Рішення від 21.09.2010 по справі 4199-2010

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 211

РІШЕННЯ

Іменем України

21.09.2010Справа №2-8/4199-2010

За позовом - Товариства з обмеженою відповідальністю "Даніель-Максімум", м. Сімферополь

до відповідача - Фонду комунального майна Сімферопольської міської ради, м. Сімферополь

треті особи -

1. Сімферопольська міська рада, м. Сімферополь

2. Комітет по управлінню земельними ресурсами Сімферопольської міської ради, м. Сімферополь

про спонукання до виконання певних дій

Суддя Чумаченко С.А.

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача - Головченко І.М. по довіреності від 03.09.10р..

Від відповідача - Романенко О.М. по довіреності від 19.10.09р..

Від третіх осіб

- Романенко О.М. по довіреності від 14.01.10р..

- Медарь Н.В. по довіреності від 13.01.10р.

Суть спору: Позивач - Товариства з обмеженою відповідальністю "Даніель-Максімум", звернулося до господарського суду із позовною заявою до відповідача - Фонду комунального майна Сімферопольської міської ради, просить суд:

- зобов'язати Фонду комунального майна Сімферопольської міської ради провести в найкоротший строк процедуру приватизації цілісного майнового комплексу розташованого за адресою: м. Сімферополь, вул.. Чехова, 55а;

- зобов'язати Фонд комунального майна Сімферопольської міської ради укласти з Товариством з обмеженою відповідальністю "Даніель-Максімум" договір купівлі-продажу цілісного майнового комплексу, розташованого за адресою: м. Сімферополь, вул.. Чехова, 55а.

Ухвалою господарського суду АР Крим від 21 вересня 2009 року провадження по справі №2-8/4199-2010 в частині, зобов'язання Фонд комунального майна Сімферопольської міської ради укласти з Товариством з обмеженою відповідальністю "Даніель-Максімум" договір купівлі-продажу цілісного майнового комплексу, розташованого за адресою: м. Сімферополь, вул.. Чехова, 55а, припинено на підставі п.4 ст.80 Господарського процесуального кодексу України.

Таким чином, на розгляді суду залишилися позовні вимоги, щодо зобов'язання Фонд комунального майна Сімферопольської міської ради провести в найкоротший строк процедуру приватизації цілісного майнового комплексу розташованого за адресою: м. Сімферополь, вул.. Чехова, 55а.

Справа слуханням відкладалася у порядку ст. 77 Господарського Процесуального Кодексу України.

Розглянувши матеріали справи, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно до пункту 2.1. Статуту Товариство з обмеженою відповідальністю «Даніель-Максімум» створено в результаті перетворення Орендного обувного підприємства «Даніель», перетвореного виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради за рішенням №152 від 02.02.1993року на правах правонаступника Сімферопольської фабрики індивідуального пошиву та ремонту взуття «Ремвзуття». Товариство з обмеженою відповідальністю «Даніель-Максімум» є правонаступником прав та обов'язків Орендного обувного підприємства «Даніель».

12 лютого 1993 року між виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради (Орендодавець) і організацією орендарів Сімферопольської фабрики індивідуального пошиву та ремонту взуття (Орендар) був укладений Договір про передачу в оренду комунального майна Сімферопольської міської ради.

Пунктом 1.1. Договору від 12 лютого 1993 року встановлено, що Орендодавець передає, а Орендар приймає в оренду комунальну майно ОП Сімферопольської фабрики індивідуального пошиву та ремонту взуття станом на 01 жовтня 1992 року.

Строк дії договору до 12 лютого 1996 року (пункт 8.1. Договору оренди від 12 лютого 1993 року).

24 травня 2002 року виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради прийнято рішення №870, відповідно до якого було вирішено - продовжити договір від 12 лютого 1993 року «Про передачу в оренду комунально7гго майна сімферопольської міської ради народних депутатів організації орендарів Сімферопольської фабрики індивідуального пошиву та ремонту взуття» строком до 01 серпня 2003 року по додаткової угоді.

