02 вересня 2010 року < Текст > Справа № 2а-4580/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді О.В. Конишевої,
при секретарі судового засідання С.А. Даниловій,
за участю представника:
від позивача Калініна Ю.О.
Дубінська О.В.
від відповідача Лиска Н.А.
Кравець-Мінська Т.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою : Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморспецпроект»
до : Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області
про : визнання незаконною та скасування постанови №65 від 02.07.2009 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування.
07.07.2009 товариство з обмеженою відповідальністю «Чорноморспецпроект» (далі -позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області (далі -відповідач), в якому просить визнати незаконною та скасувати постанову №65 від 02.07.2009 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування.
Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив наступне.
10.08.2007 між ВАТ «Електрозавод» як Замовник та Товариством з обмеженою відповідальністю «Чорноморспецпроект», як Підрядник був укладений договір Підряду № 21/3-2007, за яким Замовник доручає, а Підрядник виконує передбачені проектом роботи по реконструкції об'єкту «Реконструкція з розширенням лабораторно-експериментальних корпусів ВАТ «Електрозавод» за адресою: м. Запоріжжя Дніпропетровське шосе 11.
20.11.2008 головним державним інспектором інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області було видано Товариству з обмеженою відповідальністю «Чорноморспецпроект» припис № 137/3 про припинення будівельних робіт за адресою м. Запоріжжя вул. Дніпропетровське шосе, 11 для оформлення в установленому законодавством порядку дозволу на виконання будівельних робіт.
02.07.2009 головним державним інспектором інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області був складений протокол про правопорушення у сфері містобудування та винесена Постанова №65 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування, відповідно до якої на ТОВ «Чорноморспецпроект» був накладений штраф у розмірі 256 000 грн.
Відповідно до ст. 238 Господарського кодексу - за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Згідно ст. 239 ГК України - до суб'єктів господарювання можуть застосовуватися такі адміністративно-господарські санкції: як адміністративно-господарський штраф.
На підставі викладеного, відповідно до ст. 238, 239 ГК України оскаржувана Постанова № 65 є адміністративно-господарськими санкціями у вигляді штрафу.
Строки застосування адміністративно-господарських санкції регулюються ст. 250 ГК України, в якій зазначено, що адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення
Факт порушення виявлений під час перевірки 20.11.2008 року, що підтверджується Приписом № 137/3. Згідно вимог ст. 250 ГК України відповідач на протязі 6 місяців мав право застосувати адміністративно-господарські санкції на позивача та накласти штраф.
Граничним строком для накладення штрафу за виявлене порушення є 20.05.2009. В порушення закону оскаржувана постанова №65 була винесена від 02.07.2009.
Крім того, відповідно до ст. 250 ГК України санкції застосовуються у строк не пізніше як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності. Договір підряду між ВАТ «Електрозавод» та ТОВ «Чорноморспецпроект» укладений 10.08.2007 і одразу розпочались підготовчі роботи та укладалися договори субпідряду. А санкції накладені постановою №65 застосовані 02.07.2009 після спливу строку, в межах якого можливо накласти адміністративно-господарські санкції.
Враховуючи вищевикладене позивач просить задовольни його адміністративний позов у повному обсязі, скасувати поставно у №65 про накладення штрафу у сфері містобудування від 02.07.2009 в сумі 256 000 грн. у зв'язку з відсутністю дозволу на виконання будівельних робіт як таку, винесена з порушенням встановлених законодавством строків.
Відповідач проти адміністративного позову заперечив у повному обсязі, з підстав викладених у запереченнях на адміністративний позов, просить відмовити позивачу в задоволені його позовних вимог у повному обсязі.
Розглянувши матеріали та фактичні обставини справи, оцінивши надані докази, вислухавши пояснення сторін, суд вважає що позовні вимоги не підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 10 Закону України «Про архітектурну діяльність» від 20.05.1999 №687-ХІУ для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.
Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи.
Відповідно до п. 1 Положення про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області, затвердженого наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 24.02.2009 № 28 інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області є територіальним органом Державної архітектурно-будівельної інспекції, утворена відповідно до наказу Держархбудінспекції від 26.10.2007 № 50, входить до сфери її управління, підзвітна і підконтрольна їй.
