Справа: № 2а-1178/10/0670 Головуючий у 1-й інстанції: Попова О.Г.
Суддя-доповідач: Саприкіна І.В.
Іменем України
"22" вересня 2010 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Саприкіної І.В.,
суддів: Костюк Л.О., Попович О.В.,
при секретарі: Приходько Є.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві матеріали апеляційної скарги приватного підприємства «Дейв-Експрес-Сервіс» на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 20.05.2010 року у справі за їх позовом до Державної податкової інспекції у м. Житомирі про скасування рішення про застосування штрафних санкцій, -
ПП «Дейв-Експрес-Сервіс»звернулися до Житомирського окружного адміністративного суду з адмінпозовом до ДПІ у м. Житомирі про скасування рішення №0001292302 від 02.02.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 1 700,00 грн.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 20.05.2010 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, ПП «Дейв-Експрес-Сервіс»подали апеляційну скаргу, в якій просять апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на їх думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову про задоволення позову. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, невідповідність висновків суду дійсним обставинам справи, порушення Житомирським окружним адміністративним судом норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування судового рішення.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, що з'явилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, на підставі направлень від 04.01.2010 року №177, №178 ДПІ в м. Житомирі 27.01.2010 року проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу буфету, розташованого за адресою: м. Житомир, вул. Київське шосе, 143-А, що належить ПП "Дейв-Експрес-Сервіс".
За результатами проведеної перевірки складено акт №0068/06/30/23/34788782 від 27.01.2010 року.
На підставі акту перевірки відповідачем винесено рішення №0001292302 від 02.02.2010 року про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1 700,00 грн. за зберігання алкогольних напоїв в місцях, не внесених до Єдиного державного реєстру.
Не погоджуючись з вказаним рішенням, ПП «Дейв-Експрес-Сервіс»звернулись з адміністративним позовом до суду.
Житомирський окружний адміністративний суд в своєму рішенні прийшов до висновку про наявність правових підстав для відмови в задоволенні позову. Апеляційна інстанція повністю погоджується з такими висновками суду першої інстанції, з огляду на наступне.
Як встановлено судом першої інстанції, ПП "Дейв-Експрес-Сервіс" здійснювало господарську діяльність з порушенням вимог ст.15 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", тобто, без внесення до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв.
Відповідно до ст. 1 Закону місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання; Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників;
Зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.(ст. 15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»).
До суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або … у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень;(ст.17 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів").
Згідно п.2.1, п.2.3, п.2.5 Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання, затвердженого наказом ДПА України від 28.05.2002 року № 251, для внесення місць зберігання спирту або алкогольних напоїв або тютюнових виробів до Єдиного реєстру суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України або до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання; про внесення місця зберігання спирту до Єдиного реєстру видається довідка; довідка повинна перебувати у місці зберігання та пред'являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні повноваження на здійснення перевірки.
Оскільки відсутність довідки про внесення місця зберігання спирту до Єдиного реєстру не заперечується позивачем і підтверджується актом перевірки, описом алкогольних напоїв, що знаходились під час перевірки у місці, не внесеному до Єдиного державного реєстру, колегія суддів приходить до однозначного висновку про правомірність винесення ДПІ у м. Житомирі рішення №0001292302 від 02.02.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 1 700,00 грн.
Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Проаналізувавши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.
За таких підстав, апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції -без змін.
Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, судова колегія, -
В задоволенні апеляційної скарги приватного підприємства «Дейв-Експрес-Сервіс» - відмовити.
Постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 20.05.2010 року -залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді:
Повний текст ухвали виготовлено 27.09.2010 року.