. 40 КПК України, оперативними працівниками ГОУ здобуто інформацію про те, що особи, які можуть бути причетними до вчинення вказаного кримінального правопорушення вживають заходів щодо знищення речових доказів (чорнові записи, документи, мобільні телефони, носії інформації та інше майно), що можуть мати суттєве значення у вказаному кримінальному провадженні, які знаходяться у офісі за адресою: АДРЕСА_1 , яке належить ОСОБА_5 , де фактично здійснює свою діяльність ТОВ «Будівельна компанія Сітіград», ТОВ «Перспектива Місто Буд», ТОВ «Піркар», ТОВ "ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ", ТОВ "БУДІВЕЛЬНИЙ АЛЬЯНС МОНТАЖПРОЕКТ", ТОВ "РА.ДА", ТОВ «ВТ Девелопмент».

З метою врятування від знищення майна, що може бути доказами у кримінальному провадженні та має значення для розслідування кримінального провадження, 12 вересня 2023 року невідкладний обшук за місцем фактичного знаходження ТОВ «Будівельна компанія Сітіград», ТОВ «Перспектива Місто Буд», ТОВ «Піркар», ТОВ "ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ", ТОВ "БУДІВЕЛЬНИЙ АЛЬЯНС МОНТАЖПРОЕКТ", ТОВ "РА.ДА", ТОВ «ВТ Девелопмент'за адресою: м. Київ, вул. Терещенківська, буд. 13, прим. (кв.) 110.

Згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна право власності на нерухоме майно за адресою: м. Київ, вул. Терещенківська, буд. 13, прим. 110, належить ОСОБА_5 .

В ході проведеного обшуку виявлено та вилучено наступне:

-Моноблок (комп'ютер) iMac 24-inch serial No. C02GN00JQ6W5 із зарядним пристроєм, клавіатурою та комп'ютерною мишою;

-Мобільний телефон Iphone сірого кольору;

-Блокнот синього кольору Buromax із чорновими записами;

-Чорнові записи на 5 арк.;

-Видаткова накладна № 99 від 29.07.2023 без підписів та печаток на 1 арк.;

-Рахунок на оплату № 108 від 29.07.2023 без підписів та печаток на 1 арк.;

-Акт приймального контролю товару з якістю без підписів та печаток на 1 арк.;

-Оголошення № 5 із підписом ОСОБА_6 та печаткою ТОВ «Перспектива Місто Буд» на 1 арк.;

-Лист вих № 31/07/23/1 від 31.07.2023 із підписом ОСОБА_6 та печаткою ТОВ «Перспектива Місто Буд» на 1 арк.;

-Лист вих № 28/07/23/5 від 28.07.2023 із підписом ОСОБА_6 та печаткою ТОВ «Перспектива Місто Буд» на 1 арк.;

-Копія договору оренди № 206/1 від 24.08.2023 на 2 арк.;

-Копія договору оренди № 206 від 13.04.2023 на 4 арк.;

Вказані речі та документи мають важливе значення для досудового розслідування, а відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.

У інший спосіб неможливо отримати відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення та осіб, які їх вчинили, так як проведення інших слідчих дій призведе до знищення важливих речей і документів та унеможливить документування кримінального правопорушення.

Враховуючи вищевикладене вбачається, що іншим способом, ніж проведення обшуку у квартирі за місцем фактичного знаходження ТОВ «Будівельна компанія Сітіград», ТОВ «Перспектива Місто Буд», ТОВ «Піркар», ТОВ "ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ", ТОВ "БУДІВЕЛЬНИЙ АЛЬЯНС МОНТАЖПРОЕКТ", ТОВ "РА.ДА", ТОВ «ВТ Девелопмент'за адресою: м. Київ, вул. Терещенківська, буд. 13, прим. (кв.) 110, неможливо зафіксувати сліди вчинених злочинів та виявити і вилучити предмети, які в подальшому будуть використані як докази у кримінальному проваджені.