Відповідно до п. 3 вищезазначеного Положення одним з основних завдань інспекції державного архітектурно-будівельного контролю є виконання в межах компетенції дозвільних, реєстраційних функцій та здійснення контролю і нагляду у сфері будівництва, містобудування та архітектури.
Відповідно до підпунктів 4, 5 п. З Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1993р. № 225 Держархбудінспекція та її територіальні органи здійснюють вибіркові перевірки відповідності розміщення об'єктів, виконання будівельних робіт, виробництва будівельних матеріалів, виробів і конструкцій законодавству, державним стандартам, нормам і правилам, архітектурним вимогам, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням, а також місцевим правилам забудови населених пунктів; розглядають справи про правопорушення у сфері містобудування і приймають відповідні рішення.
Відповідно до п. 2 Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995р. № 244, штрафи накладаються інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю на підприємства, їх об'єднання, установи та організації, що допустили правопорушення у сфері містобудування, за результатами контрольних перевірок, а також перевірок, проведених за зверненнями заінтересованих юридичних або фізичних осіб.
Так, судом встановлено, що 24.10.2008 на адресу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області надійшло звернення Управління Служби безпеки України в Запорізькій області за вих. № 59/6/1/2-1534нт щодо порушень чинного законодавства при проведенні будівельних робіт у м. Запоріжжя по вул. Дніпропетровське шосе, 11.
На виконання покладених повноважень головним державним інспектором інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області проведено перевірку додержання законодавства, державних стандартів, норм і правил та проектних рішень на об'єкті будівництва за адресою: м. Запоріжжя, вул. Дніпропетровське шосе, 11. В результаті перевірки було встановлено правопорушення, а саме: будівельні роботи з реконструкції корпусу 1а, корпусу 16 та будівництва транспортного цеху по вул. Дніпропетровське шосе, 11, м. Запоріжжя виконуються без дозволу на виконання будівельних робіт, що є порушенням ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій» та Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000 № 273 та без узгодженої та затвердженої в установленому порядку проектної документації, що є порушенням ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» від 20.05.1999 № 687-ХІУ, ст. 23 Закону України «Про планування і забудову територій» від 20.04.2000 № 1699-ІІІ, ст. 5 Закону України «Про основи містобудування» від 16.11.1992 № 2780-ХІІ, ДБН А.2.2-3-2004 «Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва», відповідно до яких будівництво, в тому числі реконструкція об'єктів здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації. Замовником будівництва є ВАТ Холдингова компанія «Електрозавод». ТОВ «Чорноморспецпроект» є підрядником та здійснює будівельні роботи на вищезазначеному об'єкті будівництва.
Відповідно до абз. 3 п. 4 Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1993 № 225 інспекціям державного архітектурно-будівельного контролю надається право давати у межах своїх повноважень замовникам, проектним і будівельним організаціям, підприємствам, що виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень законодавства, державних стандартів, норм і правил, архітектурних вимог, технічних умов, затверджених проектних рішень, місцевих правил забудови населених пунктів.
Пунктом 5 Положення про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області визначені права інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, серед яких одержувати в установленому законодавством порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань; одержувати від замовників, проектних і будівельних організацій, підприємств, що виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, нормативно-технічну, проектну та іншу документацію, необхідну для виконання покладених на неї функцій; зупиняти будівельні роботи, які не відповідають вимогам законодавства, державних стандартів, норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням, місцевим правилам забудови населених пунктів або здійснюються без дозволу на їх виконання.
Судом встановлено, що враховуючи виявлені порушення 20.11.2008 головним державним інспектором інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області було видано ТОВ «Чорноморспецпроект» припис № 137/з про припинення будівельних робіт за адресою м. Запоріжжя, вул. Дніпропетровське шосе, 11 до оформлення в установленому законодавством порядку дозволу на виконання будівельних робіт; надання до 28.11.2008 підписану керівником підприємства та головним бухгалтером довідки (форми КБ-3) про вартість виконаних робіт, за весь термін будівництва; направлення уповноваженого представника до інспекції ДАБК у Запорізькій області для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування; повідомлення про усунення зазначених порушень інспекцію ДАБК у Запорізькій області до 28.11.2008.
