Постанова від 23.08.2010 по справі 538/10/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" серпня 2010 р. Справа № 2-а-538/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Кравченка К.В.,

при секретарі Михайленко О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Дочірнього багатогалузевого підприємства «Авто-Стоп-2»БПП «Авто-стоп»

до Державної податкової інспекції у м.Нова Каховка,

про визнання нечинним рішення від 20.10.2009 р. № 008752301,-

встановив:

В лютому 2010 р. Дочірнє багатогалузеве підприємство «Авто-Стоп-2» БПП «Авто-стоп» (далі-позивач) звернувся до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у м.Нова Каховка (далі-відповідач), в якому просив визнати нечинним рішення від 20.10.2009 р. № 008752301.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що спірне рішення винесено на підставі акту планової перевірки позивача від 02.10.2009р. №000116, в якому відповідач безпідставно дійшов висновку про незабезпечення щоденного друкування восьми фіскальних звітних чеків.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, надала пояснення аналогічні викладеним у позові.

Представник відповідача проти позову заперечувала, просила відмовити у задоволенні позову, посилаючись на те, що перевірка позивача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу проведена 02.10.2009р. на законних підставах з дотриманням вимог законодавства, висновки в акті перевірки щодо виявлених порушень ґрунтуються на вимогах чинного законодавства та до позивача правомірно було застосовано штрафні (фінансові) санкції за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.

Спірне рішення винесено на підставі акту перевірки позивача від 02.10.2009р. №000116.

Згідно акту перевірки встановлено порушення вимог п.9 ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме незабезпечення щоденного друкування фіскальних звітних чеків на реєстраторах розрахункових операцій.

Відповідно до п. 9 ст.3 Закону України від 6 липня 1995 р. № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють розрахункові операції в готівковій та безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Відповідно до п.4.6 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000р. № 614 суб'єкт господарювання повинен забезпечити, зокрема, друкування Х-звітів, Z-звітів та інших документів (крім розрахункових), що передбачено експлуатаційною документацією на РРО. При виконанні Z-звіту до виконання наступного Z-звіту.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 р. №199 затверджено вимоги щодо реалізації фіскальних функцій РРО для різних сфер застосування. У п.2 цих вимог наведено визначення поняття зміни, під яким розуміють період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту.

Водночас п.7 Вимог № 199 передбачено, що всі режими роботи реєстратора повинні блокуватися, зокрема у разі перевищення максимальної тривалості зміни. При цьому максимальна тривалість зміни не повинна перевищувати 24 години, тобто від 00 год. 00хв. до 24 год. 00 хв.. Отже, тривалість зміни РРО- це період часу від реєстрації першої за день розрахункової операції до виконання Z-звіту, яка обмежується 24 годинами. Цим обумовлено вимогу виконувати Z-звіти щодня.

При проведені перевірки встановлено, що згідно даних КОРО Z-звіти були роздруковані з перевищенням 24 годин.

Відповідальність за вчинення даного порушення передбачена п. 4 ст. 17 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР « Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян що застосовується за кожний не роздрукований або не збережений фіскальний звітний чек.

Таким чином, на підставі рішення від 28.10.2009 р. № 0008802301 до відповідача вірно застосовано фінансову санкцію у розмірі 2720 грн.

Оскільки судом не встановлено порушень відповідачем вимог законодавства та прав позивача при проведені перевірки позивача та при винесені за результатами такої перевірки рішення про застосування штрафних санкцій, підстави для визнання нечинним рішення від 20.10.2009 р. №0008752301 відсутні.

Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд

постановив:

В задоволені позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суду, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 25 серпня 2010 р..

Суддя Кравченко К.В.

кат. 2.11.8