24 травня 2002 року між Представництвом Фонду майна АР Крим м. Сімферополь і Орендним обувним підприємством «Даніель» (Орендар) була укладена додаткова угода до Договору оренди від 12 лютого 1993 року, а саме договору оренди від 12 лютого 1993 року «Про передачу в оренду комунально7гго майна сімферопольської міської ради народних депутатів організації орендарів Сімферопольської фабрики індивідуального пошиву та ремонту взуття» був продовжений до 01 серпня 2003 року.

27 лютого 2004 року між Фондом комунального майна Сімферопольської міської ради (Орендодавець) і Орендним обувним підприємством «Даніель» (Орендар) була укладена угода про зміни і доповнення до Договору «Про передачу в оренду комунального майна сімферопольської міської ради народних депутатів організації орендарів Сімферопольської фабрики індивідуального пошиву та ремонту взуття» від 12 лютого 1993 року.

Так, згідно до пункту 1.1. Угоди від 27 лютого 2004 року встановлено, що Орендодавець передав, в Орендар прийняв в строкове платне користування комунальне майно Сімферопольської міської ради - цілісний майновий комплекс по індивідуальному пошиву та ремонту взуття.

Згідно до рішення виконавчого комітету Сімферопольської міської ради від 27 лютого 2004 року за №392 Договір продовжений до 01 жовтня 2004 року включно (пункт 11.2 Угоди від 27 лютого 2004 року).

16 серпня 2007 року між Фондом комунального майна Сімферопольської міської ради (Орендодавець) і Товариство з обмеженою відповідальністю «Даніель-Максімум» (Орендар) укладена Угода про зміни і доповнення до Договору від 12 лютого 1993 року «Про передачу в оренду комунального майна сімферопольської міської ради народних депутатів організації орендарів Сімферопольської фабрики індивідуального пошиву та ремонту взуття».

Відповідно до п.1.1. Угоди від 16 серпня 2007 року - Орендодавець передав, а Орендар прийняв в строкове платне користування комунальне майно Сімферопольської міської ради - цілісний майновий комплекс по індивідуальному пошиву та ремонту взуття.

Пунктом 10.1. Угоди від 16 серпня 2007 року встановлено, що відповідно до ухвали господарського суду АР Крим від 06 серпня 2007 року по справі №2-5/4782-2007 Договір продовжений до 01 жовтня 2008 року.

11 листопада 2008 року між Фондом комунального майна Сімферопольської міської ради (Орендодавець) і Товариство з обмеженою відповідальністю «Даніель-Максімум» (Орендар) укладена угода про продовження договору від 12 лютого 1993 року «Про передачу в оренду комунального майна сімферопольської міської ради народних депутатів організації орендарів Сімферопольської фабрики індивідуального пошиву та ремонту взуття».

Згідно до п.1 Угоди від 11 листопада 2008 року було встановлено - продовжити строк дії договору від 12 лютого 1993 року, відповідно до наказу Фонду комунального майна Сімферопольської міської ради №836 від 11 листопада 2008 року до 01 жовтня 2009 року.

24 грудня 2009 року 55 сесією 5-ого скликання Сімферопольської міської ради прийнято рішення №882 «Про затвердження Програми приватизації об'єктів комунальної власності Сімферопольської міської ради на 2010 рік».

Відповідно до рішення Сімферопольської міської ради від 24 грудня 2009 року №882 було вирішено:

- затвердити Програму приватизації об'єктів комунальної власності Сімферопольської міської ради на 2010 рік (додаток №1);

- затвердити Перелік об'єктів комунальної власності Сімферопольської міської ради, що належить приватизації (додаток №2).

Так, згідно до пункту 50 «Переліку об'єктів комунальної власності Сімферопольської міської ради, що належить приватизації» шляхом викупу Товариством з обмеженою відповідальністю «Даніель-Максімум» підлягає цілісний майновий комплекс, розташований за адресою м. Сімферополь, вул. Чехова,55а.