Абзацом 8 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» встановлена відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю - у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 1,4 ст. 3 вищезазначеного Закону підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є протокол, складений уповноваженою на те особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки. Рішення посадової особи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про накладення штрафу оформляється постановою про накладення на підприємство штрафу за правопорушення у сфері містобудування відповідно до цього Закону.
Матеріалами справи встановлено, що 17.06.2009 головним державним інспектором інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області була проведена перевірка виконання припису № 137/з від 20.11.2008. В результаті перевірки був складений протокол про правопорушення у сфері містобудування. Відповідно до вищезазначеного протоколу встановлено правопорушення, а саме: невиконання припису № 137/з від 20.11.2008, що є порушенням абз. 3 п. 4 Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1993 № 225.
На підставі поданих документів у відповідності до Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» та Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995р. № 244 начальником інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області 18.06.2009 була винесена постанова № 61 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування, відповідно до якої на ТОВ «Чорноморспецпроет» був накладений штраф у розмірі 850 грн.
Судом встановлено, що зазначений штраф був сплачений у добровільному порядку.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій» від 20.04.2000 № 1699-ІІІ дозвіл на виконання будівельних робіт - це документ, що засвідчує право замовника та підрядника на виконання підготовчих робіт (якщо підготовчі роботи не були виконані раніше відповідно до дозволу на виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд. Дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю.
Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону України «Про основи містобудування» від 16.11.1992 № 2780-ХІІ забудова земельних ділянок, що надаються для містобудівних потреб, здійснюється після виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою у порядку, передбаченому законом та отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
Згідно з абз. 1,2 пп. 1.1 п. 1 Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000 № 273 дозвіл на виконання будівельних робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту будинків, споруд та інших об'єктів, розширення і технічного переоснащення надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю, які одночасно ведуть реєстр наданих дозволів.
Відповідно до абз. 3 п. 1.1. Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000 № 273, виконання будівельних робіт без дозволу на виконання будівельних робіт забороняється.
Відповідно до абз. 16 ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій» від 20.04.2000 № 1699-ІІІ здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законом.
Одним з правопорушень, за яке передбачено відповідальність відповідно до Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» є проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації. Так, згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 1 вищезазначеного закону підприємства, їх об'єднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення: проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації - у розмірі п'ятдесяти відсотків вартості цих робіт.
Судом встановлено, що 16.06.2009 головним державним інспектором інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області було вдруге видано ТОВ «Чорноморспецпроект» припис № 143 про припинення будівельних робіт за адресою м. Запоріжжя, вул. Дніпропетровське шосе, 11 до оформлення в установленому законодавством порядку дозволу на виконання будівельних робіт; надання до 22.06.2009 підписану керівником підприємства та головним бухгалтером довідки (форми КБ-3) про вартість виконаних робіт, за весь термін будівництва; направлення уповноваженого представника до інспекції ДАБК у Запорізькій області для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування; повідомлення про усунення зазначених порушень інспекцію ДАБК у Запорізькій області в термін до 16.07.2009.
22.06.2009 ТОВ «Чорноморспецпроект» було надано інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області довідку за вих. № 558/з, відповідно до якої станом на 22.06.2009 обсяг виконаних будівельно-монтажних робіт з реконструкції лабораторно-експериментальних корпусів за адресою: м. Запоріжжя, вул. Дніпропетровське шосе, 11 складає 512 000 грн.
У судовому засіданні позивач зазначив, що раніше відповідач довідки про обсяг виконаних робіт, без якої розрахувати штрафне є можливим, не надавав, тому заперечення відповідача щодо накладення штрафу з моменту виявлення правопорушення судом до уваги не приймаються. Крім того, позивач надавав час для усунення недоліків відповідачу, з моменту, коли було виявлено правопорушення.