Згідно ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 233 КПК України, слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов'язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді. Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогами статті 234 цього Кодексу, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді. Якщо прокурор відмовиться погодити клопотання слідчого про обшук або слідчий суддя відмовить у задоволенні клопотання про обшук, встановлені внаслідок такого обшуку докази є недопустимими, а отримана інформація підлягає знищенню в порядку, передбаченому статтею 255 цього Кодексу.

Згідно ч. 3 ст. 234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв'язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; 8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Відтак, доводи клопотання повинні бути належним чином обґрунтовані і підтверджені долученими до клопотання документами.

Аналізуючи викладене, та виходячи з обставин вчинення ймовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні слідчого, правове обґрунтування заявленого клопотання, яке відповідає вимогам ст.ст. 233, 234 КПК України, слідчий суддя вважає, що наявні правові підстави для проведення обшуку у квартирі за місцем фактичного знаходження ТОВ «Будівельна компанія Сітіград», ТОВ «Перспектива Місто Буд», ТОВ «Піркар», ТОВ "ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ", ТОВ "БУДІВЕЛЬНИЙ АЛЬЯНС МОНТАЖПРОЕКТ", ТОВ "РА.ДА", ТОВ «ВТ Девелопмент'за адресою: м. Київ, вул. Терещенківська, буд. 13, прим. (кв.) 110.

Відтак, клопотання слідчого про проведення обшуку є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 107, 223, 234, 235, 309, 532, 534 Кримінального процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах першого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 про проведення обшуку під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62022000000000370 від 09.06.2022 - задовольнити.

Надати дозвіл слідчому Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань у кримінальному провадженні № 62022000000000370 від 09.06.2022 ОСОБА_3 на проведення обшуку за місцем знаходження ТОВ «Будівельна компанія Сітіград», ТОВ «Перспектива Місто Буд», ТОВ «Піркар», ТОВ "ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ", ТОВ "БУДІВЕЛЬНИЙ АЛЬЯНС МОНТАЖПРОЕКТ", ТОВ "РА.ДА", ТОВ «ВТ Девелопмент» за адресою: м. Київ, вул. Терещенківська, буд. 13, прим. (кв.) 110, право власності на яке зареєстровано за ОСОБА_5 , з метою вилучення наступного майна, а саме:

-Моноблок (комп'ютер) iMac 24-inch serial No. C02GN00JQ6W5 із зарядним пристроєм, клавіатурою та комп'ютерною мишою;

-Мобільний телефон Iphone сірого кольору;

-Блокнот синього кольору Buromax із чорновими записами;

-Чорнові записи на 5 арк.;

-Видаткова накладна № 99 від 29.07.2023 без підписів та печаток на 1 арк.;

-Рахунок на оплату № 108 від 29.07.2023 без підписів та печаток на 1 арк.;

-Акт приймального контролю товару з якістю без підписів та печаток на 1 арк.;

-Оголошення № 5 із підписом ОСОБА_6 та печаткою ТОВ «Перспектива Місто Буд» на 1 арк.;

-Лист вих № 31/07/23/1 від 31.07.2023 із підписом ОСОБА_6 та печаткою ТОВ «Перспектива Місто Буд» на 1 арк.;

-Лист вих № 28/07/23/5 від 28.07.2023 із підписом ОСОБА_6 та печаткою ТОВ «Перспектива Місто Буд» на 1 арк.;

-Копія договору оренди № 206/1 від 24.08.2023 на 2 арк.;

-Копія договору оренди № 206 від 13.04.2023 на 4 арк.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
113769202
Наступний документ
113769205
Інформація про рішення:
№ рішення: 113769203
№ справи: 757/40742/23-к
Дата рішення: 13.09.2023
Дата публікації: 30.09.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Печерський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; проведення обшуку житла чи іншого володіння особи
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (13.09.2023)
Результат розгляду: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 13.09.2023
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ХАЙНАЦЬКИЙ ЄВГЕН СЕРГІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
ХАЙНАЦЬКИЙ ЄВГЕН СЕРГІЙОВИЧ