В обґрунтування своїх позовних вимог, позивач посилається на те, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Даніель-Максімум» звернулося до Фонду комунального майна із листом за вих..№97, згідно до якого просить повідомити про строки виконання рішення Сімферопольської міської ради від 24 грудня 2009 року №882 по об'єкту - цілісний майновий комплекс, розташований за адресою м. Сімферополь, вул. Чехова,55а.

Але, листом від 08 квітня 2010 року Фонд комунального майна Сімферопольської міської ради повідомив Товариство про те, що у зв'язку з тим, що відповідно до законодавства про землю, змін до законодавства про приватизацію, продаж об'єктів, що підлягають приватизації, здійснюється разом із продажем земельних ділянок, на яких вони розташовані, на аукціоні, у зв'язку із чим Фонд не має можливості провести приватизацію вищевказаного майна шляхом викупу.

Суд розглянувши матеріали справи, вважає що позов підлягає задоволенню за наступними підставами.

Механізм приватизації цілісних майнових комплексів визначений Законом України “Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)”.

Згідно до ст.7 Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)” визначення переліків об'єктів, що підлягають приватизації відповідно до цього Закону, а саме Фонд державного майна України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, місцеві Ради затверджують за поданням органів приватизації переліки об'єктів, які перебувають відповідно у державній власності, власності Автономної Республіки Крим та комунальній власності і підлягають: продажу на аукціоні, за конкурсом; викупу.

Статтею 8 Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)” встановлено, що з моменту прийняття рішення про приватизацію підприємства здійснюється його підготовка до приватизації. Підготовка об'єкта малої приватизації до продажу здійснюється органами приватизації.

Строк підготовки об'єкта малої приватизації до продажу не повинен перевищувати двох місяців з дня прийняття рішення про включення його до відповідного переліку об'єктів, що підлягають приватизації.

Враховуючи наведені норми матеріального права, обов'язок підготовки об'єкту приватизації покладено на відповідача, і таким строк обмежено двома місяцями з моменту прийняття рішення про приватизацію - саме для органу приватизації.

Як раніше вказувалося судом, 24 грудня 2009 року 55 сесією 5-ого скликання Сімферопольської міської ради прийнято рішення №882 «Про затвердження Програми приватизації об'єктів комунальної власності Сімферопольської міської ради на 2010 рік».

Відповідно до рішення Сімферопольської міської ради від 24 грудня 2009 року №882 було вирішено:

- затвердити Програму приватизації об'єктів комунальної власності Сімферопольської міської ради на 2010 рік (додаток №1);

- затвердити Перелік об'єктів комунальної власності Сімферопольської міської ради, що належить приватизації (додаток №2).

Так, згідно до пункту 50 «Переліку об'єктів комунальної власності Сімферопольської міської ради, що належить приватизації» шляхом викупу Товариством з обмеженою відповідальністю «Даніель-Максімум» підлягає цілісний майновий комплекс, розташований за адресою м. Сімферополь, вул. Чехова,55а.

Рішення Сімферопольської міської ради №882 «Про затвердження Програми приватизації об'єктів комунальної власності Сімферопольської міської ради на 2010 рік» від 24 грудня 2009 року ні ким не скасоване, та не визнане недійсним в судовому порядку.

У зв'язку із чим, суд вважає, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Даніель-Максімум» підлягають задоволенню.

21 вересня 2010 року, після виходу з нарадчій кімнати судом оголошена вступна та резолютивна частини рішення.

Повний текст рішення оформлено та підписане 24 вересня 2010 року.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 77, 82-84 ГПК України, суд

ВИРIШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Зобов'язати Фонду комунального майна Сімферопольської міської ради (м. Сімферополь, вул. Толстого,15) провести в найкоротший строк процедуру приватизації цілісного майнового комплексу розташованого за адресою: м. Сімферополь, вул.. Чехова, 55а.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Чумаченко С.А.