02.07.2009 головним державним інспектором інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області був складений протокол про правопорушення у сфері містобудування. Відповідно до вищезазначеного протоколу винним у допущених правопорушеннях, а саме виконання будівельних робіт з реконструкції корпусу 1а, корпусу 1б та будівництва транспортного цеху без дозволу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області, що є порушенням ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій» встановлено ТОВ «Чорноморспецпроект».
Таким чином, судом встановлено, що на підставі поданих документів у відповідності до Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» та Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995 № 244 начальником інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області 02.07.2009 була винесена постанова № 65 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування, відповідно до якої на ТОВ «Чорноморспецпроет» був накладений штраф у розмірі 50% вартості робіт, проведених без дозволу на їх виконання, що склало 256 000 грн. Вказана постанова вручена для виконання, про що свідчить підпис на постанові.
Відповідно до ст. 250 ГК України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Як зазначалося вище, відповідальність юридичних осіб встановлена в Законі України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», відповідно до якого за проведення будівельник робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації встановлена відповідальність у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти відсотків вартості цих робіт.
Таким чином, розмір штрафу чітко в цифровому еквіваленті не встановлений, а залежить від вартості робіт, проведених без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації. Тому, виявивши факт правопорушення у сфері містобудування 20.11.2008 інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області не мала підстав для складання протоколу та винесення постанови, в яких повинно бути зазначено розмір штрафу, оскільки в порушення вимог припису № 137/з від 20.11.2008. ТОВ «Чорноморспецпроект» не надало інформації про вартість робіт, проведених без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації, від якої залежить розмір штрафу.
ТОВ «Чорноморспецпроект» надало довідку про вартість виконаних на об'єкті робіт за вих. № 558/з від 22.06.2009, яка зареєстрована в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області 24.06.2009, на підставі якої 02.07.2009 був складений протокол про правопорушення у сфері містобудування та винесена постанова про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування № 65.
Таким чином, оскільки діючим законодавством не встановлений розмір штрафу за правопорушення у сфері містобудування в цифровому еквіваленті, а залежить від вартості робіт, проведених без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації, то відповідно накласти штраф можливо лише після надання інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області інформації довідки про вартість виконаних на об'єкті робіт.
На підставі вищевикладеного, адміністративно-господарські санкції повинні бути застосовані до позивача протягом шести місяців з дня виявлення порушення та граничним строком для накладення штрафу за виявлене порушення є 20.05.2009 є безпідставним, оскільки сам позивач надав довідку про вартість виконаних на об'єкті робіт лише 22.06.2009, на підставі якої була винесена постанова про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування № 65 від 02.07.2009.
Що стосується договору підряду між ВАТ «Електрозавод» та ТОВ «Чорноморспецпроект» укладеного 10.08.2007, то санкції накладені постановою № 65 застосовані 02.07.2009, тобто після спливу строку, в межах якого можливо накласти адміністративно-господарські санкції є безпідставними виходячи з наступного.
Тобто дата укладення договору підряду між ВАТ «Електрозавод» та ТОВ «Чорноморспецпроект» не є днем порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, з якого відраховується річний строк для накладення адміністративно-господарських санкцій, а є лише датою підписання договору. Порушення, яке вчинило ТОВ «Чорноморспецпроект», а саме виконання будівельних робіт без дозволу на їх виконання та без затвердженої проектної документації тривало до винесення постанови № 65 від 02.07.2009.
Таким чином, висновок позивача, що дата підписання договору підряду між ВАТ «Електрозавод» та ТОВ «Чорноморспецпроект» є днем порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, з якого відраховується річний строк для накладення адміністративно-господарських санкцій є помилковим.
За правилами частини 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 2, 4 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На підставі вищевикладеного суд дійшов висновку, що відповідач довів правомірність прийнятого ним спірного податкового повідомлення - рішення, а отже, позовні вимоги позивача задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 158, 160- 167 КАС України, суд
В задоволенні адміністративного позову - відмовити у повному обсязі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова виготовлена у повному обсязі 09.09.2010.
Суддя /підпис/ О.В. Конишева